ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

"Wolne media" 
9 styczeń 2016      Artur Łoboda
Spin (socjotechnika) 
16 wrzesień 2012      Wikipedia.org
Portugalska pielęgniarka umiera nagle po otrzymaniu szczepionki przeciwko COVID 
5 styczeń 2021      Obserwator
Złota Polska ! 
30 czerwiec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Fałszywa flaga Putina 
10 lipiec 2022     
Za co Izrael nienawidzi Papieża Franciszka? 
24 kwiecień 2025      Tony Greenstein
Manipulacja mediami 
1 październik 2012      Wikipedia.org
Taktyka gestapo FBI jest znakiem rozpoznawczym autorytarnego reżimu 
29 sierpień 2022      John i Nisha Whitehead
Obowiązkowa pielgrzymka PiS do Lubina 
18 maj 2015      Artur Łoboda
Pandemia redystrybucji 
25 luty 2021      Ivan Atoman
Liczba zgonów w Anglii ponownie wzrasta 
3 luty 2023     
Postać Żyda niczym Bóg 
18 wrzesień 2018     
Kolejny ciekawy wywiad "wRealu24". Tym razem prawie wszystko o gospodarce. 
19 grudzień 2018      Alina
Eskimoska "nauka" pobiła teorie Łysenki 
5 kwiecień 2021      Artur Łoboda
Przybieżeli do Betlejem pasterze 
25 grudzień 2018     
Społeczna funkcja "żyda" (1) 
24 luty 2019      Artur Łoboda
Media głównego ścieku w wojnie przeciwko Narodowi Polskiemu 
20 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Rozgłoszę słowem i zaproszę... 
22 kwiecień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
I Sekretarz PZPR jest chory psychicznie 
18 wrzesień 2020     
Pilnują żydowskich interesów w Polsce  
20 styczeń 2020      Artur Łoboda

 
 

Konfrontacja sił Niemiec i USSR w Europie w 1939 roku

Konfrontacja sił w Europie w dniu pierwszego stycznia w 1939 roku wydawała się
Hitlerowi bardzo korzystna, ponieważ już w dniu 25 listopada 1936 podpisał on Anty- Kominternowski Pakt z Japonią, która wkrótce rozpoczęła działania wojenne przeciwko Związkowi Sowieckiemu. Po raz pierwszy w historii świata w Mandżurii w latach 1938-1939 miały miejsce wielkie bitwy powietrzne około 400 samolotów. Hitler liczył na atak na ZSSR około 600 dywizjami. W tym 200 dywizji Armii Kwantungu, z którymi miał współdziałać atak z zachodu 220 dywizji niemieckich, stu polskich i około 80 dywizji innych sojuszników Niemiec – razem, jak powtarzam siłą około 600 dywizji przeciwko znacznie mniejszym liczebnie 170 dywizjom sowieckim w 1939 roku. Siły sowieckie były powiększone w 1941 roku do stanu 225 dywizji.

Hitler bardzo cenił wartość bojową Polaków i ich zwycięstwo nad wojskami Lenina w 1920 roku, tak, że chciał on użyć duże siły polskie jako element kluczowy dla niego jako
„mięso armatnie,” które obliczał w dodatku do istniejącej armii polskiej plus mobilizację w Polsce około trzech milionów żołnierzy, czyli niecałe 10% ludności państwa polskiego, co miało Hitlerowi zagwarantować dostateczną ilość żołnierzy na niemieckim froncie wschodnim.

Minister Józef Beck wiedział, że po zwycięstwie nad Rosją Sowiecką Hitler chciał wykonać „Plan Wschodni” i wytępić 51 milionów Słowian, żeby stworzyć na następne 1000 lat „Wielkie Niemcy, „rasowo czyste” między Renem i Dnieprem oraz skolonizować Rosję i mieć Imperium od Renu do Władywostoku. Zupełnie tak jak planowali sztabowcy niemieccy wcześniej, kiedy dali ultimatum w Petersburgu w 1914 roku i zaczęli działania wojenne Pierwszej Wojny Światowej. Faktem jest, że Niemcy mieli w 1945 roku dosyć gazu trującego żeby wymordować dziesiątki milionów Polaków i Ukraińców. Hitler chciał zdobyć kontrolę nad Sowieckimi i arabskimi strategicznymi zasobami ropy naftowej i gazu ziemnego.

Podbój Rosji jako „Trzonu Świata” zdefiniowanego przez generała majora Karla Haushofera jako „World’s Heartland” miał stanowić podstawę dominacji Niemiec nad „przeludniającym się światem.” Rudolf Hess był uczniem Haushofera i sekretarzem Hitlera w czasie pisania programu „Mein Kampf„ w więzieniu w Landsbergu Bawarskim po puczu w Monachiom w 1923 roku.

