ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany?  
Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”.  
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy 
Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie 
Były agent CIA ujawnia, jak Izrael zmusił Trumpa do zbombardowania Iranu 
 
Bankructwo Ukrainy 
 
Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor 
 
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
Braun przesłuchiwał Szumowskiego w Sądzie 
 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
Brytyjska modelka zabita zastrzykiem? 
Trzy tygodnie po szczepieniu zmarła - po wystąpieniu wielu komplikacji - w tym białaczki.  
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida 
 
więcej ->

 
 

Weszła w życie nowelizacja samorządowej ordynacji wyborczej

W sobotę weszła w życie nowelizacja samorządowej ordynacji wyborczej. Nie ma już przeszkód, by premier ogłosił datę wyborów. Wybierzemy w nich prawie 47 tys. radnych.

Nowelizacja uchwalona została w lipcu. Prezydent podpisał ją pod koniec ubiegłego tygodnia. Łącznie z nowelizacją ordynacji wyborczej do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, parlament wprowadził zmiany także w ordynacji parlamentarnej i ustawie o partiach politycznych.

W tym roku po raz pierwszy, łącznie z wyborami do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, odbędą się bezpośrednie wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Z ordynacji wynika, że premier ma czas na ogłoszenie terminu wyborów do 11 września, ale z wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli MSWiA wynika, że rozporządzenie premiera ustalające datę wyborów i zawierające szczegółowy kalendarz wyborczy, powinno ukazać się do połowy sierpnia.

Według wiceministra spraw wewnętrznych Jerzego Mazurka, w rozporządzeniu zaproponowano, aby wybory odbyły się pod koniec pa?dziernika, czyli będzie to prawdopodobnie niedziela - 27 pa?dziernika.

W rozporządzeniu premiera zawarty będzie także kalendarz wyborczy, m.in. terminy składnia zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego, zgłaszania list wyborczych, nadania przez PKW jednolitego numeru listom, powołania obwodowych terytorialnych (wojewódzkich, powiatowych, gminnych) komisji wyborczych.

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, w jesiennych wyborach samorządowych wybierzemy 46 835 radnych.

Na liczbę tę składa się 561 radnych 16 sejmików wojewódzkich, 6 296 radnych powiatowych, 1 745 radnych w miastach na prawach powiatu, 38 233 radnych gminnych.

W liczbie radnych gminnych mieści się 384 radnych dzielnic Warszawy (zgodnie z ostatnią nowelizacją ustawy warszawskiej stolica ma być jedną gminą na prawach powiatu, podzieloną na 17 dzielnic; 11 dotychczasowych gmin zostanie zlikwidowanych).

We wchodzącej w życie nowelizacji rozstrzygnięto, że głosy wyborców będą przeliczane na mandaty według systemu d'Hondta korzystniejszego dla dużych ugrupowań.

Wybory proporcjonalne, w których stosowana będzie ta metoda przeliczania, odbywają się w gminach liczących powyżej 20 tys, mieszkańców. W gminach mniejszych wybory są większościowe i mandat zdobywają kandydaci z największym poparciem.

Nowelizacja wprowadza do ordynacji samorządowej przepisy antykorupcyjne, podobne do tych, jakie są w ordynacji parlamentarnej. Są tam m.in. reguły ewidencjonowania komitetów wyborczych w wyborach samorządowych oraz zasady finansowania ich działalności.

Przy okazji nowelizacji ordynacji samorządowej zmieniono też ordynację parlamentarną, wprowadzając także w wyborach do Sejmu system d'Hondta.

Do nowelizacji tej dołączono też zmianę w ustawach o partiach politycznych. Wprowadzony został jednorazowy przepis zgodnie z którym partie polityczne, których sprawozdanie finansowe za rok 2001 zostało odrzucone, otrzymają kwotę subwencji budżetowej przypadającej na 2002 r. pomniejszoną o 30%. Natomiast według starych przepisów, partie takie straciłyby całą subwencję na trzy lata.

PKW ogłosiła już wysokość subwencji dla pięciu partii, którym ona przysługuje. Po ogłoszeniu nowelizacji komisja może już także obliczyć subwencje dla partii, których sprawozdania finansowe zostały odrzucone. Są to Samoobrona, PSL, KPEiR, SD i PLD.
10 sierpień 2002

PAP 

  

Archiwum

Kolejny etap niszczenia Polski
październik 22, 2003
Artur Łoboda
Co Miller udowodnił?
luty 6, 2003
zaprasza.net
Ale ciemnota i cenzura w Polsce!
styczeń 30, 2003
antyCENZOR
Śladami Gronkiewicz, czyli wydeptane ścieżki politycznego - sprzedajnego motłochu
luty 10, 2007
PAP
Potencjalne skutki ataku na Iran
kwiecień 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Jak wymawiać polskie słowo *Śahd?ahanpur*?
maj 25, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
SIERPNIOWE WSPOMNIENIA
kwiecień 30, 2008
Marek Jastrząb
Słowa - Nie - Klucze czyli kilku je?d?ców Apokalipsy
marzec 14, 2008
Magdalena Figurska & Marek Olżyński
Dziwne ceny usług w USA
luty 10, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Liban a doktryna Geremka
sierpień 5, 2006
Adam Wielomski
Moralność oficjela
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
Milenijny rząd czyli PZU zmienia właściciela
czerwiec 29, 2004
Jakub Sakowicz
Punkt widzenia zależy od punktu "senacenia"
czerwiec 17, 2002
PAP
Hezbollah - szyicki "islam rewolucyjny" Walka o wyzwolenie południowego Libanu
sierpień 10, 2006
Z.M.K.
LIST OTWARTY
lipiec 22, 2003
mars
Uczciwość pod prąd
październik 19, 2005
Artur Łoboda
Dlaczego będą (?) wieszać Saddama Husseina ?
grudzień 28, 2006
tezlav von roya
"Krajobraz po wojnie" - Pamiec 13 Grudnia 1981
grudzień 13, 2006
przesłała Elzbieta
Wolność słowa, czyli minister Sikorski, żandarmeria i pobicie lewaków
styczeń 27, 2007
Michał Nowicki
Tak się kolonizuje podbite gospodarczo narody
sierpień 16, 2004
Marcin Gesing
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media