ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Iran mówi „nie” zakończeniu blokady Cieśniny Ormuz po przyznaniu się Trumpa | Janta Ka Reporter 
 
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 
 
Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce 
Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim 
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID 
Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. 
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
Cicha Broń do Cichych Wojen 
 
Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej 
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
 
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
więcej ->

 
 

USA traci na sile. Spadek Bogactwa USA



USA traci na sile i ma miejsce spadek bogactwa USA jako państwa. Bardzo do tego stanu rzeczy przyczynili się Żydzi nowojorscy, trockiści nawróceni na radykalny syjonizm, którzy zastosowali taktykę Leona Trockiego „permanentnej wojny na rzecz komunizmu” tym razem permanentnej wojny na rzecz ich wersji demokracji fasadowej, zakulisowo manipulowanej przez właśnie radykalnych syjonistów, megalomanów, którzy chcą rządzić światem za pomocą amerykańskiej maszyny wojennej.

W tym celu Żydzi nowojorscy uformowali ideologię „rewolucyjnego konserwatyzmu” pod nazwą neo-konserwatyzmu, który wcale nie jest ruchem zachowawczym, ale działa pod płaszczykiem ruchu zachowawczego. Natomiast masy wyborców potrzebne do przejęcia władzy w USA uzyskano wśród fundamentalistów protestanckich, którzy wierzą, że warunkiem koniecznym powrotu Chrystusa na ziemię jest zwycięstwo Żydów nad Arabami. Równolegle tradycja ekspansjonizmu wojskowego w USA, zaczęta około 1900 roku, również jest nazywana ruchem konserwatywnym.

Napaść na Irak, według nawróconego na radykalny syjonizm, Paul’a Wolfowitz’a, wice ministra obrony USA, miał być szybko i całkowicie spłacony z rabunku ropy naftowej z Iraku, natomiast prezes komisji (9/11) Zelikow, znany Polonii ze zniszczenia katedry Kościuszki przy University of Wirginia, powiedział, że napad na Irak dokonano dla dobra bezpieczeństwa państwa Izrael. Przepowiednia Wolfowitz’a nie sprawdziła się i obecnie ekonomiści oceniają, że koszty napadu na Irak przekroczą dwa tysiące miliardów dolarów.

Tymczasem wyż na giełdzie nowojorskiej był utrzymywany dzięki taniemu paliwu i nisko procentowym pożyczkom hipotecznym, często nieostrożnie i kilkakrotnie udzielanych bez sprawdzenia możliwości spłat. Tak, więc obecny kryzys jest spowodowany rosnącymi cenami paliwa i niespłacanymi pożyczkami hipotecznymi. Wzrost cen paliwa najbardziej osłabił gospodarkę i nadal będzie zmniejszał bogactwo USA w przyszłości.

Wysoki wyż ekonomiczny w pó?nych latach 1990 powstał dzięki niskim cenom paliwa i Amerykanie zaczęli kupować coraz większe domu i samochody. W rezultacie wartość nieruchomości szła w górę, Na przykład ceny przeciętnych domów w latach 2002 do 2004 wzrosły z 290,000 dolarów do 446,000 tak w Kalifornii jak i w Waszyngtonie. Wzrost cen domów szerzył się na mniej zamożne dzielnice.

Ludzie kupowali domy ponad ich stan nieraz 80 km i więcej od ich miejsca pracy, do którego dojeżdżali modnymi wielkimi samochodami, spalającymi bardzo dużo paliwa by dojechać do domów. Według Wydziału Energii spożycie paliwa wzrosło z 17 milionów standartowych baryłek w 1990 roku do 21 milionów w 2004 roku, czyli o 24%.

Cena paliwa ustalona od 9 do 11 dolarów za baryłkę ropy naftowej w 1998 roku osiągnęła 100 dolarów 2 stycznia 2008 roku, oraz na dodatek większość paliwa była importowana, za który to import w 1998 roku USA zapłaciło około 45 miliardów dolarów a w 2007 roku 400 miliardów dolarów, popadając w coraz większe długi. Natomiast firma naftowa Exxon (Esso) miała blisko 45 miliardów zysku w 2007, co stanowi rekord światowy.

Koszt paliwa wzrastał wraz z rosnącym zapotrzebowaniem Chin i Indii przy jednoczesnym szybkim wyczerpywaniu rezerw, zwłaszcza jako paliwo wielkich samochodów modnych w USA. W miarę jak koszt paliwa szedł w górę wartość dolara malała. Rosły koszty dojazdu do pracy i koszty spłat długów hipotecznych ponad siły wielu Amerykanów żyjących nad stan.

