ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Niedzielski tylko żartuje z tą pandemią 
7 październik 2020     
Bezbronna armia 
8 październik 2012     
Dla wszystkich, którzy przechodzą "klimakterium" 
8 czerwiec 2023     
Kocham Szopena ! 
15 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Edyta Geppert "Nie żałuję"  
5 lipiec 2015     
Zmanipulowany Papież 
23 grudzień 2009      Artur Łoboda
Kto tutaj powariował? 
13 maj 2019     
Próba interpretacji sondaży poparcia politycznego Polaków  
10 listopad 2012      Artur Łoboda
Bolszewizm plus 
19 grudzień 2020      Artur Łoboda
Dług Polski wynosi już 3 BILIONY zł !!! 
18 lipiec 2015     
Więzienie za spalenie podróbek? 
15 listopad 2021     
Wykształcenie Aleksandra Kwaśniewskiego w oczach Polaków 
      tłumacz
Koleiny współczesnej polskiej kultury (2). Antypolonizm zinstytucjonalizowany 
3 listopad 2011      Artur Łoboda
"Polski hydraulik" zbankrutował  
25 sierpień 2017     
UE, Wielka Brytania Dołączy do USA, wprowadzając politykę „dezinformacji” w Internecie, wywołując obawy dotyczące „jednoświatowego zarządzania” mediami społecznościowymi 
20 maj 2022      dr Michael Nevradakis
"Stan Wojenny to była igraszka". Eugenika kultury (4) 
17 luty 2015      Artur Łoboda
Mściwa kasta 
2 październik 2017     
Kaczyński zaszczepi się przeciwko kowid 
15 grudzień 2020      Artur Łoboda
Oskarżenie karne wobec Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego 
26 październik 2020     
Jak to się leczy w Polsce 
19 luty 2022      Artur Łoboda

 
 

Iran a Globalizacja Wojny

W czasie selekcji kandydata partii republikańskiej na Florydzie 26 stycznia 2012 na czterech biorących udział w debacie telewizyjnej trzech poprzysięgało wierność dla Izraela i obrony izraelskiego monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie włącznie z atakiem nuklearnym na Iran. Na razie lotniskowiec USS John C. Stennis i jego grupa bojowa opuściły Zatokę Perską po 10 dniach intensywnych manewrów po ostrzeżeniu dowódcy wojsk Iranu generała Ataollah Salehi’ego. Przejazd przez cieśninę Hormuz tych okrętów był filmowany przez irańskie samoloty-roboty nazwane w USA „drones.”
USA gwarantuje przejazd przez cieśninę Hormuz, przez którą rocznie przepływa jedna trzecia płynnego paliwa na rynek światowy. Baza amerykańska w Bahrajn może obsługiwać trzy grupy bojowe lotniskowców wraz z flotą mniejszych statków zdolnych patrolować płytkie wody Zatoki Perskiej. Obecnie wobec gróźb embarga przeciwko eksportowi paliwa przez Iran w ramach obrony monopolu nuklearnego Izraela przez oś USA-Izrael sytuacja pogarsza się. Na tle tej sytuacji ciekawy jest artykuł „Globalizacja Wojny: Droga do Trzeciej Wojny Światowej” Michael’a Chossudovsky’ego i Finian’a Cunningham’a opublikowany na internecie w grudniu 2011.
W artykule tym autorzy zwracają uwagę na to, że siły USA-NATO są w akcji jednocześnie w kilku regionach świata. Koncept „Długiej Wojny” był podstawą doktryny wojennej USA od zakończenia Drugiej Wojny Światowej w czasie Zimnej Wojny w ramach Nowego Porządku Świata ogłoszonego we wrześniu 1990 w czasie przygotowywania napadu na IRAK po zburzeniu muru berlińskiego i po upadku Związku Sowieckiego oraz chwilowego przekonania, że skończyła się epoka dominowana przez „gwarantowane obopólne zniszczenie” w konfrontacji potęg nuklearnych i została njby zastąpiona epoką pokoju światowego.
Tymczasem nastąpiła nowa epoka wojen permanentnych na drodze od stworzenia jednego rządu i jednej waluty na całym świecie jak o tym marzy finansjera światowa dominowana przez Żydów za pomocą masonerii tak jak to przepowiadał Georgie Orwell, kiedy pisał w książce „1984” o świecie dominowanym przez permanentny konflikt, brak bezpieczeństwa, nadzór policyjny, „mowę trawę” oraz zdominowanie mediów jak również „pranie mózgów” mózgów, o czym pisał Miłosz w jego książce „Umysł Zniewolonym.”
Atak na wieżowce w Nowym Jorku znany jako „9/11” jakoby dokonany przez Al Qaidę odgrywa główną rolę w opinii Amerykanów mimo śmierci aresztowanego Osamy Bin Laden’a na rozkaz prezydenta Obamy. Stało się to w ramach zapobiegawczej wojny „pre-emptive” przeciwko terrorowi głównie muzułmanów, których określa się jako Islamo-Faszystów. Akcje są opisywane jako interwencje humanitarne i związane z nimi „szkody uboczne” czyli „collateral damage” w postaci śmierci przypadkowych ludzi niby walce „przeciwko złu” oraz w obronie „zachodniego sposobu życia.”
Dzieje się to za pomocą „Wielkiego Kłamstwa” opisującego wojnę jako „humanitarne przedsięwzięcie” w obronie demokracji i prawa międzynarodowego pod wodzą USA w każdym regionie świata. Faktycznie walka idzie o kontrolę źródeł nafty i surowców czy to w Iraku, Afganistanie, Libii czy to w Iranii, Chinach, Rosji, Brazylii mi Wenezueli.
Nuklearny napad na Iran był planowane przez Pentagon od 2005 roku ponieważ kraj ten ma znane rezerwy nafty największe na świecie po Arabi Saudyjskiej i Iraku i wobec tego zasługuje na „humanitarną interwencję” korzystną dla obrony monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie partnera w osi USA-Izraela pamiętając że USA jest jedynym krajem na świecie, który popełnił nuklearne ludobójstwo cywilów w Hiroszima i Nagasaki. Tam za „ground zero” służyła jedyna katedra katolicka w Japonii.
Wiadomo, że obecnie cały glob jest podzielony na regionalne tereny pod kontrolą Pentagonu, według byłego dowódcy NATO, generała Wesley Clark’a. Działania wojenne rozpoczęto od planu 5 lat kampanii w celu zdominowania Iraku, Syrii, Libanu, Libii, Iranu, Somalii i Sudanu. Teraz autorzy raportu piszą: „Tak jak chroba raka, postępują podboje USA począwszy od napadu na Irak w 2003 roku z następną fazą mutacji raka w skali światowej w formie „wojny bez granic” proklamowanej przez neo-konserwatystów już w 2000 roku w ramach ich „diabelskich projektów działań wojennych,” pod rządami prezydenta Bush’a juniora, Ostatnio były prezydent Bush był potępiony przez Trybunał Zbrodni Wojennych w Kuala Lumpuj za „zbrodnie przeciwko pokojowi” w ramach imperialistycznych planów budowy światowego imperium amerykańskiego. Następnym podbojem ma być Syria według artykułu Rick Rozoff’a i Mahdi Dariusz Nazemroaya.
Propagandowe hasła „wojny bez granic” i „globalna wojna przeciwko terroryzmowi” teraz są uzupełnione „zapobiegawczymi atakami przeciwko broni masowego zniszczenia” w obronie szerzenia „demokracji fasadowych” jako pożytecznych w budowie światowego imperium, którego podboje są potępiane przez Kuala Lampur War Crimes Tribunal wraz z prezydentem G. W. Bush’em i premierem W.Brytanii,. A. L. Blair’em przezywanym „Bush’s Poodle,”
Autorzy Michael Chossudovsky i Finian Cunningham piszą, że rządy, które wspierają agresje przez USA-NATO-Izrael również są zbrodniarzami wojennymi w oczach prawa międzynarodowego i powinni być oskarżani publicznie przez ruch antywojenny w celu kompromitowania ich i usuwania ich z ich wysokich stanowisk, by nie dopuścić do napadu na Iran i dalszej globalizacji wojny.

