ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Naziści nie zostali pokonani… zeszli do podziemia i teraz rządzą KANADĄ i ŚWIATEM, promując programy eugeniki i depopulacji zgodne z Adolfem Hitlerem 
21 luty 2022     
Zygmunt Jan Prusiński RÓŻOWE SCHODY - część pierwsza 
14 kwiecień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Eksterminacja milionów zwierząt dla wsparcia kowidowego oszustwa eskimosów 
5 październik 2024     
Kazimierz 1999 
11 marzec 2012      Artur Łoboda
Izraelskie bombardowania dywanowe w Gazie  
21 maj 2024     
Dlaczego Tusk nie zgodzi się na debatę z Gowinem? 
28 lipiec 2013      Artur Łoboda
UE moze zabijac demonstrantow 
24 maj 2010      Goska
Zbrodnie przeciwko Ludzkości nie ulegają przedawnieniu 
11 marzec 2024     
Apel do pogrążonych w letargu intelektualnym dziennikarzy „prawej strony” 
23 kwiecień 2017      wawel
Coś dla uczczenia Dnia Judaizmu w Polsce KAROL, ADAM, JAKUB - ks. Francesco Ricossa 
17 styczeń 2011      Francesco Ricossa, wstawił MG
Nie ma żadnego kowida! (7)  
27 październik 2021     
Żądamy rozliczenia za bezprawny nalot policji na klasztor dominikanów 
28 grudzień 2024     
Mengele naszych czasów 
4 czerwiec 2020     
Moskwa kłamie, mamy dowody. 
9 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Komorowski nam wmawia, że nie jesteśmy suwerenami, ale niewolnikami podstępnie sformułowanego Prawa 
21 listopad 2014      Artur Łoboda
Prawda o rozpadzie Jugosławii 
5 październik 2017      Artur Łoboda
Fakty pokazują, że szpitale stały się placówkami ŚMIERCI i MORDERSTWA podczas covidu 
9 marzec 2024     
„Kapitalizm koronawirusa”: argument Naomi Klein za transformacyjną zmianą w obliczu pandemii koronawirusa 
9 grudzień 2020     
Zamiast programu wyborczego 
30 maj 2015      Artur Łoboda
Taktyka gestapo FBI jest znakiem rozpoznawczym autorytarnego reżimu 
29 sierpień 2022      John i Nisha Whitehead

 
 

Rzeczpospolita sędziowska?

Ponieważ nie zdążyłem wcześniej napisać tekstu o zapowiadanym Kongresie Sędziów Polskich, to z samego rana napisałem dzisiaj kilka dosadnych uwag.
W tekście "Dzisiaj zbierze się w Warszawie mafia" użyłem z całą powagą właściwego określenia o środowisku sędziowskim w Polsce.
Podkreśliłem jednocześnie, że to Naród jest suwerenem i jako jedyny ma prawo decydować o wyborze sędziów.

Jednak postkomunistyczna Konstytucja Kwaśniewskiego odebrała Polakom prawo wyboru ludzi honoru na sędziów!
Z tego powodu ta banda przestępców-sędziów uzurpuje sobie wyłączność do stania ponad prawem i samowybierania się pomiędzy swoimi.

Po owym Kongresie - na którym (dziwnym trafem) zaznaczono, że "sędziowie nie są mafią, ale są "suwerenem", doszedłem do wniosku, że była to zawoalowana próba zamachu stanu!
Jeżeli bowiem sędziowie uważają siebie za "suwerena" to znaczy - że stawiają siebie ponad Konstytucją, ponad Prawem.
Odbierają jednocześnie Polakom jakikolwiek wpływ na praworządność w Polsce - żądając w zamian "niezawisłości sędziowskiej".
W pierwszym rzędzie niezawisłości od etyki, praworządności , od elementarnych zasad współżycia społecznego.

Wyrażam tą opinię z pełna odpowiedzialnością!
Przez pół wieku życia nie spotkałem ani jednego uczciwego sędziego!
To jest mafia i powtarzać to będę tak długo - aż Naród nie wymiecie tych degeneratów.
I w tym momencie żal się robi, że PiSowcy to takie dupki, że nie potrafią na wzór Erdogana pozamykać tych przestępców w togach!

