ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Nastąpił globalny zamach stanu 
Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce 
Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim 
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS 


Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). 
CDC ostrzega własnych naukowców CDC, że ich odkrycie dotyczące masek „nie jest naukowo poprawne” 
Wkrótce po wybuchu pandemii CDC zaczęło promować maski, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19. Stało się tak pomimo opublikowania przez CDC badania politycznego z maja 2020 r. we własnym czasopiśmie „Emerging Infectious Diseases”, w którym nie stwierdzono „ istotnego wpływu ” masek na powstrzymywanie przenoszenia wirusów oddechowych. 
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
Wszystko pod kontrolą 
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem 

 
 

 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
więcej ->

 
 

Los Europy

Pat Buchanan Świat idei

Zachód umiera. Zanikający przyrost naturalny w Europie i Stanach Zjednoczonych, w połączeniu z eksplozją ludnościową w Afryce, Azji oraz Ameryce Łacińskiej powodują zmiany w światowym układzie sił na miarę kataklizmu, gdyż niekontrolowana imigracja zalewa i polaryzuje każdą społeczność oraz naród Zachodu.

Opierając się na prognozach demograficznych ONZ, niedawnych danych ze spisu ludności Stanów Zjednoczonych i badaniach ekspertów wybitny konserwatysta Pat Buchanan, twardo i na zimno spogląda na nadchodzący schyłek Europy i Ameryki Północnej oraz upadek kultury Zachodu. W „The Death of the West (Śmierci Zachodu) Buchanan twierdzi, że obecnie Stany Zjednoczone są przystanią dla „narodu wewnątrz narodu, że Europa będzie zalana przez islamsko-arabsko-afrykański potop, a większość ludów Pierwszego Świata, włączając w to Japonię zaczyna powoli znikać z powierzchni ziemi.

Pomijając już nawet gwałtowne starzenie się ludności, Buchanan argumentuje, że rewolucja obyczajowa lat sześćdziesiątych stała się teraz dominującym etosem Ameryki i systematycznie niszczy jej dziedzictwo oraz historię.

Bezkompromisowa i przekonywująca „Śmierć Zachodu, wyra?nie opisuje jak cywilizacja, kultura oraz porządek moralny odchodzą, przewidując nadejście „Nowego Świata o przerażających implikacjach dla wolności, przekonań oraz prawdziwej amerykańskiej demokracji. Poniżej zamieszczamy pierwszy rozdział książki Pat Buchanana, The Death of the West (Śmierć Zachodu), St. Martins Press, January 2002.

ZAGROŻONY GATUNEK

Europejczycy są ginącym gatunkiem London Times.

1/ Najbardziej doniosłym nowym wydarzeniem chociażby dlatego, że nie ma ono precedensu w całej historii jest załamanie się przyrostu naturalnego w rozwiniętym świecie Peter F. Drucker.

2/ Przez długi czas, przyrost ludności był cechą zdrowych narodów i rozwijających się cywilizacji, podczas gdy spadek ludności był oznaką ich upadku. Jeśli jest to prawdą, to pomijając jej potęgę i bogactwo, cywilizacja Zachodu jest w stanie krytycznym, gdyż narody Zachodu zaczęły stopniowo zanikać. W 1960 roku narody europejskie, włączając w to Amerykanów, Australijczyków i Kanadyjczyków liczyły 750 mln jedną czwartą z 3 mld żyjących ludzi. Zachodnie narody były w okresie „baby boom stulecia. Pozbawieni swych imperiów, z zagojonymi ranami wojen, wydawali się pełni życia i werwy czy rzeczywiście? Neo-maltuzjaniści rozpaczali nad eksplozją ludności, ostrzegając ponuro, że ziemia i jej zasoby są na wyczerpaniu. Wyśmiewano ich. W 2000 roku jednak, nikt już się nie śmiał. Podczas gdy w przeciągu czterdziestu lat ludność świata podwoiła się do 6 mld, Europejczycy przestali się rozmnażać. Ich populacja zatrzymała się w miejscu, a w wielu krajach zaczęła już spadać. Wśród 47 narodów Europy, tylko jeden muzułmańska Albania miał w 2000 przyrost naturalny wystarczający do utrzymania jej przy życiu przez czas nieograniczony. Europa zaczęła umierać, a prognozy są ponure. Pomiędzy 2000 a 2050 rokiem, ludność świata zwiększy się o więcej niż 3 mld, do ponad 9 mld ludzi, ale ten 50% wzrost ludności świata nastąpi wyłącznie w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej, gdyż 100 mln ludzi europejskiego rodowodu zniknie z powierzchni ziemi. W 1960 roku ludzie o europejskim rodowodzie stanowili jedną czwartą ludności świata; w 2000, byli jedną szóstą; w 2050, będą stanowili jedną dziesiątą. To są statystyki ginącej rasy? Rosnąca świadomość tego, co one przepowiadają wywołała uczucie zagrożenia, a nawet paniki w Europie.

EUROPA

W roku 2000, ogólna liczba ludności Europy, od Islandii po Rosję wynosiła 728 mln. Jednak przy obecnym przyroście naturalnym i bez nowej imigracji, liczba ta w 2050 spadnie gwałtownie do 600 mln. Obraz taki przedstawiony jest w opracowaniu 28 lutego 2001 roku „World Population Prospects: The 2000 Revision Highlights opublikowanym przez autorytatywne Population Division ONZ. Inne studium przewiduje, że ludność Europy spadnie do 556 mln w połowie obecnego stulecia.

