ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Nasza kultura wyprzedza Zachód o 500 lat i niech tak pozostanie 
7 maj 2013      Artur Łoboda
"Ojcowie założyciele" ISIS 
26 styczeń 2016      Artur Łoboda
Kopacz chce wysłać Polaków na rzeź 
19 luty 2015      Artur Łoboda
Eksperyment ze szczepieniami: ile zgonów jest etycznie uzasadnionych? 
8 marzec 2021     
Dwie teorie spiskowe
Teoria druga
 
22 czerwiec 2020     
Aktywistka pielęgniarska: Pracownicy służby zdrowia, którzy poparli politykę szpitali COVID-19, powinni stanąć przed sądem za zgony, które umożliwili 
23 marzec 2022      Arsenio Toledo
Administrator rządu Nowej Zelandii, który ujawnił dane wskazujące, że w przypadku niektórych serii szczepionek przeciwko COVID wskaźnik ŚMIERTELNOŚCI wynosi jeden do czterech, został ZATRZYMANY 
6 grudzień 2023     
Dedykacja 
31 styczeń 2022     
Człowiek przed lustrem 
23 czerwiec 2026      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Kłamstwa COVID 
29 kwiecień 2022     
Zachód został zniszczony przez nieścisłości w dziedzictwie oświeceniowym, a nie przez Żydów 
6 kwiecień 2025      Paul Craig Roberts
Odwołanie zgody na traktat pandemiczny WHO - żądanie skierowane do polityków 
15 lipiec 2025     
Szwajcarski pacjent umiera wkrótce po otrzymaniu szczepionki Pfizer na COVID 
31 grudzień 2020      Obserwator
CNN po raz kolejny podsyca strach przed COVID, aby przestraszyć wszystkich z powrotem do masek - NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ 
8 wrzesień 2023      Ethan Huff
Karel Gott już nam nie zaśpiewa .... RIP 
3 październik 2019      Alina
Prawda mogłaby nas uzdrowić 
23 marzec 2020      Artur Łoboda
Polskie bagno prawnicze 
22 listopad 2025      Artur Łoboda
Stróż praworządności czy książę bezprawia? 
11 lipiec 2017      wiescigor
Cyfrowa tyrania i Rockefeller-Gates „Paszport certyfikatu Vaxx”: W kierunku scenariusza III wojny światowej. Czym jest Niesławna Agenda ID2020? 
11 październik 2022     
Jak Ziobro to zrobi? 
14 lipiec 2016      Artur Łoboda

 
 

Zrozumieć stalinizm

Historię XX wieku nie można zrozumieć bez poznania historii Żydów.
Przybywali do Europy i grupowali się w hermetycznych środowiskach pilnujących własnej odrębności etnicznej.
Dopiero okres Rewolucji francuskiej - z jego hasłami egalitaryzmu, oraz bezwzględną walką z Kościołem spowodował, że również pewna część Żydów odeszła od własnych korzeni.
Należała do nich również rodzina Karola Marxa, który przeszedł kilka przewrotów umysłowych, by stać się na koniec ikoną wojującego komunizmu.
Każdy odczytuje Marxa tak - jak mu pasuje.
Nie ulega jednak wątpliwości, że Marx był wrogiem Socjalizmu, bo zamiast budowania nowego społeczeństwa - wybrał drogę gwałtownego przewrotu - w celu zmiany "stosunków społecznych", a więc panujących tego świata.

Niepodważalnym kontynuatorem pewnej ścieżki intelektualnej Marxa był Włodzimierz Ulianow - zwany Lenin.
Ten wprost nawoływał do stworzenia "nowego porządku świata" w którym - rzekomo robotnik - zamieni się miejscem z kapitalistą, a chłopi przejmą majątki ziemskie.
W tym celu przewidywał masową eksterminację tych - którzy stali na drodze takich planów, a więc rosyjskiej inteligencji.
I właśnie tego dokonał w latach 1918-1924 gdy masowo mordował rosyjską klasę średnią.
Korzystał przy tym z pomocy niesławnego Polaka Feliksa Dzierżyńskiego.
Osobiście nie przyjmuję do wiadomości argumentów jakoby Dzierżyński był Żydem.
Wszelkie dane wskazują na to, że jego korzenie są tatarskie i od wieków mieszkali na Litwie - jako polska szlachta.

Wracając jednak do rosyjskiego komunizmu - nazywanego z czasem bolszewizmem (większością) podkreślić należy, że na jego charakter największy wpływ miały mongolskie geny głównych wykonawców.
Żydowski element zbrodniczego bolszewizmu, został odsunięty na bok i sprowadzał się do karnego wykonawstwa zleconej zbrodni.
Żyd Beria nie realizował żydowskiej tradycji, ale posłusznie wykonywał rozkazy Stalina. A te - jak żywo przypominały technikę Mongołów gdy równali z ziemią wszystkie miasta, które im się sprzeciwiły.
Właśnie z ich winy przestała istnieć Ruś, która tysiąc lat temu wyprzedzała Nas gospodarczo i kulturalnie.
To właśnie za sprawą Mongołów uciekły nad rzeką Moskwę niedobitki Rusinów, by w lasach zbudować bezpieczne osady.
(Dopiero po latach stalinowskich Żydzi przyjęli nową - mongolską mentalność, którą dzisiaj realizują w Palestynie.)

