ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Pluton egzelucyjny. 
23 maj 2011      Bogusław
Na jakiej podstawie Sanepid twierdzi, że w Polsce mamy jakąś epidemię? 
5 sierpień 2020     
Zygmunt Jan Prusiński ZATOKA INTYMNEGO PRZYMIERZA - część dwunasta 
20 listopad 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Jack Bernstein: Życie amerykańskiego Żyda w rasistowskim, marksistowskim Izraelu  
7 luty 2015      Jack Bernstein
Zdrowaś Mario - Shalom lakh Miryam 
14 kwiecień 2024     
Producenci szczepionek mogą w KOŃCU stracić ochronę przed odpowiedzialnością, co narazi ich na pozwy sądowe za szkodliwe produkty 
11 listopad 2024     
Lepiej z mądrym stracić, niż z głupim zyskać 
9 kwiecień 2020     
Jak Zachód zrobił Polskę w konia 
3 kwiecień 2016     
Syndrom Kaliguli 
29 październik 2016      Artur Łoboda
"Nie każdemu psu Burek" 
22 kwiecień 2025      Artur Łoboda
Marek Jakubiak: Zostałem przymuszony do odejścia z Kukiz'15 Sensacje w zeznaniach przed komisja ds vat, czyli Polska okradana przez tych samych wrogów co przez ostatnie 150 lat 
28 listopad 2018      Alina
W wypadku w Tatrach zginął Józef Szaniawski 
5 wrzesień 2012      PNM
Bankierzy i złodzieje - wersja filmowa 
3 kwiecień 2012     
Najwyższa pora skończyć z wszelką władzą! 
11 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Zorganizowana grupa przestępcza - sędziowie 
22 grudzień 2016     
Szczepienia COVID zwiększają ryzyko udaru o 11 361 procent 
8 maj 2022      Ethan Huff
Globalne kłamstwo 
21 czerwiec 2021      Wolfgang Wodarg
Hańba XXI wieku 
15 sierpień 2020      Artur Łoboda
Francuscy lekarze wystąpili z otwartą frondą wobec rządu. Są zastraszani przez władze 
5 luty 2021      Radio WNET
Dziwna Kampania Wyborcza w USA 2010 bez Dyskusji o Obecnym Udziale USA a Wojnach 
7 listopad 2010      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

USA i świat u progu nowego kryzysu?


Senator Marck Warner ze stanu Wirginia powiedział 3 kwietnia 2011 przed kamerami telewizji CNN w rozmowie z komentatorem Zakarią, że USA i cały świat jest u progu nowego kryzysu znacznie większego niż ostatni kryzys spowodowany szwindlem na trylion dolarów spekulacjami za pomocą nieściągalnych długów hipotecznych. W rezultacie około połowy domów w USA ma obecnie mniejszą wartość rynkową niż suma ich długów hipotecznych.

Dług skarbu USA zbliża się do astronomicznej cyfry 14.3 tryliona dolarów tak, że wynosi on na głowę mieszkańca USA blisko 46,000 dolarów a na podatnika ponad 128,000 dolarów jako że dzieci n. p. nie płacą podatków. USA wydaje na uzbrojenie więcej niż reszta świata, podczas gdy jedna z największych korporacji USA General Electric zapłaciła zero dolarów podatku za rok 2010.

Dzieje się tak, ponieważ, jak podaje tygodnik Times, w USA istnieją najkorzystniejsze podatki jakie można osiągnąć za łapówki, dawane przez lobby korporacji na koszty kampanii wyborczych kongresmanów i senatorów. Wydatki w formie donacji politycznych są najbardziej intratnymi inwestycjami w USA jak na to wskazuje fakt, że firma General Electric potrafiła legalnie „zapłacić” zero podatków dochodowych za rok 2010.

Największym darczyńcą na rzecz kampanii prezydenta Barrach’a Hussein’a Obamy była nowojorska firma bankowa Goldman-Sachs, której udział w szwindlu na trylion dolarów polegał na tym że jednocześnie namawiała klientów na kupowanie kontraktów na nieściągalne pożyczki oraz otworzyła wydział stawiający, tak jak to ma miejsce w totalizatorze, na stratę wartości tychże papierów niby wartościowych. Nic dziwnego, że senator Carl Levin ze stanu Michigan określił taką działalność banku Goldman Sachs jako „działalność kryminalną.” Naturalnie firma Goldman Sachs nie była ukarana za te „kryminalne” spekulacje.

