ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
Promieniowanie telefonów komórkowych, kontrola, uzależnienie – sposoby wyjścia z pułapki cyfrowej 
5G to technologia totalnej kontroli, która prze okazji niszczy zdrowie użytkownika 
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Ubezpieczenie od szczepień na kowida 
Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. 
Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki 
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? 
Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID 
Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. 
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków 
„Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. 
Nastąpił globalny zamach stanu 
Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. 
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani 
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
 
Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida 
 
więcej ->

 
 

sukiennice

W mrozy Sukiennic jest mniej


Latem puchną od upałów, zimą kurczą się nawet o 3,5 cm! ¬le znoszą przeróbki i okoliczne remonty. Sukiennice pękają. - Nie ma powodu do obaw - uspokajają jednak naukowcy z Politechniki Krakowskiej.

Siatka pęknięć w wielu miejscach Sukiennic przypomina pajęczynę. To w większości drobne rysy i nie zwracają niczyjej uwagi. Jednak pęknięcia nad pierwszą arkadą zachodniej ściany zaczęły ostatnio niepokoić przechodniów. - Są znacznie większe i przypominają całkiem spore gałązki. Czy Sukiennice nie są zagrożone? - pyta jeden z czytelników "Gazety".

Z pytaniem o stan zabytku zwróciliśmy się do Zarządu Budynków Komunalnych - administratora Sukiennic. W ZBK nie byli zaskoczeni. - Już rok temu zleciliśmy dwie ekspertyzy - powiedział nam Krzysztof Kamuda, kierownik referatu technicznego spółki.

Badania wykonał dr inż. Stanisław Karczmarczyk z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Przede wszystkim ocenił najbardziej zagrożony fragment, jakim są narożniki północnej strony budynku. Większość uszkodzeń to według niego efekt błędów popełnianych podczas prac budowlanych w Sukiennicach i ich sąsiedztwie na przestrzeni wielu wieków. Szkody spowodowały m in. budowa toalet w podziemiach Sukiennic na początku XX stulecia i budowa stacji transformatorowej przy północno-zachodnim narożniku. Nie wyklucza też, że część uszkodzeń powstała podczas badań archeologicznych Kramów Bogatych w 2003 r., a także renowacji nawierzchni po zachodniej stronie Sukiennic w 2004 r.

Na tym nie koniec. Budynek o długości 111 m nie ma elementów dylatacyjnych, zapobiegających odkształceniom na skutek różnic temperatur. Mrozy i upały powodują, że w ciągu roku wydłuża się lub skraca o ponad 3,5 cm. Przy bardzo niskich temperaturach szerokość szczelin rośnie.

Wśród przyczyn powstawania rys Karczmarczyk wymienia także nierównomierne osiadanie fundamentów.

Najgro?niejsze znajdują się nad pierwszą arkadą północno-zachodniego narożnika. Na pęknięcie poniżej nich zostało w 1995 r. założone tzw. szkło kontrolne, które miało ustalić dynamikę pęknięcia. Zdjęcia dołączone do ekspertyzy ukazują jedno niewielkie pęknięcie. Naukowiec stwierdza, że "stan budynku Sukiennic można ocenić jako na ogół dobry, a uszkodzenia nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa". To uspokaja, jednak obawy budzi to, że prace wykopaliskowe w okolicy północnej ściany potrwają jeszcze do marca.

- Możemy zainstalować kolejne szkła kontrolne - powiedział nam Krzysztof Kamuda. W Zarządzie Dróg i Komunikacji, odpowiadającym za prace na płycie Rynku, nie uzyskaliśmy informacji, czy stan pęknięć jest aktualnie monitorowany. Małgorzata Sawińska z Zarządu Budynków Komunalnych poinformowała, że w 2006 r. planowane jest rozpoczęcie remontu Sukiennic. Według zaleceń ekspertyzy Politechniki Krakowskiej północne narożniki Sukiennic powinny zostać wzmocnione specjalnymi taśmami z włókna węglowego. Szczeliny powinny wtedy zniknąć.

Dariusz Jędrzejewski

gazeta.pl
7 luty 2006

 

  

Archiwum

Apel o pracę dla Polaków w UE
kwiecień 4, 2006
Samohipnoza
wrzesień 23, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Złodziejskie rekomendacje
kwiecień 24, 2003
Artur Łoboda
Prymas: uczmy się miłości
kwiecień 11, 2004
PAP
Zdekomunizować Roosevelta !!!
maj 9, 2007
marduk
"Amerykański Hak" na K & K
październik 14, 2007
przysłał MG
2x
luty 11, 2006
aaa
Madagaskar, Hiszpania, „Ost Juden” i Holokaust
październik 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Liberalni doradcy Watykanu
grudzień 10, 2006
Marek Głogoczowski
Dla PAP to są "Dziwne praktyki w VW!"
wrzesień 14, 2008
PAP
Jozef Mackiewicz "Prawda w oczy nie kole"
marzec 18, 2008
...
List otwarty do Pana Brattmana, Editor@Isurvived.org
wrzesień 21, 2004
Piotr Bein
Czy kara śmierci ograniczyłaby skalę przestępczości?
wrzesień 6, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Awantura wokół Rynku Głównego
luty 5, 2006
Gazeta Krakowska
Totalitarne metody w amerykańskim kasynie
październik 25, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Polak potrafi
sierpień 15, 2003
Stanisław Krajski
Zagrożenie Gospodarki Globalnej i Kłopoty USA?
maj 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Tragedia Narodu Polskiego
marzec 20, 2007
przeslala Elzbieta
Od gazowej maski
maj 15, 2003
Do Iraku z kneblem w ustach
maj 26, 2003
przesłała Elżbieta
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media