ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ostoja w objęciach iskry 
4 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Ryba psuje się od głowy, a naród uzdrawia od podstaw 
5 lipiec 2016      Artur Łoboda
Ludzie nie zdają sobie sprawy z prowadzonej przeciwko nim wojny 
17 październik 2021      Dr Paul Craig Roberts
Taktyka niszczenia polskiej kultury (1) 
23 styczeń 2013      Artur Łoboda
FDA to organizacja fasadowa, która od dziesięcioleci pozwala producentom szczepionek plądrować świat 
23 czerwiec 2024     
Być Polakiem - Iwo Cyprian Pogonowski 
5 luty 2013      Artur Łoboda
Skuteczny lek na bezsenność 
30 styczeń 2021      Artur Łoboda
Kultura "niewysoka" 
30 styczeń 2020     
Krzyżu Chrystusa 
31 marzec 2018     
Państwo superpolicyjne. Terror trwa. Jak długo jeszcze? 
23 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
"Nowoczesnej" walka o ekologię 
24 listopad 2018     
Gangsterska nostalgia czyli: Gierek wiecznie żywy 
13 styczeń 2013      Artur Łoboda
Wszystkiego najlepszego 
23 grudzień 2012     
Deklaracja Paryska
Europa, w jaką wierzymy
 
10 październik 2017     
List do śmiecia 
9 sierpień 2020     
"Niezależne sądy" ......... poststalinowskie 
5 grudzień 2017     
Cieć w Ministerstwie 
19 lipiec 2016      Artur Łoboda
Polska i USA A Gas Ziemny  
17 wrzesień 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Globalizm - czyli zaplanowane zniszczenie świata 
28 maj 2021     
Sąd niewłaściwie obsadzony 
28 wrzesień 2024     

 
 

Nie istnieją użyteczni głupcy

Walka o odzyskanie niepodległości wymaga konsolidacji - możliwie szerokich środowisk Społeczeństwa Polskiego.
To niesie ze sobą konieczność unikania wzajemnych kłótni.
Wrogowie Polski zawsze rządzili nami poprzez wzajemnie skłócanie środowisk patriotycznych.
Od dłuższego czasu nie komentuję wypowiedzi wielkich "bojowników" o sprawy Polski. Ale w którymś momencie kończy sie tolerancja dla bredni.

Od wielu lat Profesor Pogonowski dowodzi, że Polska była w przeszłości przodującym krajem Europy, kiedy milion wolnych obywateli decydował o swoim losie.
Przez blisko 200 lat byliśmy potęgą europejską - gdy Polską rządziła spolonizowana dynastia Jagiellonów.

Załamanie nastąpiło w okresie rządów szwedzkiej dynastii Wazów, która nie przejmowała się interesem Polski i Polaków.
W tym to czasie doszło do upadku gospodarki Polskiej - wynikłego z wyprowadzenia ogromnej ilości złota przez bankierów żydowskich, którzy już na terenie Prus zajmowali się fałszowaniem polskich monet.
Nękana ekonomicznie Rzeczypospolita Szlachecka doświadczyła upadku moralnego i stopniowego upadku Państwa.
Można wskazać wiele przyczyn, które doprowadziły do Rozbiorów Polski, ale najważniejszą był upadek moralny szlachty polskiej, co było wynikiem wzorców zachowań wpajanych Polakom przez importowanych królów Polski : Wazów i Sasów .

Istnienie Rzeczypospolitej Obojga Narodów podzielić można na dwa okresy:
1. Okres wzrostu, od Unii Polsko Litewskiej w 1385 roku do Potopu Szwedzkiego - 1655 r.
2. Okres upadku gospodarki i instytucji państwowych - zakończony III Rozbiorem Polski w 1795 roku.

Cezurą dzieląca te okresy był stan moralny klasy rządzącej.
Kiedy wszystko szło w dobrym kierunku - to i wielu służyło Polsce.
Po załamaniu polskiej gospodarki każdy dążył do tego - by wyszarpać dla siebie jak najwięcej, zamiast wziąć się za naprawę Polski.

