ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Festiwal Polskiej Piosenki dla młodych ludzi i nowych piosenek 
23 maj 2017      Alina
List otwarty do Ministra Sprawiedliwości RP Zbigniewa Ziobry 
4 marzec 2016      Fundacja im. Zygmunta Starego
Poststalinowska dzicz w polskojęzycznych Sądach 
29 styczeń 2026     
Czterdzieści osiem godzin, które zmieniły świat 
19 grudzień 2023      Iwo Cyprian Pogonowski
Obligacje loteryjne – kolejne szaleństwa rządzących 
13 lipiec 2016      www.independenttrader.pl
Platformizm 
24 listopad 2013      Artur Łoboda
O anoreksji 
10 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Sekcje zwłok pokazują, że szczepienie COVID-19 prawdopodobnie spowodowało śmiertelne zapalenie serca 
7 grudzień 2022     
Żydofobia 
25 listopad 2013      Artur Łoboda
Jak „szczepionki” przeciwko Covid utorowały drogę „szczepionkom” mRNA przeciwko nowotworom 
15 marzec 2025     
Nadstawcie drugi policzek 
13 lipiec 2014      Artur Łoboda
Sygnały aż nadto wyraźne 
9 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Przypowieść o białym rycerzu 
21 październik 2018      Paweł Ziółkowski
Jak długo Polacy będą nękani przez Trzecią mafię? 
23 lipiec 2025     
130 tysięcy przekręconych głosów! Protest Doroty Stańczyk (dzień 2.)  
13 styczeń 2015      WolnyCzyn
Deborah Tavares z nowymi informacjami dla izraelskiej telewizji cz I, 13 marca 2021 
9 kwiecień 2021      WOLNE MEDIA SILESIA
Nowa "kultura" za nowe podatki 
18 maj 2016      Artur Łoboda
Konflikt USA-Chiny? 
19 lipiec 2022     
Izraelskie dziedzictwo 
6 listopad 2023     
Sprawy idą w bardzo złym kierunku  
30 maj 2009      Artur Łoboda

 
 

Arabska kwadratura koła

Kiedy walczyliśmy z komuną to świadomi byliśmy, że upadek tamtego systemu jest na rękę dla Państw Zachodu.
Nie było w tym żadnej sprzeczności z naszą walką.

Nie spodziewaliśmy się jednak, że po upadku komunizmu władzę w Polsce przejmą szumowiny - które rozłożą nasze Państwo na czynniki pierwsze, by oddać je innym za łapówki.
Jedna z tych szumowin prowadziła właśnie debatę na temat Funduszy Emerytalnych - które sam stworzył w latach rządów AWS-hołoty, dla zniszczenia finansów publicznych.
Światowi gangsterzy finansowi kroili naszą gospodarkę niczym masło.

Czy z tego powodu powinniśmy trzydzieści lat temu zrezygnować z walki?

Wielu komentatorów buntów w krajach arabskich, chce w nich widzie tylko agenturalne działania służby wywiadowczych Zachodu.
To kłóci się ze zdrowym rozsądkiem.
Zmiany polityczne w Egipcie, stwarzają wielkie ryzyko zerwania hegemonii izraelskiej wobec tego kraju.

Wszyscy dożywotni politycy arabscy, byli na swych tronach tylko dlatego, że prowadzili spolegliwą wobec Izraela politykę.
Rządzący w Libii Kadafi - czy jak poprawniej się mówi Gaddafi był od tego wyjątkiem. Grał na nosie syjonistom.

Ale - czy z tego powodu był opiekuńczy wobec własnego narodu?

Czy ludzie walczący z Kadaffim - umierają w Libii dla sportu?
Nikt - bez wyraźnych motywów społecznych nie poświęci swojego życia.
Libijczycy muszę mieć swojego przywódcy dość.

Władzę utrzymać można tylko przez stworzenie kasty uprzywilejowanych, którzy chronią Status quo.
I to głównie kasta uprzywilejowanych walczy dziś za swoje synekury, pod władzą tyrana.

Warto w tym momencie przypomnieć, że Fidel Castro był agentem CIA.
I jako agent - CIA dokonał rewolucji na Kubie w 1958 roku.
Jeszcze dziś jest znienawidzonym przez amerykańskich polityków.

Przywołam jeszcze inną - bardzo bolesną prawdę.
Stany Zjednoczone przystąpiły do II Wojny Światowej nie w obronie ciemiężonych narodów, ale w obronie swoich interesów politycznych i gospodarczych.
Lotnictwo amerykańskie i angielskie bombardowało niemieckie miasta. Ale nie zrobili nic - dla ochrony Żydów mordowanych w obozach koncentracyjnych na terenie Polski.
Nie zbombardowali torów i rozjazdów - co mogło na jakiś czas powstrzymać wywózkę Żydów do obozów.
Ochrona Żydów nie mieściła się w ramach interesów gospodarczych Stanów Zjednoczonych.
Na świecie - a szczególnie w Stanach Zjednoczonych było wystarczająco dużo Żydów i ci z Europy nie byli im potrzebni.

