ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Choroba współistniejąca 
29 maj 2020      Artur Łoboda
Review of Dark Times, Dire Decisions: Jews and Communism. Edited by Jonathan Frankel (2004). Oxford University Press. 
1 marzec 2010      przysłał ICP
W obronie szykanowanego lekarza 
19 kwiecień 2024     
Postkomuna w polskiej kulturze 
23 sierpień 2011      Artur Łoboda
Stanowcze - nie dla kłamstw! 
10 luty 2014      Artur Łoboda
Izrael twierdzi, że dziedziczy pamięć o Żydach, którzy zginęli w Holokauście – prawda jest taka, że dziedziczy pamięć o tych, którzy ich zabili 
22 sierpień 2024     
Technologia „neuromodulacji” na bazie grafenu jest PRAWDZIWA: Komunikat prasowy INBRAIN Neuroelectronics opisuje bioobwody kontrolujące mózg za pomocą grafenu zasilanego sztuczną inteligencją 
29 lipiec 2021     
Zdrowa młoda matka umiera z powodu zakrzepu krwi wywołanego szczepionką. Następnie Twitter Cenzoruje Jej Nekrolog.  
8 październik 2021     
5G: Jak ludzie cierpią z powodu promieniowania telefonii komórkowej  
28 wrzesień 2025      KLA.tv
Dwóch WSPÓLNIKÓW MORDERCÓW 
17 grudzień 2023     
Protest holenderskich rolników i wojna z żywnością 
4 lipiec 2022     
APOKALIPSA Nie lękajcie się 
5 maj 2014      GEB
Oszczędności z OFE mogą być tylko uratowane 
18 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Ks.Prof.Tadeusz Guz: Nie przejmujmy się zakazami państwa 
25 marzec 2021      Tylko prawda jest ciekawa
Zygmunt Jan Prusiński LAS KOBIET – część czwarta 
22 marzec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Arabia Saudyjska pozwala na wygaśnięcie 50-letniego partnerstwa z amerykańskim petrodolarem, zwiastując koniec petro dolara 
20 czerwiec 2024      Ethan Huff
Liberum Veto 
16 marzec 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Odwrócić skutki antypolskiej polityki 
5 luty 2016      Artur Łoboda
Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Powtórna akcja zbierania podpisów pod projektem społecznym.  
26 wrzesień 2012     
Wojna Twittera z prawdą.
Twitter twierdzi, że usunie wszystkie posty twierdzące, że szczepionki mogą szkodzić ludziom
 
17 grudzień 2020     

 
 

Merytorycznie czy kurtuazyjnie.

