ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Sobór Słowiański i jego Wróg Zaprzysiężony za Oceanem 
29 listopad 2010      dr Marek Głogoczowski
W czyim interesie Kaczyński pojechał na Ukrainę? 
2 grudzień 2013      Artur Łoboda
Prosba o jednorazowa pomoc 
23 kwiecień 2011      Elzbieta Gawlas
III RP w okresie apogeum globalizmu 
4 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
Trzy opowieści o kulturze 
22 padziernik 2014      Artur Łoboda
Pozew całego Narodu 
20 luty 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Temat zastępczy, który mnie wkurza 
9 lipiec 2015      Artur Łoboda
Kagan's past service on an advisory board for Goldman Sachs 
11 maj 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
PIS + PO + KK = MAMON ZWYCIĘZCA ( w eterze)! 
25 kwiecień 2010      Marek Głogoczowski
Ważne dzieje żywych ludzi !... 
12 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Sprawa Papały 
1 maj 2012      Kazimierz Turaliński
Przemówienie Donalda Trumpa dla AIPAC  
16 kwiecień 2016      Tłum. z j. ang. Gosia
REVIEW ESSAY The Transparent Cabal 
13 wrzesień 2010      Karen Kwiatkowski
Sataniści 
3 wrzesień 2010      Goska
Jak zbrodniczą strukturą jest PiS 
4 maj 2010      Artur Łoboda
Petycja 
8 listopad 2011      Bogusław
Brexit: 1 week to go!  
16 czerwiec 2016      Wise in Theory
Tak to teraz wygląda: Magazyn śledczy A. Gargas w sprawie likwidacji kopalni Krupiński, czyli koszty nasze, zyski niemieckie 
10 marzec 2017      Alina
Dlaczego pensje w Polsce są niskie? 
1 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Mój przyjaciel Federico Garcia Lorca... 
26 wrzesień 2010      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Iran a Globalizacja Wojny

W czasie selekcji kandydata partii republikańskiej na Florydzie 26 stycznia 2012 na czterech biorących udział w debacie telewizyjnej trzech poprzysięgało wierność dla Izraela i obrony izraelskiego monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie włącznie z atakiem nuklearnym na Iran. Na razie lotniskowiec USS John C. Stennis i jego grupa bojowa opuściły Zatokę Perską po 10 dniach intensywnych manewrów po ostrzeżeniu dowódcy wojsk Iranu generała Ataollah Salehi’ego. Przejazd przez cieśninę Hormuz tych okrętów był filmowany przez irańskie samoloty-roboty nazwane w USA „drones.”
USA gwarantuje przejazd przez cieśninę Hormuz, przez którą rocznie przepływa jedna trzecia płynnego paliwa na rynek światowy. Baza amerykańska w Bahrajn może obsługiwać trzy grupy bojowe lotniskowców wraz z flotą mniejszych statków zdolnych patrolować płytkie wody Zatoki Perskiej. Obecnie wobec gróźb embarga przeciwko eksportowi paliwa przez Iran w ramach obrony monopolu nuklearnego Izraela przez oś USA-Izrael sytuacja pogarsza się. Na tle tej sytuacji ciekawy jest artykuł „Globalizacja Wojny: Droga do Trzeciej Wojny Światowej” Michael’a Chossudovsky’ego i Finian’a Cunningham’a opublikowany na internecie w grudniu 2011.
W artykule tym autorzy zwracają uwagę na to, że siły USA-NATO są w akcji jednocześnie w kilku regionach świata. Koncept „Długiej Wojny” był podstawą doktryny wojennej USA od zakończenia Drugiej Wojny Światowej w czasie Zimnej Wojny w ramach Nowego Porządku Świata ogłoszonego we wrześniu 1990 w czasie przygotowywania napadu na IRAK po zburzeniu muru berlińskiego i po upadku Związku Sowieckiego oraz chwilowego przekonania, że skończyła się epoka dominowana przez „gwarantowane obopólne zniszczenie” w konfrontacji potęg nuklearnych i została njby zastąpiona epoką pokoju światowego.
Tymczasem nastąpiła nowa epoka wojen permanentnych na drodze od stworzenia jednego rządu i jednej waluty na całym świecie jak o tym marzy finansjera światowa dominowana przez Żydów za pomocą masonerii tak jak to przepowiadał Georgie Orwell, kiedy pisał w książce „1984” o świecie dominowanym przez permanentny konflikt, brak bezpieczeństwa, nadzór policyjny, „mowę trawę” oraz zdominowanie mediów jak również „pranie mózgów” mózgów, o czym pisał Miłosz w jego książce „Umysł Zniewolonym.”
Atak na wieżowce w Nowym Jorku znany jako „9/11” jakoby dokonany przez Al Qaidę odgrywa główną rolę w opinii Amerykanów mimo śmierci aresztowanego Osamy Bin Laden’a na rozkaz prezydenta Obamy. Stało się to w ramach zapobiegawczej wojny „pre-emptive” przeciwko terrorowi głównie muzułmanów, których określa się jako Islamo-Faszystów. Akcje są opisywane jako interwencje humanitarne i związane z nimi „szkody uboczne” czyli „collateral damage” w postaci śmierci przypadkowych ludzi niby walce „przeciwko złu” oraz w obronie „zachodniego sposobu życia.”
Dzieje się to za pomocą „Wielkiego Kłamstwa” opisującego wojnę jako „humanitarne przedsięwzięcie” w obronie demokracji i prawa międzynarodowego pod wodzą USA w każdym regionie świata. Faktycznie walka idzie o kontrolę źródeł nafty i surowców czy to w Iraku, Afganistanie, Libii czy to w Iranii, Chinach, Rosji, Brazylii mi Wenezueli.
Nuklearny napad na Iran był planowane przez Pentagon od 2005 roku ponieważ kraj ten ma znane rezerwy nafty największe na świecie po Arabi Saudyjskiej i Iraku i wobec tego zasługuje na „humanitarną interwencję” korzystną dla obrony monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie partnera w osi USA-Izraela pamiętając że USA jest jedynym krajem na świecie, który popełnił nuklearne ludobójstwo cywilów w Hiroszima i Nagasaki. Tam za „ground zero” służyła jedyna katedra katolicka w Japonii.
Wiadomo, że obecnie cały glob jest podzielony na regionalne tereny pod kontrolą Pentagonu, według byłego dowódcy NATO, generała Wesley Clark’a. Działania wojenne rozpoczęto od planu 5 lat kampanii w celu zdominowania Iraku, Syrii, Libanu, Libii, Iranu, Somalii i Sudanu. Teraz autorzy raportu piszą: „Tak jak chroba raka, postępują podboje USA począwszy od napadu na Irak w 2003 roku z następną fazą mutacji raka w skali światowej w formie „wojny bez granic” proklamowanej przez neo-konserwatystów już w 2000 roku w ramach ich „diabelskich projektów działań wojennych,” pod rządami prezydenta Bush’a juniora, Ostatnio były prezydent Bush był potępiony przez Trybunał Zbrodni Wojennych w Kuala Lumpuj za „zbrodnie przeciwko pokojowi” w ramach imperialistycznych planów budowy światowego imperium amerykańskiego. Następnym podbojem ma być Syria według artykułu Rick Rozoff’a i Mahdi Dariusz Nazemroaya.
Propagandowe hasła „wojny bez granic” i „globalna wojna przeciwko terroryzmowi” teraz są uzupełnione „zapobiegawczymi atakami przeciwko broni masowego zniszczenia” w obronie szerzenia „demokracji fasadowych” jako pożytecznych w budowie światowego imperium, którego podboje są potępiane przez Kuala Lampur War Crimes Tribunal wraz z prezydentem G. W. Bush’em i premierem W.Brytanii,. A. L. Blair’em przezywanym „Bush’s Poodle,”
Autorzy Michael Chossudovsky i Finian Cunningham piszą, że rządy, które wspierają agresje przez USA-NATO-Izrael również są zbrodniarzami wojennymi w oczach prawa międzynarodowego i powinni być oskarżani publicznie przez ruch antywojenny w celu kompromitowania ich i usuwania ich z ich wysokich stanowisk, by nie dopuścić do napadu na Iran i dalszej globalizacji wojny.