3/ Spadek ludności Europy na tak wielką skalę zanotowano po raz ostatni podczas epidemii dżumy w latach 1347-52. Jacqueline Kasun z Humboldt State University w Kalifornii, autorka „War Against Population, postrzega obecną niedostateczną liczbę urodzin jako kryzys o znacznie poważniejszych rozmiarach: podczas XIV-wiecznej epidemii dżumy zmarła być może jedna trzecia ludności Europy, ale ta epidemia zabrała ze sobą zarówno starych jak i młodych. Obecny spadek płodności zabiera tylko młodych. Para młodych ludzi nadal musi troszczyć się o rodziców i dziadków bezpośrednio, bąd? poprzez podatki. Zważywszy, że mają mniej rodzeństwa (a często wcale), ciężar ten spoczywa na mniejszej liczbie osób. Jest zatem znacznie trudniej pozwolić sobie na posiadanie dzieci. Jak zatem wygrzebać się z tej dziury jaką jest kurcząca się populacja?

4/ Wspaniałe pytanie, lecz jeśli Europa szybko nie znajdzie odpowiedzi, Europa umrze. Jak bardzo ponura jest sytuacja? Z pośród dwudziestu narodów o najniższym przyroście naturalnym osiemnaście żyje w Europie. Współczynnik płodności kobiet europejskich spadł do 1,4 dziecka, podczas gdy 2,1 potrzebne jest do wymiany istniejącej populacji. Publicysta Ben Wattenberg powiedział: to nie oznacza ZPG (Zero Population Growth zerowy przyrost ludności), to oznacza ZP (Zero Population zerowa populacja).

5/ Wkrótce Amerykanie w NATO będą ochraniać rozległy świat wolny od pracy (leisure World). Jeśli obecny współczynnik płodności utrzyma się, ludność Europy zmniejszy się do 207 mln przed końcem XXI stulecia mniej niż 30% obecnej liczby. Kolebka cywilizacji Zachodu stanie się jego grobem. Dlaczego tak się dzieje? Socjalizm uświęcona wizja wielu generacji europejskich intelektualistów jest jedną z przyczyn. „Jeśli każdy ma zapewniona emeryturę państwową, dzieci przestają być żywotną polisą ubezpieczeniową od niedostatków i potrzeb podeszłego wieku, stwierdza Dr John Wallace z Johns Hopkins University, „Jeśli kobieta potrafi zarobić więcej niż potrzeba żeby być finansowo niezależną, mąż przestaje być istotnym. Do tego, jeśli można mieć sex lecz nie mieć dzieci, co wydaje się być dziś prawdą zarówno w katolickiej Italii jak i w świeckiej Brytanii to po co wychodzić za mąż?

6/ Uwalniając mężów, żony i dzieci od rodzinnych obowiązków, europejscy socjaliści wyeliminowali potrzebę rodziny. W rezultacie, rodzina zaczęła zanikać. Jeśli ona odejdzie, Europa odejdzie razem z nią. Jednak w czasie gdy Europa umiera, Trzeci Świat dodaje 100 mln ludzi (jeden nowy Meksyk), co 15 miesięcy. 40 nowych Meksyków w Trzecim Świecie do roku 2050, podczas gdy Europa straci równowartość całkowitej populacji Belgii, Holandii, Danii, Szwecji, Norwegii i Niemiec! Jeśli nie nastąpi jakaś interwencja Boga, lub nagłe pragnienie kobiet Zachodu posiadania tej samej wielkości rodzin co ich babki, przyszłość należeć będzie do Trzeciego Świata. Thomas S. Eliot napisał w „Próżnych ludziach: „Oto jak kończy się świat. Nie z trzaskiem lecz ze skomleniem.

7/
ZEMSTA CLEMENCEAU

„Niemców jest o dwadzieścia milionów za dużo! pomrukiwał Georges Clemenceau, „Francuski Tygrys mąż stanu odpowiedzialny za Traktat Wersalski, który wydarł Niemcom ich kolonie, jedna dziesiątą terytorium i jedną ósmą ludności.

8/ Nienawiść Clemenceau jest zrozumiała. Alistair Horne pisze w swej historii upadku Trzeciej Republiki, że Clemenceau „był jednym z deputowanych protestujących przeciwko oddaniu Alzacji-Lotaryngii w 1871 i cudem uratował się przed zlinczowaniem w wojnie domowej z Komuna [Paryską przyp. tłum.].

