|
Główny rozgrywający - "gazeta.pl"
|
|
Po tragedii katyńskiej uaktywniła się tuba medialna Michnika - dając sobie prawo do zabierania głosu w najważniejszych sprawach.
Już udało im się skonfliktować społeczeństwo - które jeszcze do wczoraj było zjednoczone w bólu po tej tragedii.
Pomysł pochówku na Wawelu wyszedł od prowokatorów z Agory.
Trudno o bardziej szatański plan skłócenia Polaków.
Ale Michnik ma w tym doświadczenie i nieraz się tym chwalił wśród swoich.
Wygląda na to, że czas żałoby jest okresem bardzo silnej walki o strefy wpływów, kiedy post-stalinowcy chcą powrócić do władzy.
"Dziel i rządź" - tą starą zasadę Michnik wprowadza w życie.
Czy po raz kolejny Polacy dadzą się zmanipulować?
Obserwujcie dokładnie - z wielką ostrożnością działania z tamtej strony.
|
|
14 kwiecień 2010
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Mój komentarz dedykuję przede wszystkim założycielom grupy "Nie dla pochowania Kaczyńskich na Wawelu."
Polityczno-medialna walka o władze, która rozgrywa się na forach portali społecznościowych i informacyjnych, to hańba dla polskiej społeczności, która pozostawi niesmak, który niczym popić się nie da.
Jeszcze kilka dni temu większa część narodu polskiego we łzach i współczuciu przeżywała katastrofę samolotu pod Smoleńskiem. Na chwilę stanęły zegarki, problemy własne zeszły na dalszy plan. I po co? Czy po to by te szczere gesty zostały podeptane i oplute na oczach całego świata? I co gorsza na oczach tych, dla których najbardziej wymowna jest teraz cisza… i właśnie tą ciszą, tragedię tę nadal przeżywają?
Na straży „sprawiedliwości” stanęła grupa osób zaangażowanych politycznie - by zakłócając sen wieczny ofiar katastrofy - upomnieć się o swoje…
I nie chodzi tutaj wcale to czy Lech Kaczyński ma być pochowany na Wawelu – czy nie. Czy jest tego godny – czy nie jest. Ktoś zarzucił przynętę – pokażmy światu, że możemy mieć własne zdanie, że potrafimy go bronić i o nie walczyć. Tylko chyba żaden z kilku tysięcy zaślepionych umysłów nie zadał sobie prostego pytania - W JAKIEJ SPRAWIE?
Gdzie byliście PROTESTUJĄCY jak działy się inne małe, ale równie bolesne tragedie przeciętnego człowieka. Czemuż to nie zebraliście się by protestować we wszystkich większych miastach polskich? Czemu solidarnie nie wyrażaliście swojego zdania w słusznej sprawie? Nie było was… i zapewne was nie będzie...Media nie żywią się losami prostych ludzi.
Tutaj nigdy nie było i nie będzie rozgłosu i politycznych rozgrywek. Więc i oddźwięk jest żaden.
Jak się okazuje spora część młodego pokolenia facebook'owców wpadła w sidła medialno-politycznej manipulacji. Rozgorzały dyskusje i rynsztokowe komentarze. Bo na pierwszym planie możemy być teraz „MY” stojący z flagami „Wawel tylko dla królów”, krzyczący „Kaczyńscy na Powązki”, piszący „jest Demokracja rządzi Naród...
I coż po tym, że jest sporo głosów, atakujących i krytykujących tę plejadę protestujących pseudoKatolików, pseudoPolaków - skoro starannie dobrana medialna propaganda, robi wszystko by dać głos tym, którzy uszanować ludzkiej śmierci nie umieją, bądź nie chcą.
A zakończenie jest jedno. Media zapomną szybko, wy też. Potem jakby nigdy nic wszyscy razem siądziecie przed telewizorami i będziecie oglądać mecz...Niesmak i hańba pozostaną.
|
|
2010-04-14
Freya
|
|
|
|
"Cóż powiedzieć - żal odjeżdżać!"
Jan Paweł II
sierpień 19, 2002
PAP
|
Odszkodowanie za stalinowski obóz pracy
październik 8, 2004
|
Publiczna odmowa objęcia stanowiska Ministra Sprawiedliwości
wrzesień 2, 2004
Adam Sandauer
|
Ukrzyżowanie na zamówienie...
marzec 28, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kogo unikać niczym komuny
październik 1, 2005
amen
|
Polska atrapa demokracji
marzec 27, 2003
zaprasza.net
|
Najtrudniej dojrzeć zło tuż przed naszymi oczami
październik 7, 2003
Artur Łoboda
|
W Trzeciej RP opłaca się być bandytą
styczeń 22, 2004
IAR
|
Konstytucja i Sprawa Nadzoru w USA
październik 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Rekomendacje
marzec 15, 2008
Artur Łoboda
|
Polonia nigdy nie wybaczy !
maj 2, 2003
Andrzej Kumor
|
Wielki atak rabunkowy w wysokości 700 miliardów dolarów?
październik 6, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Akt oskarżenia w sprawie śląskiej afery korupcyjnej
czerwiec 28, 2002
PAP
|
Gdańszczanie, wyborcy. Uwaga na nowy prezent świąteczny od władz Gdańska
grudzień 19, 2005
Klaudiusz Wesołek
|
Największy polski prozaik (wedle "tłumacza")
marzec 30, 2008
tłumacz
|
Prace dyplomowe i magisterskie
styczeń 18, 2006
|
"Times": papież obdarza miłością całą ludzkość
sierpień 20, 2002
PAP
|
Poklepywanie złodzieji -
"Zysk dla obu stron"
luty 25, 2004
www.krakow.pl
|
Jeszcze będziemy miło wspominać Busha :)
luty 9, 2008
marduk
|
"Tarcza" uczyni polskę zakładnikiem!
maj 12, 2007
Tadeusz Samitowski
|
|
|