Generał Haushofer odwiedzał Hitlera w więzieniu i wykładał Hitlerowi swoją wersję geopolityki w sumie przez ponad sześć godzin w kluczowym momencie, kiedy Hitler nie wiedział co pisać w programie Mein Kampf. Haushofer zaopatrzył Hitlera w „Geografię polityczną” Friedricha Ratzel’a i inne książki, ponieważ uważał Hitlera za nieuka i chciał go dokształcić. Po katastrofie Niemiec u progu ery nuklearnej, Karl Ernest Haushofer, generał, geograf i geopolityk w przypływie depresji popełnił samobójstwo w dniu 27 sierpnia 1946 roku.

W dniu 26 stycznia, 1939 druzgoczącym ciosem dla Hitlera i jego „snów o potędze” była oficjalna odmowa w Warszawie dana na ręce ministra spraw zagranicznych Niemiec Ribbentropa w sprawie przystąpienia Polski do Paktu Anty-Kominternowskiego przeciwko Związkowi Sowieckiemu. Trzeba pamiętać, że terytorium Polski fizycznie blokowało Niemcom dostęp do terenów sowieckich w czasie, gdy między Hitlerem i Stalinem toczyła się gra o to „kto kogo uwikła w wojnę na dwa fronty.”

Po odmowie Polski, Stalin przejął inicjatywę i 10go marca 1939 roku w czasie 18go zjazdu Sowieckiej Partii Komunistycznej w przemówieniu nadawanym przez radio na cały świat,
zaprosił Hitlera do współpracy ku zdumieniu rządu w Berlinie. Hitler dowiedział się od swoich generałów, że nie może prosto z pola bitwy w Polsce atakować ZSSR, więc zaproszenie Stalina przyjął.

Stalin wiedział z góry dokładnie, kiedy będzie podpisany pakt Ribbentrop-Mołotow i zaplanował na kilka dni wcześniej atak na armię Kwantungu w Mandżurii, w którym to ataku Japończycy stracili około 20,000 zabitych a Sowieci około 10,000 zabitych. W czasie
katastrofy w bitwie pod Kalkhim-Gol Japończycy dowiedzieli się o zdradzie paktu z 1936 przez Hitlera. Wtedy Japończycy zaczęli rokowana mające na celu zakończenie działań wojenny przeciwko Związkowi Sowieckiemu. Rokowania japońsko sowieckie oficjalnie skończyły się 16 września 1939. Następnego dnia 17 września 1939 roku Czerwona Armia rozpoczęła inwazję Polski.

Zdrada Japonii przez Hitlera spowodowała wyłączenie sił japońskich, czyli około 200 dywizji armii Kwantungu z niemieckiego ataku na ZSSR. Stało się to po starcie przez Hitlera sił polskich. Razem Hitler stracił połowę sił, które według rad generała Houshofera powinien był mieć żeby uniknąć losu Niemiec w Pierwszej Wojnie Światowej, w której Niemcom zabrakło żołnierza. W sumie w 1939 roku Polska naraziła armię nazistów niemieckich na roczny brak miliona żołnierzy na froncie wschodnim i w ten sposób Polacy zadecydowali o klęsce Hitlera, który marzył o likwidacji Polaków na ich historycznych terenach piastowskich. Tak wyglądała konfrontacja sił Niemiec i Związku Sowieckiego w Europie pod koniec 1939 roku.

www.pogonowski.com
10 maj 2011

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

"Wojna z terrorystami"
kwiecień 6, 2003
W Polsce spada bezrobocie
sierpień 8, 2004
Anna Gumułka
Bezprawne przetrzymanie pasażera w samolocie
sierpień 25, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Dwóch członków zarządu WorldComu aresztowanych
sierpień 1, 2002
PAP
Do przyjaciół gówniarzy
marzec 19, 2007
S.I.W
Dzień Nauczyciela
październik 14, 2004
Piotr Mączyński
Polska atrapa demokracji
marzec 27, 2003
zaprasza.net
Internowani
marzec 1, 2006
przesłała Elżbieta
OLIGARCHIA - RODOWÓD
czerwiec 8, 2008
Klaudiusz Wesołek
Żydzi
grudzień 22, 2004
aaa
Czy jest wśród nas uczciwy prokurator?
marzec 10, 2006
Artur Łoboda
Śląscy "biznesmeni" ukradli 4 mln zł
lipiec 4, 2002
PAP

marzec 26, 2003
Sarkozy popiera budowę Muzeum Historii Żydów Polskich
luty 19, 2008
PAP
Inflacja rośnie na świecie
kwiecień 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Herezja Amerykańska i Narzucanie Subordynacji
czerwiec 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Prezydent Krakowa straci immunitet?
luty 10, 2007
PAP
Unijne statki dla unijnych pracowników
maj 29, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Tylko jedno pytanie
marzec 15, 2008
Bankierzy i Złodzieje! - druga odsłona
lipiec 1, 2004
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media