9/ Był świadkiem detronizacji swego cesarza i widział koronację niemieckiego Kaisera w Wersalu. W czasie I wojny światowej widział swoją ukochaną Francją spustoszoną przez armie Hindenburga i Ludendorffa, które maszerując do domu, do Rzeszy zostawiły za sobą ciała 1,5 miliona Francuzów. Za pięćdziesiąt lat „Tygrys doczeka się swej zemsty, gdyż niemieckie kobiety odmawiają rodzenia dzieci. Przez dziesięć lat niemiecki przyrost ludności utrzymywał się na poziomie 1,3 dziecka na jedną kobietę, znacznie poniżej 2,1 potrzebnego do wymiany populacji. Oto twarda przyszłość oczekująca naród niemiecki. Przed rokiem 2050 dwadzieścia trzy miliony Niemców znikną. Osiemdziesięciodwumilionowa ludność spadnie do pięćdziesięciu dziewięciu milionów. Liczba dzieci poniżej piętnastu lat obniży się do 7,3 miliona. Jedna trzecia niemieckiej populacji będzie miała ponad sześćdziesiąt pięć lat. Liczba starszych wiekiem przewyższy liczbę dzieci niemieckich w stosunku dwa do jednego. Ogólna liczba Niemców stanowić będzie dwie trzecie jednego procenta populacji świata i tylko 1 ze 150 osób na świecie będzie Niemcem. Niemcy będą pośród najstarszych narodów świata. Na prośbę autora [Patrick J..Buchanan], Joseph Chamie, dyrektor Population Division ONZ, przygotował prognozę populacji kilku narodów Europy do roku 2100. Jeśli obecny niemiecki przyrost ludności utrzyma się na tym samym poziomie i imigracja będzie równa zero, ludność Niemiec obniży się z 82 do 38,5 mln przed końcem stulecia 53% spadek.

10/ Bawarski konserwatysta i potencjalny kanclerz Edmund Stoiber [w 2002 roku przegrał wybory z przyp. red.] określa niemiecki przyrost ludności jako „tykającą bombę zegarowa.

11/ Nawołuje do potrojenia dodatku na dzieci w okresie pierwszych trzech lat życia. Obecnie Niemcy płacą miesięczne subsydium $140 na pierwsze i drugie dziecko, nieco więcej na trzecie. Idea Stoibera określana dziś jako „radykalna, nie będzie tak nazywana jutro. „Powodem dla którego nie mam dzieci jest to, że lubię spać. Czytam wiele i mogę spać w nocy, mówi trzydziestoczteroletnia Gabrielle Thanheiser, berlińska bankierka na wakacjach w Rzymie, ze swym mieszkającym z nią partnerem.

12/ Jesteśmy parą DINKS, przyznaje trzydziestosiedmioletni Andreas Gerhmann, używając skrótu popularnego nawet w Niemczech (double income, no kids podwójny dochód, bezdzietni).

13/ Na dłuższą metę, samozadowolenie się DINKS, jak Gerhmann i Thanheiser, może się okazać bardziej złowieszczym dla Niemców niż Trzecia Rzesza. Z upadkiem Muru Berlińskiego, kanclerz Niemiec Helmut Kohl dążył do ponownego zjednoczenia swego kraju po czterdziestu pięciu latach zimnowojennego podziału. W Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji a nawet w Stanach Zjednoczonych, odezwały się zaniepokojone wołania, że świat nie może ufać zjednoczonym Niemcom. Dwukrotnie Niemcy próbowały podbić Europę, protestowano. Jakie gwarancje mamy, że zjednoczeni Niemcy nie pomaszerują znów przeciwko Europie? Ten kłopot Zachód może odłożyć na bok. Niemcy ze swą starzejącą się i wymierającą ludnością, z przewidywaną liczbą dzieci w 2050 niższą o 5 mln niż w 2000 roku, jak stary żołnierz z ballady o generale MacArthurze, „powoli znikają w oddali.

WŁOCHY - PARK TEMATYCZNY

Perspektywy dla narodu włoskiego, który dał nam Rzym z całą jego sławą i przepychem Bazyliką Św. Piotra i Kaplicą Sykstyńską, Dantem i Michałem Aniołem, Kolumbem i Galileuszem są nawet bardziej ponure. Od 25 lat włoski przyrost ludności utrzymuje się poniżej poziomu wymiany populacji i wynosi 1,2 dziecka na kobietę. Przy takim współczynniku, pięćdziesięciosiedmiomilionowa ludność obniży się do czterdziestu jeden milionów przed rokiem 2050. Nicholas Eberstadt, z American Enterprise Institute pisze: „W 2050, zaledwie 2% [włoskiej] ludności będzie poniżej pięciu lat, ale więcej niż 40% powyżej 65.

14/ Stopień przyrostu ludności w „tym najbardziej katolickim i romantycznym z narodów, dodaje Greg Easterbrook z „New Republic „oznacza, że w przeciągu kilku generacji, Italia stanie się parkiem tematycznym.

15/ Niedawna ankieta w na poły feministycznym magazynie „Noi Donne wykazała, że 52% włoskich kobiet w wieku szesnastu do dwudziestu czterech lat nie planuje posiadania dzieci.

16/ Kariera jest głównym powodem niechcenia dzieci. Antonio Golini, demograf z Uniwersytetu Rzymskiego, mówi, że naród już obecnie polegać musi na imigrantach w d?wiganiu ciężaru głęboko zadłużonego systemu emerytalnego. Obecnie kultura włoska jest zagrożona. Golini wierzy, że „Italia już nigdy nie będzie Włochami? To będzie koniec społeczeństwa takiego jakim je znamy.

17/ Golini nazywany był demograficznym terrorystą, gdy dwadzieścia lat temu, jako pierwszy ostrzegał Italię przed zagrażającym jej kryzysem ludnościowym.

18/ Dziś nikt już go tak nie nazywa, chociaż on sam pozostaje głęboko pesymistyczny na temat swego kraju: „Na wzrastająco zglobalizowanym rynku pracy, Italia musi konkurować z Francją, ze Stanami Zjednoczonymi, z Indiami. Jak my to możemy robić z tak starym społeczeństwem i tak nielicznymi młodymi lud?mi?