Brak możliwości spłacania długów hipotecznych spowodowało obecny kryzys zwłaszcza w czasie, kiedy ceny ropy naftowej dochodziły do stu dolarów za baryłkę, co ograniczało ilość pieniądza na inne cele. Karty kredytowe konsumentów w USA liczą 23% za udzielony kredyt, tak że przeciętny Amerykanin jest zadłużony na 9000 dolarów. Wyzysk firm kart kredytowych również pochodzi z narzucanych wysokich opłat. Rekordowe bankructwa w USA są spowodowane głównie 1. chrobami, 2. stratą pracy, 3, rozwodami.

Wielkie modne samochody stały się zbyt kosztowne i nie mogły konkurować z małymi ekonomicznymi w użyciu paliwa (Toyota, Honda), co odbiło się fatalnie na producentach wielkich samochodów w USA. Kiedy, 2 stycznia 2008 cena ropy naftowej osiągnęła 100 dolarów za baryłkę, giełda w Nowym Jorku poniosła duże straty. Cena paliwa w stosunku do dolara poszło w górę o 350% w stosunku do euro o 240% i w stosunku do złota o zero procent.

Panika została chwilowo zatrzymana przez bank centralny USA za pomocą dużej obniżki kursu pożyczek dolarowych, ale zapanowało przekonanie, że recesja jest nie unikniona, być może na skalę z roku 1929 i to osłabi gospodarkę USA, głównie z powodu importu paliwa, na które USA w ubiegłej dekadzie USA wydało ponad 1500 miliardów dolarów, z czego duża część znalazła się w funduszach inwestycyjnych Kuwejtu, Abd Dabi, etc. Fundusze te mają 3,000 miliardów dolarów i w roku 2015 prawdopodobnie będą miały 12,000 miliardów dolarów.

Fundusze te kupują udziały w bankach w USA. Ma miejsce wielkie przesunięcie bogactwa z USA, do zasobnego w paliwo Bliskiego Wschodu i Rosji. W 2007 roku wartość odpływu bogactwa z USA wyniosło 750 miliardów dolarów według Międzynarodowego Funduszu Monetarnego, w dodatku do tysięcy miliardów długu USA w Chinach i w Japonii.

Prezydent Bush żebrał niedawno w Arabii Saudyjskiej, żeby podniosła produkcję nafty i otrzymał odpowied? od ministra energii Aki Al-Naimi, że podniesie on produkcję wtedy kiedy cena rynkowa będzie tego wymagać. USA jest w biedzie z powodu kosztów importu paliwa i producenci na tym korzystają. Na oczach świata USA traci na sile i cierpi z powodu spadku bogactwa. Czyżby była to zapowied? końca dominacji globalnej przez USA kierowanego interesami radykalnych syjonistów.

WWW.pogonowski.com
7 luty 2008

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Parada dziwek czyli: "jestem Europejczykiem"
marzec 14, 2003
Artur Łoboda
WYPRZEDAŻ MAJˇTKU KOMUNALNEGO POLAKÓW Samorządowcom ku rozwadze!
lipiec 28, 2007
Dariusz Kosiur
Tusk: referendum w sprawie zmian w konstytucji
czerwiec 6, 2004
Ogryzek leży w kałuży
lipiec 16, 2008
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
PIEŚŃ SŁOWIAŃSKA DO „ŁUPASZKI”
luty 9, 2009
Zygmunt Jan Prusiński
Apel o Uczczenie Pamięci Ofiar Stalinizmu
czerwiec 27, 2006
Leszek Skonka
Patrole Egzekucyjne Szkolone przez USA?
grudzień 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Kiedy Polacy zaczną mówić prawdę?
lipiec 29, 2008
Artur Łoboda
Nowy "Rurociag Pokoju"
czerwiec 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Bez tromtadracji
luty 26, 2005
Andrzej Kumor Mississauga
Dlaczego będą (?) wieszać Saddama Husseina ?
grudzień 28, 2006
tezlav von roya
O stosunku z perspektywy Lecha Kaczyńskiego
październik 28, 2008
tłumacz
Próba rozumu
wrzesień 10, 2007
Artur Łoboda
Łotr - który zniszczył polskie górnictwo ma jeszcze czelność coś powiedzieć
styczeń 18, 2009
Dariusz Ciepiela
Jajko czy kura? - Kapitalizm (3)
lipiec 28, 2004
Artur Łoboda
Euroentuzjaści czyli strach przed wolnoscią
kwiecień 30, 2003
przesłała Elżbieta
Dysproporcja nuklearna między Izraelem i Iranem
luty 3, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Na pastwę szakali. ( Tym razem Brunono Schulz )
lipiec 10, 2002
PAP
Porażka w Gazie
styczeń 12, 2009
Izrael Szamir
Gdy brakuje antysemityzmu, należy go samemu wykreować: Żydówka sama namalowała sobie swastyki na drzwiach
listopad 9, 2007
bibula
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media