Merytorycznie czy kurtuazyjnie.
2010-11-25
Często piszemy do różnych urzędów z różnym powodzeniem.
Odpowiedzi są lakoniczne, dużo piszą żeby nic nie napisać, często udają
wręcz wtórny analfabetyzm.
Mam sporą korespondencję z tzw. wymiarem sprawiedliwości czy administracją rządową..
Tam totalne niedomówienia w obronie przestępców tak z korporacji prawniczych
jak i urzędniczych.
Niektórzy wpadają w samozachwyt, okrzyk otrzymałem odpowiedz z ministerstwa.
Lecz powinniśmy zadać sobie pytanie, to jest pismo merytorycznie czy kurtuazyjne.
Merytoryczne rozumiem poprzez zajęcie się tematem zgodnie z obowiązującym prawem.
Kurtuazyjne, to pismo potwierdzające fakty wskazane lecz z zastosowaniem tzw. spychologi.
Oczywiście nie mają zamiaru podjąć jakichkolwiek działań prawnych.
Przykład- Do sądu Okręgowego w Warszawie jako pierwszej instancji złożyłem wniosek przeciwko premierowi Tuskowi oraz MS Kwiatkowskiemu także wniosek o zwolnienie z kosztów procesowych
na wymaganym formularzu.
Sąd na zasadzie nie bije się ręki która karmi zaczął mataczyć ( nowo mowa, czytaj działać bezprawnie) pierwsze co mnie zaszokowało to dowiedziałem się że prezes rady ministrów jak i minister sprawiedliwości nie posiadają zdolności procesowych- Warszawa, dnia 21 maja 2010 r. Sygn. akt IC 486/10 -2/ prawidłowe oznaczenie strony pozwanej - bowiem ani Prezes Rady Ministrów Donald Tusk ani Minister Sprawiedliwości nie mają zdolności sądowej.
Zdolność sądową posiada: każda osoba fizyczna od chwili urodzenia do śmierci,
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zdolno%C5%9B%C4%87_s%C4%85dowa art. 64-71 k.p.c..
wyjątek, zdolności nie posiadają osoby ubezwłasnowolnione z założenia z zaburzeniami psychicznymi.
Gdy stwierdziłem że sąd ma prawo wyznaczyć pełnomocnika dla obydwóch panów odpisano mi że
strona nie uiściła opłaty sądowej w zakreślonym terminie.
Data 3 sierpnia 2010 r.Sygn. aktIC 486/10
Sąd nie rozpatrzył wniosku o zwolnienie z kosztów postępowania- Art. 124. (63) Zgłoszenie wniosku o zwolnienie… jak również wniesienie środka odwoławczego od odmowy zwolnienia od kosztów sądowych nie wstrzymuje biegu toczącego się postępowania
O tym już SSO Bożena Jaskuła nie wie, finał- Sygn.akt I C 486/10 ZARZĄDZENIE Dnia 01 lipca 2010 r. SSO Bożena Jaskuła - Wiceprzewodnicząca w I Wydziale Cywilnym w Sądzie Okręgowym w Warszawie zarządza: zwrot pozwu.
Przyznają zrobiłem błąd, tytuł pismo procesowym a nie zażaleniem z dnia 2010-08-15, lecz sądzę że to sąd okręgowy w samej Warszawie więc kadra jest na najwyższym poziomie, pomyłka nie znają prawa cywilnego Art. 129. Mylne oznaczenie pisma procesowego lub inne oczywiste niedokładności nie stanowią przeszkody do nadania pismu biegu i rozpoznania go w trybie właściwym.
Po ponownej interwencji w ministerstwie otrzymałem pismo od prezesa sądu Okręgowego w Warszawie Nr Wiz 041-638/10
Cytat: Z przykrością informuję, iż Prezes Sądu Okręgowego nie dysponuje żadnymi środkami działania, przy pomocy których mógłby doprowadzić do uchylenia lub zmiany prawomocnego zarządzenia o zwrotu pozwu.
Zwrócić jednak należy uwagę, iż może Pan ponownie wystąpić z powództwem.
Taka forma pisma jest właśnie kurtuazyjna, pan prezes nie wziął pod uwagę swoich uprawnień
jakie daje mu ustawa o sądach powszechnych lub uważa że Maśliński wpadnie w radochę.
Panie prezesie nie mam najmniejszej wątpliwości że w wielu przypadkach wobec sędziów powinno się zastosować Kk. 231. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając……..
lub nie dopełniając obowiązków…
Sąd Okręgowy w Warszawie naruszył Konstytucję RP Artykuł 176- 1,
Następny kwiatek do butonierki tzw. wymiaru sprawiedliwości, sąd rejonowy w Ostródzie i prokuratura w podobny sposób broni burmistrza miasta Morąga Sobierajskiego który ograniczył prawa obywatelskie mnie i mojej rodzinie oraz dwoje niepełnosprawnych dzieci poniosło straty finansowe w wysokości rd/r 3200zł. Towarzystwo ograniczyło mi praw odwoławczych.
Na pomoc przyszedł im sąd Apelacyjny w Gdańsku- SĄD APELACYJNY W GDAŃSKU Gdańsk, dnia 30 czerwca 2010 roku
IV Sk.-73/10/C (BM-III-R-051-295/10/7) W odpowiedzi na Pana skargę z dnia 20 maja 2010r. skierowaną do Ministerstwa Sprawiedliwości, a przekazaną mi do załatwienia, dotyczącą postępowań sądowych w Sądzie Rejonowym w Ostródzie, w Sądzie Rejonowym i Sądzie Okręgowym w Elblągu oraz sędziego Adama Wygonowskiego ( prezes sądu rejonowego w Ostródzie) i sędziego Alicji Franczak, po zbadaniu zasadności zarzutów sformułowanych w piśmie, uprzejmie informuję, że skarga nie jest zasadna. WICEPREZES Sądu Apelacyjnego w Gdańsku SSA Anna Skupna.
Zwątpiłem z zasadność korespondencji z sądem Apelacyjnym w Gdańsku, nie darowałem i przekornie wysłałem ostatnie pismo z treścią- IV Sk.-73/10/C (BM-III-R-051-295/10/7)
Postępowanie za 6 gr sędzia sądu okręgowego w Łodzi, tak ta emerytka to przestępca.