(http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=28254)
(antiwar.com) updated January 27, 2012


www.pogonowski.com
27 styczeń 2012

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Czyje Orlęta.
czerwiec 24, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
Polityczna gra w karty
maj 11, 2005
Duranowski Jan
Oblicze mediów
SOBCZAK i SZPAK

grudzień 4, 2003
SOBCZAK i SZPAK
UWAGA: Bartoszewski chce emigrowac!!!!! Jak chcesz mu w tym pomoc GLOSUJ NA PiS!!!!!!!!!
padziernik 19, 2007
.
Za naszą i waszą ... cywilizację
sierpień 12, 2003
Klaudiusz Wesołek
Dość rządów przestępców i kretynów
listopad 7, 2008
Dariusz Kosiur
Armia chce działań - wielkie fiasko
lipiec 20, 2006
Ran HaCohen
Elity w politycznym teatrze
czerwiec 2, 2002
Ryszard Bugaj
"Epoka Terroru" w Drugiej Kadencji Bush'a?
listopad 8, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Biblijny Raj (PaRDeS, Paradise)
maj 21, 2006
Ireneusz Kania
Pokój nie potrzebuje nowych rakiet !
maj 20, 2007
przysłał marduk
Zionists, Psychopaths and 9/11
kwiecień 10, 2007
przysłał ICP
Sugestia
kwiecień 22, 2005
Z frontu walki z nudą
sierpień 11, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Sojusz Talmudu z Radykalnymi Protestantami
marzec 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Zwycięstwo Na Niby
grudzień 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Hubalczycy
maj 7, 2005
przesłała Elzbieta
Irak, Izrael i przedwyborcze slogany w USA
marzec 3, 2004
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Odwołany koncert - zmiana terminu DELIGHT
kwiecień 4, 2005
Bush i Cheney zostaną aresztowani w Vermont?
styczeń 28, 2008
z AFP - Ziemowit Szczerek
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media