19/ Kardynał Giacomo Biffi z Bolonii, apeluje do Rzymu o ograniczenie imigracji wyłącznie do katolików, aby ocalić tożsamość narodu, wywołując zdumienie swymi uwagami, że muzułmanie mają „odmienną kuchnie, święta i moralność rodzinną.

20/ Tylko gdzie Jego Eminencja proponuje znale?ć tych katolików?
Z pewnością nie w Hiszpanii, gdzie w czasach Caudillo, Gen. Francisco Franco, wielkie rodziny były uświęcone i otrzymywały medale i prezenty od państwa. Hiszpański przyrost ludności jest dziś najniższy w Europie niższy niż we Włoszech, Czechach czy Rumuni (we wszystkich z nich spadł do 1.2 dziecka na kobietę). W Hiszpanii współczynnik urodzeń wynosi 1,07 na kobietę, ludność zmniejszy się o 25% w przeciągu 50 lat, podczas gdy liczba Hiszpanów w wieku ponad 65 lat zwiększy się o 117%. „W przeciągu jednej generacji przeszliśmy od społeczeństwa, w którym rodziny z ośmioma czy dwunastoma dziećmi nie były niezwykłością, do społeczeństwa gdzie bezdzietne pary są powszechne, lub ludzie długo i mocno zastanawiają się nad posiadaniem drugiego dziecka, mówi madrycki socjolog Victor Perez Diaz.

21/ W 2050 średnia wieku we Włoszech wyniesie pięćdziesiąt cztery, a w Hiszpanii pięćdziesiąt pieć czternaście lat powyżej Japonii dziś najstarszego narodu na ziemi. „Dobrobyt nas zadławił, mówi dr Pierpaolo Donati, czołowy katolicki intelektualista i profesor Uniwersytetu w Bolonii. „Komfort jest teraz jedyną rzeczą, w którą każdy wierzy. Etyka poświęcenia dla rodziny jedna z podstawowych idei ludzkich społeczeństw, stała się pojęciem historycznym. To jest zdumiewające.

22/ W 1950 roku, Hiszpania miała trzy razy tyle ludności co Maroko po drugiej stronie Cieśniny Gibraltarskiej. W 2050 populacja Maroka będzie o 50% większa. Jeśli stu młodych ludzi hiszpańskich zdecyduje się pobrać dzisiaj, mogą spodziewać się, że będą mieć pięćdziesięcioro ośmioro dzieci, trzydzieści troje wnuków, ale tylko dziewiętnaście prawnuków.

ROSJA

A co z byłym posterunkiem dowodzenia Imperium Sowieckiego, które wstrząsało światem przez siedemdziesiąt lat? Przy współczynniku urodzeń 1,35 na kobietę, 147 milionowa populacja Rosji spadnie do 114 mln przed 2050 strata większa niż 30 mln zgonów przypisywanych Stalinowi. Liczba rosyjskich dzieci poniżej piętnastu lat spadnie z 26 do 16 mln, podczas gdy ilość osób starszych wiekiem wzrośnie z 18 do 28 mln. Jednakże w grudniu 2000 nadeszła bardziej jeszcze złowieszcza wiadomość. Przyrost naturalny Rosji spadł do 1,17 dziecka poniżej wska?nika Italii. Populacja Rosji obniżyła się do 145 mln; jedna z ocen przewiduje spadek do 123 mln w 2015. „Jeśli wierzyć przewidywaniom poczynionym przez poważnych ludzi, którzy poświęcili całe swe życia na studiowanie tego zagadnienia, ostrzega prezydent Putin, „za 15 lat będzie o 22 mln Rosjan mniej. Zwyczajnie pomyślcie, że ta liczba to jedna siódma ludności Rosji.

23/ Strata 22 mln Rosjan w przeciągu 15 lat byłaby większa niż wszystkie straty Związku Sowieckiego podczas wojny II wojny światowej. Putin kontynuował dodając ponuro, „Jeśli obecna tendencja będzie zachowana, nastąpi zagrożenie przetrwania narodu. Średnia długość życia rosyjskich mężczyzn wynosi obecnie 59 lat, a dwie z trzech ciąży w Rosji kończą się aborcją. Przeciętna rosyjska kobieta ma 2,5 do 4 sztucznych poronień, zaś współczynnik zgonów jest obecnie o 70% wyższy niż współczynnik urodzeń.

24/ Nawet powrót milionów Rosjan z byłych republik sowieckich nie jest w stanie zrównoważyć liczby zgonów. Najbardziej złowieszczym dla największego kraju świata jest to, że populacja rozległej, pustej Syberii spada gwałtownie, podczas gdy ogromna ludność Chin rozrasta się nieubłaganie. Kiedy wiceprzewodniczący Dumy, szalony nacjonalista Władimir Żirinowski, wysunął propozycje poligamii, zezwalającej każdemu rosyjskiemu mężczy?nie na posiadanie pięciu żon, plus dziesięcioletni zakaz aborcji oraz zakaz podróżowania Rosjanek zagranicę, idee te zostały wyśmiane, a jego projekt ustawy o ludności wygwizdany.

25/ Jednak kryzys ludnościowy Rosji nie może być odsuwany na bok, gdyż geostrategiczne implikacje dla Ameryki są fatalne. Mr Chamie przewiduje, że przy obecnym współczynniku urodzeń i zerowej imigracji, populacja Rosji w roku 2100 spadnie poniżej 80 mln, mniej więcej tyle, ile liczyła ludność Stanów Zjednoczonych, gdy Theodore Roosevelt zakończył kadencje w 1909 roku.