A jak można powiedzieć że prokuratura i sąd Ostródzki działają rzekomo zgodnie z prawem ukręcając postępowanie ( Sygn. Akt. 2 Ds. 731/08 Sp(c) Syg. Akt. II Kp 137/09 gdzie niepełnosprawne dwoje dzieci poniosło straty rd/r 3200zł ponadto rodzinie ograniczono prawa obywatelskie.
Ostróda zablokowała w pierwszej instancji postępowanie Syg. Akt II Kp.137/09
W podpisie przewodnicząca II Wydziału Karnego SSR Koprowska- Chudek.
Może chciałem pani prezes udowodnić że potrafię ugryźć.
Ciekawostką też morze być wypowiedz WSA w Olsztynie gdzie złożyłem skargę na prezesa sądu rejonowego w Ostródzie WSA w Olsztynie Sygn. Akt. KO II- 68/09
WSA stwierdził że cytuję: Sąd administracyjny nie kontroluje działalność sądów powszechnych.
To że bezczynność prezesa doprowadziła do przedawnienia kilku postępowań które przynoszą wymierne straty finansowe to drobiazg, stracił pieniacz Maśliński, za karę jego rodzina.
Kc.- Art. 417. § 2. Funkcjonariuszami państwowymi……. Za funkcjonariuszy państwowych uważa się również osoby działające na zlecenie tych organów, osoby powołane z wyboru, sędziów i prokuratorów.
A więc prezes jako funkcjonariusz podlega WSA.
Czasami obojętnie podchodzimy do niektórych bardzo znaczących bezprawnych posunięć administracji.
Na ulicy słychać było, załatwiliśmy pieniacza definitywnie( Maślińskiego) jestem pozbawiony meldunku stałego, i tu zaskoczenie.
Jako działacz tak polityczny czy społeczny jestem rozpoznawalny w naszej gminie.
Przed wyborami kilka osób zaproponowało mi założyć Komitet Wyborczy Wyborców.
I tu zrozumiałem chichot, został załatwiony.
Jako osoba nie posiadająca meldunku stałego pozbawiono mnie prawa wyborczego.
Ordynacja od rad, gmin itd. Rozdział 2 PRAWA WYBORCZE
Art. 5. 1. Prawo wybierania (czynne prawo wyborcze) do danej rady ma każdy obywatel polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat oraz stale zamieszkuje na obszarze działania tej rady.
Następnie- Ordynacja do sejmu i senatu, Art. 12.-1. Wyborcy zameldowani na obszarze gminy na pobyt stały wpisywani są do rejestru wyborców z urzędu, Art. 142. 1. Lista okręgowa powinna być poparta, w sposób, o którym mowa w art. 140 ust. 2 i 3, podpisami co najmniej 5000 wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym.
Olśnienie, pomimo różnych pism interwencyjnych do sądów i urzędów z Wojewodą łącznie nikt nie zajął się tym prawnie.
W ten sposób blokuje się Polakom wyrzuconym na ulicę prawo protestu przy urnie wyborczej.
Wątpię czy Stalin wpadłby na taki genialny pomysł Polskiej administracji.
Na różnych stronach internetowych piszemy o wręcz przestępczej działalności niektórych osób w togach, prokuratorach, sędziach.
Postępowanie trawią latami celem wykończenia pokrzywdzonej osoby dochodzących swoich niezbywalnych praw.
Czytamy ustawy, wertujemy tzw. prawo cywilne karne, dzielimy się tą wiedzą w Internecie.
Ja jak w/w popełniłem błąd w nazewnictwie pisma, lecz znalazłem bat na korporację prawnicza.
Lepiej później niż wcale, jest to Konstytucja RP. Konstytucja POLSKIEJ z dnia 2 kwietnia 1997 roku (Dziennik Ustaw z dnia 16 lipca 1997 r., nr 78, poz. 483, sprost.: z 2001 r. Nr 28, poz. 319).
która daje nam prawo do skargi konstytucyjnej.
Artykuł 79
Każdy, czyje konstytucyjne wolności lub prawa zostały naruszone, ma prawo, na zasadach określonych w ustawie, wnieść skargę do Trybunału
Ustawy wymuszają na nas abyśmy finansowali adwokatów, radców prawnych niezgodnie z
Artykuł 32 Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania
przez władze publiczne.
Artykuł 45 - Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Artykuł 176- 1, Postępowanie sądowe jest co najmniej dwuinstancyjne.
Artykuł 77 - 1Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej.
2. Ustawa nie może nikomu zamykać drogi sądowej dochodzenia naruszonych wolności lub praw.
Artykuł 188-3) zgodności przepisów prawa, wydawanych przez centralne organy państwowe, z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi i ustawami,
Artykuł 9- Rzeczpospolita Polska przestrzega wiążącego ją prawa międzynarodowego.
W kraju tzw. Korporacjie prawnicze jak i urzędnicze uważają strony za niedorozwoje XXI w.
W czasie komputerów sądzą że społeczeństwo nie zapozna się z KONWENCJA O OCHRONIE PRAW CZŁOWIEKA I PODSTAWOWYCH WOLNOŚCI
Podstawowe nie przestrzegane prawo to Artykuł 6. Artykuł 14. Artykuł 17.
Powszechna Deklaracja Praw Człowieka
Artykuł 2 Artykuł 7 Artykuł 8 Artykuł 30
Tak to są podstawy do wniesienia skargi Konstytucyjnej po której wyroku automatycznie daje nam prawo do wznowienia postępowania oraz skraca drogę do Trybunałów międzynarodowych.
Chyba tylko tak możemy zaoszczędzić sobie wieloletniej przygody procesowej.
Bogusław Maśliński
Ponieważ ten artykuł bezpośrednio dotyczy Polskiej administracji tak rządowej jak i sądowej przekażę im bezpośrednio artykuł, po co mają go szukać ci od inwigilacji.






