|
Czas nagli. Partia narodowa winna powstać jak najszybciej!
|
|
Polakom od zawsze miesza się w głowach by łatwiej było nami rządzić.
Od dłuższego czasu staram się edukować w najprostszych pojęciach politycznych, ale chyba drepczę w miejscu.
Może tym razem się uda.
Nie ma demokracji tam, gdzie ludzie nie mają zapewnionego bezpieczeństwa socjalnego.
By łatwiej rządzić narodami to ludzi myślących pozbawia się pracy a wtedy zamiast o polityce myślą o własnym przetrwaniu.
Ponieważ moja świadomość społeczna i polityczna wynika z wiedzy przekazanej mi przez mojego ś.p. Dziadka to pokutuje we mnie dziewiętnastowieczna definicja "lewicy".
Mogę w kółko powtarzać, że w PRL-u rządził neofeudalny motłoch, którego spadkobiercami jest dziś SLD, ale nikt nie będzie się bawił we niuanse.
Skoro pogrobowcy komuny nazywają siebie "lewica" to tak ich ludzie odbierają.
"Nacjonalizm wzbudza uzasadnione lęki" - napisał kiedyś Dariusz Kosiur - usiłując tworzyć nowe doktryny medialne.
Jest faktem, że teorie głoszone przez takich ludzi budzą u mnie niechęć bo kłamstwo jest dla nich chlebem powszednim.
By nie pozostać gołosłownym pozwolę sobie przywołać tekst - w którym tenże ideolog nacjonalizmu udowadniał, że Święta Inkwizycja powstała po to - by bronić ludzi przed torturami.
Również na temat Piłsudskiego wypisywał wiele kłamstw.
Musimy zachować rozsądek i być świadomymi, że Sanacja najprawdopodobniej ukrywała niewygodne fakty z życia Piłsudskiego.
Ale opowiadanie bredni, że przejął on władzę w Polsce po to - by reprezentować interesy Niemiec to wyjątkowo perfidne kłamstwo.
A takie rzeczy opowiadali ludzie mieniący się "nacjonalistami".
Po co prowadzę ten wywód?
Już dawno temu napisałem, że nie ma dziś w Polsce różnicy między partiami prawicy i lewicy.
To wszystko - jedno wielkie szambo.
Jaka więc winna być partia reprezentująca Polaków?
1. Winna to być partia pilnująca polskiej suwerenności - bo tylko skończony idiota może uwierzyć - że obcy zadba o nasze interesy.
A szumowiny od lat wmawiają Polakom brednie, że Unia Europejska zatroszczy się o nich.
2. Winna to być partia dbająca o zapewnienie możliwości rozwoju - dla każdego obywatela, który chce pracować i rozwijać się dla dobra własnego i dla dobra Państwa Polskiego.
3. Winna to być partia demokratyczna. A więc wierna aksjomatom prawdy i umożliwiająca Polakom poznanie jej.
4. Aby zrealizować powyższe zadania - ich realizacją muszą sie zająć ludzie honoru. Dlatego przywrócenie podstawowych aksjomatów honoru i godności ludzkiej powinno być celem i zasadą postępowania takiej partii.
5. W swojej działalności zawsze będziemy popełniać błędy.
Jak najszybsze wykrycie błędu i rozsądne usuniecie jego skutków - winno być jednym z ważniejszych kierunków myślenia polityczno-społecznego.
Przeczytałem dziś "ranking ministrów w Rządzie Tuska" i poczułem zażenowanie.
Podobno najlepszymi ministrami są Sikorski i Zdrojewski.
To brzmi jak jakiś wyjątkowo czarny humor.
Tusk powinien wymienić wszystkich ministrów. Tylko skąd ich weźmie - skoro w PO są tylko jeszcze głupsi.
Gdyby Tusk miał minimum rozumu (bo o posiadaniu przez niego honoru nawet nie marzę), to powinien podać się do dymisji.
A w takiej sytuacji scena polityczna się zamota i niewykluczone są nowe wybory.
Czy Polacy chcą znowu wybierać mniejsze zło?
Niezbędne jest natychmiastowe zawiązanie partii narodowej!
Narodowej - ale nie nacjonalistycznej - bo to słowo odnosi się do negatywnych treści z historii.
Jako pierwszy składam deklarację członkowstwa w partii Partii Polaków działającej wedle wskazanych powyżej aksjomatów.
Przypominam, że na dole jest słowo "kontakt".
|
|
20 luty 2012
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Miałeś chamie złoty róg
lipiec 24, 2008
Artur Łoboda
|
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (4)
listopad 14, 2003
Anna Kozioł
|
Głupi Jaś
październik 6, 2003
Marek Ludwikiewicz
|
Unia Eurosowiecka
maj 14, 2005
przesłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Koszulki z podobizną Hitlera
lipiec 23, 2004
|
Nowojorska rada przeciwko Autonomii
sierpień 16, 2002
IAR
|
Ubierz swoją choinkę
grudzień 24, 2002
|
Pożar Reichstagu już był
Czy potrzebna będzie prowokacja z radiostacją Gliwice
kwiecień 14, 2003
PAP
|
"Korzyści" z liberalizacji polskiego handlu
luty 9, 2007
Dariusz Kosiur
|
pl.j.Fiasko demokracji,czy tryumf medialnego prania móżdżków???
październik 25, 2007
D.DUZY MALKONTENT.
|
"Silna kobieta" w USA?
wrzesień 11, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czytane między wierszami
styczeń 1, 2003
Artur Łoboda
|
Kilka słów prawdy o bezrobociu
marzec 17, 2004
Adrian Dudkiewicz
|
"Kontynuacja działań" czyli kretynizm zinstycjunalizowany po krakowsku
luty 24, 2003
http://www..dziennik.krakow.pl/
|
To tylko kwestia ceny
listopad 29, 2008
PAP
|
Znowu wstyd dla Polski! Zreformować system karny!
wrzesień 7, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Dla kogo robił Schnepf?
luty 19, 2007
Tomasz Sommer
|
Hitler zawsze atakował na wiosnę. Wyjątkiem atak na Polskę.
luty 22, 2003
PAP
|
I jest cacy
lipiec 4, 2003
Alina
|
Mydlenie Oczu na Temat Iraku
listopad 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|