26/

WIELKA BRYTANIA

A co przyszłość szykuje naszym kuzynom? „Demografowie obliczyli, że przed końcem tego stulecia Anglicy będą mniejszością w swoim rodzinnym kraju. Anglicy nie mają wystarczająco dużo dzieci aby się reprodukować, pisze felietonista Paul Craig Roberts.

27/ To pierwszy przypadek w historii, podaje „London Observer, gdy znacząca rodzima ludność nie poprzez wojnę, głód czy zarazę, ale dobrowolnie staje się mniejszością.

28/ Observer myli się. Honor bycia pierwszym narodem, który z własnego wyboru przekształci swą dominującą, rodzimą populację w mniejszość przypadnie Stanom Zjednoczonym. Prezydent Clinton przewidywał, że stanie się to w 2050 roku, pół stulecia przed Wielką Brytanią. Lecz Brytyjczycy wyra?nie podążają w tym samym kierunku. Mniejszości etniczne już teraz stanowią 40% ludności Londynu i jak stwierdza Lee Jasper, doradca burmistrza Londynu ds. stosunków rasowych „Demografia wskazuje, że biała ludność w Londynie stanie się mniejszością w 2010 roku.

29/ Jako przyczynę wymienia się stały spadek przyrostu naturalnego wśród rodowitych Brytyjczyków. W 2000 liczba urodzeń w Anglii i Walii była niższa o 17.400 niż w 1999 roku spadek o prawie 3% zaś współczynnik płodności obniżył się do 1,66 na kobietę, najniższy od czasu rejestrowania statystyk w 1924 roku.

30 /

JAPONIA

Z dwudziestu dwu narodów o najniższym przyroście naturalnym, tylko dwa znajdują się poza Europa Armenia i Japonia pierwszy azjatycki kraj, który wszedł w erę nowożytną.

Japonia złamała swą izolację zaledwie w 1868 roku, ale w trzydzieści lat pó?niej, ten dynamiczny naród stał się rywalem potęg Zachodu. Japonia pokonała Chiny, skolonizowała Tajwan, a w 1900 wysłała swych żołnierzy by maszerowali obok Europejczyków i Amerykanów dla uwolnienia wysłanników dyplomatycznych obleganych przez chińskich buntowników znanych jako „bokserzy. Rosyjsko-japońska wojna (1904-05) była pierwszą, w której azjatycki naród pokonał wielką potęgę Zachodu. Rozpoczęła się zaskakującym atakiem na rosyjską eskadrę morską w Port Arthur. Wojna zakończyła się jedną z najbardziej decydujących bitew w historii zatopieniem przez adm. Togo carskiej Floty Bałtyckiej w 36-godzinnej bitwie w Cieśninie Cuszima.

W I wojnie światowej, Japonia była sprzymierzoną potęgą, której wkład do wysiłku wojennego polegał na zlikwidowaniu kolonii Kaisera w Chinach i na Pacyfiku, obronie imperialnych posiadłości Europy w Azji i eskortowaniu wojsk Australii i Nowej Zelandii do Gallipoli. Japonia wysłała również eskadrę marynarki na Morze Śródziemne, jednak gdy prezydent Warren G. Harding i sekretarz stanu Charles E. Huges, naciskali na Londyn podczas Washington Naval Conference, by zerwał swe dwudziestoletnie przymierze z Japonia Japończycy poczuli się zdradzeni, poniżeni i izolowani. Kości zostały rzucone. Dwadzieścia lat pó?niej nastąpił Pearl Harbour i całkowite zniszczenie Japonii imperium budowanego przez ponad sześćdziesiąt lat, za cenę ogromnej ilości krwi i pieniędzy.

Jednak z amerykańską pomocą i poprzez kopiowanie amerykańskich metod i idei, Japonia stała się najbardziej dynamicznym narodem na Ziemi. W 1990 roku, jej ekonomia była druga pod względem wielkości jej produkcja dorównywała połowie produkcji Stanów Zjednoczonych, chociaż Japonia ma obszar mniejszy niż stan Montana niezwykle osiągnięcie niezwykłego narodu.

Jednak coś stało się z Japonią ona również zaczęła umierać. Przyrost naturalny wynosi połowę przyrostu z 1950 roku. Przewiduje się, że jej ludność osiągnie wkrótce szczyt 127 mln, lecz w 2050 roku spadnie do 104 mln, gdy liczba japońskich dzieci będzie niższa o ponad połowę niż sto lat wcześniej. Starsi wiekiem będą liczniejsi osiem razy niż w 1950. Dynamizm Japonii będzie martwy, jej rola w Azji pomniejszona, gdyż na jednego Japończyka przypadać będzie piętnastu Chińczyków. Nawet Filipiny, które w połowie ubiegłego wieku stanowiły jedną czwartą populacji Japonii, w 2050 roku będą liczniejsze o 25 mln osób.

Przyczyna spadku ilości japońskich dzieci? Więcej niż połowa japońskich kobiet w wieku do trzydziestu lat jest niezamężna tzw. panny pasożyty żyjące w domu wspólnie z rodzicami i budujące kariery zawodowe. Wiele z nich porzuciło jakąkolwiek ideę posiadania dzieci.

