|
Główny rozgrywający - "gazeta.pl"
|
|
Po tragedii katyńskiej uaktywniła się tuba medialna Michnika - dając sobie prawo do zabierania głosu w najważniejszych sprawach.
Już udało im się skonfliktować społeczeństwo - które jeszcze do wczoraj było zjednoczone w bólu po tej tragedii.
Pomysł pochówku na Wawelu wyszedł od prowokatorów z Agory.
Trudno o bardziej szatański plan skłócenia Polaków.
Ale Michnik ma w tym doświadczenie i nieraz się tym chwalił wśród swoich.
Wygląda na to, że czas żałoby jest okresem bardzo silnej walki o strefy wpływów, kiedy post-stalinowcy chcą powrócić do władzy.
"Dziel i rządź" - tą starą zasadę Michnik wprowadza w życie.
Czy po raz kolejny Polacy dadzą się zmanipulować?
Obserwujcie dokładnie - z wielką ostrożnością działania z tamtej strony.
|
|
14 kwiecień 2010
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Mój komentarz dedykuję przede wszystkim założycielom grupy "Nie dla pochowania Kaczyńskich na Wawelu."
Polityczno-medialna walka o władze, która rozgrywa się na forach portali społecznościowych i informacyjnych, to hańba dla polskiej społeczności, która pozostawi niesmak, który niczym popić się nie da.
Jeszcze kilka dni temu większa część narodu polskiego we łzach i współczuciu przeżywała katastrofę samolotu pod Smoleńskiem. Na chwilę stanęły zegarki, problemy własne zeszły na dalszy plan. I po co? Czy po to by te szczere gesty zostały podeptane i oplute na oczach całego świata? I co gorsza na oczach tych, dla których najbardziej wymowna jest teraz cisza… i właśnie tą ciszą, tragedię tę nadal przeżywają?
Na straży „sprawiedliwości” stanęła grupa osób zaangażowanych politycznie - by zakłócając sen wieczny ofiar katastrofy - upomnieć się o swoje…
I nie chodzi tutaj wcale to czy Lech Kaczyński ma być pochowany na Wawelu – czy nie. Czy jest tego godny – czy nie jest. Ktoś zarzucił przynętę – pokażmy światu, że możemy mieć własne zdanie, że potrafimy go bronić i o nie walczyć. Tylko chyba żaden z kilku tysięcy zaślepionych umysłów nie zadał sobie prostego pytania - W JAKIEJ SPRAWIE?
Gdzie byliście PROTESTUJĄCY jak działy się inne małe, ale równie bolesne tragedie przeciętnego człowieka. Czemuż to nie zebraliście się by protestować we wszystkich większych miastach polskich? Czemu solidarnie nie wyrażaliście swojego zdania w słusznej sprawie? Nie było was… i zapewne was nie będzie...Media nie żywią się losami prostych ludzi.
Tutaj nigdy nie było i nie będzie rozgłosu i politycznych rozgrywek. Więc i oddźwięk jest żaden.
Jak się okazuje spora część młodego pokolenia facebook'owców wpadła w sidła medialno-politycznej manipulacji. Rozgorzały dyskusje i rynsztokowe komentarze. Bo na pierwszym planie możemy być teraz „MY” stojący z flagami „Wawel tylko dla królów”, krzyczący „Kaczyńscy na Powązki”, piszący „jest Demokracja rządzi Naród...
I coż po tym, że jest sporo głosów, atakujących i krytykujących tę plejadę protestujących pseudoKatolików, pseudoPolaków - skoro starannie dobrana medialna propaganda, robi wszystko by dać głos tym, którzy uszanować ludzkiej śmierci nie umieją, bądź nie chcą.
A zakończenie jest jedno. Media zapomną szybko, wy też. Potem jakby nigdy nic wszyscy razem siądziecie przed telewizorami i będziecie oglądać mecz...Niesmak i hańba pozostaną.
|
|
2010-04-14
Freya
|
|
|
|
Walka z korupcją: ani programów, ani pieniędzy (gdzie się podziały ?)
sierpień 15, 2002
"Polityka"
|
Czy Rosja jest supermocarstwem?
marzec 17, 2008
tłumacz
|
Czy kablować na pijanych kierowców 01/10/2007
styczeń 25, 2007
Marek Komorowski
|
Polonia Protestuje
luty 9, 2003
|
nawroty
wrzesień 28, 2004
|
Służba Polsce
kwiecień 17, 2003
przesłała Elżbieta
|
Nowy twór polonofoba
czerwiec 28, 2006
Michał Likowski
|
Uzasadnienie wyroku na Rywina
lipiec 30, 2004
|
DO ROZPOCZĘCIA WIELKIEGO FINAŁU ANTYUNIJNEGO POZOSTAŁO JUŻ TYLKO 10 DNI !!!
kwiecień 21, 2003
SKU
|
Oświadczenie SN Organizacji Politycznej Narodu w sprawie Donalda Tuska
wrzesień 25, 2005
Andrzej Marszałkowski
|
Izraelscy żołnierze odmawiają służby w Gazie
styczeń 12, 2009
hgw
|
Czwartej władzy potrzebna piąta
marzec 10, 2003
TERESA KUCZYŃSKA
|
List otwarty do Pana Brattmana, Editor@Isurvived.org
wrzesień 21, 2004
Piotr Bein
|
LESZEK BALCEROWICZ
grudzień 18, 2002
anToni, "GAZETA", Toronto
|
Chiny i Rosja gotowe do wspólnej akcji?
sierpień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
List otwarty do Jerzego Urbana
luty 6, 2006
Izaak Mosze Goldberg
|
Lista usług
kwiecień 17, 2003
zaprasza.net
|
List otwarty do Edwarda Moskala
Prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej
listopad 7, 2005
|
Kraj bez perspektyw
lipiec 10, 2004
Adam Wielomski
|
Największa mądrość..........
nie tylko Kościoła.
lipiec 6, 2008
Artur Łoboda
|
|
|