ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie 
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. 
Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela 
 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Wielkie pytania o 9/11 
Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Ubezpieczenie od szczepień na kowida 
Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida 
 
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
Finansowany przez Google zespół „sprawdzający fakty” wydaje się być garstką fikcyjnych Hindusów w zubożałym miasteczku niedaleko Bangladeszu 
 
www.globalresearch.ca 
świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO 
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne 
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?



 
więcej ->

 
 

Internowani


Apel: Uwaga internowani z całego świata !!! 2006-02-28 (20:57) internowani.pl

W tym roku mija 25. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Dla nas 13 grudnia 1981 roku to data przełomowa - pełna tragicznych, trudnych wspomnień. W tym dniu dążenia niepodległościowe społeczeństwa w Polsce zostały brutalnie pogrzebane. Komunistyczne władze internowały blisko 10 tys. osób. Innych aresztowano, bito, upadlano. Zginęli ludzie - do 1989 roku ponad 100 osób, często w niewyjaśnionych okolicznościach. Stan wojenny zmienił oblicze Polski - nastał czas walki, kształtowania charakterów, wartościowania postaw. Był to też czas zwątpienia, rezygnacji, zastraszenia. Wielu z naszych kolegów zmuszono do opuszczenia swojej Ojczyzny - dlatego, że chcieli Polskę zmienić w normalny kraj, dlatego, że komuniści się ich po prostu obawiali, dlatego też, że mogli tu stracić życie.

25 lat to kawał czasu, wielu z nas nie żyje, zacierają się wspomnienia. Ale nawet jak nie chcemy pamiętać, te wspomnienia pozostaną w nas. Bo nas dotyczą. Nas i naszych bliskich.

Grupa internowanych z Australii, Europy i USA wystąpiła z inicjatywą integracji internowanych oraz osób uwięzionych w stanie wojennym w PRL. Byli internowani i wię?niowie polityczni są rozrzuceni po całym świecie. Spróbujmy nawiązać utracone więzi i zorganizować w grudniu 2006 roku w Warszawie 1. Światowy Kongres Internowanych i Prześladowanych Politycznie w PRL 1981-1989 (SKIPP).

Osoby zainteresowane naszą inicjatywą prosimy o kontakt. Ocalmy od zapomnienia te wartości, które zachowaliśmy w naszych sercach, ludzką solidarność i wiarę w prawa człowieka do godnego życia w wolnym kraju.

Apel ukazał się 20 lutego br. w Nowym Dzienniku - największej i najbardziej prestiżowej polskojęzycznej gazecie codziennej w USA.



Komitet Organizacyjny Światowego Kongresu Internowanych i Prześladowanych Politycznie:

Grzegorz Michalski - New Jersey USA
Internowany w Gębarzewie


gregorymichalski@verizon.net

poznand@aim.com

tel: GSM: 001 201-572-3950

tel: 001 973-887-2809




Marek Wach - Texas USA
Internowany w Jastrzębiu Raciborzu i Zabrzu Zaborzu


marek@houston.rr.com

skype: elawach

tel: 001 281-773-3290




Wiktor Zolcinski – Arizona
USA
Internowany Iława, Kwidzyn oraz areszt śledczy w Olsztynie


wiktor@radiopomost.com
skype: pustynnyzar

Tel: 602-843-4744



Maciej Klich - Sztokholm Szwecja
Internowany w KWMO Katowice, Jastrzebie-Szeroka, Uherce, Rzeszów-Zaleze, Nowy Lupków. 1981-1982


info@mjk-media.com

Mobile: +46 70 773 22 43

tel: +46 8 580 332 38






Paweł Kaczmarek – HUY Belgia
Internowany w Gębarzewie



pawel@teledisnet.be




Grzegorz Ochnia – Melbourne Australia
Więzień polityczny ZK Hrubieszów 1982-83


grzegorzochina@optusnet.com.au



Elżbieta Szczepańska – Melbourne Australia
Internowana 13.12.1981 Jastrzębie, Sosnowiec - Radocha, Darłówek


elszka@hotmail.com
mobile GSM: 0425 722 965
tel. 03 9511 5983




Krzysztof Stasiewski – Poznań Polska
Internowany w Gębarzewie i Kwidzynie


k.stasiewski@wp.pl

tel: 00 48 (061) 66 14 896

Skype: kristof154



Naszym celem jest:

Upamiętnienie i edukacja historyczna o stanie wojennym, internowaniach, aresztowaniach w Polsce w 1981-1989.

Integracja byłych internowanych, aresztowanych i dzialajacych na rzecz niepodleglosci z Polski i świata.



Realizacja:

- zorganizowanie w Warszawie w grudniu 2006 r. Światowego Kongresu Internowanych i Prześladowanych Politycznie.

- gromadzenie i archiwizację materiałów dotyczących stanu wojennego, internowań, aresztowan, dzialalnosci w Polsce w latach 1981-1989

- inicjowanie konferencji naukowych

- edukację młodego pokolenia poprzez programy edukacyjne w placówkach oświatowych

- spotkania, prelekcje, multimedia oceniające stan wojenny, internowania, system represji w wymiarach politycznych, socjologicznych, psychologicznych

- upamiętnianie miejsc związanych ze stanem wojennym, internowaniami, aresztami, działaniami opozycji

- wydawanie biuletynów i opracowań związanych ze stanem wojennym, internowaniami, aresztami, działaniami opozycji

- prowadzenie witryn internetowych dokumentujących stan wojenny, internowania, aresztowania, działania opozycji

- współpraca ze środowiskami naukowymi, polonijnymi oraz mediami, celem propagowania działań

1 marzec 2006

przesłała Elżbieta 

  

Archiwum

Polscy patrioci a polakożerca
kwiecień 26, 2003
przesłała Elżbieta
Przed szczytem Unia - Rosja Samara 2007
maj 18, 2007
wasylzly
Plan Hausnera BEZ TAJEMNIC
marzec 9, 2004
Adrian Franczyk
Ośmieszenie pewnego doniesienia PAP
marzec 3, 2008
tłumacz
Untamed Dimensions podcast: o spisku 9/11 raz jeszcze
czerwiec 26, 2007
marduk
USA wypałowują durną Europę bez wysiłku
kwiecień 10, 2008
marduk
Izrael Szamir "PaRDeS - studium Kabały" Rozdział 7
marzec 27, 2006
Roman Łukasiak (poprawki M.G.)
Piłka kopana, czyli hat-trick Ebi Smolarka
październik 14, 2007
Marek Olżyński
Ostatnie dni Jaruzelskiego
luty 19, 2008
Dziennik
Odezwa do ludojadów
maj 18, 2008
Wiesław Sokołowski
Co musiałoby się wydarzyć aby przyśpieszyć wybory?
czerwiec 17, 2007
Marek Olżyński
Nowy rodzaj ubezpieczeń
marzec 25, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kolejny etap niszczenia Polski
październik 22, 2003
Artur Łoboda
Strategia dla pokoju
sierpień 25, 2008
Artur Łoboda
Paragraf, nie dla każdego.
czerwiec 2, 2008
.
Nazywam sie ARGUMENT
czerwiec 9, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Byle jak najdalej od żydowskiego Boga mamony
lipiec 4, 2007
TVN24
NAUKA JE SEXY
kwiecień 11, 2008
Marek Jastrząb
Passentowa choroba
wrzesień 29, 2003
Andrzej Kumor
Wielka stypa w 25 - lecie strajków sierpniowych
sierpień 14, 2005
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media