ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Papież błogosławi strażników de Rotschild  
To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata.  
WHO: Poprzez zdrowie publiczne do globalnej dyktatury 
Traktat WHO oraz poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych to bezpośredni atak globalistów na demokratyczne, suwerenne narody świata (chociaż już wiemy, że tak naprawdę ani one „demokratyczne”, ani „suwerenne”) w celu ustanowienia sanitarnej dyktatury WHO pod pretekstem walki z niekończącymi się pandemiami (a według nowej, zmienionej niedawno przez WHO definicji „pandemii”, pandemią może być dosłownie wszystko - może być „pandemia otyłości”, „pandemia depresji”, „pandemia kataru”, "pandemia alergii", itd.) 
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS 


Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). 
Śledztwo w sprawie zbrodni wojennych w Strefie Gazy  
To "pierwsze w historii ludobójstwo transmitowane na żywo... Jeśli ludzie są nieświadomi, to są świadomie nieświadomi" 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Bezczelność syjonistycznych "nadludzi" 
Już nie kryją się ze swoją pogardą do reszty świata.

 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Jak to jest z kowidem na Florydzie? 
 
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
więcej ->

 
 

Urodziny generała Hallera

Na urodziny generała Hallera

Sesja naukowa, pokaz je?dziecki ułanów oraz uroczysta Msza św. i ognisko stanowiły główne punkty obchodów 130. rocznicy urodzin gen. Józefa Hallera. Impreza odbyła się w podkrakowskich Jurczycach, gdzie generał się urodził i wychowywał.

- Takie obchody organizujemy już po raz trzeci. Nasze spotkania mają charakter patriotyczno-religijny, gdyż generał Józef Haller był właśnie taką osobą - powiedział nam Leszek Krupnik, jeden z organizatorów obchodów. Tradycyjnie wśród tematów sesji naukowej znalazły się zagadnienia dotyczące hymnu narodowego oraz samej postaci generała. Tym razem zostały przedstawione nowe kontrowersyjne aranżacje "Mazurka Dąbrowskiego", które ożywiły dyskusję na jego temat. Referenci przybliżyli także przebieg cudem wygranych walk o Warszawę. Słoneczne popołudnie zachęciło wielu mieszkańców Jurczyc oraz pobliskich wiosek do udziału w sobotnim pokazie jazdy konnej w wykonaniu szwadronu z Kawalerii Pomorza Nadwiślańskiego. Impreza odbywała się m.in. przy dworku, w którym swe młode lata spędził Józef Haller, a który został udostępniony przez obecnego właściciela specjalnie na tę okazję. Wczoraj w ramach uroczystości hallerowskich przy ołtarzu polowym została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. bp Kazimierz Nycz. Obok ołtarza stanął obraz Matki Bożej Hallerowskiej, sprowadzony z pobliskiego kościoła parafialnego w Radziszowie. Wizerunek Maryi podczas ostatniej swojej pielgrzymki pobłogosławił sam Ojciec Święty Jan Paweł II.
Jak co roku organizatorem obchodów były Towarzystwo Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków w Jurczycach oraz Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Mazurka Dąbrowskiego.
Generał broni Józef Haller (odznaczony Orderem Orła Białego, Krzyżem Virtuti Militari V kl., czterokrotnie Krzyżem Walecznych), urodził się 13 sierpnia 1873 r. Został wychowany na wsi w wielodzietnej rodzinie w atmosferze głębokiej religijności z dominującym kultem Najświętszej Maryi Panny. W domu wpajano mu także postawy patriotyczne. Generał nigdy nie odwrócił się od tych wartości, co uwidaczniało się w jego działalności. Ukończył szkoły wojskowe, a studia wyższe dały mu szeroką wiedzę z dziedziny artylerii. Służył w wojsku austriackim, potem austro-węgierskim. Swoją decyzję tłumaczył następująco: "Osiągnąwszy stopień kapitana, nie mogąc się niczego więcej w artylerii austriackiej nauczyć, opuszczam ją, by w inny sposób służyć krajowi, aż do chwili, w której Ojczyzna mnie będzie potrzebowała". Po opuszczeniu armii zajął się pracą patriotyczno-społeczną. Organizował kursy rolnicze, hodowlane, mleczarskie. Był związany również z ruchem skautowym i powstającym wokół niego Towarzystwem Gimnastycznym "Sokół", gdzie młodzież była przygotowywana do walki zbrojnej o niepodległość Polski. Z tej właśnie gałęzi powstało harcerstwo. Od 1912 r. prowadził kursy żołnierskie i oficerskie, przygotowując kadry, które podczas I wojny światowej odegrały ważną rolę w polskim czynie zbrojnym. W stoczonych bojach niejednokrotnie przykład i charyzmat generała pozwalał wygrywać bitwy z góry skazywane na niepowodzenie. W lipcu 1918 r. we Francji objął dowództwo tworzącej się Armii Polskiej, zwanej Armią Błękitną. Po wojnie nowoczesne wyposażenie armii - samoloty i broń pancerna - wzmocniło tworzące się Wojsko Polskie w kraju. W 1920 r. Haller otrzymał funkcję generalnego inspektora armii ochotniczej. W czasie Bitwy Warszawskiej dowodził wojskami broniącymi przedpola stolicy. Po zwycięstwie piłsudczyków został przeniesiony w stan spoczynku za potępienie zamachu stanu marszałka Józefa Piłsudskiego z maja 1926 r. Po wybuchu II wojny światowej przedostał się do Francji i oddał się do dyspozycji tworzącego się rządu gen. Władysława Sikorskiego. Po zakończeniu wojny pozostał na emigracji w Londynie, gdzie zmarł 4 czerwca 1960 r.
11 sierpień 2003

Marcin Austyn 

  

Archiwum

"Jestem Obywatelem USA a nie małpą!"
luty 8, 2004
antycenzor
Judeochrześcijański Marek Jurek
lipiec 1, 2006
Adam Wielomski
Ameryka traci wpływy w byłych republikach sowieckich
październik 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (7)
listopad 14, 2003
Palestyńczycy w „Żelaznej Klatce”
listopad 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Nadzieja Kwaśniewskiego
grudzień 12, 2002
Artur Łoboda
Adam Michnik - miedzy lwem a lisem
wrzesień 17, 2002
GAZETA POLSKA
Pierwsze potwierdzone nazwiska na Cracow Screen Festival
styczeń 31, 2008
Zmarł Kazimierz Dejmek
styczeń 1, 2003
Artur Łoboda / PAP
Komitet Obrony Polskiej Ziemi "PLACÓWKA"
luty 7, 2003
List otwarty do Premiera Rzeczpospolitej
luty 8, 2007
USOPAL
Kto i po co...
kwiecień 24, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Energetyczne Rezerwy Azji Środkowej Rosną – uzupełnienie 1go stycznia, 2009
styczeń 3, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Być czy mieć?
maj 20, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Duma lobby Izraela
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Podróż po starym lądzie (3)
maj 3, 2008
Artur Łoboda
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" Rozdział 9
kwiecień 5, 2006
Israel Adam Shamir
Ateiści chcą pokazać pornografię w kościele!
listopad 22, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Bez retuszu-Jerzy Robert Nowak
październik 20, 2003
Adrian Dudkiewicz
Bykołówstwo
luty 11, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media