ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ostateczna klęska, czy też pośmiertne zwycięstwo Hitlera? 
15 październik 2013      Artur Łoboda
Rekordowe 37,7 mld zł. 
13 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Polska + Ukraina = 100 milionów podludzi 
4 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Restaurator produkuje 280 tysięcy maseczek dziennie, Morawiecki nie potrafi ani jednej! 
8 kwiecień 2020     
The US is squeezing China out of Venezuela 
24 luty 2026      Vitaliy Timoschuk
Chiny rozmieszczają CZOŁGI na ulicach, aby uniemożliwić obywatelom wycofywanie swoich pieniędzy z banków w obliczu załamującego się systemu finansowego 
27 lipiec 2022      JD Heyes
Czy Rotschildowie sponsorowali Hitlera? 
15 październik 2013      Artur Łoboda
Wywiad z Piotrem Glińskim 
4 październik 2012     
Bogactwo pisowskiego Rządu 
11 kwiecień 2021      Miszmasz. Komediante
Piękne widoki - tylko rzygać się chce 
23 maj 2013      Artur Łoboda
Szczepionki wywołują choroby, którym mają „zapobiegać” 
19 październik 2020      hens
Amechiny i Usrael - dwie symbiozy? 
2 sierpień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Nie możemy ufać ponownemu naciskowi na „szczepienie przeciwko polio” 
11 lipiec 2022      Kit Knightly
O co chodzi w Kopenhadze? 
13 grudzień 2009      Artur Łoboda
W razie potencjalnej wojny - Polska Armia przestanie istnieć w ciągu jednego dnia 
7 luty 2017      Artur Łoboda
Śpiewałem z Elvisem Presleyem 
15 maj 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
"Słodki Żyd" 
18 grudzień 2012      Artur Łoboda
Jerzy Zięba do Jarosława Kaczyńskiego 
11 marzec 2017      Jerzy Zięba
Gdzie jest prawda, wśród prawd wielu? 
11 styczeń 2011      Artur Łoboda
W dobie globalnego internetu cenzura niemiecka działa w polskojęzycznych portalach! 
15 wrzesień 2017      Akna

 
 

Analogiczna sytuacja Iraku i Iranu

Media USA służą jako ministerstwo propagandy wojennej dla dobra Izraela i kompleksu wojskowo-zbrojeniowego. Po kłamstwach dotyczących arsenału nuklearnego Saddam’a Hussein’a, mimo protestów rzetelnych inspektorów, doszło do napaści na Irak przez wojsko amerykańskie. Obecnie komentatorzy obawiają się, że podobny schemat „twardych i miękkich chwytów” neokonserwatystów-syjonistów jest obecnie stosowany przeciwko Iranowi.

„Przygotowania do następnej wojny” („Another war in the works”) to tytuł artykułu byłego wiceministra skarbu w rządzie prezydenta Regana, Paul’a Craig’a Roberts’a. Artykuł ten opublikowano 29 września, 2009 na Internecie w Antiwar.com. Podstawowym faktem jest, że Traktat o Nie-rozpowszechnianiu Broni Nuklearnych uznaje prawo wszystkich państw do budowy elektrowni nuklearnych oraz do wzbogacania uranu w celu produkcji paliwa.

Inspektorzy Międzynarodowej Komisji Energii Atomowej (IAEA) przy ONZ regularnie weryfikują produkcję paliwa, która wymaga wielokrotnie mniejszego bogacenia uranu, niż jest potrzebne do budowy broni nuklearnych. Inspektorzy (IAEA) wielokrotnie sprawdzali program nuklearny Iranu i stwierdzali, że Iran nie produkuje uranu innego, jak tylko w celu produkcji energii elektrycznej.

Mimo powyższego stanu rzeczy, prezydent Obama powiedział 25go września 2009 że „Iran został przyłapany” jakoby na gorącym uczynku, budowania tajnego reaktora nuklearnego do budowy bomb nuklearnych zagrażających światu, a szczególnie Izraelowi i USA. Roberts uważa, że Obama ucieka się do stosowania analogicznej propagandy, takiej jaką używał rząd Bush’a-Cheney’a, który to rząd użył kłamliwej propagandy o fikcyjnych broniach nuklearnych Saddama Husseina, w celu przygotowania ataku USA na Irak.

Premier Brytanii Gordon Brown i prezydent Francji Nicolas Sarkozy wtórują prezydentowi Obamie, głównie dla dobra ekstremistów w Izraelu, który szerzy fałszywą propagandę, że jakoby tym razem, zamiast Iraku, Iran „zagraża bytowi Izraela.” W rzeczywistości Iran zgłosił kilka dni temu budowę nowego reaktora i centra produkcji paliwa nuklearnego zgodnie z podpisanym przez Iran traktatem. Wobec gróźb Izraela, jest rzeczą naturalną, że Iran buduje pod ziemią nowy ośrodek.

