ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Inaguracja Putina 
11 maj 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Himalaje kłamstwa o "tarczy" 
30 marzec 2020      Artur Łoboda
Wojtek mówi jak jest - tej siły już nie powstrzymacie!  
2 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Matka Boża Syberyjska 
6 luty 2017      Paweł Ziółkowski
40 lat i 4 miesiące 
11 grudzień 2019      Artur Łoboda
Nieustanna walka klas 
28 sierpień 2018     
Nur für geimpft  
25 sierpień 2020     
Oni doskonale wiedzą, że niszczą polską kulturę 
20 grudzień 2013      Artur Łoboda
„Mini-Moscow” and „Maxi-Copenhagen” symptoms of THOUSAND YEARS WAR of ‘Global Khazrstan’ against Gentiles 
22 grudzień 2009      Marek Głogoczowski
Urojone wojny – 2 
27 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Przygotowania Na Śmierć Euro 
28 grudzień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Jakieś propozycje? 
19 sierpień 2020     
Fakty zależą od tego - kto nimi operuje 
26 czerwiec 2016      Artur Łoboda
WikiLeaks 
26 sierpień 2010      Goska
Jakie są prawdziwe cele Rządu Donalda Tuska? 
7 styczeń 2014      Artur Łoboda
Huta Katowice w wersji Morawieckiego 
18 styczeń 2018     
Cygara z konki hegara – Lwów 1939 
22 kwiecień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Idol "Nowoczesnej" 
19 lipiec 2016     
"Powody polityczne ważniejsze niż walka z pandemią. Szpitale odmawiają pomocy ze strony wojska " 
9 listopad 2020      Artur Łoboda
Korwin to nie człowiek, ale stan degeneracji umysłu  
22 kwiecień 2015      Artur Łoboda

 
 

Iran a Globalizacja Wojny

W czasie selekcji kandydata partii republikańskiej na Florydzie 26 stycznia 2012 na czterech biorących udział w debacie telewizyjnej trzech poprzysięgało wierność dla Izraela i obrony izraelskiego monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie włącznie z atakiem nuklearnym na Iran. Na razie lotniskowiec USS John C. Stennis i jego grupa bojowa opuściły Zatokę Perską po 10 dniach intensywnych manewrów po ostrzeżeniu dowódcy wojsk Iranu generała Ataollah Salehi’ego. Przejazd przez cieśninę Hormuz tych okrętów był filmowany przez irańskie samoloty-roboty nazwane w USA „drones.”
USA gwarantuje przejazd przez cieśninę Hormuz, przez którą rocznie przepływa jedna trzecia płynnego paliwa na rynek światowy. Baza amerykańska w Bahrajn może obsługiwać trzy grupy bojowe lotniskowców wraz z flotą mniejszych statków zdolnych patrolować płytkie wody Zatoki Perskiej. Obecnie wobec gróźb embarga przeciwko eksportowi paliwa przez Iran w ramach obrony monopolu nuklearnego Izraela przez oś USA-Izrael sytuacja pogarsza się. Na tle tej sytuacji ciekawy jest artykuł „Globalizacja Wojny: Droga do Trzeciej Wojny Światowej” Michael’a Chossudovsky’ego i Finian’a Cunningham’a opublikowany na internecie w grudniu 2011.
W artykule tym autorzy zwracają uwagę na to, że siły USA-NATO są w akcji jednocześnie w kilku regionach świata. Koncept „Długiej Wojny” był podstawą doktryny wojennej USA od zakończenia Drugiej Wojny Światowej w czasie Zimnej Wojny w ramach Nowego Porządku Świata ogłoszonego we wrześniu 1990 w czasie przygotowywania napadu na IRAK po zburzeniu muru berlińskiego i po upadku Związku Sowieckiego oraz chwilowego przekonania, że skończyła się epoka dominowana przez „gwarantowane obopólne zniszczenie” w konfrontacji potęg nuklearnych i została njby zastąpiona epoką pokoju światowego.
Tymczasem nastąpiła nowa epoka wojen permanentnych na drodze od stworzenia jednego rządu i jednej waluty na całym świecie jak o tym marzy finansjera światowa dominowana przez Żydów za pomocą masonerii tak jak to przepowiadał Georgie Orwell, kiedy pisał w książce „1984” o świecie dominowanym przez permanentny konflikt, brak bezpieczeństwa, nadzór policyjny, „mowę trawę” oraz zdominowanie mediów jak również „pranie mózgów” mózgów, o czym pisał Miłosz w jego książce „Umysł Zniewolonym.”
Atak na wieżowce w Nowym Jorku znany jako „9/11” jakoby dokonany przez Al Qaidę odgrywa główną rolę w opinii Amerykanów mimo śmierci aresztowanego Osamy Bin Laden’a na rozkaz prezydenta Obamy. Stało się to w ramach zapobiegawczej wojny „pre-emptive” przeciwko terrorowi głównie muzułmanów, których określa się jako Islamo-Faszystów. Akcje są opisywane jako interwencje humanitarne i związane z nimi „szkody uboczne” czyli „collateral damage” w postaci śmierci przypadkowych ludzi niby walce „przeciwko złu” oraz w obronie „zachodniego sposobu życia.”
Dzieje się to za pomocą „Wielkiego Kłamstwa” opisującego wojnę jako „humanitarne przedsięwzięcie” w obronie demokracji i prawa międzynarodowego pod wodzą USA w każdym regionie świata. Faktycznie walka idzie o kontrolę źródeł nafty i surowców czy to w Iraku, Afganistanie, Libii czy to w Iranii, Chinach, Rosji, Brazylii mi Wenezueli.
Nuklearny napad na Iran był planowane przez Pentagon od 2005 roku ponieważ kraj ten ma znane rezerwy nafty największe na świecie po Arabi Saudyjskiej i Iraku i wobec tego zasługuje na „humanitarną interwencję” korzystną dla obrony monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie partnera w osi USA-Izraela pamiętając że USA jest jedynym krajem na świecie, który popełnił nuklearne ludobójstwo cywilów w Hiroszima i Nagasaki. Tam za „ground zero” służyła jedyna katedra katolicka w Japonii.
Wiadomo, że obecnie cały glob jest podzielony na regionalne tereny pod kontrolą Pentagonu, według byłego dowódcy NATO, generała Wesley Clark’a. Działania wojenne rozpoczęto od planu 5 lat kampanii w celu zdominowania Iraku, Syrii, Libanu, Libii, Iranu, Somalii i Sudanu. Teraz autorzy raportu piszą: „Tak jak chroba raka, postępują podboje USA począwszy od napadu na Irak w 2003 roku z następną fazą mutacji raka w skali światowej w formie „wojny bez granic” proklamowanej przez neo-konserwatystów już w 2000 roku w ramach ich „diabelskich projektów działań wojennych,” pod rządami prezydenta Bush’a juniora, Ostatnio były prezydent Bush był potępiony przez Trybunał Zbrodni Wojennych w Kuala Lumpuj za „zbrodnie przeciwko pokojowi” w ramach imperialistycznych planów budowy światowego imperium amerykańskiego. Następnym podbojem ma być Syria według artykułu Rick Rozoff’a i Mahdi Dariusz Nazemroaya.
Propagandowe hasła „wojny bez granic” i „globalna wojna przeciwko terroryzmowi” teraz są uzupełnione „zapobiegawczymi atakami przeciwko broni masowego zniszczenia” w obronie szerzenia „demokracji fasadowych” jako pożytecznych w budowie światowego imperium, którego podboje są potępiane przez Kuala Lampur War Crimes Tribunal wraz z prezydentem G. W. Bush’em i premierem W.Brytanii,. A. L. Blair’em przezywanym „Bush’s Poodle,”
Autorzy Michael Chossudovsky i Finian Cunningham piszą, że rządy, które wspierają agresje przez USA-NATO-Izrael również są zbrodniarzami wojennymi w oczach prawa międzynarodowego i powinni być oskarżani publicznie przez ruch antywojenny w celu kompromitowania ich i usuwania ich z ich wysokich stanowisk, by nie dopuścić do napadu na Iran i dalszej globalizacji wojny.

