| P.S. "Znoszą restrykcje..."... plus "ciekawostka"..."gotująca krew"...przynajmniej moją... |
5 luty 2022 Gandalf Sprawiedliwy
|
| Francuscy lekarze wystąpili z otwartą frondą wobec rządu. Są zastraszani przez władze |
5 luty 2021 Radio WNET
|
| Trump „najwyraźniej nie wyciągnął wniosków ze swoich błędów z czasów pandemii” – mówi RFK Jr |
19 marzec 2024 Redakcja Badmedicine
|
| Czasopismo naukowe w końcu przyznaje, że szczepionki covidowe powodują zaburzenia autoimmunologiczne |
19 lipiec 2023
|
| Koronawirus posiada podobną do HIV „mutację”, która powoduje, że jest wyjątkowo zakaźny |
14 marzec 2020
|
| Judzenie - jako nowy "kierunek w sztuce" (2) |
4 lipiec 2014 Artur Łoboda
|
| Szudroczyć |
22 maj 2020 Zygmunt Jan Prusiński
|
| Kategoryczny sprzeciw spadkobierców Gintrowskiego, do wykorzystywania utworów artysty na demonstracjach KOD-u |
21 styczeń 2016 Agnieszka i Julia Gintrowskie
|
| Wezwanie do zakończenia przestępczej działalności Ministerstwa Zdrowia |
31 sierpień 2020
|
| Nigdy nie wiadomo - kiedy głupi żartuje |
5 maj 2016 Artur Łoboda
|
| Marsz WOLNOŚCI, Pancerni Poznań, COVID 1984 |
20 luty 2021 Pancerni Poznań
|
| Parlament UE ogłasza, że paliwo kopalne jest „zieloną” energią, ponieważ narracja o zmianie klimatu ulega samozniszczeniu |
17 lipiec 2022
|
| Ja się wstrzeliłam w dobry czas |
9 luty 2016 Artur Łoboda
|
| Ponad 10 milionów ludzi na całym świecie UMARŁO z powodu szczepionek na Covid-19 |
5 styczeń 2024 Kevin Hughes
|
| Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (24.12.2011) |
5 październik 2020 Zygmunt Jan Prusiński
|
| Policja stołeczna podjęła decyzję o tym, co możemy, a czego nie możemy czytać w związku z konfiskatą książek i aresztowaniem sprzedawców |
29 listopad 2023 Tony Greenstein
|
| Obamy „Moment Prawdy” na Bliskim Wschodzie
|
19 marzec 2009 Iwo Cyprian Pogonowski
|
| Lista złodziei z "Wiejskiej" |
24 kwiecień 2014 Artur Łoboda
|
| Z nieba dar, polskie Serce |
25 czerwiec 2010 Zygmunt Jan Prusiński
|
| Democracy is coming to the U.S.A.
Leonard Cohen - Democracy |
26 maj 2017
|
|
|
Janosik po amerykańsku, czyli kariera gubernatora Jesse Ventura
|
|
Tytuł Janosik po amerykańsku odnosi się do kariery byłego gubernatora stanu Minnesota nazwiskiem Jesse Ventura Słowaka amerykańskiego urodzonego w USA w 1951 roku pod nazwiskiem James George Janos, weterana służby saperów przy flocie wojennej (1969-1975), oraz, aktora-zapaśnika-ciężrowca, laureata nagrody Światowego Związku Zapaśników (2004), konferansiera radiowego i telewizyjnego oraz najemnego ochraniarza orkiestry The Rolling Stones. James George Janos przybrał oficjalnie nazwisko na Jesse Ventura i był przezywany Jesse „The Body” Ventura dzięki jego atletycznej budowie ciała. Venura grał z humorem „czarne charaktery” na ringach zapaśniczych jako Jesse „The Body” Ventura, wzrostu 193 cm. w wadze od 111kg do 123kg (w latach 1975-1966), partner słynnego Adriana Adonisa.
W lutym 1992 Ventura zaczął pracować jako komentator przy Światowych Mistrzostwach Zapaśniczych do lipca 1994, kiedy Ventura zasnął w czasie programu nagrywanego przez Disney MGM. Następnie wygrał w sądzie sprawę o oszustwo i otrzymał 801,333 dolarów odszkodowania skontaktował się z milionerem Donaldem Trump’em który, obiecał mu pomoc w karierze politycznej jako miliarder i były wielokrotny kandydat na prezydenta USA.
W latach 1991-1995 Ventura był burmistrzem miasta Brooklyn Park w stanie Minnesota gdzie wygrał wybory na gubernatora stanu Minnesota w listopadzie 1998 i pobił kandydatów partii republikańskiej i partii demokratycznej jak przedstawiciel Partii Reform finansowanej przez Ross’a Perot, który zdobył 23% głosów w wyborach prezydenckich w Minnesota w 1992 roku.
Gubernator Ventura był nazywany: Jesse „Pomyślunek” (The Mind) oraz Jesse „The Governing Body.” Jesse Ventura powrócił do konferansjerki już jako gubernator stanu Minnesota w 1999 roku, po czym, po podróży handlowej do Chin w 2002 roku jako przedstawiciel stanu Minnesota oświadczył publicznie, że nie będzie ubiegać się o następną czteroletnią kadencję jako gubernator. Ventura zasłynął zwrotami podatków stanowych w miarę nadwyżek w budżecie „jako konserwatysta podatkowy i liberał społeczny.”
