ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
Cicha Broń do Cichych Wojen 
 
Iran mówi „nie” zakończeniu blokady Cieśniny Ormuz po przyznaniu się Trumpa | Janta Ka Reporter 
 
Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r 
"Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
23 października 2020 zespół złożony z Claire Edwards (byłej redaktor pracującej dla ONZ, badaczki i mówczyni), Stevena Whybrow (dziennikarza śledczego, aktywisty, badacza Prawa Naturalnego i mówcy), Lucasa Alexandra (dziennikarza i prowadzącego telewizję internetową Age of Truth) oraz kilku innych osób, doręczył prezydentowi Austrii pismo, które następnie zostało odczytane i wyjaśnione bardziej szczegółowo na konferencji prasowej. 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej 
Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! 
David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid  
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
więcej ->

 
 

Tolerancja ?

Tolerancja

Pojecie tolerancji odnosi się do przyzwalania na istnienie wierzeń, opinii i rytuałów religijnych innych niż panująca religia lub przekonania. W angielskim języku są dwa słowa zbliżone do siebie znaczeniowo: "toleration" i "tolerance." To drugie słowo odnosi się do "wytrzymywania," "znoszenia," "przyzwalania na błędy," "bycia tolerancyjnym," "wytrzymałość na urazy," etc.



Bracia Polscy lub Arianie, których nazwa jest końcówką słowa "Anty-Trynitarianie" byli jednymi z pionierów pojęcia tolerancji w Europie, zwłaszcza po ich banicji do Holandii, gdzie założyli wydawnictwo "Biblioteka Fratrum Polonorum.." Książki Braci Polskich miały wielki formatywny wpływ na filozofie Barucha Spinozy i John'a Locke. Ten ostatni miał z kolei wielki wpływ na zawartość ideową tekstu amerykańskiej deklaracji niepodległości.



Dziś w Ameryce nie istnieje przewaga sił politycznych Chrześcijan nad Żydami. Wręcz przeciwnie. Pod płaszczykiem wymogów tolerancji Żydzi uzurpują sobie prawo weta w mediach i twórczości artystycznej zwłaszcza, jeżeli nawiązuje do spraw ich dotyczących. W porównaniu do Żydów Polska mniejszość w Ameryce jest słaba i nie ma możliwości protestowania w obliczu licznych anty-polskich, często wręcz oszczerczych, wypowiedzi Żydów w mediach. Słyszy się takie wypowiedzi przy każdej okazji kiedy Polska jest wspomniana. Doszło do tego, że ludzie przemilczają Polskę w czasie jakichkolwiek publicznych dyskusji w telewizji, żeby się nie narazić na żydowskie ataki i z ich powodu trącić watek dyskusji. Żydzi wytworzyli tego rodzaju nietolerancję oszczerczą propagandą żydowskiego ruchu roszczeniowego. W braku tolerancji Żydów dla Polaków w Ameryce poważną role odgrywa nieznajomość historii, z której ludzie w Ameryce znają tylko fragmenty wyrwane z kontekstu przez licznych autorów żerujących na tragedii żydowskiej czasu wojny.



Charakterystyczną dla naszych czasów jest sprawa filmu Mela Gibsona "Pasja" ("The Passion") o ostatnim dniu życia Chrystusa i kwestii czy ten film "wzmacnia opinię o zbiorowej winie Żydów za śmierć Jezusa." Tego rodzaju krytykę, wbrew ogólnej pochwale tego filmu przez krytyków, sformułowała bardzo bojowa żydowska Liga Przeciw Oczernianiu (Anti-Defamation League, pod kierownictwem Foxmana).



Kilka lat temu Polacy założyli Polish Anti-Defamation League w Kalifornii. Żydzi z ligi Foxmana wnieśli sprawę do sadu i uzyskali nakaz zabraniający Polakom używania tej nazwy. Od tej pory Polacy na nagłówku swojego biuletynu organizacyjnego drukują: "Former Polish Anti-Defamation League" (Uprzednio Polska Liga Przeciw Oczernianiu). Naturalnie ta nazwa tez się Foxmanowi nie podoba, ale stwierdza ona obiektywny stan rzeczy. Niestety kolosalna dysproporcja sił na korzyść Żydów nadal jest faktem.



Jak wspomniałem film "Pasja" jest uważany za wielkie osiągniecie artystyczne i atak radykalnych Żydów ma charakter czysto polityczny. Nie przebierają oni w środkach. Żydzi i podlegli im "szabas goje" (tak nazywano Chrześcijan służących Żydom w czasie szabasu, w czasie którego wiele czynności było Żydom zakazane). Piszą jak na zamówienie listy w kampanii mającej udowodnić zły wpływ filmu "Pasja" na widzów. Fragmenty listów tych, opublikowane przez "Press Information" Simon Wiesenthal Center, maja wykazać nienawiść w stosunku do Żydów i mają być dowodem przeciw filmowi Gibson'a. Akcja ta ma wykazać, że Foxman i inni radykalni Żydzi maja "Prawo do dialogu" z "przywódcami Chrześcijan" żeby dalej o tej sprawie mówić i tak bez końca opó?niać wprowadzenie na ekrany w kinach filmu "Pasja." Spór wokół filmu "Pasja" jest próbką tego, jak dzięki kontroli mediów Żydzi nadużywają pojęcia tolerancji.



