ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r 
Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego 
Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią  
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej 
Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy 
Szczepionka na covid ma służyć genetycznej mutacji ludzkości 
Dr. Andrew Kaufman Responds To Reuters Fact Check on COVID-19 Vaccine Genetically Modifying Humans
 
In the first interview the two discussed the coronavirus, they covered testing and they covered the vaccine. The video was quickly approaching 100k views but YouTube removed the video after only a couple days. This video will likely be taken down as well, because it does not conform to the establishment's narrative.

Not only did YouTube remove the previous video, Reuters, which is a massive international news publication that news sites from all over the world obtain their talking points from, published a fact checking report attempting to debunk Dr. Kaufman's claims that the new COVID-19 DNA vaccine would genetically modify humans. In this must see report, Dr Kaufman responds to the Reuters ‘fact checking’ report.
 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Iran dziesiątkuje izraelskie miasto portowe Hajfę pociskami kasetowymi; 2 osoby zabite, samochody... 
 
Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu 
 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
więcej ->

 
 

Zagrożenie Polskich Parafii w Ameryce



Kardynal Ratzinger, jeszcze nim byl wybrany na Ojca Swietego, Benedykta 16go, powiedzial, ze nieszczescia spowodowane przez homoseksualizm wsrod kleru, nie zdarzyly sie przypadkowo, poniewaz przy przyjmowaniu klerykow do seminariow nie przestrzegano zakazu nieprzyjmowania ludzi zboczonych seksualnie. W ciagu ostatnich 30 lat okolo 4% ksiezy w USA bylo oskarzonych o przestepstwa seksualne. Prawie wszyscy oni byli rekomendowani przez Nuncjusza Papieskiego do USA, Jean’a Jadot’a. Paul Likouds, pisal o tym 24 listopada, b.r. w tygodniku katolickim „The Wanderer.” Widomosci o skandalach w kosciele mialy miejsce akurat wtedy, kiedy byl nacisk polityczny, przeciwko Kosciolowi a latach 1970. Bylo to w chwili, kiedy kosciol protestowal przeciwko przesladowaniu chrzescijan palestynskich przez Izrael. Kosciol rowniez potepial ostro przesladowanie muzulmanow w Palestynie pod okupacja Izraela.

Skutkiem wyrokow sadowych o odszkodowanie dla poszkodowanych ludzi przez zboczencow wsrod kleru amerykanskiego, szereg diecezji w USA oglosilo upadlosc. W sumie Kosciol poniosl miliardowe straty, ktore to straty, biskupi staraja sie pokryc pieniedzmi, ze sprzedarzy ziemi, po likwidacji czesci diecezjalnych parafii, zwaszcza polskich. Mobilizacja pieniedzy przez diecezje, ze sprzedazy nieruchomosci likwidowanych parafii idzie szybkim tempem. Od 1990 roku diecezja St. Louis, w stanie Missouri zlikwidowala 60 parafii, w tym 25, w biezacym roku, wedlug artykulu „Katolicka Parafia Placi Wysoka Cene za Niepodleglosc; Spor z Arcybiskupem O Nieruchomosci, Spor o Kontrole Wiedzie do Ekskommunikacji; Walka o Wladze Poprzez Cale USA.” Artykul ten byl opublikowny 20go grudnia, 2005, w The Wall Street Journal przez Suzanne Sataline.

Arcybiskup Raymond L. Bruke, od dwu lat napiera na parafie Swietego Stanislawa Kostki w St. Louis i oskarza komitet parafialny o „ciezki grzech,” polegajacy glownie na tym, ze parafia ta, od dawna prawnie zarezerwowala sobie kontrole nad swoimi nieruchomosciami, ale stracila proboszcza. 16 grudnia b.r. Arcybiskup Bruke oglosil ekskomunikowanie szesciu czlonkow komitetu parafialnego, pod zarzutem zatrudniania nielegalnie polskiego ksiedza Marka Bozka, z diecezji Springfield-Cape Girardeau, ktorej to diecezji biskup, zawiesil prawo ksiedza Bozka do odpuszczania grzechow i do dawania slubow, mimo tego, ze ksiadz ten absolutnie nie ma nic wspolnego ze sprawami odszkodowan, za jakiekolwiek przestepstwa poedofilii, etc. Jedynym przewinieniem ksiedza Marka Bozka bylo to, ze podpisal on kontrakt z parafia Swietego Stanislawa Kostki. W liscie do polskich parafian Arcybiskup Bruke napisal ze „swiadome i dobrowolne branie udzialu w Mszy Swietej odprawianej przez ksiedza pozbawionego praw jest ciezkim grzechem.”

