|
| Bezczelność syjonistycznych "nadludzi" |
|
Już nie kryją się ze swoją pogardą do reszty świata.
|
|
| Szczepienia pełne kłamstw |
|
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. |
|
| Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 |
|
| |
|
| Veto dla Funduszu Zadłużenia! |
|
| Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. |
|
| Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith |
|
| Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. |
|
| Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? |
|
| Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. |
|
| Polscy "nacjonaliści" o żydach |
|
| Po prostu zobaczcie |
|
| Wielkie pytania o 9/11 |
|
| Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 |
|
| Awantura w Sejmie o maseczki! |
|
| Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun. |
|
| Kolejna odsłona protestów w Londynie |
|
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.
Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. |
|
| Ameryka: Od Wolności do faszyzmu |
|
| Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. |
|
| Historia kontroli bankowej w USA |
|
| Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie. |
|
| Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19” |
|
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
|
|
| Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem |
|
| Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. |
|
| Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! |
|
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
|
|
| Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? |
|
| Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” |
|
| www.globalresearch.ca |
|
| świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO |
|
| Strona Krzysztofa Wyszkowskiego |
|
| Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego |
|
| Skazany za pestki moreli, B17 |
|
| Faszyzm w barwach demokracji |
|
| Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków |
|
| Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. |
więcej -> |
|
Gra USA równoważenia sił w Azji a "Tarcza" w Polsce
|
|

USA jednocześnie zabiega w Pekinie o względy Chin i w New Dehli o względy Indii w celu przekonania każdego z tych państw, że jest ono globalnym partnerem strategicznym Waszyngtonu. Celem jest ograniczanie wpływów i znaczenia Rosji. Chiny i Indie podejrzewają, że USA również jednocześnie chce używać ich, jako przeciw-wagi jednego przeciw drugiemu.
Wśród ruin polityki neo-konserwatywnego rządu Bush’a na Bliskim Wschodzie, teraz Waszyngton sugeruje Chinom i Indiom, że każde z tych wielkich państw, jest najbardziej uprzywilejowanym partnerem, w globalnej strategii amerykańskiej. W opinii pulicznej trudno jest ocenić, które z tych dwu państw jest ważniejsze dla USA, oraz co naprawdę myśli ich przywództwo. W Indiach istnieje przekonanie, że USA chcą zrobić z Indii militarną przeciwwagę Chin.
Letnia Olimpiada w Chinach jest niby traktowana jako czysto sportowa sprawa, ale Bush planuje być w Pekinie na otwarcie igrzysk w sierpniu, w celu przygotowania następnego etapu rokowań z Koreą Północną, w sprawie rozbrojenia nuklearnego, w czym USA potrzebuje pomocy Pekinu. Rozmowy USA z Chinami spowodowały odwołanie przez Teheran podpisania kontraktu z Chinami na 16 miliardów dolarów w sprawie eksploatacji przybrzeżnego podmorskiego złoża gazu ziemnego zawierającego 89,000 miliardów stóp kubicznych.
USA tymczasem naciska na Tajwan, żeby nie ogłaszał niepodległości, ponieważ Waszyngton chce zacieśnić globalne więzy z Chinami, żeby osłabić współpracę wojskową Chin i Rosji, niby w imię wzmacniania pokoju i stabilizacji świata. W tym samym czasie minister obrony USA, Robert Gates, w towarzystwie przedstawicieli przemysłu lotniczego, omawiał dostawy do Indii 126 samolotów bojowych, wartości 10 do16 miliardów dolarów. Rokowania te mają nie tylko charakter handlowy, ale również militarny i mają na celu zmuszenie Indii, do uzależnienie się od USA.
W Indiach politycy pamiętają jak premier Indira Ghandi straciła życie, kiedy opierała się presji USA i nie chciała zadłużyć nadmiernie Indii w bankach zachodnich, w celu kierowania Indiami, jako najbardziej zaludnioną demokracją na świecie i uczynienia z Indii „demokracji fasadowej,” kontrolowanej przez wierzycieli. Obecnie Gates oferuje Indiom sprzedaż i transfer technologii oraz gwarancję dostaw części wymiennych jak też „wspólną” produkcję broni, zamiast tradycyjnych w Indiach zakupów uzbrojenia w Rosji.
