|
| www.globalresearch.ca |
|
| świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO |
|
| FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań |
|
| Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS). |
|
| Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów |
|
| Jak jeden mąż przyjęto błędny model matematyczny i zamknięto w domach miliony ludzi wpędzając ich w dodatkowe problemy zdrowotne i finansowe. Zrujnowano gospodarki, zlikwidowano całe branże, przekreślono cały dorobek na temat zdrowego stylu życia. |
|
| Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? |
|
| |
|
| Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19” |
|
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
|
|
| Atak pistapo w Gdańsku |
|
| Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r. |
|
| Zełenski kupił sobie dwa jachty |
|
| Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? |
|
| Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem |
|
| Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag |
|
| Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku |
|
| Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani |
|
| Nastąpił globalny zamach stanu |
|
| Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. |
|
| Lockdown w Anglii |
|
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
|
|
| Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID |
|
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.
„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. |
|
| "Babcia Kasia" |
|
| Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek |
|
| Covid to operacja wojskowa |
|
| Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” |
|
| David Icke w LondonReal TV |
|
| Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka. |
|
| Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce |
|
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje jedynie zarejestrowane ubytki zdrowia po szczepieniach. Ale tylko do 4 tygodni po szczepieniu.
|
|
| Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW |
|
|
|
| Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca |
|
|
|
| Aresztować Netanjahu |
|
| Protest w Warszawie po decyzji Rządu. |
|
| PiStapo atakuje rodziny |
|
| Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje. |
więcej -> |
|
Asesor to nie sędzia
|
|
Sam Trybunał Konstytucyjny wskazał, iż instytucja asesora może nie spełniać konstytucyjnych wymogów prawa do sądu. Asesor nie jest sędzią w rozumieniu konstytucji.
....i przekazał problem sejmowi.
MY JEDNAK NIE BĘDZIEMY BEZCZYNNIE CZEKAĆ KOLEJNE LATA ZNOSIĆ BEZPRAWIE W SˇDACH I GODZIĆ SIĘ Z CZĘSTO NIESPRAWIEDLIWYMI I NIEPROCEDURALNYMI WYROKAMI WYDAWANYMI PRZEZ NIEUPRAWNIONYCH ASESORÓW SˇDOWYCH.
Dlatego każdemu, komu do orzekania wyznaczono asesora sądowego radzimy wnieść o wyłączenie go powołując się na następujący fakt:
- Konstytucja RP nie przewiduje wydawanie wyroków przez asesorów - asesor nie jest sędzią w rozumieniu konstytucji i nie realizuje prawa obywatela do rozpoznania sprawy przez niezawisły i niezależny sąd.
Niekonstytucyjność orzekania przez asesorów poruszaliśmy wielokrotnie na stronach AP. Istotne artykuły to:
Asesor nie jest sędzią w rozumieniu konstytucji, tak więc kiedy sądy pozbędą się niedoświadczonych asesorów? Od kiedy sędziowie będą poddawani próbie czy nadają się do pełnienia tych odpowiedzialnych funkcji urzędniczych?
Asesor powinien pomagać sędziemu, a nie wydawać wyroki - niekonstytucyjność asesury - czas na nowy model sprawiedliwego sądownictwa w Polsce.
Trybunał Konstytucyjny w sprawie asesorów dalej mataczy - dlaczego tak trudno osądzić sędziom własną sprawę, a polityczne tak łatwo?
O niejednokrotnie dziwnych wyrokach i śmiesznych orzeczeniach wydawanych przez asesorów, których tylko skromna część została opisana na stronach AP można zapoznać się z linków opisujących wpadki i przekręty - czyli po prostu głupotę asesorów:
Każdy przeglądający dowolny kodeks karny, cywilny itd. nie znajdzie ani słowa o tym że asesor może wydawać wyroki - wszędzie używany jest wyraz "sędzia". Z tego prosty wniosek - wyroki wydawane przez asesorów są jedynie świstkiem papieru do dowolnego wykorzystania :-)
Można iść dalej i powiedzieć że w sądach jest nie tylko naruszane, a wręcz łamane prawo przez sam fakt, że młody niedoświadczony, a często i niedouczony asesor bezprawnie może decydować o losach ludzi, nie mając "zielonego pojęcia" nie tylko z podstaw medycyny czy księgowość ale i życia rodzinnego.
Jak na razie pierwszym krokiem pozbawiono było pozbawienie przez Trybunał Konstytucyjny możliwości wydawania przez asesorów wniosków o tymczasowe aresztowania, jak też w sprawach zagrożonych wysoką karalnością.
- Asesorzy powinni orzekać i nabierać doświadczenia, ale nie dotyczy to postanowień o stosowaniu tymczasowego aresztowania. Zwłaszcza w przypadku najpoważniejszych spraw, jak zabójstwo czy rozbój. Tu potrzebne jest doświadczenie i nieuleganie naciskom - stwierdza prof. Piotr Kruszyński, karnista z Uniwersytetu Warszawskiego.