W tym stanie rzeczy przedstawiciele Tee Party, która przeważyła szalę na stronę republikanów w ostatnich wyborach, twierdzą, że nie zgodzą się na podniesienie wielkości długu skarbu USA i raczej wstrzymają wszelkie działania rządu jak też spłaty procentów od długu w wysokości ponad 14 trylionów dolarów w bonach obecnie w posiadaniu Chin, Japonii, etc.

Senator Warner twierdzi, że proponowane przez niektórych kongresmanów z Tee Party „zawieszenie spłat długów międzynarodowych USA” spowodowałoby większy kryzys finansowy na świecie niż ostatni kryzys światowy wywołany szwindlem amerykańskimi długami hipotecznymi na ponad tryliona dolarów.

Senator Werner powiedział, że nie można uzależniać procesu równoważenia budżetu USA od wysokości ograniczenia legalnego międzynarodowego zadłużenia skarbu USA, które to ograniczenie jest ustalane za pomocą prawnego przyzwolenia ustawą kongresu. Senator Werner zwalcza pomysł odmowy płacenia długów międzynarodowych przez USA i stwierdził, że konieczna jest podstawowa reforma podatkowa i ograniczenie wydatków na zbrojenia.

Niektóry twierdzą, że natychmiast budżet zbrojeniowy USA powinien być zmniejszony o 50% i że stałoby się to bez poważnego osłabienia pozycji USA na świecie. Tymczasem sprawa wydatków na zbrojenia była zupełnie wyeliminowana z ostatniej kampanii wyborczej jako sprawa nietykalna. Protestował to wówczas komentator Tom Brokaw.

Lichwiarski kapitalizm w USA doprowadził do obecnego stanu rzeczy. Pamiętam jak za czasów kadencji prezydenta Billa Clintona prezes autonomicznego banku centralnego USA, Rederal Reserve, Alen Greendspan protestował przeciwko ówczesnemu spłacaniu długów, jako że według niego zadłużenie jest potrzebne dla zdrowia gospodarki USA.

Obecnie gospodarka USA jest trzy razy większa niż gospodarka Chin, ale co roku, Chiny rosną szybciej ekonomicznie niż gospodarka Stanów Zjednoczonych i mają szansę mieć największą gospodarkę na świecie w połowie XXI wieku. Szerzy się niepokój, że imperium USA jest w stadium upadku i razem z resztą świata stoi u progu nowego kryzysu.

www.pogonowski.com
4 kwiecień 2011

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Bankierzy i Globalne Imperium
wrzesień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Płoccy duchowni tuszowali skandale
marzec 3, 2007
PAP
Czy Kościół Katolicki stanie się dla Unii Europejskiej "użytecznym głupcem" ?
maj 31, 2003
Rozliczenie "Solidarnosci"
maj 19, 2006
przeslala Elzbieta
To Moskwa zaplanowała ten mord
lipiec 7, 2006
http://www.dziennik.krakow.pl
Co dla jednych jest złe ....... dyskusja o więzieniach CIA w Polsce
styczeń 22, 2009
Artur Łoboda
Początek Nowego Księstwa Warszawskiego
sierpień 17, 2004
Bez-prawo po raz kolejny
kwiecień 10, 2003
Adam Zieliński
Napad na prokuratora Kapustę - sprawcy ukradli dokumenty PKN Orlen
październik 20, 2004
PAP
Gdzie się podziały pożyczki?
styczeń 26, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
STRACH  pomyśleć...
styczeń 24, 2008
Bolesław Szenicer
Głos z Australii
kwiecień 6, 2003
przysłała Elzbieta
Zagadka
maj 18, 2005
Bez komentarza
jak to Walesa ameryke odwiedzil
październik 2, 2004
. - fakty sprawdzic każdy może
maj 16, 2006
Jeremiasz
Płatne studia
sierpień 2, 2005
Prawidło tylko do obuwia
marzec 2, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Związek Sowiecki i Zamach na Jana Pawła II
marzec 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Świat według Wildsteina
luty 9, 2007
Olaf Swolkień
Kobylanski to jednak hitlerowski kolaborant
sierpień 2, 2006
stan
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media