(http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=28254)
(antiwar.com) updated January 27, 2012


www.pogonowski.com
27 styczeń 2012

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Ciemność z Zachodu
marzec 19, 2008
Izreal Szamir
Hołd ofiarom grudnia 13.XX.1981 Dla mojego brata Antoniego Browarczyka
grudzień 13, 2005
Grażyna Browarczyk
"Można świętować"
marzec 16, 2006
Bush: Powinniśmy byli zbombardować Auschwitz
styczeń 11, 2008
PAP
Wszystko musi przejść przez centralę
marzec 14, 2004
Oszczerstwa przeciw Polsce w gazecie Washington Post
październik 3, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Indeks ksiąg zakazanych
maj 5, 2008
Artur Łoboda
Dwóch członków zarządu WorldComu aresztowanych
sierpień 1, 2002
PAP
Skandal z lekiem corhydron
listopad 9, 2006
Adam Sandauer
Tymiński: Bojkot Wyborczy
wrzesień 28, 2007
Stan Tymiński
Błogosławieni, którzy nie pomyśleli a uwierzyli
marzec 30, 2004
Propaganda w I i II Wojnie Swiatowej.
styczeń 18, 2008
Tezlav von Roya
Unia Europejska zjednoczona... cudem?
sierpień 19, 2004
Pieniądze nie śmierdzą
lipiec 18, 2002
PAP
Odsiedział 18 lat za ujawnienie planów atomowych Izraela
kwiecień 25, 2004
PAP
Papież nie jest mile widziany w Jerozolimie
marzec 16, 2009
Izrael Szamir
Prezydent u amerykanskich Żydów
październik 1, 2007
przesłała Goska
W Polsce to normalka
czerwiec 10, 2008
Andrzej Leszyk
Krystyna Sienkiewicz
marzec 12, 2005
Ewa Zaleska
Kogo unikać niczym komuny
październik 1, 2005
amen
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media