Bezkarność demoralizuje.
Widać to doskonale po bucie i arogancji tej zgrai, która zebrała się w Warszawie.
Wielu z nich zostało naznaczonych na sędziów - przez zbrodniczy system komunistyczny nie po to - by stanowili Prawo, ale po to - by sądowym terrorem niszczyć wszystkich przeciwników zbrodniczego systemu, a niezdecydowanym wybić z głowy wszelkie przejawy krytyki systemu!

Czy prawdziwi mocodawcy tych sędziów naprawdę odeszli i dlatego sędziowie zerwali się z łańcucha - mianując siebie samych "suwerenem" w Naszym Kraju?

Dziwi mnie, że przez kilkaset lat nie znalazł się ani jeden myśliciel, który przyzna, że monteskiuszowski trójpodział władzy jest fikcją!
I należy znaleźć w końcu to powiedzieć!
A, skoro nikt inny tego nie powiedział to ja dzisiaj wyrażę swoją opinię.
Ideą Monteskiusza było, by władza sądownicza była niezależna.
Recz w tym, że nie ma ani jednego przykładu państwa - w którym władza sądownicza jest niezależna.
("Sędziowie pokoju" pokoju to margines, którego nie można rozszerzać na całe sądownictwo.)
Wszędzie sądownictwo służyło przede wszystkim umacnianiu klasy rządzącej.
A skoro w Polsce nie chcą służyć obecnemu Rządowi to oznacza, że mają innych - ukrytych mocodawców!
I ten wątek proponuję przeanalizować wszystkim - myślącym Polakom.
Może polskojęzyczni sędziowie są wierni jakiejś władzy na uchodźstwie?
A jeżeli tak - to gdzie ona przebywa: na wschodzie, czy na zachodzie?

Nigdy nie chciałbym skrzywdzić ludzi uczciwych.
I dlatego zawsze powtarzam, że każda reguła ma wyjątki.
Istnieją więc bardzo nieliczni, ale uczciwi sędziowie.
Oni nie pojawili się na warszawskiej rebelii, bo znają własne środowisko i przypuszczali: co się tam będzie działo. A tam w końcu ujawniono, że żyjemy w "Reczpospolitej sędziowskiej", a "naród pańszczyźniany" jest tylko po to - by im służyć.
W takim systemie nie normy Prawa decydują o wyrokach sądowych, ale koligacje i układy personalne. Dokładnie tak - jak dzieje się w Polsce po 1989 roku!
3 wrzesień 2016

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Kilka słów prawdy o bezrobociu
marzec 17, 2004
Adrian Dudkiewicz
Polska potrzebuje imigrantów
październik 27, 2003
PAP
"Dwutysiącletnia mądrość Kościoła"
grudzień 8, 2006
Życie Krakowa
Platforma anty-winietuje
wrzesień 3, 2002
Art
Współcześni barbarzyńcy zaatakowali ponownie !
marzec 22, 2003
Adam Śmiech
60 rocznica bitwy o Monte Casino
maj 18, 2004
Artur Łoboda
Episkopat zaniepokojony brakiem Boga w europejskiej konstytucji
luty 7, 2003
IAR
Albanizacja Polski
maj 4, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Cyrk polityczny zamiast pogrzebu
lipiec 12, 2004
Leszek Skonka
Panie Loboda
sierpień 16, 2006
robert
III WŁADZA RP - orły, obrońcy, stróże, czy zwykłe ciecie?
sierpień 24, 2008
ZR
Świat wie o zagładzie i milczy
styczeń 28, 2005
zaprasza.net
Dla PAP to są "Dziwne praktyki w VW!"
wrzesień 14, 2008
PAP
Zamiast Wigilijnej Gwiazdki.
grudzień 22, 2004
Jan Lucjan Wyciślak
POLSKA - UNIA 12
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Zmądrzec po szkodzie
czerwiec 27, 2003
Marek Czachorowski
Z tarczą czy na tarczy?
czerwiec 12, 2007
przysłała Elżbieta
Trybunał Narodowy
sierpień 27, 2003
"Nasza Polska"
W czasie obrad korporacji lekarskiej pikieta Primum Non Nocere - Toruń 19 września godz.12
wrzesień 18, 2003
Adam Sandauer
Konstytucja zagłady
marzec 8, 2005
Tomasz Ja?wiński - Nowa Myśl Polska
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media