ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Powrót kremlowskiego potwora 
24 styczeń 2022      Mathias Bröckers
Wirusy jak krasnoludki, nikt nie udowodnił ich istnienia, a wielu w nie wierzy! 
14 maj 2023      Anthony Ivanowitz
Lewacka nagonka na dr Ewę Kurek. To jest po prostu przykre 
21 maj 2018      Piotr Lewandowski
Nie myli się tylko ten - kto nic nie robi, ale .... 
7 styczeń 2014      Artur Łoboda
Co się dzieje na Ukrainie? 
21 czerwiec 2024      Artur Łoboda
Dlaczego Brytyjczycy chcą wyjść z EU? 
12 lipiec 2016     
Biznes szczepień
Rzekome panaceum na Corona nie jest ani bezpieczne, ani skuteczne - pewne są tylko zyski producentów
 
7 wrzesień 2020     
Robienie chmur 
28 wrzesień 2010      Goska
Recenzja pisana w raju - część III 
25 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Don Giorgio Ghio: „Ludzkość zagrożona próbą globalnego ludobójstwa”  
8 marzec 2021     
Przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego Klaus Schwab oświadcza w chińskiej telewizji państwowej: „Chiny są wzorem dla wielu narodów” 
4 styczeń 2023      Bradford Betz
Nieszczęście to taki stan... 
24 sierpień 2024      Artur Łoboda
Wprowadzenie szczepionki na COVID-19 doprowadziło do największego ludobójstwa w historii ludzkości 
15 grudzień 2022      Belle Carter
Prawdziwe oblicze 
2 grudzień 2017      Artur Łoboda
Pan „Szczepionek” i „Ideologii Terroryzmu Zdrowotnego”. Jak myślisz, dokąd to zmierza? Wysiadaj z tego szalonego pociągu 
17 październik 2021     
Koncepcja Międzynarodowego Trybunału do osądzenia zbrodni kowidowych 
29 sierpień 2020      Artur Łoboda
List ratownika medycznego do Joe Bidena 
15 lipiec 2025      Harry Fisher
Odpowiedzialność lekarzy za ostrzeganie opinii publicznej na całym świecie o poważnej zbrodni państwowej i ukrywanie tej przestępczości 
11 lipiec 2021      Stephen Frost
A TY POSZEDŁEŚ TAM... Pamięci Zbigniewa Wodeckiego 
26 listopad 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Wzrost ujemny - nowa polska specjalność 
17 lipiec 2013      Artur Łoboda

 
 

By zniszczyć Polskę - trzeba wcześniej zniszczyć polską kulturę. I prawie im się udało.

O kształcie kultury narodów na ogół decydują mecenasi.
Z tego względu kultura średniowiecza oscylowała wokół religii.
Nawet gdy artysta chciał pokazać kobiece ciało to malował nieco roznegliżowaną Madonnę - karmiącą Chrystusa.

W czasach PRL-u panował następujący trend:
Twórca chcący stworzyć film o rozterkach moralnych - musiał jego akcję umieścić w czasie II Wojny Światowej - w oddziałach Ludowego Wojska Polskiego.
To dawało szansę na zdobycie środków niezbędnych do stworzenia obrazu filmowego.

Współczesny cenzus otrzymania środków pieniężnych z instytucji władzy, wymaga zgnojenia polskiej kultury, zbezczeszczenia narodowych świętości a najlepiej uzmysłowienia Społeczeństwu Polskiemu, że kultura polska w ogóle nie istnieje.
Bardzo wyraźnym przykładem jest wyasygnowanie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwoty 3 milionów złotych na film "Tajemnica Westerplatte", który tak naprawdę nie wyjaśniał żadnej tajemnicy ale miał zgnoić świętości narodowe pod pozorem wyjawienia, że to nie dowódca obrony Westerplatte a jego zastępca był prawdziwym bohaterem.
Znam wiele innych przykładów podsuwania Polskom łajna intelektualnego - z twierdzeniem że to coś - nazywa sie kulturą.
Będzie to tematem następnych artykułów.

W roku ubiegłym twórcy medium internetowego "Salon24" wzięli udział w konkursie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczącym Czasopism i usiłowali zdobyć środki finansowe na prowadzenie tego - znanego dziś Portalu.
Oczywiście pokazano im figę z makiem. Ale ciekawe było uzasadnienie decyzji odmownej. Przedstawiciel Ministerstwa Kultury i czegoś tam stwierdził, że wspiera tylko wydawnictwa dotyczące kultury.

Tak się składa, że ja byłem autorem pierwszych mediów internetowych propagujących kulturę polską. Ale ja również nie spełniam właściwych kryteriów Ministra Kultury i czegoś tam.

Kto więc spełnia te kryteria?

Nie trudno się domyślić.......
Spełnia je Wydawnictwo "Znak", które otrzymało - jedno z największych wsparć finansowych.

Może tylko niektórzy z Państwa wiedzą - jakie to pisma "kulturowe" prezentuje owo wydawnictwo.
Przede wszystkim awanturnicze pozycje służące zdobyciu rozgłosu a wśród nich obrzydliwe obelgi wobec Polski napisane przez Tomasza Grossa.

