ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

ODKRYĆ PRAWDĘ 
31 marzec 2012     
2009.06.19. Doniesienia z Ukrainy 
19 czerwiec 2009      tłumacz
Dwa zmarnowane lata 
25 październik 2017     
Wielka Brytania ukrywa TYSIĄCE zgonów spowodowanych szczepionką COVID-19 
23 luty 2022      Arsenio Toledo
Jak zaczęła się III RP - czyta W. Gadowski 
7 wrzesień 2019      Alina
KANADA UPADŁA: Niegdyś wolny naród jest teraz pod okupacją ONZ i kontrolą globalistów, bez mechanizmu pokojowego powrotu do demokracji 
25 luty 2022      Mike Adams
Możemy czuć się "bezpiecznie"  
12 styczeń 2022     
Globalizm - czyli zaplanowane zniszczenie świata 
28 maj 2021     
Biedni, niedouczeni pseudoznawcy ekonomii  
28 maj 2012      Artur Łoboda
Złudna Potęga USA 
19 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Cela plus dla Sędziów 
28 listopad 2017     
Elity rządzące i rządy, które kontrolują, pokazały niezbicie, że są przeciwko nam, ludowi 
17 luty 2022      Paul Craig Roberts
The Horse, the Wheel, and Language in the light of DNA studies 
4 styczeń 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Odpowiedź z serwera Komisji Europejskiej  
21 czerwiec 2021     
Globalny bank paliwa nuklearnego  
12 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Bydło się rozdeptuje 
17 maj 2018     
Dla kogo piszemy?
Dla ślepców prowadzących głuchych do huczącej przepaści?
 
7 wrzesień 2021      Mirosław Dakowski
Akcja przeciwko dopalaczom a miniafera czosnkowa z czasów PRL 
      tłumacz, wynarodowiony.
Jak PiS dba o zdrowie Polaków? 
29 październik 2020     
Brak związku między rzeczywistymi Sybirakami/rodzinami katyńskimi a ich formalnymi przedstawicielami. 
7 maj 2010      tłumacz

 
 

Jaki Prezes - taka partia

Polska reprezentacja skoczków narciarskich zawiodła pokładane nadzieje.
Żałuję, że tak się stało, ale cieszę się z wcześniejszych sukcesów.
Są jednak tacy - którzy "wieszają psy" na skoczkach. Tacy ludzie to nieudacznicy - którzy sami niczego w życiu nie osiągnęli.
Można bowiem całe życie ciężko pracować, ale przez brak przysłowiowego "łutu szczęścia" (grama szczęścia), pozostać w cieniu najlepszych.
Polacy mieli szczęście, że przez trzy lata drużyną narodową kierował Stefan Horngacher, który nie tylko jest wybitnym specjalistą w skokach, ale też posiada psychiczne predyspozycje do trenowania.
Gdy go zabrakło drużyna polska oklapła.

