ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
Iwo Cyprian Pogonowski 
Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego 
Folksdojcz 
Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów 
Jak jeden mąż przyjęto błędny model matematyczny i zamknięto w domach miliony ludzi wpędzając ich w dodatkowe problemy zdrowotne i finansowe. Zrujnowano gospodarki, zlikwidowano całe branże, przekreślono cały dorobek na temat zdrowego stylu życia. 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Śledztwo w sprawie zbrodni wojennych w Strefie Gazy  
To "pierwsze w historii ludobójstwo transmitowane na żywo... Jeśli ludzie są nieświadomi, to są świadomie nieświadomi" 
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
Promieniowanie telefonów komórkowych, kontrola, uzależnienie – sposoby wyjścia z pułapki cyfrowej 
5G to technologia totalnej kontroli, która prze okazji niszczy zdrowie użytkownika 
W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? 
Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku 
Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Covid to operacja wojskowa 
Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” 
więcej ->

 
 

Cyniczne kłamstwo o Arturze Sandauerze - www.polonica.net

Przeglądając strony internetowe trafiłem na:
http://www.polonica.net/ListaZydow_zmienione-nazwiska.htm

Znalazłem tam szowinistyczną wypowied? przypisywaną przez autora strony,mojemu ojcu, Arturowi Sandauerowi:
"...Żydowski pisarz Artur Sandauer uważa to za normalne i tak bezczelnie uzasadnił żydowską przemoc i dominację:
"W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy. Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy. Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce - mówi Sandeuer - to żydowska głowa nałożona na polski tułów. Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące.". Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie. Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi - pisałSandauer - a Polacy to ręce i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy" - pouczał żyd Artur Sandauer....."


Wypowied? ta, jest zasadniczo sprzeczna z tym co głosił i pisał przez całe życie Artur Sandauer. Jestem przekonany iż została ona zmyślona. Zwróciłem się do autora strony, wysyłając e maila, by albo przedstawił materiały ?ródłowe zawierające przypisywaną mojemu ojcu wypowied?, albo by wypowied? została wykasowana ze strony www.polonica.net jako nieprawdziwa.

Odpowiedzi od www.polonica.net oczywiście nie otrzymałem, a paszkwil umieszczony jest nadal.

Wobec wielu innych kłamstw zamieszczonych na tej samej stronie, informuję iż oszczerstwem jest twierdzeniom www.polonica.net iż Artur Sandauer w czasie wojny i okupacji sowieckiej "kolaborował" z władzami. Pracował po prostu jako nauczyciel w szkole podstawowej. W czasie okupacji niemieckiej najpierw przebywał w gettcie z którego wydostał się kanałami w trakcie łapanki. Po stronie aryjskiej był ukrywany przez ojczyma swego ucznia. Po wyzwoleniu był korespondentem wojennym i pó?niej korespondentem w czasie procesu w Norymberdze. Następnie pracował w redakcji Odrodzenia. Ponieważ pod koniec lat 40-tych występował przeciwko socrealizmowi i stalinizacji życia kulturalnego otrzymał zakaz publikacji własnej twórczości. Do czasu "odwilży" zarabiał na życie pracując jako tłumacz literacki. Jako ten który nie uległ naciskom stalinowskim, po pa?dzierniku 56 r. został odznaczony orderem Polonia Restituta.

Po wprowadzeniu stanu wojennego, niestety nie uczestniczył w bojkocie mediów państwowych, poparł gen. Jaruzelskiego i wszedł w skład Narodowej Rady Kultury.

Nie zajmowałby się paszkwilem www.polonica.net, gdyby nie to iż inni nieodpowiedzialni internauci bezkrytycznie cytują kłamstwa publikowane przez www.polonica.net jako "?ródła" swoich informacji np:
http://forumzn.katalogi.pl/temat3735_strona17/
http://poland.indymedia.org/pl/2005/11/17405.shtml
http://users.nethit.pl/forum/read/paltalk/3699534/
28 styczeń 2006

Adam Sandauer 

  

Archiwum

Agresja ze wschodu
wrzesień 17, 2007
Marek Olżyński
Zespół chorych budynków - wielkie zagrożenia naszego środowiska.
czerwiec 10, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
Brzeziński nawołuje do ewakuacji wojsk USA z Iraku
marzec 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Społeczeństwo Izraela dało przyzwolenie. Szaron rozkazał zabić
styczeń 30, 2003
PAP
Ucieczka od świadomości klęski
grudzień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Pieniądze za Krew"
wrzesień 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Rosja zapowiada, że uderzy w terrorystów na całym świecie
wrzesień 8, 2004
E pluribus unum
maj 18, 2004
Andrzej Kumor
Wizyta w Kanadzie
styczeń 1, 2005
Lewed
Byli szefowie Agencji Rynku Rolnego wśród oskarżonych o wyłudzenie zboża
czerwiec 28, 2002
PAP
Marzec 68 - dwa swiadectwa
marzec 6, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
Diana żyłaby, gdyby...
sierpień 31, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ziomkostwa domagaja się odszkodowań dla Niemców
sierpień 21, 2002
PAP
Sprawa Oddziałów Egzekucyjnych, Likwidacji Ludzi i Stosowania Tortur Przez Służby USA
grudzień 13, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy to prawda...?
czerwiec 20, 2004
Piotr Mączyński
Rosja może odpowiedzieć atakiem nuklearnym na Polskę jeśli ta umieści na swoim terenie "Patrioty"
sierpień 15, 2008
"Pravda"
Wiadomość grubymi nićmi szyta
kwiecień 27, 2003
PE w obronie konsumentów energii
czerwiec 20, 2008
Parlament Europejski
Oś USA-Izrael i arsenał nuklearny Pakistanu
listopad 14, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
polnische Schweine
październik 22, 2005
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media