Izrael broni zaciekle swego monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie, jak o tym piszą gazety w Jerozolimie. Konflikt Żydów z Arabami w Palestynie powoduje zagrożenie pokoju w całym regionie. Pomoc Iranu dla Arabów w Palestynie i w Libanie jest obecnie jednym z głównych powodów napięcia na Bliskim Wschodzie. Natomiast miarą wpływów żydowskich jest fakt, że zamiast korzystać z dostaw paliwa z Iraku do Europy, w konkurencji z Rosją, NATO solidaryzuje się z Izraelem przeciwko Iranowi, wbrew własnym interesom.

Roberts podsumowuje tę sytuację i pisze, że prezydent Obama i jego marionetki europejskie w postaci Browna i Sarkozy’ego, obecnie znowu notorycznie kłamią, a media kłamstwa te powtarzają, jak gdyby była to prawda.

Dr. Mahamed ElBaradei, główny dyrektor agencji atomowej przy ONZ stwierdził 7go września, 2009, że wszystkie oskarżenia przeciwko Iranowi i jego programowi nuklearnemu są nie prawdziwe. Oskarżenia te są bezpodstawne i motywowane pro-izraelską polityką.

Dr. ElBaradei powiedział, że cała kampania przeciwko programowi nuklearnemu Iranu ma na celu nielegalny nacisk na Agencję Atomową przy ONZ i na jej sekretariat w celu podminowania jego niezależności i obiektywizmu. Dzieje się to przy pomocy gwałcenia artykułów VII.F. (IEAE) tej instytucji, której dyrektor nawołuje do natychmiastowego zaprzestania kłamliwej kampanii przeciwko Iranowi.
Najwyraźniej kampania przeciwko Iranowi jest prowadzona podobnie do kampanii fałszywie oskarżającej Irak o posiadanie broni masowego rażenia, w tym bomb nuklearnych. Oszustwo polega na twierdzeniu, że instalacje irańskie zgłoszone w (IEAE) niby stanowią tajny ośrodek produkcji bomb atomowych, co, według ElBaradei’a, nie jest prawdą.
Analogia propagandy przeciwko Irakowi i Iranowi powoduje obecne odstraszanie Izraela za pomocą manewrów i demonstracji potencjalnej salwy odwetowej Iranu. Salwa irańska może obrócić Izrael w teren radioaktywny przez samo zniszczenie izraelskich instalacji nuklearnych.

WWW.pogonowski.com
29 wrzesień 2009

Iwo Cyprian Pogopnowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Kretyn Hausner
luty 28, 2004
Artur Łoboda
„Fiasko w Iraku”
lipiec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy Żydzi są wyjatkowo uprzywilejowani?
lipiec 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Odwrót Irakijczyków z Iraku
czerwiec 30, 2006
Dahr Jamail
Projekt Społeczny Polska 2005. Komentarz 1
grudzień 16, 2002
Jakub Mariawicz
Agenci wokół Jana Pawła II
kwiecień 21, 2005
Zły Omen?
marzec 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Znamiona cywilizacji śmierci na obliczu UE
czerwiec 4, 2003
Ksiądz arcybiskup Kazimierz Majdański
Berlusconi zapowiada walkę z antysemityzmem
marzec 14, 2008
PAP
LaRouche o najważniejszych kwestiach po wyborach 7 listopada
grudzień 12, 2006
Biuletyn Informacyjny Instytutu Schillera
Kwaśniewski jednym z najbliższych sojuszników Busha
wrzesień 15, 2002
PAP
Zagrożone Wartości USA
grudzień 31, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Światowe protesty przeciwko atakowi żydowskich terrorystów na Gazę - wideo z różnych części świata
styczeń 11, 2009
hgw
Procedures - sequel of 'Medallions'
wrzesień 12, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Spocznie na Skałce? - ciąg dalszy
sierpień 20, 2004
Niewolenie ludzi przez manipulacje mediów
luty 24, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Eksploatacja Ameryki przez Żydów?
maj 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Lista do wykorzystania w przyszłości.
grudzień 22, 2002
MSP chce sprzedać 25-30 proc. PKO BP na GPW w 2003 r.
czerwiec 28, 2002
PAP
"Cztery miliony Polaków żyje w skrajnej nędzy...
kwiecień 1, 2008
komentator
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media