Tak się składa, że w latach dziewięćdziesiątych - zdając sobie sprawę z trudnych tematów przeszłości - chciałem zaprosić do dyskusji przyzwoitych Żydów - by w duchu uczciwości powiedzieć prawdę o latach wojny.
Wyjaśnić - przede wszystkim młodemu pokoleniu - trudne momenty ze wspólnej - polsko żydowskiej historii.
Przede wszystkim ukazać skalę haniebnych dla wspólnej historii zjawisk - w porównaniu do wspaniałych - humanitarnych zachowań Narodu Polskiego.
Pisałem wtedy do Premiera, Ministra Kultury, Ministra Spraw Zagranicznych o minimalne wsparcie finansowe dla tego projektu.
Chyba odpowiedzialni urzędnicy już wtedy wiedzieli, że za kilka lat pojawi się potwarz wobec Narodu Polskiego - o nazwie "Sąsiedzi" i uczynili wszystko - bym nie zdobył środków na ten projekt.
Dziś jednak Bogdan Zdrojewski przeznacza spore środki na finansowanie antypolskiego wydawnictwa. Albowiem to on osobiście podpisuje wydatkowanie tych pieniędzy.

Pozwolę sobie więc króciutko omówić kwestię tematyki książek Grossa - pośrednio wspieranych finansowo przez Bogdana Zdrojewskiego.
Z książek Grossa dowiadujemy się, że podobno Polacy byli jeszcze gorszymi bandytami niż Niemcy, że mordowali Żydów dla pieniędzy i tym podobne oszczerstwa.

Pisałem dawno temu, że w każdym społeczeństwie istnieją jednostki patologiczne.
Socjologowie obliczają je do około 0,8 procenta populacji.
Wyliczyłem kiedyś że w trzydziestomilionowym Narodzie Polskim - lat wojny - taka liczba wynosiłaby ok 240 tysięcy osób.
Tymczasem Armia Krajowa zebrała około 15 tysięcy nazwisk szmalcowników, kolaborantów i osób mordujących Żydów dla pieniędzy.
Ci ludzie mieli odpowiedzieć po wojnie - za swoje zbrodnie.

Jeżeli mnie pamięć nie myli to obecnie w więzieniach USA siedzi 1,4 procent populacji (ale dokładnej liczby nie jestem pewien).
Gdyby taką statystykę przeliczyć na lata wojny - to mielibyśmy w Polsce ponad 400 tysięcy przestępców.
Przy takiej skali patologii, nie pozostałby przy życiu ani jeden Żyd.

Tymczasem najmniej 200 tysięcy Polaków narażało swoje Życie dla ratowania Żydów.
Ale tego nie chce widzieć Bogdan Zdrojewski ze swoimi zdegenerowanymi "ekspertami".

Warto w tym momencie przytoczyć bardzo ważną okoliczność.
Armia Krajowa wydała wiele wyroków za szmalcownictwo, za donoszenie na Żydów i inne przestępstwa wobec Żydów.

A jak to wyglądało z drugiej strony?

Żydzi donosili do Gestapo na Polaków ukrywających Żydów, przez co wymordowanych zostało wiele polskich rodzin.
Żaden z nich nie poniósł odpowiedzialności - o ile przeżył wojnę.

Ani jedna instytucja żydowska nie próbowała przeprosić Polaków za tak haniebne zbrodnie.
Żydzi donoszący w czasie Wojny na Polaków byli później chronieni prawnie przez zbrodnicze państwo Izrael.

Żydzi działający w aparacie stalinowskiego terroru i mordujący Polaków dostają dziś gratyfikacje emerytalne zarówno od polskojęzycznego rządu, jak też od państwa Izrael.
Tu nawet słowo hańba jest zbyt słabe.

Żydzi współpracujący z NKWD w wywózkach na Sybir, mianowani zostali w Izraelu bohaterami.

Panie Zdrojewski.
Dając dotacje dla Wydawnictwa "Znak" gratyfikacje tym samym tych - którzy haniebnie obrażają Polaków. Pluje Pan na polskich patriotów i ludzi honoru.
Czy Pan też jest z "nich"?
9 kwiecień 2011

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Niedługo opiszę nowe popisy w tej sprawie dokonywane przez polskojęzycznych polityków.

2011-04-10
Artur Łoboda

  

Archiwum

Kraków: działacze NOP aresztowani za działalność antyizraelską
styczeń 9, 2007
nop
Ośmieszenie pewnego doniesienia PAP
marzec 3, 2008
tłumacz
Powrót Ligi
grudzień 12, 2002
http://haggard.w.interia.pl/liga.html
Izrael szykuje się na Irak ?
sierpień 10, 2002
PAP
Byt Polski zagrożony zgodą na „Tarczę”?
lipiec 11, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Teoretycznie możemy zrobić wszystko
styczeń 28, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Brak danych kto był patriotą.
listopad 24, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
Życzenia
grudzień 26, 2004
Patriotyzm - duma narodowa
grudzień 12, 2002
Patriota
Krzyczmy i my
styczeń 20, 2004
Andrzej Kumor
Wielka manifestacja pokojowa w Tel Awiwie
maj 11, 2002
Artur Łoboda
Kto się boi moherowej rewolucji(?)
listopad 12, 2005
Marek Olżyński
Komunikat
maj 22, 2006
przeslala Elzbieta
Nasi najwięksi wrogowie
październik 12, 2003
zaprasza.net
Muzeum "Tysiąclecia" Żydów w Polsce
styczeń 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Prezydent u amerykanskich Żydów
październik 1, 2007
przesłała Goska
Perpetuum mobile
listopad 25, 2003
http://kumor.net
LPR tylko dla Polaków
listopad 10, 2004
"Motyw zysku na polu bitwy w kolebce cywilizacji"
listopad 28, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Liberalni doradcy Watykanu
grudzień 10, 2006
Marek Głogoczowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media