|
Stalinowski wymiar bezprawia będzie trwał dalej
|
|
Wiele lat temu stwierdziłem że połączenie funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego - jak też podporządkowanie Wymiaru Prawa Rządowi, skutkuje całkowitym złamaniem zasady trójwładzy.
W takiej sytuacji Wymiar Prawa jest jedynie elementem represji wobec społeczeństwa. Represji ukierunkowanej na ochronę rządku przed kontrolą społeczną.
Moje wnioski - podobnie jak dziesiątki innych wypowiedzi, zostały przejęte przez polityczna swołocz.
W tym wypadku przez polityków "Platformy Obywatelskiej".
Jednym z haseł wyborczych PO było oddzielenie Prokuratora Generalnego od funkcji ministra.
Oczywiście takie rozwiązanie jest tylko działaniem zastępczym.
Prokurator Generalny pozostanie finansowany przez Rząd a więc nie ulegnie zmianie zależność personalna.
Ja postulowałem całkowite uniezależnienie Wymiaru Prawa od Rządu - do wybieralności w wyborach społecznych - włącznie.
Uniezależnienie finansowe jest tylko warunkiem podstawowym.
Banda degeneratów - która na pośmiewisko ludzkie przyjęła nazwę "Prawo i Sprawiedliwość" zamiast reorganizować Wymiar Prawa, zamiast wyczyścić go z pozostałości stalinowskiego bandytyzmu, wykorzystała narzędzia prawne do ataku na bezbronne pielęgniarki.
Powtórzyli haniebny postępek Jaruzelskiego - gdy za morderstwo Grzegorza Przemyka skazano lekarkę pogotowia i pielęgniarzy.
PiS - dla spacyfikowania środowiska lekarskiego i pielęgniarskiego zaatakował lekarzy i pielęgniarzy.
O reformie Wymiaru Prawa nawet nie myślał.
Kiedy dziś PO chce "odwalić" jedną z obietnic wyborczych, prawnik "Prezydenta RP" ogłasza że spowoduje to "obniżenie poziomu bezpieczeństwa obywateli". Tym samym wskazuje że "bezpieczeństwo obywateli" widzi tylko w stalinowskim wydaniu.
Ilu jeszcze Polaków da się nabrać na politycznych oszustów?
Ilu Rydzyków i innych oszołomów będzie wspierać antyspołecznych poilt-meneli.
|
|
18 wrzesień 2009
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Lodu nie było!
grudzień 20, 2003
|
Handel z Rosją
listopad 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy Libanowi Grozi Nowa Krucjata?
marzec 12, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"¬le księgowała"
lipiec 6, 2002
PAP
|
Szef NBP kontra prezydent
marzec 8, 2006
|
Niezadowolenie i sprzeciw ws. tarczy na Zachodzie
luty 5, 2008
marduk
|
Putin i inni
luty 5, 2005
zaprasza.net
|
Zrobieni na szaro
październik 22, 2003
Ryszard Jakubowski
|
Niewidzialne imperium
sierpień 13, 2003
Zbigniew Labędzki
|
Kiedy przygłup próbuje coś tłumaczyć
maj 24, 2008
Artur Łoboda
|
Poszukiwacze prawdy
czerwiec 30, 2006
Wojciech Łapiński
|
Apel do Prezydenta RP RP Lecha Kaczyńskiego
styczeń 30, 2008
przeslal przyjaciel
|
Ciemność z Zachodu
czerwiec 6, 2008
Izrael Szamir
|
Demontaż publicznej służby zdrowia przy bezczynnosci rządu
październik 1, 2007
dr Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia P
|
Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich otrzymał od władz Gdańska prawo własności do działki w mieście o powierzchni ponad 3,6 h
wrzesień 6, 2007
Interia, PAP
|
Ustruj dla człowieka
sierpień 27, 2003
"Głos"
|
Drwiący śmiech pokoleń, czyli- o duchowym niewolnictwie
luty 23, 2008
Marek Jastrząb
|
Tu i ówdzie i gdzie indziej też
maj 16, 2006
Marek Olżyński
|
Zadają się z Żydami
listopad 6, 2005
Artur Łoboda
|
Gdyby Kopernik był poprawny politycznie
marzec 31, 2006
Dariusz Kosiur
|
|
|