ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Stalinowski wymiar bezprawia będzie trwał dalej 
18 wrzesień 2009      Artur Łoboda
CO JA ZROBIŁAM NAJLEPSZEGO ? /z teki Teatru ESSE/ 
29 styczeń 2014      -/ Ewa Englert-Sanakiewicz
Wójt Pcimia  
30 grudzień 2020      Artur Łoboda
Czyżby kolejny modernizm? 
6 styczeń 2015      Artur Łoboda
Wszyscy jesteśmy Wandalami 
16 marzec 2020      Artur Łoboda
Wyjaśnienie zamieszek w Iranie, a właściwie tylko w Teheranie... 
14 czerwiec 2009      tłumacz
Dobrymi chęciami w sprawie kultury - jest piekło wybrukowane 
23 listopad 2015      Artur Łoboda
Defensive doctrine of Poland used in 1939 was decisive and made history 
3 grudzień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
40 lat i 4 miesiące 
11 grudzień 2019      Artur Łoboda
Chrystus Pan w niebo wstępuje  
25 marzec 2016     
Nie bądź poetą w tym kraju 
17 lipiec 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Legitymizacja pandemii 
26 październik 2020     
Borejsza naszych czasów 
7 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Za dwa tygodnie ma wejść KSeF 
15 styczeń 2026      Artur Łoboda
Sto kilkadziesiąt pytań do p. prezydenta A. Dudy i p. premier B. Szydło oraz do władz PiS-u (III)  
15 październik 2016      Jerzy Robert Nowak
Dlaczego Magdalena Ogórek poniosła klęskę? 
12 maj 2015      Artur Łoboda
Na jakiej podstawie Sanepid twierdzi, że w Polsce mamy jakąś epidemię? 
5 sierpień 2020     
Znaleźć się pośród ludzi i nieludzi 
23 marzec 2017      Jolanta Michna
Program Patriotów 
9 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Ruski onuc 
3 październik 2024     

 
 

"Przeszedłeś przeziębienie? Możesz być odporny na Covid-19! NAJNOWSZE BADANIA"


"Naukowcy dowodzą, że zwykłe przeziębienia mają wpływ na śmiertelność koronawirusa.
Tym samym okres zwiększonych zachorowań na jesieni może być zbawienny dla Polaków. Takie wnioski nasuwają się z lektury tekstu jaki został opublikowany na łamach Nature.

Za badaniami stoi Charité–Universitätsmedizin z Berlina. Do takich wniosków doszli związani z Centrum BIH dla Terapii Regeneratywnych Julian Braun, Lucie Loyal oraz Marco Frentsch. Szukali odpowiedzi na pytania co determinuje przebieg koronawirusa, czyli innymi słowy dlaczego część przypadków kończy się śmiercią, a inne pełnym wyleczeniem. Wedle ich ustaleń jedna trzecia osób, chociaż nigdy nie miała do czynienia z SARS-CoV-2 posiadała komórki odpornościowe.

Zdaniem badaczy są one wynikiem przejścia innych rodzajów przeziębień. Owe powszechne choroby dają tym samym ochronę przed koronawirusem. Badania wsparł Instytut na Rzecz Genetyki Molekularnej Intytutu Maxa Plancka (MPIMG). Wedle informacji opublikowanych przez Nature zainteresowanie badaczy wzbudziła komórka układu odpornościowego określana jako limfocyty T. Została wykryta u osiemnastu pacjentów z koronawirusem oraz u sześćdziesięciu ośmiu osób zdrowych.

Badania wskazują, że komórka Limfocyty T stanowi kluczowy element dla rozwoju antyciał u ludzi. Wedle wysuniętych przez Brauna hipotezy stanowią one ważną rolę w odpowiedzi układu immunologicznego na zachorowanie. Ustalenia te wymagają jednak jeszcze potwierdzenia. Na chwilę obecną badacze wyodrębnili z krwi pacjentów białka odpornościowe. Następnie na szalkach Petriego dokonali połączenia syntetycznej wersji SARS-CoV-2 (tak zwanej „proteiny kolcowej”) z nimi dla ustalenia skutków.

Na potrzeby badań naukowcy stworzyli dwie pule fragmentów białek lub peptydów. Za ich pomocą łączyli je z innym sekcją koronawirusowego „kolca” białkowego. Starali się tym zachowaniem, aby naśladowało naturalnie zachodzący proces zakażenia oraz odpowiedzi na nie. Już ze wstępnym ustaleń wynika, że ludzkie ciała odpornościowe posiadają możliwość zablokowania choroby. Pula peptydowa określana w badania jako S-II, przypomina układ znany z przejścia przez ludzi typowego przeziębienia oraz odpowiedzi na nie.