Dzisiejsze określenie Rosjanin ma niewiele wspólnego ze znaczeniem słowa Rusin, bo nad rzekę Moskwę uciekło wiele zgwałconych kobiet, które zrodziły już zupełnie innych mentalnie ludzi.
Poza tym ziemie te bardzo długo pozostawały w zależności od Mongołów.
I te mongolskie geny przetrwały w "ludziach radzieckich" do dnia dzisiejszego.

Kiedy więc patrzymy na czasy stalinizmu w Polsce to pamiętać musimy, że jest to kolejny przykład bandytyzmu etnicznego gdy jedna grupa etniczna usiłuje wymordować inną.
Z tym, że sowiecki bandytyzm realizowany był w zawoalowany sposób - na bazie ideologii komunistycznej Marxa twierdzącego, że "należy pozbywać się osobników nieprzydatnych społecznie".

Stalinizm nie był więc tylko zmianą systemu politycznego w Polsce - czy też uzależnieniem Polski od Stalina.
Stalinizm był potwornym mordem dokonanym na wymęczonym wojną Narodzie polskim.
I pamiętać musimy, że ten stalinizm trwa dalej w Państwie polskim, w ministerstwach rządowych, w kulturze, a przede wszystkim w Wymiarze Prawa! Gdzie najmocniej zagnieździło się stalinowskie sądownictwo.
9 maj 2019

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

mała korekta gramatyczna:
pierwsze słowo powinno brzmieć: "Historii"

2019-05-09
Alina

 

Nie rozumiem Twojej korekty.
Piszę w bierniku - w liczbie pojedynczej.
Jeżeli historię chcesz widzieć w liczbie mnogiej - to masz rację.
Podobnie - gdybyś wybrała w dopełniacz - zamiast biernika.

A poza tym...
Robiłem kiedyś zaliczenia z gramatyki historycznej i dlatego wiem, że każda norma gramatyczna i tak zależy od wyboru społecznego, a nie żadnego kanonu.
Dlatego gramatykę traktuję swobodnie.

2019-05-09
Artur Łoboda

 

piszesz w formie przeczącej. Logika naszego języka jest dość prosta:
Historię MOŻNA zrozumieć
Historii NIE MOŻNA ZROZUMIEĆ
Forma, którą zastosowałeś przeczy wartości logicznej

2019-05-09
Alina

 

:)))
chyba jednak mas rację.
W tej logice wskazany jest dopełniacz.
Pozdrawiam

2019-05-09
Artur Łoboda

 

No to popraw wreszcie, a nie propaguj gramatyki stosowanej przez prezesa PiS. On posługuje się właśnie taką gramatyką, bliższą Odessy niż Krakowa.

2019-05-10
Alina

  

Archiwum

Kariera kasjera
wrzesień 20, 2002
MARCIN PRZEWO¬NIAK http://www.zw.com.pl
My terroryści, albo przypowieść o dontszatach
grudzień 19, 2007
Artur Łoboda
BIAŁORUSKI NARÓD PAŃSTWOWY
luty 9, 2008
Stefan Pastuszewski
Zmiany w RPP
styczeń 12, 2003
PAP
Tu jest odpowiedz dla kogo pracuje Balcerowicz
marzec 14, 2006
Przedruk
Lista Hausnera
luty 11, 2005
Włodzimierz Knap
Spor o "Wiarogodnosc Holokaustu" Ormian w latach 1914-1923
marzec 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kto i po co...
kwiecień 24, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Zionists Made A Deal With The Devil
styczeń 11, 2007
przysłał ICP
Ochrona zdrowia Narodu
październik 18, 2008
Dariusz Kosiur
Koniec amerykańskiego snu
maj 27, 2006
Robert Fisk
Czy posty powinny być podpisywane imieniem i nazwiskiem?
kwiecień 14, 2005
anonim
Z frontu walki z nudą
sierpień 11, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Dlaczego 2+2=4
czerwiec 24, 2008
Artur Łoboda
The infection
październik 24, 2006
Iran twierdzi, że Al-Qaeda była narzędziem Mossadu w 9/11
kwiecień 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Morderstwo Kennedy'ego w świetle propagandy rzeczywistych zabójców-podwójne dno skandalu
luty 7, 2008
Dawid Jakubowski
Pani doktor Halino Zamel, Kocham Panią! Pani doktor Halino Zamel
sierpień 1, 2003
przesłała Elżbieta
Poland's Pre-WWII Activities Helped to Sow the Seeds of Defeat of Germany in the Global War
grudzień 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kto stoi za planem wojny z Iranem
sierpień 30, 2006
darek
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media