Co jednak powiedzieć o człowieku który spieprzy wszystko - czego się dotknie.
Czy znają Państwo choć jeden przykład sukcesu gospodarczego PiS?
W wypadku Orlenu i LOT-u wystarczyło, by zarząd przestał kraść i nie działał w kierunku wyprzedaży tych przedsiębiorstw. Ale już w wypadku Polskiej Miedzi prowadzona jest dotychczasowa polityka rządzących.
Na scenie politycznej mamy do czynienia z każdorazowym wycofywaniem się PiS z rozpoczętych działań. Tylko szykanowanie Narodu Polskiego udaje się na razie PiS bezkarnie.
Głupota przywódcy tej Partii powoduje, że nie widzi iż jego kumple robią wszystko - by Polacy kiedyś ich odrzucili w bardzo brutalnej formie. Gnębienie administracyjne Narodu i szantaż urzędniczy przepełnią kiedyś czarę goryczy.
4 styczeń 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Mamy problem z kastami rządzącymi. Tak naprawdę nie wiadomo skąd się biorą, możemy przypuszczać po owocach, albo po zapachu...
Przepisy dla firm i tzw działalności gospodarczej piszą ludzie, którzy w życiu nie zarobili złotówki prowadząc własną firmę, którą założyli od początku, nie przeszli drogi urząd gminy/miasta/dzielnicy, ZUS, urząd skarbowy, nie płacili składek i podatków, nawet jeśli za wykonaną usługę nie dostali wynagrodzenia, nie płacili VAT-ów, akcyzy, nie uzyskiwali "uprawnień" do wykonywania wyuczonego zawodu, nie płacą za prawo wykonywania tego zawodu cwaniakom z izb lekarskich, inżynierskich, księgowych itp.
Co niedouczeni ludzie (nauczyciele, prawnicy, niedorobieni historycy, Jachiry, etatowi lekarze-łapówkarze, socjolodzy, rolnicy z Wiejskiej) są promowani przez podobnych jełopów z telewizji, a nieświadoma oszustwa gawiedź "wybiera" wybranych przez prezesów. To jest system państwa niewolniczego, wymyślony przez zdrajców przy Okrągłym Stole, wraz z zaplanowanym precyzyjnie planem wywłaszczenia Polaków z własności ziemi, przemysłu, pozbawienia gotówki i możliwości gromadzenia dóbr, bo tym własnie jest podatek "dochodowy=przychodowy" praktycznie bez kwoty wolnej od podatku. Polacy płacą podatek zanim osiągną przychód pozwalający na przeżycie miesiąca. PiS miał to zmienić. Ale zamiast podniesienia wszystkich kwoty wolnej od podatku wymyślają 13 emeryturę, 500+, 14 emeryturę.
Ta jedna czy druga emerytura jest i tak dużo mniejsza niż podatki, które odprowadzają najbiedniejsi do kasy złodziejskiego państwa.
PiS ma tylko tę zaletę, że zamiast zabierać jak poprzednicy, trochę oddaje. Ale dzięki temu produkuje roszczeniowców, pokolenie, które czeka na datek zamiast zgodnie z boskim prawem pracować na własne utrzymanie. Jednocześnie tych co coś robią okłada takimi obowiązkami i podatkami, że każdemu odechciewa się robić cokolwiek, . W dodatku byle urzędniczyna z urzędu skarbowego uważa się za Heroda, który może z poddanym podatnikiem zrobić co zechce.
Nie trzeba wymyślać nowego modelu państwa - jest gotowy w Szwajcarii, która nie weszła do UE, ale tam w każdym sklepie można płacić frankami albo euro, bez różnicy. Ale nie o płacenie chodzi. Tam obywatele mają rzeczywistą władzę, bo każde przedsięwzięcie rządu poddawane jest pod referendum. Np budowa tunelu, przyjmowanie imigrantów. A co najważniejsze. Mała Szwajcaria ma największą w Europie armię, gotową do obrony w ciągu 1-2 dni. Każdy po służbie wojskowej ma obowiązek posiadania broni w domu i okresowo bierze udział w szkoleniach wojskowych.
Nie sądzę, żeby w Szwajcarii Mossad przejmował jakiekolwiek lotnisko jak w podrzeszowskiej Jasionce.
Gdyby każdy Polak miał broń w domu, taka bladź jak J.T. Gross nie miałaby odwagi przyjechać do Polski w obawie o swoje życie, tak jak Szewach Weiss, czy inne podobne indywiduum. Ktoś taki jak Jony Daniels również byłby persona non grata ...
Nie byłoby problemu z rosyjskimi terenami na Mokotowie, ani z ekshumacją w Jedwabnem. Nikt nie wycofałby też zapisu ustawy IPN o karaniu wszystkich szkalujących Polskę i Polaków za niepopełnione zbrodnie. PiS miał szansę zrealizować obietnice wyborcze. Nie zrealizował. Nie sądzę, że Polacy długo jeszcze dadzą się mamić czosnkowym patriotyzmem PiS-u.


Alina

 

Ważne nie kto głosuje, a kto głosy liczy.
Myślę, że ludzie normalni PiS u nie chcą.
Ale problem jest w tym, że alternatywa jest, przynajmniej wizerunkowo, jeszcze gorsza.
Problem w tym, że oni pookrągłostołowcy realizują jeden plan, bez odchyleń i korekt.
Tylko każdemu z tzw. "aktorów sceny" przydzielono inną rolę w partyturze.
I tyle.
Po grała na saksofonie i gitarze, a PiS pobrzękuje fortepianem i wiolonczelą. Każdy instrument ma swego adresata i każdego trzeba oszukać, zaufanie naprzód pozyskawszy.

2020-01-04
Magellan

 

Kiedyś musiałbym rozwijać swoje tezy.
Dziś już nie muszę.
Święta racja w obu wypowiedziach.

2020-01-04
Artur Łoboda

  

Archiwum

Masowe bankructwa z winy menadżerów
lipiec 31, 2002
PAP
Konstytucja
wrzesień 20, 2002
Gaza
styczeń 15, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
U studentów Kaczyński ma...
kwiecień 12, 2006
Idea nacjonalizmu na tle idei olimpizmu
sierpień 24, 2008
Paweł Ziemiński
11 września - najohydniejszy spisek w historii państwa
październik 8, 2007
Zbigniew Jankowski
Anonimowe komentarze naruszają dobre imię!
styczeń 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Zagadka
maj 18, 2005
Bez komentarza
Polaków będzie mniej
lipiec 19, 2002
PAP
Papieski dialog z Żydami
kwiecień 21, 2005
Żądza władzy
czerwiec 2, 2003
przesłała Elżbieta
Polemika z załączoną dodatkowo adnotacją. (2)
luty 2, 2005
Gregory Akko
Coraz więcej ujawnionych faktów przemawia za tym że to Mossad jest odpowiedzialny za zamach 911...
kwiecień 1, 2004
czytelnik
Powstanie uratowalo UE
lipiec 18, 2004
przesłała Elżbieta
Oświadczenie przewodniczącego Primum Non Nocere
czerwiec 4, 2004
dr Adam Sandauer -prezes Stowarzyszenia
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" Rozdział 8
kwiecień 5, 2006
Israel Adam Shamir
Wiadomość grubymi nićmi szyta
kwiecień 27, 2003
Pogarda dla człowieka ...?
luty 6, 2008
cd
Polska kultura i nauka w ręce brukselskich technokratów
styczeń 3, 2003
PAP
Czy stać nas na publiczne szpitale?
styczeń 9, 2008
Dariusz Kosiur
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media