Za pomocą techniki płynnej cystometrii ustalili jaka część komórki Limfocyty T reaguje na fragmenty wirusa. Opiera się ona na wykorzystaniu promienia lasera. Wzmocnione promieniowanie mierzy fizyczne oraz chemiczne właściwości komórek. Badania ukazały, że komórki uzyskane od pacjentów reagowały na pule S-I w sześćdziesięciu siedmiu procentach, a na S-II w osiemdziesięciu pięciu. Wedle wypowiedzi Cluaiduu Giesecke-Thile uzyskane wyniki pokrywają się z przewidywaniami naukowców. Różnica w reakcji wynika jej zdaniem z faktu, że w pierwszej puli badania odbyły się poza organizmem człowieka.

Wyniki z obu pół dowodzą jednoznacznie, że trzydzieści pięć procent osób pomimo wcześniejszego braku przejścia Covid ma odporność z powodu tego, że wcześniej zachorowało. Również te wyniki ukazują, iż naturalna odporność łączy się z cechą komórek Limfocyty T. Aktywują się one również w przypadku wystąpienia podobnego czynnika. Potwierdza to głoszą wcześniej tezę części naukowców, iż przejście innych chorób ma również wpływ na uzyskanie odporności. Do tej pory jednak były to jednak domniemania oparte na innych wirusach.

Współautor badań Leif Erik Sander wskazuje, że za tym kryje się również bezobjawowość części osób z koronawirusem. Ten aspekt ma znaczenie w przypadku izolacji chorych oraz również w samych ich leczeniu. Istnieje bowiem ryzyko, że również organizm „może prowadzić do niewłaściwego ukierunkowania odpowiedzi układu immunologicznego i potencjalnie negatywnych efektów w klinicznym przebiegu COVID-19”, jak odnotował cytowany badacz.

Dalszym krokiem są eksperymenty w ramach Charité Corona Cross dla określenia związków w odpowiedzi ludzkiego organizmu na koronawirusa w stosunku do innych koronawirusów. Planują między innymi badania w zakresie opieki medycznej dzieci, pediatrów, rezydentów domów opieki w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Wykorzystają przy tym krew od przynajmniej tysiąca osób jakie zwalczyły koronawirusa oraz ozdrowiały."

Źródło - https://prawy.pl/109825-przeszedles-przeziebienie-mozesz-byc-odporny-na-covid-19-najnowsze-badania/

Co oczywiście potwierdza nasze intuicyjne rozpoznanie, że to zwyczajne grypowe smarki a nie żadna pandemia. I ktoś za tą paranoję musi beknąć! Doskonale pamiętamy poprzednie epidemie, a to ptasią, a to świńską i oślą. A teraz 'administracja' wywołała powszechne zgąbczenie mózgów u SUWERENA i wcisnęła mu, że niechybnie umrze, jeśli się nie zaszmaci.

No to się zaszmacił!
19 wrzesień 2020

hens 

  

Komentarze

 

Charité–Universitätsmedizin to struktura przestępcza w tej pseudopandemii.

Ja bym się na takich nie powoływał.

2020-09-20
Artur Łoboda

 

Przyznaję, nie wczytałem się. "Badania wsparł Instytut na Rzecz Genetyki Molekularnej Intytutu Maxa Plancka (MPIMG)".

Ale być może są wreszcie na powrót na "kursie i ścieżce" :)) co pozwoli przeciwstawić się Gaciarzowi i jego szczepionkom.

2020-09-20
hens

  

Archiwum

Manuela Gretkowska Nowa partia polityczna
listopad 29, 2006
mik4
Niwinne pytanko ze stosowania prawa Prawa UE. Kiedy PAP zapłaci 250 000 euro grzywny?
sierpień 21, 2007
tłumacz
Polacy nie umieją i nie chcą rządzić się w własnym kraju
styczeń 16, 2003
PAP
ZBIR, Silosy i Polska Okupacja Kremla 400 Lat Temu
listopad 18, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
CO MOŻE I POWINNO َCZYĆ POLAKÓW
luty 20, 2003
Leszek Skonka
Kilka uwag o pieniądzu
kwiecień 26, 2007
Bogdan
Przestępca, umożliwiający przestępcom decydować o naszym życiu
sierpień 18, 2004
Na śmierć i życie
listopad 11, 2004
Włodzimierz Knap
Propozycja Geremka
lipiec 15, 2008
...
A jednak się dziwię
październik 17, 2003
Chore pomysły premiera Hausnera
październik 28, 2003
Adrian Dudkiewicz
Granice krytyki polityków
marzec 18, 2008
PAP
Bush'owi wiatr w oczy ...
czerwiec 16, 2004
Benedykt XVI - tylko językowo
kwiecień 20, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Miasto wielkie i kameralne
styczeń 12, 2008
www.krakow.pl
Bohaterowie czy omamieni?
kwiecień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
OFE
lipiec 14, 2008
25 razy o Wałęsie (1)
sierpień 16, 2005
Artur Łoboda
Marek Wełna - polski Falcone?
styczeń 25, 2008
Marek Olżyński
Schyłek Amerykańskiego Imperium?
luty 19, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media