31/ Żyj dla siebie samej i ciesz się życiem to jest ich motto. Japońskie szkoły podstawowe rejestrują obecnie najniższą znaną w historii liczbę uczniów. Tokio podniosło zasiłek na dzieci do 2 400 dol. rocznie, przez 6 lat. Niektórzy konserwatyści chcą powiększyć ta kwotę dziesięciokrotnie.

Jedna z czołowych dziennikarek japońskich, ponad sześćdziesięcioletnia Mitsuko Shimomura powiedziała Peggy Orenstein z „New York Timesa, że Japonia dostaje to na co zasługuje nie gwarantując pełnej równości kobietom:

Nie żałuję spadku urodzeń. Myślę, że to jest dobra rzecz. „Pasożytki niechcąco stworzyły interesujący ruch. Politycy muszą teraz błagać kobiety o rodzenie dzieci. Jeśli nie stworzą społeczeństwa, w którym kobiety poczują się dobrze posiadając dzieci i pracując, Japonia będzie zniszczona w przeciągu 50 lub 100 lat. Zasiłki na dzieci nie są w stanie zmienić tego. Tylko równość może to uczynić.
32/ Te kobiety decydują o losie i przyszłości Japonii.

Azjatyckie imperium Japonii zostało rozbite w 1945 roku; jednak pó?niej wydarzyło się coś jeszcze, co podkopało jej witalność jej wolę życia, wzrostu, jej chęć rozszerzania się i podboju w przemyśle, technologii, handlu i finansach. Obserwatorzy nazywają to stratą czegoś co słynny ekonomista J.M. Keynes określił jako „zwierzęce instynkty. Lecz jest też być może inne, prostsze wytłumaczenie: wiek? Pośród 190 narodów świata, ze średnią życia 41 lat Japonia, jako pierwszy nowożytny naród zalegalizowała aborcję (1948), a jej baby boom zakończył się wkrótce po tym, na długo przed końcem baby booms na Zachodzie. Czy jest jakieś porównanie między umierającym Chrześcijaństwem na Zachodzie i śmiercią wiary Japonii czasu wojny i okresu ją poprzedzającego? Kiedy narody tracą poczucie swej misji, swego miejsca w niebie, wiary, która je temu światu dała wiary w niezwykłość swych krajów i kultur czy wtedy właśnie umierają? Czy tak giną cywilizacje? Tak właśnie wydaje się być.

POPATRZMY RAZ JESZCZE na prognozy sytuacji ludnościowej w 2050 roku i spróbujmy wyobrazić sobie jak wówczas może wyglądać świat. W Afryce żyć będzie 1,5 mld ludzi. Od Maroka do Zatoki Perskiej rozleje się 500-milionowe arabsko-turecko-islamskie morze. W płd. Azji, będzie 700 mln Irańczyków, Afgańczyków, Pakistańczyków i mieszkańców Bangladeszu, oraz 1,5 mld Hindusów, 300 mln Indonezyjczyków z 1,5 mld Chińczyków pokryje Azję. Rosja ze swą kurczącą się populacją zaledwie 114 mln w większości zniknie z Azji. Nieomal cała Rosja znajdzie się na zachód od Uralu z powrotem w Europie. Człowiek Zachodu, który zdominował Afrykę i Azję w pierwszej połowie dwudziestego stulecia, zniknie z Afryki i Azji w połowie XXI wieku, z wyjątkiem być może maleńkich enklaw w Południowej Afryce i Izraelu. W Australii, gdzie przyrost białych jest już teraz poniżej poziomu przetrwania, europejska ludność zacznie zanikać.

Narody Pierwszego Świata stoją wobec niezmiernie ciężkiego dylematu. Przy obecnym przyroście naturalnym, Europa musi sprowadzić 169 mln imigrantów przed rokiem 2050, jeśli pragnie utrzymać na obecnym poziomie swą populację w wieku 15 do 64. Lecz jeśli Europa chce zachowania obecnej proporcji 4,8 robotnika (15-64 lat) na jedna osobę starszą, Europa musi sprowadzić 1,4 mld emigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Powiedzmy inaczej: albo Europa podniesie podatki i radykalnie ograniczy emerytury i opiekę zdrowotną dla starszych, albo Europa stanie się kontynentem Trzeciego Świata. Trzeciej możliwości nie ma.

Jeśli współczynnik urodzeń nie podniesie się, liczba europejskich dzieci spadnie o 40% do 87 mln w 2050 roku, podczas gdy liczba starszych wrośnie o 50% do 169 mln. Średnia wieku Europejczyków to pięćdziesiąt lat najwyższa w historii o dziewięć więcej niż obecna średnia wieku w Japonii. Francuski demograf Alfred Sauvy napisał, że Europa zaczyna się stawać kontynentem starych ludzi, w starych domach i ze starymi ideami.

33/

CZY ŚMIERC ZACHODU JEST NIEUNIKNIONA?

Lub może jak wszystkie poprzednie przewidywania upadku i zgonu, teraz również okaże się, jak naiwni są wszyscy ci, wznoszący dziś larum o zagrożeniach naszej cywilizacji? Czy i tym razem okaże się, iż wszyscy widzący te zagrożenia, wyjdą na głupców?