Po 1989 roku doświadczyliśmy ekspresowego upadku Polski wynikłego z zaplanowanego i z wielkim rozmachem realizowanego demontażu Państwa Polskiego.
O ile w okresie Pierwszej Solidarności mogliśmy mówić o szerokim froncie inicjatyw demokratycznych, to po 1989 roku mamy do czynienia z wciskaniem w polskie życie polityczne i społeczne zachodnioeuropejskiego nihilizmu, propagowanego przez całą masę agentów wpływu.

Agentura zajmowała się wmawianiem Polakom, że wszystko - co wspólne jest złe, a źródłem słabości ekonomicznej Polski jest współwłasność Majątku Narodowego.
Dlatego każdy powinien wyszarpać jak najwięcej i nie martwić się o innych.
To rzekomo przez "nierentowne stocznie", "nierentowne kopalnie" Polacy musieli płacić cały masę podatków, które zabierały im blisko 40 procent dochodów.

Dzisiaj system fiskalny wyciąga z Polaków ponad 60 procent dochodów - gdy już zlikwidowano wiele kopalń, stoczni i tysiące - rzekomo nierentownych zakładów pracy.
Natomiast Skarb Państw - czyli my wszyscy - zadłużeni jesteśmy na bilion złotych (wedle oficjalnych statystyk, bo nieoficjalnie jest dwukrotnie więcej)

Jednym ze środowisk, które przez lata wmawiało Polakom konieczność wyprzedaży Majątku Narodowego - byli członkowie Unii Polityki Realnej.
Z wielkim tupetem i bezczelnością głosili, że całe zło tkwi we współwłasności społeczeństwa.

Kiedy w latach dziewięćdziesiątych - w Krajach Zachodnich ludzie zaczęli rozumieć - czym jest globalizm i protestowali podczas "szczytów gospodarczych", to Korwin-Mikke wyzywał protestujących od "lewaków, awanturników, ludzi niedojrzałych".
W czasie późniejszej wizyty Busha Juniora w Polsce składał mu wiernopoddańcze petycje i prosił o przyjęcie Polski do NAFTA.
A było to już kilka lat po tym - jak dowiodłem, że polską gospodarkę niszczy międzynarodowy kapitał żydowski, który nazwać można "globalistami".
Dzisiaj Korwin-Mikke staje na czele pochodów - rzekomo patriotycznych.
Czy znowu chce wyprowadzić Polaków na manowce?

W okresie Pierwszej Solidarności zdawałem sobie sprawę, że wśród działaczy tego ruchu jest wielu agentów SB.
Po 1989 roku poznaliśmy nazwiska wielu z nich. Ale myślę, że najważniejsi do dziś dnia są ukryci.

Podobną wiedzę o agenturze zdobyliśmy na temat zachodnioeuropejskich pacyfistów, którzy działali na korzyść komunistycznej Rosji.
Dziś już wiemy, że prawie wszyscy byli agentami NKWD, a nie jakimiś "użytecznymi głupcami" - jak to nieraz się nam wciskało.

W życiu można czasem popełnić błąd.
Notoryczne "popełnianie błędów" traktować należy tylko - jako zaplanowane działanie.
Nieprzerwalne działanie na szkodę Polski traktować należy tylko jako działanie agenturalne.

Kilka dni temu oglądnąłem wypowiedź Stanisława Michalkiewicza - w trakcie spotkania na KUL w 2010 roku.
Już na samym wstępie poraził mnie poziom bredni i nihilizmu moralnego reprezentowanego przez popularnego dziś redaktora z drugiego obiegu.
Po pierwsze to pomylił komunistyczną demagogię, że "większość ma rację" z aksjomatami demokracji.
Dalej wciskał, że rzekomo w "demokracji każdy musi kimś rządzić" - co było przecież główną zasadą stalinowskiego terroru i nie występowało w żadnej demokracji.