Ventura zaprosił nauczycielkę Chorwatkę z pochodzenia nazwiskiem Gasparac, po mężu Schunk, na partnerkę w wyborach jako kandydatkę na wice-gubernatora. Ventura zamknął w czasie swojej kadencji pałac gubernatora i mieszkał w swoim domu i był krytykowany z powodu straty pracy przez służbę pałacową. Ventura kazał, na przepustkach dla reporterów, określać ich jako „szakali medialnych” za co dziennikarze odpłacili mu się rozmaitymi przezwiskami.
W 1987 roku Ventura występował razem Arnoldem Schwarzenegerem, późniejszym gubernatorem Kalifornii, w filmie „Predator” oraz dwa razy w serialu „Zorzo” w Madrycie w 1991. W latach 1990 w dziesięciu filmach niektórych z Schwarzenegerem. W 2010 roku na ekranach był wyświetlany film komiczny „Warsztat” z Venturą w głównej roli jako M. Mason.
Polak z pochodzenia nazwiskiem Jim Pawlenty został wybrany po Venturze na gubernatora stanu Minnesota i obecnie jest jednym z kandydatów przed-wyborach w 2012 roku jako kandydat Partii Republikańskiej. W październiku 2003 kanał telewizyjny MSNBC zaczął nadawać program popularny „Jesse Ventura’s America.” Wiosną 2004 Jesse Ventura wkładał na uniwersytecie Harvard o możliwościach trzeciej partii w USA obok Richard’a Marcinko i innych.
W kwietniu 2008 Ventura opublikował książkę pod tytułem „Nie zaczynajcie rewolucji beze-mnie” w której występuje on jako kandydat na prezydenta USA, do czego ma prawo jako urodzony w Stanach w przeciwieństwie to Austriaka Schwarzeneger’a. Ventura twierdzi, że Fidel Castro powiedział mu, kto naprawdę zamordował prezydenta Kennedy’ego. W dniu 11 maja, 2009 Ventura powiedział na wywiadzie telewizyjnym z Larry King, że prezydent Bush zostawił prezydentowi Obamie „Dwie wojny oraz USA na skraju depresji.” Krytykował on stosowanie tortur przez rząd Busha i Chenney’a, który popierał stosowanie tortur.
Ventur powiedział że on sam chętnie by zastosował stopniowe topienia na osobie byłego wice-prezydenta Dick’a Cheney’a i że jest pewny że wówczas Chenney przyznałby się do morderstwa Charon Tate, żony reżysera Polańskiego. I stwierdził on, że Amerykanie torturują tylko muzułmanów i krytykował tortury stososwane w Guantanamo, bazie USA na Kubie.
Ventura jest sławny z krytyki oficjalnej wersji zburzenia trzech wieżowców w Nowym Jorku w formie pytań bez odpowiedzi. Chodzi mu o to, że kwestionowane wieżowce zawalono planowo, za pomocą zaminowania budynków z góry i o to, że ostatni z trzech zawalonych budynków zapadł się po upływie pięciu godzin po pierwszych dwóch oraz o to, że w piwnicach zawalonych budynków widział on tony stali w stanie płynnym z tajemniczego powodu. Przecież nie można podpalić płynnego paliwa na torach kolejowych i w ten sposób stopić szyn. O tym mówił on ostatnio na wywiadzie w programie telewizyjnym CNN w kwietniu 2011. Tak jak dotąd wygląda „Janosik po amerykańsku, czyli kariera gubernatora nazwiskiem Jesse Ventura.”
www.pogonowski.com
|
|
2 maj 2011
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Precz z Kopernikiem! Niech żyje Ptolemeusz!
listopad 12, 2007
nadesłał Marduk
|
Szantażyści z Wiejskiej
październik 19, 2004
Marcin Król / 2004-10-24
|
Gospodarka Watykanu w Oczach "Wall Street"
kwiecień 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Bez retuszu-Jerzy Robert Nowak
październik 20, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
Azyl i ambasady w wydaniu demokraci.pl
lipiec 10, 2006
Mariusz Affek
|
Bronislaw Geremek nie zyje
lipiec 13, 2008
...
|
Są jeszcze normalne narody
marzec 9, 2004
RMF
|
Marszałek Sejmu Marek Borowski uważa za nieuzasadnione obawy że sprzedaż ziemi cudzoziemcom oznacza utratę niepodległości Pol
listopad 15, 2002
PAP
|
Podobne fiaska w Egipcie i Palestynie w 1798 oraz w Iraku 2003 Roku Określają Erę Neo-Kolonializmu pod Hasłem Demokracji i Wo
sierpień 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Refleksje z wakacji
Opłacamy niemiecka i żydowską antypolską propagandę
sierpień 16, 2007
Dariusz Kosiur
|
Obejrzyj film "Terror Storm" w sieci
grudzień 26, 2006
Kormak za Prison Planet
|
Świat się zmienia:
Pachołki Moskwy pachołkami Waszyngtonu
styczeń 31, 2003
PAP
|
Dyktator Saddam Husain został powieszony...
List Otwarty do Prezydenta George Bush’a
styczeń 2, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
|
Miał być. SOBCZAK i SZPAK
grudzień 31, 2002
http://www.angora.pl/
|
Ciągną ludzie do Kaczyńskich
listopad 16, 2005
PAP
|
Czwartej władzy potrzebna piąta
marzec 10, 2003
TERESA KUCZYŃSKA
|
Wałęsa szanujący prokuratorów
marzec 10, 2005
Lech Wałęsa
|
Wezwanie o natychmiastowe zaprzestanie walk
sierpień 9, 2006
Fundacja ICPPC
|
Al-Jazeera and the Truth by Charley Reese
listopad 28, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
|
Do umundurowania wystąp
lipiec 20, 2007
Marek Olżyński
|
|
|