(http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=28254)
(antiwar.com) updated January 27, 2012


www.pogonowski.com
27 styczeń 2012

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Powstanie uratowalo UE
lipiec 18, 2004
przesłała Elżbieta
Religijne korzenie liberalizmu
grudzień 7, 2006
Izrael Szamir
Kraków będzie negocjował ze spółką Forte
sierpień 1, 2002
Dziennik Polski
Wojna o cywilizacje - dr Piotr Bein
marzec 12, 2008
przesłała Elzbieta Gawlas
Stanie pomnik Bolesława Wstydliwego
marzec 30, 2006
gazeta.pl
OŚWIADCZENIE W SPRAWIE WOJNY
luty 13, 2003
Szanse na wygraną w Piłkarskiego Totka SUPERTOTO prawie 3 TYSIˇCE RAZY WYŻSZE niż w Dużym Lotku.
listopad 1, 2007
Aleks
Apel Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu do Społeczeństwa
czerwiec 10, 2006
Leszek Skonka
skok
styczeń 18, 2007
Anti-Communist Gorbatchev as the "Holy Terminator" of Russia
styczeń 17, 2005
Marek Glogoczowski
NASZA TRADYCJA?
marzec 30, 2008
Marek Jastrząb
UWAGA: Bartoszewski chce emigrowac!!!!! Jak chcesz mu w tym pomoc GLOSUJ NA PiS!!!!!!!!!
październik 19, 2007
.
Żyć i umrzeć w...szpitalu miejskim
marzec 3, 2008
Marek Olżyński
Fałsze Henryka Grynberga
kwiecień 26, 2003
przesłała Elżbieta
Marek Wełna - polski Falcone?
styczeń 25, 2008
Marek Olżyński
Papież apeluje o pokój
grudzień 26, 2004
opolskoma
Analfabetyzm prawny w sądach
marzec 26, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
Nasza wojna
sierpień 2, 2008
jobstalker
Słowo o "księciu dziennikarstwa"
styczeń 15, 2008
Dariusz Kosiur
Polska importerem węgla
listopad 3, 2008
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media