Michalkiewicz - jak rasowy agent wpływu wmawia swoim słuchaczom, że demokracja jest zła.
A skoro tak - to nigdy Polacy nie zaczną walczyć o swoje prawa - bo przecież wszystkie rodzaje protestów społecznych są przejawem ruchów demokratycznych.

Dzisiaj, kiedy jawnym jest to -jakie oszustwa dokonują żydowscy bankierzy, byli prominentni działacze Unii Polityki Realnej wygłaszają odważne tezy o bankierach - dające im poklask.
Dlaczego takich treści nie wypowiadali w latach dziewięćdziesiątych?
Dlaczego w latach dziewięćdziesiątych nie ostrzegali przez żydowskimi gangsterami ekonomicznymi?

UPR-owcy proponują nam - by jednego zdegenerowanego polityka - zastąpić innym. Bo wedle nich demokracja jest zła.

Historia Polski dzieli się na okresy - gdy rządzili tu ludzie honoru i okresy - gdy panowała powszechna demoralizacja.
Niezależnie od tego - czy patrzymy na lata panowania królów, czy okres Rzeczypospolitej Szlacheckiej, to właśnie stan moralności rządzących decydował o stanie państwa.

Każdy system sprawowania władzy może być przyjazny dla obywateli - gdy rządzą ludzie honoru.
A kiedy panuje powszechny nihilizm to nawet najwspanialsza idea sięga bruku.

Odrodzenia suwerenności Polski nie dokona żadna jednostka.
Do tego potrzebny jest masowy ruch obywateli - posiadający gwarancję, że po wygraniu walki będą mieli wpływ na kierunek zmian w Polsce.

Aby wyleczyć Polaków z patriotycznego myślenia - różni agenci wpływu wmawiają społeczeństwu, że demokracja jest zła.
A w takiej sytuacji nigdy nie powstanie masowy ruch odrodzenia polskości.
Komu taki stan rzeczy jest na rękę?!

Link do filmu z wypowiedzią Michalkiewicza na KUL.
Stanisław Michalkiewicz o demokracji jako metodzie powszechnej tyranii:

http://www.youtube.com/watch?v=HZm5TIKOH0M
6 październik 2012

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Czy Rydzyk to współczesny Luter?
styczeń 28, 2003
PAP
Korporacyjna maszyna wojenna w akcji
sierpień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
KRRiT: monitoring programowy Radia Maryja PAP
grudzień 3, 2002
PAP
Erozja wszystkiego
wrzesień 25, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
Poprawki dla pasażerów
sierpień 11, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Unia Europejska - dinozaur czekający na dobicie?
sierpień 25, 2004
Carl Beddermann
"Krew jego spadnie na nas i na syny nasze"
Politycznego szantażu wobec Husajna ciąg dalszy

luty 9, 2003
zaprasza.net
Polska będzie płacić Żydom.
październik 14, 2006
Dorota
PRÓBA WYŁUDZENIA
grudzień 14, 2002
Kazimierz Z. Poznanski
Cuda, cuda ogłaszają...
styczeń 6, 2006
Waldemar Łysiak
Polski tylko z nazwy
sierpień 27, 2002
Nasz Dziennik
Monitoring materiałów wyborczych w TVP
listopad 5, 2006
PAP
Najlepsi mecenasi kultury nagrodzeni
wrzesień 16, 2002
PAP
Korporacyjna maszyna wojenna stosuje terror
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Konwencjonalna Trzecia Wojna Światowa?
wrzesień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
2008.02.23. Serwis wiadomości zagranicznych w 3ch językach
luty 25, 2008
tłumacz
Ocena wyborów ( Według Macieja Giertycha )
styczeń 1, 2008
przesłał .
Medal Wolnosci
grudzień 8, 2005
przesłała Elżbieta
można w najpodlejszym systemie robić coś pożytecznego... Redakcyjna rozmowa z Mikołajem Kozakiewiczem
czerwiec 2, 2002
Krzysztof Markuszewski
Polska polityka energetyczna
lipiec 1, 2007
.
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media