Koniec końców Malthus się mylił, Marks się mylił. Demokracja nie zginęła w czasie Wielkiej Depresji jak komuniści przepowiadali Chruszczow też nas „nie pogrzebał. To my go pogrzebaliśmy. „On the Beach Neville Chutea okazało się równie fantazyjnym, jak „Dr Strangelove i „Seven Days in May. Bomba populacyjna Paula Ehrlicha nigdy nie eksplodowała wypaliła się z sykiem. Krach 1979 roku przyniósł Reagana i czasy dobrego samopoczucia. Klub Rzymski? nie zabrakło nam jednak ropy. Świat nie skończył się z wraz z drugim millennium, jak jedni prorokowali, a drudzy oczekiwali z nadzieją.

Czy ktoś przewidywał zniknięcie imperium sowieckiego lub dezintegrację samego ZSRR? Czy jest niemożliwym, że najludniejsze dziś kraje Chiny, India i Indonezja równie skutecznie rozpadną się w kawałki? Dlaczego przewidywania Śmierci Zachodu nie znajdują swego miejsca na tej samej „tylnej półce co przewidywania co do zimy nuklearnej i globalnego ocieplenia?

Odpowied?: Śmierć Zachodu nie jest przewidywaniem tego co ma się stać, to opis tego co dzieje się teraz. Narody Pierwszego Świata umierają. Stoją w obliczu śmiertelnego kryzysu nie dlatego, że coś dzieje się w Trzecim Świecie, ale dlatego, że coś nie dzieje się w państwach Pierwszego Świata. Współczynnik przyrostu naturalnego Zachodu obniża się przez dekady. Poza muzułmańską Albania, żaden europejski naród nie płodzi wystarczającej liczby dzieci by w naturalny sposób wymienić istniejącą populacje. Z upływem lat przyrost naturalny nie stabilizuje się obniża się dalej. W dziesiątkach krajów już teraz starsze osoby wymierają szybciej niż młodzi się rodzą. Nie ma żadnych oznak nawrotu. Bezwzględna liczba Europejczyków (w sensie matematycznym) zaczęła spadać.

To nie jest sprawa proroctw lecz matematyki. Im bardziej strome i głębsze nurkowanie tym trudniej wypłynąć na powierzchnię. Pierwszy Świat musi to zmienić i to wkrótce lub zostanie zalany przez Trzeci Świat, który ma pięć razy tyle ludności, w roku 2050 będzie to dziesięciokrotnie więcej. Zdolność wyjścia z tego nurkowania, niczym z trudnej akrobacji lotniczej, zmniejsza się z każdym rokiem. Nie widać końca tego niedostatku urodzeń i wszystkie społeczno-kulturowe wska?niki wykazują, że coraz więcej kobiet Zachodu przyjmuje za swoją ideę nie posiadania dzieci.

Co więcej, istnieje arytmetyczny pewnik odnośnie niektórych aspektów demografii. Italia nie może mieć w 2050 roku więcej młodych osób w wieku zdolnym do posiadania dzieci, niż ich obecna suma nastolatków, dzieci i noworodków. Żadna grupa o podobnych cechach nie może być dodana, z wyjątkiem imigrantów. Jedynie masowy nawrót kobiet Zachodu do idei, którą wydaje się porzuciły, że piękno życia leży w przynoszeniu dzieci, wychowywaniu ich i wysyłaniu w świat dla kontynuowania rodziny oraz narodu może zapobiec Śmierci Zachodu.

Dlaczego kobiety Zachodu mają mniej dzieci niż ich matki, lub zgoła nie mają ich wcale? Dlaczego tak wiele z nich zaciągnęło się do czegoś co Matka Teresa nazwała wojną przeciwko dziecku?

34/ Kobiety Zachodu od dawna miały dostęp do metod i środków kontroli urodzeń, ale nie robiły z tego użytku w stopniu takim jak dzisiaj. Przez trzydzieści lat, amerykańskie kobiety miały łatwy dostęp do aborcji, jednak w przeciwieństwie do chińskich kobiet, miały też wolność wyboru stylu życia. Żaden federalny sędzia nie mógł zmusić kobiety do poddania się aborcji.

A jednak kobiety Zachodu kończą swe ciąże w stopniu, który wyraża „autogenecide samo-ludobójstwo ludów europejskiego pochodzenia i koniec ich narodów. Miłość do dzieci jest cechą cywilizowanego społeczeństwa powiedziała Joan Ganz Conney.

35/ Dlaczego dzieci nie są już dziś tak kochane jak niegdyś? Co sprawiło ten nawrót w sercach i umysłach kobiet i mężczyzn Zachodu? Czy jest to nieodwracalne? Bo jeśli tak, to możemy zacząć pisać ostatnie rozdziały naszej cywilizacji testament Zachodu.

Przypisy:

1. „London Times 2000, 16 I, http://www.childrenforthefuture.org/fertil-ity%20rate%20by%20education.htm

2. P.F. Drucker, Management Challenges for the 21st Century, New York 1999, s. 44.

3. The 2000 Revision, Highlights, Population Division, Department of Economic and Social Affairs, United Nations, World Population Prospects 2001, 28 II, s. 1.

4. J. Woodard, Look Out Below!: The Plummeting Birth Rate Will Have a Pro-found Impact on Boomers as Well as Gen-Xers in the Next Century, „Calgary Herald 1999, 12 XI, s. A12.

5. B. Wattenberg, Tres Gray: The Birth Dearth in Europe, „Intellectualcapi-tal.com 1999, 24 I.

6. Ch. Stonehouse, A Taxing Time for the Village with No Babies, „Express 1999, November 26, 1999.

7. T.S. Eliot, The Hollow men (w:) A College Book of Modern Verse, red. J. K. Robinson i W. B. Rideout, Evanston, Ill. 1960, s. 370; tłum. polskie A. Piotrowski, Próżni ludzie.

