|
Kolejne przestępstwo Prokuratury
|
|
Warszawska prokuratura postawi zarzuty ujawnienia tajemnicy państwowej oraz przekroczenia uprawnień Piotrowi Kownackiemu - ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Były szef Kancelarii Prezydenta został wezwany na 26 listopada na przesłuchanie w charakterze podejrzanego.
Zarzuty dotyczą ujawnienia mediom raportu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w sprawie tzw. incydentu gruzińskiego. Ponad rok temu podczas wizyty Lecha Kaczyńskiego w Gruzji na granicy z Osetią Południową kolumna głowy państwa została ostrzelana przez nieznane osoby. Według ABW to była prowokacja Gruzinów. Powstał poufny raport w tej sprawie. Prokuratorzy korzystając z najnowszych osiągnięć technik śledczych ustalili, że osobą, która przekazała ten dokument mediom był właśnie Kownacki.
- Były szef Kancelarii Prezydenta nie chciał komentować informacji o czekających go zarzutach. Ja nie mam nic do powiedzenia na ten temat - stwierdził Piotr Kownacki. Nie zaprzeczył jednak, że otrzymał wezwanie do prokuratury na 26 listopada. Sama prokuratura oficjalnie również odmówiła jakichkolwiek komentarzy na ten temat. Jak jednak ustalili Marek Balawajder i Roman Osica, śledczy mają już gotowe postanowienie o postawieniu zarzutów Kownackiemu.
Prokuraturze w śledztwie pomagało ABW. Agenci przeanalizowali opublikowany raport ? był to jeden z szesnastu egzemplarzy, jakie trafiły do najważniejszych osób w państwie. Każdy z nich opatrzony był klauzulą ?tajne? i miał znaki szczególne ? te z kolei naprowadziły śledczych na źródło przecieku właśnie w Kancelarii Prezydenta.
|
|
16 listopad 2009
|
|
interia.pl/PAP
|
|
|
|
Lekcja historii - Faszyzm we Włoszech
sierpień 9, 2004
Jolanta Kaczmarek
|
Generał Michał Gutowski nie żyje
sierpień 31, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
My "zasrańcy", nie chcemy amerykańskich rakiet
styczeń 16, 2008
PAP
|
Indeks ksiąg zakazanych
maj 5, 2008
Artur Łoboda
|
11/11/2005 - Order "Bialej M." dla L. Balcerowicza
listopad 14, 2005
Marek Głogoczowski
|
Kaliningrad a "Tarcza" w Polsce
lipiec 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Jews killed Jews to create the state of Israel
czerwiec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Aksjomaty
marzec 15, 2003
Artur Łoboda
|
Kolejny niemiecki koncern zbankrutował
lipiec 8, 2002
PAP
|
Bruksela odmawia. Finisz w złym stylu
styczeń 29, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
|
"Żółte Niebezpieczństwo?"
luty 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Goebels Roku 2005
listopad 5, 2005
zaprasza.net
|
Podpis idioty
marzec 11, 2004
|
W pogoni za pewnym zyskiem, czyli "gospodarka" spekulacji
lipiec 5, 2002
Zbigniew Żukowski
|
8 MARCA
marzec 8, 2006
zaprasza.net
|
Spada zaufanie do mediów publicznych
październik 10, 2003
Artur Łoboda
|
Obiektorzy - ludzie sprzeciwu
maj 16, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Manuela Gretkowska Nowa partia polityczna
listopad 29, 2006
mik4
|
Laureat nagrody Nobla i odkrywca DNA „rasistą”
październik 23, 2007
infopatria
|
POLSKA AGENCJA TELEGRAFICZNA/PAT/ 42, Emper's Gate, SW.7. 48/54
październik 2, 2006
Bogdan ps.Trzy Radla A.K. Lat 17
|
|
|