ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

AstraZeneca WYCOFUJE zastrzyki z wirusa Covid-19 na całym świecie po przyznaniu się, że powoduje on zakrzepy krwi 
18 maj 2024      Ava Grace
Kłamstwo jest wstępem do zbrodni 
29 grudzień 2012      Artur Łoboda
Policja stołeczna podjęła decyzję o tym, co możemy, a czego nie możemy czytać w związku z konfiskatą książek i aresztowaniem sprzedawców 
29 listopad 2023      Tony Greenstein
*** 
11 styczeń 2018      Jolanta Michna
Quo vadis Wielka Brytanio!!  
2 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (26.08.2011) 
16 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Tryptyk z nowym słowem roku 
28 maj 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Światowa Organizacja Zdrowia tymczasowo wycofuje kontrowersyjne poprawki USA do proponowanego traktatu 
26 maj 2022     
Program sędziowski I. Sprawy cywilne.  
7 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Coś dla uczczenia Dnia Judaizmu w Polsce KAROL, ADAM, JAKUB - ks. Francesco Ricossa 
17 styczeń 2011      Francesco Ricossa, wstawił MG
Walka z fake news 
16 maj 2020      Artur Łoboda
Kalifornia ostrzega lekarzy: powiedz prawdę o wszystkim, a stracisz licencję medyczną 
3 wrzesień 2022      Ethan Huff
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część jedenasta 
19 styczeń 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Experience it yourself 
30 maj 2021      Lombard
Śmiertelny cios
Władcy wprowadzają permanentny stan wyjątkowy - brońmy się teraz, w przeciwnym razie wszystko będzie o wolności i demokracji.
 
4 listopad 2020      Roland Rottenfußer
Ogromnie wpływowe badanie nad szczepionką COVID, w którym twierdzono, że szczepionki uratowały miliony istnień rozdarto na strzępy w czasopiśmie medycznym 
5 czerwiec 2025      Dr. Raphael Lataster
Dr Paul Elias Alexander: COVID-19 to „oszustwo rządowe Deep State, wywołane metodą PCR” 
14 styczeń 2024      Ava Grace
Brak wzrostu liczby koronawirusa Dwa tygodnie po zniesieniu mandatu dotyczącego maski w Teksasie 
26 marzec 2021     
Uwaga w rocznicę pogromu kieleckiego 
4 lipiec 2016      Artur Łoboda
Recenzja książki "Wspólny wróg. Hitlerowskie Niemcy i Polska przeciw Związkowi Radzieckiemu" 
31 maj 2013      Mirosław Szyłak-Szydłowski

 
 

Historia jeszcze się nie skończyła

Historia świata wymaga ponownej reinterpretacji.
Tak zwani "wielcy encyklopedyści" - rzekomi intelektualiści epoki oświecenia - okazali się najemnymi, pozbawionymi wszelkich zasad moralnych kanaliami - pismakami.
Rewolucja Francuska wcale nie przyniosła narodom wolności, ale zmieniła tylko rodzaj sprawowanej władzy - eliminując, a więc mordując w tym celu starą klasę rządzącą.
Wojska Napoleona - wśród których były Legiony Dąbrowskiego - mordowały broniące się narody w imię haseł "wolność, równość, braterstwo".

Przez poprzedzające tysiąclecie toczono wiele wojen religijnych - wyznając jednocześnie zasadę, że "wobec Boga wszyscy są równi".

Każda zbrodnia, wcześniej - czy później obróci się przeciwko sprawcy.
Od lat dziewięćdziesiątych przestrzegam, że globalne oszustwa żydowskich gangsterów ekonomicznych - doprowadzą do nawrotu antysemityzmu, a w dalszym etapie wielkich - światowych pogromów.
To nie jest moja zła wola, ale doświadczenie z historii cywilizacji.
Tylko głupcy nie korzystają z nauk przeszłości.

W chwili obecnej mamy doskonały przykład nieuchronności pewnych zjawisk politycznych - na przykładzie tak zwanego "Państwa Islamskiego".
Powstało ono w reakcji na zgniliznę moralną tak zwanego "Świata Zachodu".
Proszę zwrócić uwagę, że do tej wojującej grupy dołączają ludzie, którzy wcześniej prowadzili "normalne życie" w krajach Europy Zachodniej i nie są to jedynie wyznawcy Islamu, ale często przedstawiciele tradycyjnych Narodów Europy.
Oni zobaczyli coś nowego w głoszonej przez islamskich radykałów doktrynie. Dojrzeli próbę porządkowania świata i nie obchodzi ich, że oparta jest ona na barbarzyństwie i zbrodni.

Bogactwo rozleniwia.
Rozleniwiony dobrobytem "Świat Zachodu" nie zauważa, że "barbarzyńcy" stoją u bram tak samo - jak 1600 lat temu plądrując północne regiony Włoch - kierowali się na Rzym, by po wielu walkach - zniszczyć to potężne imperium.
Ale najważniejszą przyczyną upadku Starożytnego Rzymu nie byli najeźdźcy, lecz zgnilizna moralna klasy rządzącej i demoralizacja społeczeństwa.
Dokładnie to samo dzieje się dziś ze "Światem Zachodu".
Niestety, gangrena ta przeniesiona została już dawno temu do Polski.
Od dwudziestu pięciu lat - polskojęzyczne media nie prezentują żadnych pozytywnych wartości, ale propagują wszelkie przejawy patologii.
Dziennikarskie szmaty - jako agenci wrogiej Polakom struktury, niszczą wszelkie wartości etyki.
W ostatnich dniach zaktywizowała się grupa zboczonych psychopatów, którzy prowokacyjnie obrażają Polaków oskarżeniami o "nietolerancję i rasizm".
Rzecz w tym, że ta prymitywna hołota sama prezentuje takie postawy. Obrażają Polaków za tradycyjne pojmowanie istoty człowieka żądając, by zostało zamienione na gloryfikowanie zboczeń.
Zboczenie - jak sama nazwa wskazuje - jest zejściem z głównej, bądź oczywistej drogi.