Szermowanie hasłem tolerancji jest cechą charakterystyczną dla osób dziś związanych z liberałami, komunistami, żydowskim ruchem roszczeniowym etc. Tolerancja jest wielkim hasłem wypaczonego "dialogu," gdyż grupy te sobie tylko uzurpują prawo do stwierdzania, czy czyjeś opinie są "tolerancyjne." Prawa do otwartej dyskusji publicznej i przedstawiania swoich racji odmawiają oni innym, i przez to są przykładem nietolerancji, która charakteryzowała i nadal charakteryzuje dzialanosc wyżej wymienionych grup.



Małżeństwa pederastów, prawa lesbijek i adopcje dzieci przez zboczeńców w imię tak pojmowanej tolerancji są przykładami narzucania społeczeństwu uznawania, że zboczenia są równie dobre jak tradycyjny porządek uznawany przez większość społeczeństwa. Dziwna jest też tolerancja mediów amerykańskich dla zbrodni ekstremistów izraelskich popełnianych codzień na ciemiężonej ludności palestyńskiej.



W ogóle publiczność amerykańska nie ma okazji widzieć w telewizji okrucieństwa Izraelczyków wobec zrozpaczonych Palestyńczyków. Nie ma w Ameryce protestów przeciw budowie tysiąca kilometrów wysokiej ściany na pasie stumetrowej szerokości, która to ściana niszczy życie gospodarcze i społeczne na terenach miast i wsi arabskich. Sharon zbudował już 200 kilometrów tej "bariery bezpieczeństwa" i nie przerywa dalszej konstrukcji mimo tego, że niby "popiera pertraktacje pokojowe."



Od Polaków, komunistyczna i liberalna wersja tolerancji obecnie wymaga uległości i zgody na gwałcenie historii Polski. Polska jest zalewana literaturą koncentrującą się na historii i doświadczeniach Żydów nieproporcjonalnie pozostawiając w cieniu opisy tego, co się naprawdę działo z Polakami w czasie ostatniej wojny. Tego nie widzi jednokierunkowa tolerancja praktykowana dziś w Polsce przez liberałów i oportunistów, zwłaszcza komunistów, którzy chcą zdezorganizować polską tradycyjną tkankę społeczną.
21 sierpień 2003

Prof. Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Robienie Wariata
luty 6, 2005
Kazimierz Poznański
Stany Zjednoczone - natychmiast won z Iraku! Ręce precz od Iranu!
styczeń 29, 2007
Przedruk z: Workers Vanguard nr 884, 19 stycznia 2
Pacjent też człowiekiem; 12 pazdziernika pikieta przed Pałacem Prezydenta RP
październik 3, 2006
Adam Sandauer
Green Day: petycja przeciw wojnie w Iraku
grudzień 1, 2002
Wstyd za Instytut Pamięci Narodowej
luty 26, 2003
Dr Leszek Skonka
Kapitalizm (2)
kwiecień 29, 2004
Artur Łoboda
Fachowcy od kreciej roboty
październik 2, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Polska nauka zasugerowana zerem bezwzględnym
marzec 10, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Pokłosie SB
maj 30, 2005
dr Leszek Skonka
Konstytucja zagłady
marzec 8, 2005
Tomasz Ja?wiński - Nowa Myśl Polska
"Sługa dwóch Panów" szefem Euro-Parlamentu?
lipiec 10, 2004
Marek Głogoczowski
Czy Polacy znowu dadza sie oszukac ?
kwiecień 20, 2005
Nasz Dziennik
Kwadratowe kłamstwo przy stole okrągłym
kwiecień 21, 2004
Andrzej Fromm
Bezprawne przetrzymanie pasażera w samolocie
sierpień 25, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Co z Polska?
wrzesień 21, 2006
mik4
Tyle lat minęło a społeczeństwo jak było głupie takim pozostało
ZA MOWIENIE PRAWDY 10 LAT WIEZIENIA

luty 5, 2003
Siemaszko
Co było "polskie", jest "prywatne"
październik 31, 2005
PAP
Prasa a PKB
grudzień 19, 2004
Mirosław Naleziński
Wróżki na odsiecz Balcerowiczowi
grudzień 29, 2005
Dysproporcja nuklearna między Izraelem i Iranem
luty 3, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media