Minister Gates uważa, że w razie współpracy USA oferuje Indiom nie tylko „wspólną produkcję najlepszej broni na świecie i współpracę we wprowadzaniu tej broni w użytek oraz najlepszy system dostaw i konserwacji, przez cały okres używania broni amerykańskiej.” Mimo częstych skandalów w korporacjach, Gates zachwala ich uczciwość i przejrzystość w porównaniu z firmami rosyjskimi.
Waszyngton stara się stopniowo zmienić biurokratyczne metody zakupów, stosowane w Indiach, na bezpośrednie pertraktacje reprezentantów rządu. Indie już pertraktują zakupy z USA samolotów dalekiego zasięgu, wyposażonych w broń przeciw łodziom podwodnym, wartości dwu miliardów dolarów, zamiast samolotów rosyjskich Tu-142M.
USA w ostatnich latach chce ustalić i kultywować więzy strategiczne z Indiami przeciwko Rosji i Chinom. Ważna jest kooperacja nuklearna USA z Indiami, przeciwko której jest silna opozycja w parlamencie Indii. Waszyngton chce uzależnić Indie za pomocą uzależnienia od USA arsenału nuklearnego Indii.
Przeszkodą w tej polityce jest system demokratyczny w Indiach i media mniej kontrolowane niż w USA. Niemniej obie główne partie w Indiach ścigają się, żeby być partnerami USA. Gates stara się nawiązać kontakt z opozycyjną partią BJP (Bhartiya Janata Partia), podczas gdy masy ludności w Indiach z trudem przeżywają z dnia na dzień i nie zajmują się sprawami polityki zagranicznej.
Gates udaje, że USA ma zamiar szanować tradycją neutralności Indii, ale w rzeczywistości chce używać Indii w swej strategii w Azji. Przeszkodą w tej polityce jest fakt, że Waszyngton nie chce antagonizować Chin, z którymi ma wielkie powiązania handlowe o charakterze współzależności w gospodarce globalnej, co utrudnia politykę „ograniczania” Chin, zwłaszcza w sprawie kontroli Tajwanu.
Chiny z kolosalnymi zasobami dolarów widzą okazję wzmocnienia swej pozycji w czasie kryzysu spowodowanego spekulacjami nieruchomościami w USA, w ramach ograniczania ryzyka dla obydwu tych państw, za pomocą strategicznego dialogu, mającego na celu stworzenie przekonania, że sukces ekonomiczny USA i Chin jest wzajemnie dla każdego z nich pożyteczny, jak też dla globalnego systemu gospodarczego.
Minister skarbu USA, Henry Paulson, był pięciokrotnie w Chinach w czasie ostatnich 20 miesięcy, a w tym samym czasie odwiedził on Indie tylko raz. Naturalnie podstawowym faktem jest, że obecnie głównym przeciwnikiem w zdominowaniu świata przez USA jest Rosja, która może zniszczyć USA w pół godziny, za cenę jednoczesnego zniszczenia Rosji przez amerykański arsenał nuklearny. Tak więc Indie liczą się mniej niż trójkąt USA-Rosja-Chiny. Natomiast w Indiach, Rosja ma opinię alianta, a Chiny przeciwnika.
Dyrektor Wywiadu USA, Michale McConnell powtarza, że stosunki USA z Rosją stają się coraz bardziej sporne, zwłaszcza przy wzroście sił militarnych Rosji, oraz poparcia Moskwy dla bez-dolarowych energetycznych transakcji giełdowych proponowanych przez Rosję, Iran i Wenezuelę. Iran stworzył już bez-dolarową giełdę energetyczną i proponuje stworzenie kartelu producentów gazu ziemnego, który bardzo osłabiłby pozycję dolara w międzynarodowym systemie gospodarczym.
Pekin od roku krytykuje pomysł stworzenia przymierza USA, Japonii, Australii i Indii. Przymierze to na razie natrafia na trudności z powodu zmian rządów w Australii i w Japonii. Tymczasem USA w kryzysie, potrzebuje pomocy finansowej Chin, a nie Indii. Indie nie mają tak wielkich rezerw dolarowych i trudno jest im pogodzić się ze wzrostem potęgi Chin.