8. C. H. Kessler, Walter Rathenau: His Life and Work, New York 1969, s. 271.

9. A. Horne, To Lose a Battle: France 1940, Boston 1969, s. 10.

10. J. Chamie, (director, United Nations Population Division), Letter to Author, 2001, 17 I.

11. T. Helm, Stoiber Pins Poll Hopes on Cash for Babies Plan, „Daily Tele-graph 2001, 3 I, s. 17.

12. E. Hale, Graying of Europe Has Economies in Jeopardy, „USA Today 2000, 22 XII, s. A14.

13. Ibidem.

14. N. Eberstadt, The Population Implosion, „Wall Street Journal 1997, 16 X, s. A22.

15. G. Easterbrook, Overpopulation Is No Problem in the Long Run, „New Republic 1999, 11 X, s. 22.

16. The Rise of the Only Child, „Newsweek 2001, 23 IV, s. 50.

17. Ibidem.

18. E. Hale, op. cit., s. A14.

19. Ibidem.

20. J. Steele, Europe Confronts the Unthinkable, „Manchester Guardian Weekly 2000, 8 XI, s. 14.

21. J. Steele, The New Migration: Affluent, Controversial, „Guardian 2000, 30 X, s. 17.

22. M. Specter, The Baby Bust, „New York Times 1998, 10 VII, 1998, s. Al.

23. A. Gentleman, Wanted: More Russian Babies to Rescue a Fast Dying Na-tion, „London Observer 2000, 31 XII; R. Leqvold, Russia's Uninformed Foreign Pol-icy, „Foreign Affairs 2001, wrzesień/pa?dziernik, s. 63.

24. J. Duin, Former Abortion Providers Find Peace, Solace in Therapy: Many See Religion as Integral to Change, „Washington Times 2001, 22 II, a. A2.

25. A. Gentleman, op. cit.

26. J. Chamie, op. cit.

27. P.C. Roberts, Hearing the Bell Toll, „Washington Times 2000, 10 XII, s. B4.

28. A. Browne, UK Whites Will Be Minority by 2100, „London Observer 2000, 2 IX.

29. A. Browne, Focus: Race and Population: The Last Days of a White World, „Observer 2000, 3 IX, s. 17
.
30. British Birth Rate Drops to Record Low, „Xinhua News Agency 2001, 10 V.

31. P. Orenstein, Parasites in Pret-a-Porter, „Sunday New York Times, Section 6, s. 31.

32. Ibidem.

33. B. Wattenberg, Counting Change in Euroland, „Washington Times 1999, 28 I, s. A18.

34. Remarks by Mother Teresa of Calcutta, India, National Prayer Breakfast, Washington Hilton, Washington, D.C., „Federal News Service 1994, 3 II.

35. Joan Ganz Cooney: Creator of „Seasame Street, „Fort Worth Star Tele-gram 2000, 26 IX, s. 1.
Tłum. Alex L.
PATRICK J. BUCHANAN, wysoki rangą doradca trzech amerykańskich prezydentów, dwukrotnie ubiegał się o nominacje Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich (1992, 1996). W 2000 był kandydatem na prezydenta z ramienia Reform Party. Autor pięciu książek (w tym: Right from the Beginnig), felietonista oraz komentator telewizyjny. Redaktor magazynu The American Conservative (http://www.amconmag.com).25 sierpień 2003

ABCnet 

  

Archiwum

Uwaga ogólna
grudzień 7, 2006
o
Neokonserwatyści pasożytami ruchu zachowawczego
luty 11, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Niezależne Obchody 25 -tej Rocznicy Strajków na Dolnym Śląsku
sierpień 8, 2005
Dr Leszek Skonka
Piękny sen
czerwiec 7, 2006
...
Tybet jest b.bogaty w złoża !
marzec 18, 2008
marduk
Parada Równości
Związki homoseksualne równoprawną alternatywą małżeństwa?

czerwiec 12, 2005
Adam Sandauer
Inwazja niemieckich homoseksualistów
maj 16, 2006
Adam Wielomski
"Kontynuacja działań" czyli kretynizm zinstycjunalizowany po krakowsku
luty 24, 2003
http://www..dziennik.krakow.pl/
Kwaśniewski
maj 1, 2005
bvb
Miejcie nadzieję
marzec 14, 2009
Adam Asnyk
Debil czy tylko męska dziwka?
grudzień 13, 2008
Interia.pl
Armia oprawców
luty 14, 2008
marduk
Oś Teheran-Bagdad-Damaszek?
listopad 25, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Holokaust i cmentarze żydowskie jako "dziedzictwo Ameryki"
styczeń 18, 2007
bibula- pismo niezależne
Gdy brakuje antysemityzmu, należy go samemu wykreować: Żydówka sama namalowała sobie swastyki na drzwiach
listopad 9, 2007
bibula
Są w Ojczy?nie ważne sprawy
grudzień 8, 2007
Dariusz Kosiur
List Otwarty Zrzeszenia Artystycznego "ZA" Do Pana Lecha Kaczyńskiego Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy
sierpień 16, 2004
Geneza...
maj 17, 2007
Ważna książka
marzec 29, 2005
Jan Klass
Wspólnicy zbrodniarza
lipiec 6, 2004
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media