ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Gdyby nie w Polsce... 
23 sierpień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Deutsche Bank – zbyt duży, by upaść? 
10 październik 2016      www.independenttrader.pl
Modelowe "czerpanie korzyści materialnych z pandemii oraz ze straszenia śmiercionośną bronią biologiczną" 
25 październik 2009      Marek Głogoczowski
Walka dwóch skorpionów?  
23 październik 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Ciąża bezobjawowa 
3 listopad 2020      Artur Łoboda
Do młodzieży polskiej (4) 
24 kwiecień 2012      Artur Łoboda
Odpowiedź żydowskim kłamcom 
21 luty 2018     
*** 
23 luty 2017      Jolanta Michna
ZAMACH W BERLINIE NOWE FAKTY SPISEK TAJNYCH SŁUŻB FAŁSZYWA FLAGA 
4 marzec 2017      BaldTV
Muzeum Chasydyzmu w Polsce 
24 styczeń 2018     
"Interes" Kawaśniewskiego - "interesem narodowym" 
15 kwiecień 2009      PAP
Przerażająca wiedza o prawie geologicznym 
18 grudzień 2018      Alina
148 przestępstw - kradzieże, rozboje, narkotyki! 
4 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Dobrze widać: kto jest kto 
4 czerwiec 2012      PAP
Zaczęło się od Jedwabnego 
7 luty 2018     
Nowa wersja neo-konserwatystów 
13 maj 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Póki Ziobro jest Prokuratorem 
28 sierpień 2020      Artur Łoboda
Wiązanka i dekoracja 
20 kwiecień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Kilka uwag na temat aborcji 
16 marzec 2012      Artur Łoboda
Żeby Polska była Polską 
28 czerwiec 2015      Artur Łoboda

 
 

Iran a Globalizacja Wojny

W czasie selekcji kandydata partii republikańskiej na Florydzie 26 stycznia 2012 na czterech biorących udział w debacie telewizyjnej trzech poprzysięgało wierność dla Izraela i obrony izraelskiego monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie włącznie z atakiem nuklearnym na Iran. Na razie lotniskowiec USS John C. Stennis i jego grupa bojowa opuściły Zatokę Perską po 10 dniach intensywnych manewrów po ostrzeżeniu dowódcy wojsk Iranu generała Ataollah Salehi’ego. Przejazd przez cieśninę Hormuz tych okrętów był filmowany przez irańskie samoloty-roboty nazwane w USA „drones.”
USA gwarantuje przejazd przez cieśninę Hormuz, przez którą rocznie przepływa jedna trzecia płynnego paliwa na rynek światowy. Baza amerykańska w Bahrajn może obsługiwać trzy grupy bojowe lotniskowców wraz z flotą mniejszych statków zdolnych patrolować płytkie wody Zatoki Perskiej. Obecnie wobec gróźb embarga przeciwko eksportowi paliwa przez Iran w ramach obrony monopolu nuklearnego Izraela przez oś USA-Izrael sytuacja pogarsza się. Na tle tej sytuacji ciekawy jest artykuł „Globalizacja Wojny: Droga do Trzeciej Wojny Światowej” Michael’a Chossudovsky’ego i Finian’a Cunningham’a opublikowany na internecie w grudniu 2011.
W artykule tym autorzy zwracają uwagę na to, że siły USA-NATO są w akcji jednocześnie w kilku regionach świata. Koncept „Długiej Wojny” był podstawą doktryny wojennej USA od zakończenia Drugiej Wojny Światowej w czasie Zimnej Wojny w ramach Nowego Porządku Świata ogłoszonego we wrześniu 1990 w czasie przygotowywania napadu na IRAK po zburzeniu muru berlińskiego i po upadku Związku Sowieckiego oraz chwilowego przekonania, że skończyła się epoka dominowana przez „gwarantowane obopólne zniszczenie” w konfrontacji potęg nuklearnych i została njby zastąpiona epoką pokoju światowego.
Tymczasem nastąpiła nowa epoka wojen permanentnych na drodze od stworzenia jednego rządu i jednej waluty na całym świecie jak o tym marzy finansjera światowa dominowana przez Żydów za pomocą masonerii tak jak to przepowiadał Georgie Orwell, kiedy pisał w książce „1984” o świecie dominowanym przez permanentny konflikt, brak bezpieczeństwa, nadzór policyjny, „mowę trawę” oraz zdominowanie mediów jak również „pranie mózgów” mózgów, o czym pisał Miłosz w jego książce „Umysł Zniewolonym.”
Atak na wieżowce w Nowym Jorku znany jako „9/11” jakoby dokonany przez Al Qaidę odgrywa główną rolę w opinii Amerykanów mimo śmierci aresztowanego Osamy Bin Laden’a na rozkaz prezydenta Obamy. Stało się to w ramach zapobiegawczej wojny „pre-emptive” przeciwko terrorowi głównie muzułmanów, których określa się jako Islamo-Faszystów. Akcje są opisywane jako interwencje humanitarne i związane z nimi „szkody uboczne” czyli „collateral damage” w postaci śmierci przypadkowych ludzi niby walce „przeciwko złu” oraz w obronie „zachodniego sposobu życia.”
Dzieje się to za pomocą „Wielkiego Kłamstwa” opisującego wojnę jako „humanitarne przedsięwzięcie” w obronie demokracji i prawa międzynarodowego pod wodzą USA w każdym regionie świata. Faktycznie walka idzie o kontrolę źródeł nafty i surowców czy to w Iraku, Afganistanie, Libii czy to w Iranii, Chinach, Rosji, Brazylii mi Wenezueli.
Nuklearny napad na Iran był planowane przez Pentagon od 2005 roku ponieważ kraj ten ma znane rezerwy nafty największe na świecie po Arabi Saudyjskiej i Iraku i wobec tego zasługuje na „humanitarną interwencję” korzystną dla obrony monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie partnera w osi USA-Izraela pamiętając że USA jest jedynym krajem na świecie, który popełnił nuklearne ludobójstwo cywilów w Hiroszima i Nagasaki. Tam za „ground zero” służyła jedyna katedra katolicka w Japonii.
Wiadomo, że obecnie cały glob jest podzielony na regionalne tereny pod kontrolą Pentagonu, według byłego dowódcy NATO, generała Wesley Clark’a. Działania wojenne rozpoczęto od planu 5 lat kampanii w celu zdominowania Iraku, Syrii, Libanu, Libii, Iranu, Somalii i Sudanu. Teraz autorzy raportu piszą: „Tak jak chroba raka, postępują podboje USA począwszy od napadu na Irak w 2003 roku z następną fazą mutacji raka w skali światowej w formie „wojny bez granic” proklamowanej przez neo-konserwatystów już w 2000 roku w ramach ich „diabelskich projektów działań wojennych,” pod rządami prezydenta Bush’a juniora, Ostatnio były prezydent Bush był potępiony przez Trybunał Zbrodni Wojennych w Kuala Lumpuj za „zbrodnie przeciwko pokojowi” w ramach imperialistycznych planów budowy światowego imperium amerykańskiego. Następnym podbojem ma być Syria według artykułu Rick Rozoff’a i Mahdi Dariusz Nazemroaya.
Propagandowe hasła „wojny bez granic” i „globalna wojna przeciwko terroryzmowi” teraz są uzupełnione „zapobiegawczymi atakami przeciwko broni masowego zniszczenia” w obronie szerzenia „demokracji fasadowych” jako pożytecznych w budowie światowego imperium, którego podboje są potępiane przez Kuala Lampur War Crimes Tribunal wraz z prezydentem G. W. Bush’em i premierem W.Brytanii,. A. L. Blair’em przezywanym „Bush’s Poodle,”
Autorzy Michael Chossudovsky i Finian Cunningham piszą, że rządy, które wspierają agresje przez USA-NATO-Izrael również są zbrodniarzami wojennymi w oczach prawa międzynarodowego i powinni być oskarżani publicznie przez ruch antywojenny w celu kompromitowania ich i usuwania ich z ich wysokich stanowisk, by nie dopuścić do napadu na Iran i dalszej globalizacji wojny.