Strategia Waszyngtonu chce uniknąć, żeby powiązania USA z Indiami nie, miały anty-chińskiego wyd?więku i były głównie ukierunkowane na hamowanie odbudowy znaczenia strategicznego Rosji na świecie. USA chce za wszelką cenę osłabić powiązania Rosji z Chinami i przyja?ń rosyjsko-hinduską. Dlatego też, Waszyngton chce udziału Chin w stabilizacji globalnej, podczas gdy współzależność ekonomiczna Chin i USA doszła do tego, że działanie ekonomiczne na szkodę Chin jest działaniem ekonomicznym na szkodę USA.
Tymczasem Polska jest pod presją odegrania roli pionka, gotowego do poświęcenia, w staraniach USA, żeby szachować Rosję, za pomocą budowania w Polsce i w Czechach systemu „Tarczy,” niby przeciwko Iranowi, a potencjalnie przeciwko Rosji w formie wyrzutni pocisków, oddalonych o cztery minuty lotu od Moskwy i rosyjskich ośrodków kontroli i dowodzenia.
Zawsze jest możliwe porozumienie USA z Rosją, żeby tych wyrzutni w Polsce nie budować, ale na razie, rząd Polski już się musi zgodzić, być trzymany w rezerwie, oraz ponosić konsekwencje gospodarcze antagonizowania Rosji z powodu polskiej zgody na budowę wyrzutni zagrażających Rosji. Na takie zagrożenie z bliska, Rosja zareaguje uruchomieniem, prawdopodobnie w Królewcu i na Białorusi systemu automatycznego wyrzutni pocisków nuklearnych zdolnych do obrony Rosji, za cenę obrócenia Polski w skażony teren radioaktywny.
Prawdopodobnie taka automatyczna obrona Rosji już jest zainstalowana, ale nie zagraża ona Polsce, póki w Polsce nie ma amerykańskich rakiet. Natomiast gra USA równoważenia sił w Azji przeciwko Rosji jest ważnym tłem projektu „Tarczy” w Polsce.
WWW.pogonowski.com |
|
3 marzec 2008
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Zachłyśnięcie szmirą, czyli sukces po Polsku
listopad 18, 2007
Marek Olżyński
|
Churchill, rasista uległy Żydom?
listopad 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
KTO UCHYLI WYDAWANE PRZEZ "SOLIDARNOŚĆ" WYROKI ŚMIERCI CYWILNEJ NA POLSKICH PATRIOTÓW ?
luty 13, 2003
Leszek Skonka
|
MF będzie sprzedawało obligacje danej serii do wartości 20 mld zł
listopad 28, 2002
PAP
|
Kilka słów prawdy o bezrobociu
marzec 17, 2004
Adrian Dudkiewicz
|
Prodi: Polacy zmęczeni
czerwiec 16, 2004
|
Profesjonalizm
czerwiec 6, 2005
Artur Łoboda
|
USA wypałowują durną Europę bez wysiłku
kwiecień 10, 2008
marduk
|
Stan Tymiński
Przepis na nową Polskę
kwiecień 8, 2004
Stan Tymiński
|
Stracił na giełdzie miliony
kwiecień 8, 2006
PAP
|
Nowa Ksiazka "Masakra w Jedwabnem", Walka z Falszowaniem Historii Polski
styczeń 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ochrona zdrowia Narodu
październik 18, 2008
Dariusz Kosiur
|
W hołdzie Rubinsteinowi
grudzień 21, 2002
PAP
|
ROCZNICA
styczeń 22, 2004
|
Psy szkolone w Polsce
październik 5, 2006
MARDUK
|
Silnik przemian a dywersyjna Poczta Polska
listopad 27, 2004
Mirosław Naleziński
|
Warto poczytać książkę Putina o judo
luty 21, 2008
marduk
|
To nie pierwszy raz, jak świat sparzył się ideą wolnego rynku
Tezy i pytania
Partia, czyli obrońca ancien regime'u
czerwiec 2, 2002
John Gray
|
Kołodko za obniżeniem stóp a nie podatków
styczeń 8, 2003
IAR
|
Talmudyczna wersja „świata”
luty 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
więcej -> |
|