Kiedy patrzymy na historię Świata to musimy widzieć przede wszystkim grę interesów i zero zasad moralnych wśród rządzących.
Ale nie wolno nam z tego powodu odmawiać narodom prawa do walki o godne życie.
Gdyby takiej walki nie było - to do dziś dnia mielibyśmy społeczne i gospodarcze średniowiecze.
22 marzec 2011

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Do zwolennikow Kadafiego, ktorych jest duzo
na tym blogu. Byłeś w Libii ? Pracowałeś tam przez lata ? Miałeś libijskich przyjaciół ? Rozmawiali szczerza z tobą ? Skąd czerpiesz informacje ? Tak ci sie w głowie ułozyło ? Przysniło ci się ? Co, bo tak trzeba. To posłuchaj. Pracowałem w Libii wiele lat. Jeździli tam Polacy bo zarobki były lepsze niz w Polsce. Kadafi to jeden z większych wrogów ludzkości. Zbrodniarz. Mały Hitlerek. Gdyby tylko miał okazję wysadziłby cały swiat. Naczelny terrorysta na świecie. TO przez niego zginęło kilka milionów ludzi w wojnach w Afryce które sponsowrował. Najbliżej to Czasd i Sudan. Kadafi to spec od PROPAGANDIROWKI. Libia jest b,. bogata. Ludzie mogliby tam świetnie zyć. To prawda, żyje sie lepiej niz w większosci krajó Afryki. Ale to są ochłapy. KAdafi lubi robić wrażenie, on zostaje w swoim namiocie. CO nie stać go na mieszkanie ? Nie, no przecież takei są jego korzenie. Plemię KADAFA z którego pochodzi to ludzi pustyni. Ale ktoś moze pomysleć, biedaczek. On twierdzi, że jest nikim, ani prezydentem, ani premierem, jest tylko przywódcą rewolucji. Ale będziesz miał inne zdanie, zew skóry cie obedrze na żywca. Wszedzie w kraju więzienia do ktorych łatwo trafić ale wyjść rzadko który wychodzi. Co się stało ze wszystkim jego kolegami, z którymi robił rewolucję 1 września ? Wszystkich zamordował. Morduje i swoich bliskich i ludność kraju. Słyszałęś że ten biedaczek ma 145 ton złota ? Jak myślisz, bozia mu to dała, UFO przyleciało, masz Kasiu (tak mówią na niego Polacy w Libii), masz to prezencik od nas.

23 marzec 2011

http://konflikty.wp.pl/oid,31100410,title,Kadafi-zostaje-w-moim-namiocie,wid,13250724,opinie.html

2011-03-23
cc

 

i jeszcze w temacie

http://wgadowski.salon24.pl/289069,czyja-odyseja

2011-03-23
Aleksy

  

Archiwum

Wieko (niczym całun) opadające na Polskę
luty 5, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Dlaczego będą (?) wieszać Saddama Husseina ?
grudzień 28, 2006
tezlav von roya
Utrata Niepodleglosci 13 grudnia 2007 List otwarty polskich intelektualistow
listopad 29, 2007
...
Jasność widzenia
grudzień 30, 2007
Artur Łoboda
Amerykańskie opinie o Czesławie Miłoszu
sierpień 20, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
„Fachowcy” od piłki kopanej
czerwiec 10, 2006
Marek Olżyński
Polska Republika bananowa
październik 5, 2003
Kobieta - samica człowieka
luty 12, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Czy kara śmierci ograniczyłaby skalę przestępczości?
wrzesień 6, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Aż taka ciemnota?
marzec 18, 2004
cywilizowany
Instytut Prowokacji Narodowej
maj 22, 2005
Wojciech Kozlowski
Strategia dla pokoju
sierpień 25, 2008
Artur Łoboda
fff
sierpień 6, 2005
ff
To nie jest nasza wojna!
APEL RADNYCH KROSNA

marzec 30, 2003
Jak latano 20 000 lat temu
lipiec 20, 2008
...
Amerykanie mają do wyboru tylko mniejsze zło
październik 31, 2008
Artur Łoboda
No i nic. No i nici z tego..
listopad 23, 2007
Borowik-Pest
Jak Bush się szarogęsi w Krakowie
maj 30, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl
"Trzecia droga" Lecha Wałęsy
wrzesień 27, 2003
Patriotyzm - duma narodowa
grudzień 12, 2002
Patriota
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media