|
Czy Kaczyński jest inteligentny inaczej?
|
|
Te propozycje grożą rozpadem Unii Europejskiej
Zjednoczona Europa to traktaty i procedury, zaakceptowane mechanizmy ucierania decyzji, ale przede wszystkim pełne poszanowanie dla podmiotowości i nie zawsze wspólnych interesów państw członkowskich - pisze na łamach "Rzeczpospolitej" Jarosław Kaczyński.
Natomiast propozycje Sikorskiego uważa jako zagrożenie rozpadu obecnej Unii i zastąpieniem jej jakimś kadłubowym tworem o nieznanej konsystencji, "choć – jak żartuje Niall Ferguson – chodzi po prostu o odtworzenie Świętego Cesarstwa Narodu Niemieckiego" - stwierdza Kaczyński.
To wywiad dla gazety "Rzeczypospolita"
Czas aby Polacy zrozumieli gorzka prawdę, którą ujawniam od kilkunastu lat.
Mieliśmy okazję obserwować, jak marnuje się tak zwane "dotacje unijne" i wydaje na inwestycje niepotrzebne - bądź na skandalicznej skali zawyża się koszty każdej inwestycji.
To wszystko działo się za pełną aprobatą tak zwanej Komisji Europejskiej i Rządów największych państw - Niemiec i Francji.
Od początku dążyli do stworzenia tworu - w którym przyjmą rolę hegemonów.
Dlatego wszystkie regulacje prawne związane z dotacjami unijnymi tak były tworzone - by wykorzystano je na inwestycje przydatne europejskim hegemonom.
Nasz motłoch polityczny do priorytetów politycznych dodał igrzyska - więc wybudowano wiele - wyjątkowo drogich stadionów by pospólstwu zorganizować igrzyska.
Polityk twierdzący, że w Unii Europejskiej istnieje jakieś "pełne poszanowanie dla podmiotowości" i interesów państw członkowskich - jest albo wyjątkowo głupim - albo zakonspirowanym agentem.
Sikorski w swojej bezgranicznej głupocie pokazuje wprost - że dąży do realizacji za wszelką cenę - prawdziwych planów Niemiec i Francji - podporządkowania sobie innych narodów, co w sytuacji obecnego kryzysu (który zapowiadaliśmy od kilkunastu lat), staje się coraz mniej realne.
|
|
9 grudzień 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Jest szansa dla Polski. Nawet użyteczni durnie zaczynają myśleć
wrzesień 9, 2008
|
Skąd w was tyle nienawiści?
marzec 17, 2005
|
PE w obronie konsumentów energii
czerwiec 20, 2008
Parlament Europejski
|
Profesor Zybertowicz nie chce milczec
wrzesień 14, 2007
..
|
Firma 'Świte?ja' czy 'Świte?ia'?
październik 2, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Uczcie się czytać między wierszami
kwiecień 19, 2003
Alina
|
2009.02.15. Serwis wiadomosci ze świata bez cenzury
luty 15, 2009
tłumacz
|
FBI: nielegalnie szpiegowaliśmy sieć
marzec 11, 2008
Mariusz Błoński
|
Precz z antychińskim protekcjonizmem
sierpień 16, 2006
Workers Vanguard
|
"Rzecznik praw dziecka" za 13,2 tysiąca
styczeń 4, 2003
|
O nosie i tabakierce, czyli o pomocy wszechstronnej
marzec 31, 2008
Marek Jastrząb
|
Dzisiaj mam urlop
maj 12, 2008
Marek Jastrząb
|
An Essay on Judeo-Christian Ethos (the manner of behavior)
czerwiec 6, 2006
Marek Glogoczowski
|
2008.11.01. Serwis wiadomosci
listopad 1, 2008
tłumacz
|
Chcecie wojny totalnej?
kwiecień 2, 2006
Artur Łoboda
|
"Nie jesteśmy ani antyarabscy, ani tym bardziej antymuzułmańscy"
grudzień 17, 2002
PAP
|
Fenomen "amerykanizmu" jako religii purytańskiej o podłożu syjonistycznym
styczeń 6, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Stop manipulacji!
listopad 7, 2006
wampierze
|
Dezodorant czy mydło? - Agencje PR dla zmiany wizerunku koropracji lekarskiej
styczeń 25, 2006
Adam Sandauer
|
Szlifowanie kamienia wedle starego wzoru
wrzesień 3, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
|
|
|