Sprawą asesorów miał się zająć sejm - ale sam się rozwiązał nie rozwiązując problemu niekostytucyjności orzekania asesorów. Trybunał Konstytucyjny kolejny raz oddalił ten problem, ponieważ rozstrzygnięcie go zgodnie z Konstytucją grozi zapaścią wymiaru sprawiedliwości - ale to w końcu nie jest problem obywateli poszkodowanych przez asesorów.
Sam projekt zmiany konstytucji i ustawy sędziowskiej leży wprawdzie w Sejmie od kwietnia, ale nie powołano komisji, która by nad nim pracowała. Pierwotnie rozprawa przed TK miała się odbyć już w lipcu, jednak Trybunał odroczył ją jednak na 24 pa?dziernika. Do tego czasu posłowie mieli się uporać ze zmianą nie tylko ustawy o ustroju sądów powszechnych, ale i konstytucji.
Nic z tego nie wyszło i zapewne długo nie wyjdzie.
Dlatego to my z pomocą czytelników postanowiliśmy zająć się nagłośnieniem faktów niekonstytcyjności orzeczeń asesorów jak też nieetyki sędziów TK którzy korporacyjnie bronią młodszych kolegów nie reagując na szkody jakie są wyrządzane społeczeństwu przez tych niekompetentnych urzędników sądowych.
Problem ten jest o tyle skomplikowany dla Temidy, że asesorzy stanowią niemal 25 proc. kadry orzeczniczej w sądach i rocznie załatwiają ok. 3 mln spraw - to dowodzi o skali szkód jaką wyrządzają swoją niewiedzą.
W sądach rejonowych pracuje dziś 5237 sędziów oraz 1637 asesorów. W niektórych nawet zatrudnionych jest więcej asesorów niż sędziów.
Kiedy i czy w ogóle będzie rozpatrzony prezydencki projektem zmian w konstytucji i ustawa o sądach powszechnych, zgodnie z którym "sędziowie na czas próby" zastąpiliby asesorów i byliby powoływani na okres od 2 do 4 lat oraz stale weryfikowani jak wszyscy urzędnicy - dzisiaj nie da się ustalić.
A sprawa jest pilna ponieważ terminy biegną i codziennie przedawniają się sprawy w których orzekali asesorowie bez uprawnień i wiedzy.
Dzisiaj sędziowie korzystając z "niezawisłości od głupoty", "dożywocia pełnionego stanowiska" i "immunitetu na przekręty", co doprowadziło tą korporację do typowej miernoty w stylu dowcipów o blondynce, czy policjantach. Po prostu ta władza w swojej głupocie nie uwzględniła moc i niezależność internetu, gdzie każdy może opisać ich mataczenia i nieetyczne postępowania. Faktem się stało, że ten skorumpowany zawód przestał cieszyć się jakimkolwiek autorytetem wśród społeczeństwa.
Ponieważ politycy aktualnie zajęci są swoją kampanią wyborczą my dla odreagowania zapraszamy czytelników do debaty na temat sędziów i asesorów.
Redakcja |
|
11 wrzesień 2007
|
|
Z. Raczkowski
|
|
|
|
Ludzki odruch względem przestępców.
kwiecień 28, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
|
Apel do wyborców
luty 21, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dla dobra Izraela od trockizmu do neokonserwtyzmu
maj 3, 2007
Ico Cyprian Pogonowski
|
Nowa wojna - nic nowego
marzec 20, 2007
wasylzly
|
Hej kto Polak na bagnety
kwiecień 12, 2006
Publikacja wolnej prasy polskiej
|
Medialny lincz przed osądzeniem?
styczeń 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Nie utopmy przyszłości w tej krwi
lipiec 16, 2003
Andrzej Kumor
|
Kwaśniewski jednym z najbliższych sojuszników Busha
wrzesień 15, 2002
PAP
|
"PaRDeS" Izraela Adama Shamira (Rozdział I)
styczeń 26, 2006
|
Śmierć czatuje na sportowców a Temida na urzędników
marzec 2, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Grzech zaniechania
styczeń 14, 2007
Bogusław
|
"Co mi z wolności, kiedy nie żyje moja rodzina"
kwiecień 7, 2003
|
Lepper nie ufa Kołodce, chce rozliczyć prezydenta
lipiec 30, 2002
PAP
|
POLSKA - UNIA 19
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Czy dojdzie do kompromitacji społeczności międzynarodowej - rezolucja nr 1442
luty 25, 2003
IAR
|
Agitacja na rzecz tarczy w Radiu Maryja i TV Trwam
styczeń 30, 2007
Gracjan Cimek, www.pnlp.org.pl
|
Sędziów na mydło
lipiec 31, 2008
Izrael Szamir
|
Zbiorcze sprostowanie jednej serii fałszywek PAP
czerwiec 18, 2008
tłumacz
|
Polityczna ciuciubabka
sierpień 22, 2008
Artur Łoboda
|
Mordercy Olewnika
styczeń 23, 2009
...
|
więcej -> |
|