ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Źródła homoseksualnej agresji 
3 luty 2013      Artur Łoboda
Zapowiedź nowego etapu walki o fundamentalne wartości polskiej kultury 
25 lipiec 2014      Artur Łoboda
Magdaleński wypiek tzw. Solidarność II 
9 listopad 2010      Bogusław
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część trzecia 
3 kwiecień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
List otwarty żydowskich rabinów w sprawie nowego polskiego prawa zabraniającego oskarżania Polski o nazistowskie zbrodnie wojenne  
9 marzec 2018     
Wellington: czwarty dzień protestu pod Parlamentem - przeciwko żydomasońskiej wojnie Covid-19 
11 luty 2022     
Ludzie naprawdę w to wierzą 
13 czerwiec 2020      Artur Łoboda
Polska pod wodą 
24 maj 2010      Goska
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ciągłego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bogdana Zdrojewskiego (część II) 
8 maj 2014      Artur Łoboda
Bajka o gniewie i życzliwości 
22 marzec 2017      Paweł Ziółkowski
Każda tyrania jest taka sama 
29 grudzień 2012      Artur Łoboda
Mafijna konwencja wyborcza 
8 marzec 2015      Artur Łoboda
Wezwanie do podania choć jednego dowodu naukowego - na skuteczność szczepionek
A call for at least one scientific evidence - for the effectiveness of vaccines
 
23 wrzesień 2020     
"Katharsis" Rymkiewicza 
5 październik 2010      Artur Łoboda
Jak „nietykalni” prywatyzowali polski majątek i gdzie jest państwo? 
3 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Światowe Forum Ekonomiczne jest „Epsteinowane”  
24 luty 2026      Peter Koenig
Komitet poparcia Bronisława Komorowskiego 
6 marzec 2011      zaprasza.net
Singer, Schultz i tło historyczne Żydów-Arendarzy w Rzeczypospolitej  
23 lipiec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
W Warszawie zainaugurowano działalność Regionu Google Cloud utworzonego przez PKO Bank Polski i Polski Fundusz Rozwoju. 
15 kwiecień 2021      hens
Oficjalny koniec plandemii w Hiszpanii? 
14 styczeń 2022      Leszek Śmieszek

 
 

Ryzyko Wstrzymujące Prezydenta Obamę w Syrii

Profesor Zbigniew Brzeziński, architekt upadku Związku Sowieckiego za pomocą sprowokowania sowieckiej inwazji na Afganistan, uważa, że interwencja wojsk USA na terenie Syrii spowodowałaby katastrofę na dużą skalę dla Stanów Zjednoczonych w momencie, kiedy Stany stałyby się główną stroną walczącą nie tylko w Syrii, ale również na całym Bliskim Wschodzie. Ludność Syrii stanowi ponad 90% Arabów i niecałe 10 % Kurdów (którzy notabene, są spokrewnieni z Sarmatami i chcą zjednoczyć się z Kurdami w Turcji, Iraku i Iranie).

Z opinią Profesora Brzezińskiego nie zgadzają się Stephen Halley jeden z architektów najazdu na Irak, który to najazd wielu obecnie nazywa katastrofalną dla USA „wojną z wyboru prowadzoną na kredyt.” Natomiast ideolodzy neo-konsewartyzmu – jak też ideologii napadu na Irak twierdzą, że napad ten był częścią „permanentnej wojny o demokrację.” Ironią losu jest fakt, że slogan ten w formie „permanentnej wojny o zwycięstwo komunizmu” był pierwotnie uformowany przez Leona Trackiego i był hasłem trockistów nowojorskich, którzy później nawrócili się na Syjonizm. Od ludzi tych pochodziło sformułowanie w Waszyngtonie podłoża ideologicznego neokonserwatystów potrzebnego jako uzasadnienie napadu na Irak, niby przykład ‘islamo-faszyzmu.’

Były doradca prezydenta Bush’a, Sephen Halley, nie zgadza się profesorem Brzezińskim oraz twierdzi, że USA powinno zbroić oponentów obecnego prezydenta Syrii, którzy to oponenci
w żadnym wypadku nie powinni być zwolennikami Al Kaidy. Autor działu „Capital Journal” w wydaniu wtorkowym dziennika „The Wall Street Journal” z 7-V-2013., zestawia opinie na temat interwencji w Syrii. Interwencja ta może spowodować wojnę między sektami muzułmańskimi i destabilizować państwa sąsiednie takie jak Jordania, Irak, i Liban graniczące z Izraelem.