Ekskomunikowany prezes komitetu parafialnego Sw. Stanislawa Kostki, William Bialczak, powiedzial: „Moralnie kazdy w naszej parafii, wie ze nie czyni nic zlego. Cala ta sprawa dotyczy wlasnosci nieruchomosci i pieniedzy.” Walka o kontrole nieruchomosci nalezacych do parafii Sw. Stanislawa Kostki jest pierwszym krokiem do likwidacji tej duzej i licznej parafii, w ktorej zyje jeszcze okolo 150 osob w wieku podeszlym. Na tym tle twierdzenie ze nalezy zlikwidowac parafie Swietego Stanislawa Kostki z powodow zbyt malej ilosci parafian niema sensu. Faktem jest ze Polacy i Latinosi nie daja indywidualnie duzych datkow na tace. Roznica miedzy nimi jest taka, ze o ile mlodzi Latinosi tlumnie chodza na hiszpanskie kazania, o tyle mlodzi Polacy w USA, przewaznie chodza na angielskie kazania. Moze bardziej sniadzi Latinosi czuja sie bardziej swojsko wsrod Latinosow, podczas gdy Polacy mniej roznia sie fizycznie i kulturowo od innych Amerykanow, potomkow emigrantow z Europy.

Faktem jest ze stare parafie czesto daja na tace mniej niz 10,000 dolarow na tydzien i nie podkreslaja dobrych stosunkow z Zydami, ktorzy kontroluja media w USA – wiecej pieniedzy i dobrych stosunkow z Zydami wymagaja biskupi. Polacy sa przedmiotem zlej prasy pod wplywem zydowskiego ruchu roszczeniowego, ktory to ruch nie interesuje sie specjalnie Latynosami. Kilka dni temu w programie komedii telewizyjnej, aktorka-komediantka, Zydowka, powiedziala ze martwi sie, poniewaz byla ona krytykowana w mediach, co moze znaczyc, „ze Zydzi traca kontrole mediow.” Powiedzenie to spowodowalo wybuch smiechu publicznosci.

Parafianie od Bostonu do Kalifornii opieraja sie przciwko likwidacjom parafii, w celu sprzedazy ich nieruchomosci, na odszkodowania i koszty adwokackie diecezji, bez zgody parafian. Biskupi likwiduja zwlaszcza parafie, ktore zbieraja malo pieniadzy, co czesto zdarza sie starym polskim parafiom, ktorych ludzie nie sa przyzwyczajeni do dawania na tace duzych datkow. Jednoczesnie, chodzi o kontrole depozytow bankowych parafii i ich nieruchomosci. Prawo kanoniczne bezsprzecznie daje wladze biskupom w sprawach upadlosciowych zasadzonych diecezji, podczas gdy kwestia glowna przed sadem swieckim jest ustalenie, kto jest prawnym wlascicielem mienia parafialnego.

Oporni prafianie moga byc ekskomunikowani i ich parafie sa pierwsze w kolejce do likwidacji. Jezeli dzisiejsze tendencje rozwojowe utrzymaja sie w przeciagu nastepnego pokolenia, moze pozostac bardzo niewiele polskich parafii w USA, poza kilku wielkimi skupiskami Polakow, jak na przyklad w Chicago.

www.pogonowski.com
21 grudzień 2005

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Pazerny fiskus i "..." komentatorzy
czerwiec 27, 2004
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (6)
listopad 14, 2003
Anna Kozioł
Pościgowy bezsens
styczeń 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Nagroda za plac Bohaterów Getta
maj 9, 2006
Teraz wiadomo po co Ameryce potrzebna Polska i rakiety na jej terytorium
luty 9, 2007
PAP
Wpóść "polskiego" ekonomistę na Sacharę to piasku zabraknie
kwiecień 16, 2003
PAP
Mylące Mity o Unii Europejskiej
czerwiec 7, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
PUBLIC RELATIONS – kształcenie ogłupiałego motłochu
sierpień 10, 2006
meditus
Na upały - zimny prysznic
lipiec 13, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Ukraine got the most pro-western Government it ever had
luty 19, 2005
Marek Głogoczowski
Józef Piłsudski
Wzajemna lojalność i zaufanie obywateli

grudzień 10, 2002
zaprasza.net
Kolosy na glinianych nogach
październik 29, 2006
Marek Olżyński .
Cechy charakterystyczne klasycznego slowianskiego goja
czerwiec 27, 2007
kruzoe2
Zagrożenie Gospodarki Globalnej i Kłopoty USA?
maj 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Kompromisowa propozycja" - 1 mld. zł. w zamian za zakończenie strajku
maj 25, 2007
dr Adam Sandauer
Dobrowolne przyznanie się do przestępstwa
kwiecień 16, 2005
Zniesienie obowiązku wizowego między Rosją a Izraelem
wrzesień 20, 2008
tłumacz
Różne światy - czyli - co Wy tu robicie?!
październik 25, 2007
Artur Łoboda
Stabilne perspektywy wiarygodności polskich banków
grudzień 3, 2002
PAP
Cisza informacyjna w sprawie lokalizacji amerykańskich rakiet na polskim terytorium
kwiecień 21, 2007
pnlp
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media