25 listopad 2010

Bogusław 

  

Komentarze

  

Archiwum

Stan Wojenny II
grudzień 22, 2003
Super Express
Kontrola i eksploatacja mediów w USA i w Polsce
czerwiec 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
11 wrzesnia video po polsku
listopad 4, 2006
Marek Głogoczowski
Czemu Akcja SUBITO jest potrzebna?
październik 31, 2006
Mirosław Dakowski
Bractwo Włoskie w Krakowie
listopad 24, 2005
Artur Łoboda
Działalność osi USA-Izrael Przeciwko "Irańskiej Giełdzie Paliwa?"
luty 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Szyici jednoczą się w Iraku ale wojna domowa nadal tam trwa
kwiecień 4, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
ZAWIADOMIENIE O PROCESIE
wrzesień 13, 2004
Polska potrzebuje alternatywy
czerwiec 2, 2003
"Cywilni" Amerykanie - przedsiębiorcy czy też bandyci w Iraku?
kwiecień 9, 2004
Marek Głogoczowski
Rozpoczął się proces Germara Rudolfa z okarżenia o "negowanie Holokaustu"
listopad 16, 2006
bibula
Amerykańskie mniejsze zło
listopad 11, 2008
Artur Łoboda
Cień Islamu nad Rosją i USA
wrzesień 15, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Do kraju tego
sierpień 3, 2003
Piotr Czartoryski-Sziler
Polska czlonkiem "osi zla" wg ruskiej Gaziety
listopad 25, 2006
martusia
PO komuszy stan
listopad 1, 2005
Marek Olżyński;
Strategia promocji Krakowa - we? udział w dyskusji
grudzień 7, 2007
Ważna książka
marzec 29, 2005
Jan Klass
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" Rozdział 8
kwiecień 5, 2006
Israel Adam Shamir
Potakiwacze Izraela w USA
lipiec 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media