Chrześcijaństwo - w początkach swego istnienia, zabiło w człowieku wiele pierwotnych zachowań. Należało do nich dążenie do harmonii z naturą - przejawiające się w uwielbieniu piękna.
Z czasem powrócono w katolicyzmie do tych pogańskich aksjomatów piekna, ale część wierzących pozostała przy kulcie brzydoty.
Jeżeli analitycznie spojrzymy na wszelkie ruchy lewaków - to jest to nieudolna powtórka z pierwotnego - wojującego Chrześcijaństwa z aksjomatycznym żądaniem, by każdy przejaw dewiacji akceptować jako "dzieło Stwórcy".
Dziesięć dni temu zobaczyłem we Włoszech małego murzyna - pod opieką dorosłego "białego".
Dziecko miało zdeformowaną głowę w takim stopniu, że nawet w największych - filmowych horrorach - czegoś takiego nie stworzono.
Kiedy mnie mijało - starałem się nie pokazać przerażenia - jakie mnie ogarnęło. A wynikało ono ze świadomości tragicznego losu tego dziecka.
Wątpię - by kiedykolwiek znalazł żonę - choć sądząc z rozmowy - z jego opiekunem, był w pełni świadomym i inteligentnym człowiekiem.
Nie wyobrażam sobie - by chłopiec ten stał się celebrytą mediów.
Cyniczne wykorzystywanie ludzkiej tragedii jest zbrodnią przeciwko kulturze, a przede wszystkim - przeciwko ludziom dotkniętym przez życie.

Od 25 lat media wykorzystują wszelkie patologiczne postaci do prowokowania społeczeństwa i wywołania tą drogą zainteresowania - co przekłada się na dochody z reklam.
Jak haniebna jest taka postawa - nie potrzeba tłumaczyć.
Ale ja pozwolę sobie na kolejną przestrogę.
Wyporność psychiczna społeczeństwa ma swoje granice.
Może się więc wydarzyć, że również w "starej Europie" pojawi się fundamentalny ruch walki z patologiami w życiu codziennym.
Nazizm nie był wyjątkiem w historii świata i jest więcej - niż pewne, że podobny ruch się powtórzy - jeżeli będą ku temu odpowiednie warunki.
Te warunki budują od lat - zarówno gangsterzy ekonomiczni - jak też wszelkiej maści lewaccy prowokatorzy. Wtórują im w tym zdemoralizowani dziennikarze.
Niechaj więc te grupy zastanowią się: do czego prowadzą?
Tragedia dla świata może zrodzić się nie za pół wieku - czy dwadzieścia lat, ale nawet za kilka miesięcy. A wtedy nie zdążycie nigdzie uciec!
Wbrew temu - co głosiła w 1989 roku "Gazeta Wyborcza" - znana nam historia nie skończyła się. Ale zakończy życie wielu ludzi - niczym wybuch Wezuwiusza - gdy ogłupieni trwać będą w śnie niewiedzy.
28 wrzesień 2014

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Generowanie konfliktów i polityka mediów. Zamiast relacjonować, tworzą własna rzeczywistość
październik 24, 2004
Adam Sandauer
Zjazd Wicyniaków
czerwiec 12, 2007
Edward Wo?niak
Czyżby nowe metody manipulacji?
grudzień 16, 2002
Artur Łoboda
Spadek Cen Nieruchomości w USA Grozi Kryzysem
styczeń 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Błędy i wypaczenia w III RP
marzec 23, 2005
Leszek Skonka
Znale?ć człowieka
grudzień 5, 2006
Artur Łoboda
Anatomia terroru w Iraku
sierpień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Dlaczego.............?
listopad 9, 2008
tłumacz
Najstarszy zawód świata
wrzesień 13, 2004
Hindenburg and Hitler
kwiecień 30, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Demokracja w cieniu globalizacji na przykładzie polskich wyborów parlamentarnych w 2007
październik 22, 2007
J. Duranowski
Elewator w teczce
wrzesień 5, 2003
www.dziennik.krakow.pl
Polska wypuszcza obligacje skarbowe na rynek USA
czerwiec 25, 2002
PAP
Chiny i Rosja gotowe do wspólnej akcji?
sierpień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
ZAWIADOMIENIE O PROCESIE
wrzesień 13, 2004
Czy zupa jest "rasistowska"?
styczeń 4, 2007
bibula- pismo niezależne
Czeczeńscy separatyści oskarżają FSB o prowokację
wrzesień 6, 2004
PAP
Bezrobotni pikietują kuluary Sejmu
grudzień 19, 2002
PAP
Jak funkcjonują największe gangi (4)
PKO BP i reszta świata

luty 25, 2005
Jarosław Supłacz
Naród musi stać się suwerenem we własnym państwie
październik 27, 2005
Jan Dziżyński
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media