(http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=28254)
(antiwar.com) updated January 27, 2012


www.pogonowski.com
27 styczeń 2012

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Piraci ośmieszają mocarzy tego świata
wrzesień 11, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Krzyżem leżeć!
styczeń 6, 2004
http://angora.pl
Komitet Incjatywy Ustawodawczej na rzecz ustawy o Rzeczniku Pacjenta
listopad 24, 2003
Elegia na Bronka Wildsteina
maj 14, 2006
tadeusz
Petersburg stolicą Obwodu Leningradzkiego
grudzień 20, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Polak potrafi
sierpień 15, 2003
Stanisław Krajski
Irael zagrożony swoją własną bronią nuklearną
kwiecień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Frasyniuk w służbie gen. Kiszczaka
wrzesień 13, 2005
Czy Rosja jest supermocarstwem?
marzec 17, 2008
tłumacz
Teraz wiadomo po co Ameryce potrzebna Polska i rakiety na jej terytorium
luty 9, 2007
PAP
Przyszlosc Polski w bezpartyjnych kandydatach na wszystkie szczeble wladzy
listopad 14, 2006
Bezpartyjny
60 rocznica bitwy o Monte Casino
maj 18, 2004
Artur Łoboda
Jews killed Jews to create the state of Israel
czerwiec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Eminem: Mosh "(...)No more blood for oil"
grudzień 16, 2004
PO jedynym ratunkiem dla bagna polskiego
kwiecień 23, 2005
"Tango nied?wiedzia, smoka i słonia"
październik 31, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Walka w sieci
luty 2, 2004
szkodnik
Radio Erewań odpowiada
lipiec 12, 2005
Andrzej Kumor Mississauga
Tyle lat minęło a społeczeństwo jak było głupie takim pozostało
ZA MOWIENIE PRAWDY 10 LAT WIEZIENIA

luty 5, 2003
Siemaszko
Rejtan
czerwiec 7, 2003
przesłała Elżbieta
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2021 Polskie Niezależne Media