ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Prawdziwym powodem, dla którego rząd chce, abyście co 3 miesiące otrzymywali booster COVID-19 jest to, że u zaszczepionych rozwija się nowa forma AIDS 
 
Toksykologia kontra wirusologia: Instytut Rockefellera i kryminalne oszustwo w sprawie Polio 
Wybuch choroby w roku 1907, w Nowym Jorku dał dyrektorowi Instytutu Rockefellera, doktorowi Simonowi Flexnerowi, złotą okazję do wysunięcia roszczeń do odkrycia niewidzialnego “wirusa” wywołującego coś, co arbitralnie nazwano poliomyelitis. 
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej 
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
 
Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności 
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
OLEŚNICA. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZBRODNI  
 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
LESZEK MILLER. Najgorszy premier w historii Polski 
Dziś wielu stara się przedstawiać go jako autorytet – idol liberalnych mediów, a nawet, ku zaskoczeniu, części młodej prawicy. Ale kiedy spojrzymy na fakty, jego rządy z lat 2001–2004 jawią się jako czas biedy, bezrobocia i gigantycznej korupcji.
 
Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce 
Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid 
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
 
Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach 
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!

 
Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce 
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje jedynie zarejestrowane ubytki zdrowia po szczepieniach. Ale tylko do 4 tygodni po szczepieniu.


 
Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
więcej ->

 
 

Konferencja naukowa



„Formuły patriotyzmu w Europie Wschodniej i Środkowej
od nowożytności do współczesności (XVI–XX w.)”

Termin konferencji: 14–16 września 2006 roku



Komisja Wschodnioeuropejska Polskiej Akademii Umiejętności, Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacją dla Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zapraszają na konferencje naukową
„Formuły patriotyzmu w Europie Wschodniej i Środkowej od nowożytności do współczesności”

Intencją organizatorów konferencji jest wprowadzenie do ożywionej w ostatnich latach debaty naukowej nad historią narodów i nacjonalizmów oraz imperiów
i imperializmów w Europie Środkowej i Wschodniej (którą rozumiemy tutaj jako historyczny obszar obejmujący kraje dawnych imperiów Romanowów, Habsburgów i Rzeczypospolitej) nowej płaszczyzny studiów porównawczych. Ich przedmiotem pragniemy uczynić formuły patriotyzmu: rozumienie pojęcia ojczyzny – patrii i zobowiązania wobec niej.
Jak owe formuły patriotyzmu powstawały w poszczególnych wspólnotach politycznych Europy Środkowej i Wschodniej, w konkretnych grupach społecznych, etnicznych? Jak, pod wpływem jakich czynników zmieniały się? Jakie zachodziły interakcje (ewentualne wpływy, konflikty) między formułami patriotyzmu w poszczególnych wspólnotach? Jaką rolę odgrywały w nich symbole obcego: wroga, ale też sojusznika? W jaki sposób odzwierciedlała się w nich reakcja na wyzwania modernizacyjne? Jak zderzały się owe formuły z innymi lojalnościami: religijną (np. wspólnoty prawosławnej czy katolickiej), cywilizacyjną (np. wspólnoty europejskiej czy słowiańskiej), lub ideologiczną (np. wspólnoty „proletariackiej”)? A jak z lojalnościami „niższego rzędu” – lokalną, regionalną?
To niektóre z pytań, jakie chcielibyśmy postawić uczestnikom naszej sesji. Pragniemy zatem uwzględnić w niej samą historię pojęcia w krajach naszego regionu, jak też spojrzenie na jego rzeczywiste wymiary społeczne, polityczne, kulturowe. W refleksji interdyscyplinarnej (historycznej, socjologicznej, politologicznej, semiotycznej i in.), w konfrontacji spojrzeń różnych szkół historiograficznych chcielibyśmy określić pole dalszych wspólnych, komparatystycznych studiów nad jednym z tak ważnych, a tak słabo wciąż rozpoznanych wyznaczników społeczno-kulturowej tożsamości elit i masowych grup społecznych, jaki stanowią właśnie formuły patriotyzmu.

Pod względem merytorycznym konferencje przygotowuje Komisja Wschodnioeuropejska Polskiej Akademii Umiejętności (dr Andrzej A. Zięba: andrzejzieba1@wp.pl) oraz Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego (dr hab. Andrzej Nowak: wydawnictwo@arcana.pl).

Miejsce konferencji:
Aula Polskiej Akademii Umiejętności
Ul. Sławkowska 17
Kraków

Informacje:
Katarzyna Zięcik
Fundacja dla UJ
Ul. Karmelicka 34
Te. 012/ 632 38 30
Serdecznie zapraszamy!

http://www.klub.uj.pl/teksty/konferencje.php?konferencja=0


12 wrzesień 2006

 

  

Archiwum

prezydent nie zmienia opinii o Huszczy
styczeń 7, 2004
Protest poszkodowanej przed Sądem w Białymstoku. Kobieta przykuła się do barierki przed drzwiami sądu
styczeń 13, 2007
Adam Sandauer
Młodzieży-ratujcie się II
lipiec 27, 2008
mik
Gdyby nie Balcerowicz
październik 13, 2005
numerus clausus i numerus nullus
lipiec 10, 2008
Piotr Hßbner
Media milczą
luty 2, 2003
zaprasza.net
Atomowy szantaż
sierpień 30, 2003
prof. Iwo Cypraian Pogonowski
Sierpniowa Rocznica Hieroszimy i Nagasaki
sierpień 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
STOEN jeszcze raz
grudzień 26, 2002
Artur Łoboda
Sumienie ruszyło Rzecznika Prezydenta Bush’a?
listopad 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
. - fakty sprawdzic każdy może
maj 16, 2006
Jeremiasz
Ile kosztuje niewola ?
kwiecień 7, 2008
Prof. dr hab. Anna Ra?ny
Poprawa sytuacji Alkaidy spowodowana fiaskiem w Iraku i Afganistanie
styczeń 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Do polskiej - lewicowej młodzieży
marzec 28, 2004
Artur Łoboda
MTK Spodek
luty 26, 2006
PAP
Poprawność polityczna wedle posłanki PiS - Szczypińskiej
styczeń 7, 2009
Artur Łoboda
Żydowskie media - cd
czerwiec 15, 2004
Artur Łoboda
Czudaki ukraszajut mir
listopad 29, 2006
luzak
Czy kara śmierci ograniczyłaby skalę przestępczości?
wrzesień 22, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Żydokomuna
listopad 8, 2004
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media