|
"Raport" MAK
|
|
Tragedia z 10 kwietnia 2010 roku była tak porażająca i wymykająca się ze wszelkich ram myślenia, że trudno było wyrazić obiektywną opinię.
Tytuł naszej wiadomości z 10 kwietnia 2010 roku brzmiał "Wypadek, zamach stanu, czy zemsta Putina?"
Po ośmiu miesiącach możemy stwierdzić, że ziściły się wszystkie trzy elementy tytułowego pytania.
Zacznę jednak od początku.
Głównym winowajcą tej tragedii jest Lech Kaczyński.
Kiedy wojuje się z Putinem to ponosi się wszelką odpowiedzialność za każde zdarzenie - które ma związek z jego osobą.
Idąc w paszczę lwa - wraz z cała grupą osób - ponosi się za nich odpowiedzialność.
Nie wolno było Kaczyńskiemu podejmować takiego ryzyka!
Ale tu ujawnia się mizerota umysłowa tego człowieka - który nie potrafił przewidzieć reakcji swojego wroga.
Kolejnym elementem tej układanki jest postawa polskojęzycznego rządu.
Wygląda na to, że Rosjanie odwalili "brudną robotę" i uwolnili Platformę Obywatelską od osoby Lecha Kaczyńskiego i jego świty.
Z tego powodu Tusk i Komorowski pozwolili Rosjanom "posprzątać" po "mokrej robocie" i oddali wszystkie dowody w sprawie.
Taśma magnetofonowa - na której rejestruje się parametry lotu w tak zwanych "czarnych skrzynkach" ma to do siebie, że można ją łatwo nadpisać.
Magnetofony szpulowe z serii ZK140 kasowały częściowo jedną ze ścieżek i napisywały nad nią. kolejne nagranie, pozostawiając część oryginału.
Dziś dowiadujemy się, że dowódca lotu z 10 kwietnia - 2010 roku dał komendę odlotu z lotniska, kiedy przyrządy nawigacyjne wskazywały wysokość 100 metrów.
I dziwnym trafem Komisja MAK tego nie doczytała. Nie doczytała również tego, że samolot był 60 metrów niżej, niż wskazywały przyrządy pokładowe.
Zamiast tego uwypuklono wiadomość, że w ciele gen. Błasika był alkohol.
To bardzo dziwna wiadomość - w sensie podwójnym.
Każdy koroner wie, że po śmierci człowieka - w jego organizmie wytwarza się alkohol. Jego stężenie zależy od konkretnego organizmu i od tego - co denat zjadł przed śmiercią.
Im później robi się sekcję - tym większe stężenie alkoholu.
Zastanawiające jest również to, że sprawdzono akurat poziom alkoholu we krwi Błasika. A od kilku miesięcy sowiecka agentura prowadziła kampanię medialną służącą wmówieniu społeczeństwu polskiemu, że to właśnie Błasik pilotował samolot.
Dla ropy i wielkich zysków z jej transportu, Rosjanie dwukrotnie napadali na Czeczenię.
Nie zawahali się przed prowokacją ze zburzeniem budynku zamieszkałego przez własnych pracowników służb specjalnych.
Usunięcie Kaczyńskiego - który stał na przeszkodzie do zysków z transportu ropy do Europy Zachodniej, wydaje się prawdziwą przyczyną tej tragedii.
|
|
17 styczeń 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Na poczatku, ...to znaczy zaraz po 10 kwietnia 2010 byłem przekonany, że mieliśmy do czynienia z "katastrofą" (mniej więcej w stylu takim jaki aktualnie obowiązuje w polit-poprawnych mediach). Ale z czasem zacząłem w to powątpiewać, ponieważ w tej sprawie zaczęło pojawiać się coraz więcej znaków zapytania (zwłaszcza w świetle świadomie niszczonych czy jakimś cudem "niezachowanych" dowodów).
I chociaż nie raz nie zgadzałem się z Panem Arturem (jak np. dawno temu w kwestii odpowiedzialności W.Putina za głośne zamachy na bloki mieszkalne, które stały się pretekstem do drugiej wojny czeczeńskiej) to teraz z satysfakcją stwierdzam, że ma Pan sporo racji.
p.s.
zgodnie ze starą rzymską maksymą (parafrazując): najbardziej podejrzany jest ten kto najwięcej zyskał, a beneficjentów zamachu jest kilku ... |
|
2011-01-17
Aleksy
|
 |
|
|
| Własnie dziś oglądałem zdjęcia zwęglonych ciał Irakijczyków. Zabito ich dla zysków z ropy. |
|
2011-01-17
Artur Łoboda
|
|
|
|
Kołodko zostaje
Miller też
grudzień 19, 2002
Adam Zieliński
|
Wojskowa dyktatura
wrzesień 4, 2003
Stanisław Tyminski
|
Pensje
maj 14, 2003
red. Krzysztof
|
Moralność a la moralność
październik 27, 2005
Piotr
|
Czy Żydzi Wygrali Drugą Wojnę Światową?
marzec 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zakaz budowania dróg!
czerwiec 27, 2007
INTERIA.PL
|
Dyplomata Protestuje Przeciwko Torturom
luty 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Świnki morskie w amerykańskich mundurach?
wrzesień 6, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Odwaga cywilna
czerwiec 28, 2005
|
Coraz słabsza hegemonia USA na świecie?
maj 31, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nasza Polska: Obrońmy Polskę!
luty 4, 2003
|
Manifest antykapitalistyczny
listopad 20, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
Sprawa Kurdystanu utrudnia destabilizację Iranu przez USA
listopad 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
2009.02.18. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
luty 18, 2009
tłumacz
|
WorldCom ogłasza bankructwo
lipiec 22, 2002
PAP
|
Jednomandatowe okręgi wyborcze - próba symulacji na podstawie wyników wyborów z 2001 roku
wrzesień 13, 2004
Adam Sandauer
|
Bez honoru
sierpień 27, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Agentura tego dopilnuje
marzec 19, 2008
PAP
|
HAARP straszna bron
kwiecień 12, 2005
Goska
|
USA, Iran – a sprawa polska
maj 8, 2006
Janusz Korwin-Mikke
|
|
|