Poza otwartą dyskusją na temat zmiany reżimu w Syrii jest przemilczana sprawa bazy rosyjskich łodzi podwodnych na terenie tego państwa w Tartus gdzie jest jedyna baza floty rosyjskiej na Morzu Śródziemnym. Istnienie tej bazy jest zagrożone na wypadek upadku obecnego rząd, w Damaszku i właśnie z tego powodu rząd rosyjski nie chce zmiany rządu w Syrii. Natomiast premier Turcji, Erdogan, ostro potępia atak samolotów Izraela na Syrię w przeciwieństwie do Prezydenta Obamy, który wymijająco mówi, że Izrael ma prawo bronić się.

Trzeba pamiętać że USA i Rosja mają podobne nastawienie w sprawie ekstremistów muzułmańskich, zwłaszcza po wybuchu dwóch bomb w Bostonie w czasie biegu maratońskiego gdzie trzy osoby zostały zabite i 264 było poranione przez dwóch braci Czeczenów, z których jeden miał obywatelstwo USA a drugi – starszy- tego obywatelstwa nie posiadał.. Ciekawe, że Czeczeni i Kazacy zamieszani w tą sprawę mają nazwiska rosyjskie.

Jest to rzeczą znamienną, że Rosjanom udało się w Azji Środkowej doprowadzić do powszechnego używania nazwisk rosyjskich za czasów „Białego i Czerwonego Caratu” jak to opisywał profesor Jan Kucharzewski, były premier Rządu Regencyjnego w 1918 roku. Po tej myśli może ktoś pisać „Od Białego przez Czerwony do Białego Caratu Wladimira Putina.”
W każdym razie prasa w USA donosi, że „Pentagon Przygotowuje Się Na Najgorsze W Syrii” cytując tytuł artykułu z ósmego maja 2013. Jednocześnie jest poruszana sprawa Wzgórz Golan, terenów syryjskich okupowanych i kolonizowanych przez państwo Izrael. Tereny te były znane jako Golan Syryjski albo po prostu Golan, które były okupowane przez wojska Izraela w czasie Wojny Sześciu-Dniowej Sześciodniowej w dniach 9-10 czerwca 1967 roku do tak zwanej Fioletowej Linii w której obrębie pozostało z 131,000 Arabów tylko 7,000 obecnie żyjących
wśród dwunastu nowych osad żydowskich.

Obecnie amerykański Sekretarz Stanu John Kerry rozmawia z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Sergiejem Lawrowm, ktory zgadza się na współpracę służb specjalnych USA i Rosji w celu ustalenia czy faktycznie rząd Syrii używał ostatnio gazów trujących przeciwko własnej ludności cywilnej. Jak wiadomo obecnie panuje przekonanie, że jakakolwiek wojna między Rosją i USA stanowiłaby gwarantowane obopólne zniszczenie. O tym powinni również pamiętać Polacy, kiedy rozważają sprawę amerykańskich wyrzutni w ramach programu „Tarcza” w Polsce.

www.pogonowski.com
8 maj 2013

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Po drugiej stronie wolności
lipiec 16, 2007
Marek Olżyński
Czy zanosi się na osłabienie więzów USA-Izrael?
grudzień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"W imię interesu", "walki o pokój"
listopad 15, 2006
PAP
Oczyscic Kosciol
listopad 22, 2006
x
Wy, co nie umiecie wyżyć za 360 zł!!!
luty 20, 2003
Piotr Ikonowicz
Politycznie, trupi zaduch
grudzień 12, 2005
Marek Olżyński
Cold War II
wrzesień 4, 2007
przysłał ICP
Nadzieja Kwaśniewskiego
grudzień 12, 2002
Artur Łoboda
Kolejna ofiara "wolności słowa"
sierpień 8, 2006
(bibula.com/Wyroi)
Zarząd TV Familijnej prosi Skarb Państwa o pożyczkę
czerwiec 27, 2002
PAP
Pomóżcie proszę wstrzymac to opętanie
styczeń 23, 2004
"Cywilni" Amerykanie - przedsiębiorcy czy też bandyci w Iraku?
kwiecień 9, 2004
Marek Głogoczowski
Milcząca pracownia od prezydenta
październik 8, 2004
Najtrudniej dojrzeć zło tuż przed naszymi oczami
październik 7, 2003
Artur Łoboda
Co pokażą Serbowie? Czy możemy pomóc ewentualnej partyzantce?
luty 20, 2008
marduk
LIBERAL = PHILOCRIMINAL Part III
styczeń 2, 2009
Marek Głogoczowski
Kto wygrał, kto przegrał?
czerwiec 14, 2003
Andrzej Kumor
"Pomiędzynarodówka agresywnego durnia i nadętego półgłówka"
marzec 1, 2004
Artur Łoboda
Promocja "seksualności" to przejaw nietolerancji i narzędzie agresji intelektualno - kulturowej globalistów
listopad 26, 2005
Jan Duranowski
Polityka Oburzenia w „Wojnie Przeciwko Terrorowi”
czerwiec 15, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media