ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków 
„Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. 
Andrzej Duda rozdawał ordery tym, którzy czcicli UPA 
Zobaczcie jakie zdanie mają Ukraińcy o Polakach? 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Nastąpił globalny zamach stanu 
Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne 
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?



 
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
Iwo Cyprian Pogonowski 
Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności 
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
więcej ->

 
 

Media -IV władza ta kryształowa


Ujawniam treść pisma o działaniu mediów i agencjach PR, który w listopadzie przekazałem wszystkim arlamentarzystom i najważniejszym politykom w państwie.
Ze względu na aferę z posłem Łyżwińskim, która rozpoczęła się w międzyczasie, opó?niłem przekazanie artykułu do publicznej wiadomości, by nie mógł być on traktowany w jakikolwiek sposób, jako reakcja na zachowanie mediów w sprawie posła Łyżwińskiego.


--------------------------------------------------



Od 2001 roku zaczęła obowiązywać ustawa, prawo farmaceutyczne.Zezwolono (art.52) by leki, te sprzedawane bez recept, mogły być reklamowane.
Zachęcanie "...do stosowania produktu leczniczego mająca na celu zwiększenie liczby przepisywanych recept, dostarczania, sprzedaży lub konsumpcji produktów leczniczych..." stało się rzewidziane prawem. Firmy farmaceutyczne, dla zwiększenia sprzedaży, uruchomiły reklamy,promocje i inne działania prowadzone przez agencje Public Relations.

Wydatki na ten cel zmniejszą płacone podatki bo można je odliczyć od przychodów jako że są one poniesionym kosztem.


Jak wielkie są to pieniądze łatwo zorientować się, patrząc na cenniki reklam. Np emisja 30 sek. reklamy przez TVN w czasie dużej oglądalności, kosztuje do 60 tys. zł (wraz z WAT).



Gdy włączyć telewizor zawsze na którymś z kanałów, słyszymy, że xxxxxxx jest dobry na ból głowi i brzucha, na ból kości i zatok, że dobry jest na dzień i na noc. Leki pod względem ilości reklam, pobiły proszki do prania i piwo.

Obecnie Polska stała się jednym z największych konsumentów parafarmaceutyków i leków sprzedawanych bez recept.
Pracują nad tym firmy farmaceutyczne, agencje PR i media.


Marketing generuje sprzedaż. Ludzie leczą się w sklepach w kioskach, na stacjach benzynowych. Zachęceni reklamami, połykają tabletki. Jak nie pomoże jedna to bierze się dwie, a potem następną. Mimo ze reklamy czasem zalecają przeczytanie ulotki lub konsultacje ze specjalistą, to wielu sądzi, że sami leczą się właściwie. Miesięcznie na reklamy, wydawane są miliony jeśli nie setki milionów złotych. Na zakupy leków bez recept, znacznie więcej. Jaki może mieć to wpływ na zdrowie społeczeństwa, każdy osądzi sam.

Nie chcę tu analizować skutków zdrowotnych, lecz chcę przedstawić różne wypowiedzi i przypuszczenia dotyczące skutków tak znacznego uzależnienie mediów od pieniędzy z reklam firm leków.


Z finansów firm farmaceutycznych i możliwości wpływania na media i tą drogą na społeczeństwo, zdawał sobie sprawę Prezes Izb Lekarskich Konstanty Radziwiłł. Gdy zapowiadał powołanie koalicji Teraz Zdrowie, dla walki o zarobki lekarzy mówił: "...Koalicja "Teraz Zdrowie" jest skupiona na jednym postulacie: zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia. Jeżeli będziemy współdziałać z firmami farmaceutycznymi, ten postulat będzie bardziej słyszalny, nie ma co ukrywać: firmy farmaceutyczne mają ogromne pieniądze, które są potrzebne na lobbing..." [1]. Poza wszystkim innym,wypowied? ta budzi wątpliwości, czy firmy farmaceutyczne nie wykraczają w marketingu daleko poza zakres przewidziany Kodeksem Handlowym.


I rozpoczęto działanie: Kilka miesięcy po przystąpieniu do UE, zaczęło się straszenie exodusem lekarzy. Wydrukowano setki jeśli nie tysiące,artykułów o tym ilu to juz lekarzy wyjechało, ilu wyjedzie i jakie problemy mają szpitale z zatrudnianiem specjalistów. Podawano iż 4 czy 5 tys. lekarzy wystąpiło o dokumenty zezwalające na pracę w UE i już ich nie ma, lub zaraz nie będzie. Lekarze żądali podwyżek, a media wtórowały,nagłaśniając żądania i grożąc masową emigracją. Wmawiano społeczeństwu iż wydajemy tylko 3,8% PKB na zdrowie a inni więcej. Porównywano pełne wydatki na ochronę zdrowia innych państw z wydatkami sektora publicznego w Polsce.

Mechanizm jest prosty, jeden czy kilku napisze, a setki, bez sprawdzenia,powtarzają.

Jesienią tego roku WHO opublikowało, że na ochronę zdrowia, podobnie jak inni, wydaliśmy w 2003 r. 6,5% PKB a nie 3,8% PKB. Media nabrały wody w usta i niczego nie prostowały.


W końcu, jak twierdzi minister zdrowia, okazało się też iż w okresie dwóch lat od przystąpienia do UE, mimo silnej presji medialnej z Polski wyjechało ok. 1 tys. lekarzy co stanowi 1% pracujących w tym zawodzie. W tym samym czasie wyjechało proporcjonalnie znacznie więcej ludzi o innych zawodach. Tego porównania już media nie robiły.


Pamiętamy zeszłą kadencję parlamentarną. Media je?dziły po b. ministrze zdrowia M. Łapińskim, gdy oświadczył iż zajmie się lekami refinansowanymi. Je?dziły tak skutecznie iż minister został odwołany. Nie byłem pupilem SLD ani nie mogę być posądzany o sympatie do tamtego układu. Nie oceniam działań M. Łapińskiego, ale pozwolę sobie zacytować za publikacją Sylwestra Latkowdkiego, fragmenty książki b ministra. Łapiński pisze:
"...Jak tylko ogłosiłem, że biorę się za listę leków refundowanych zgłosili się do mnie dziennikarze, twierdząc, że przedstawiciele firm farmaceutycznych poszukują dziennikarzy, którzy wzięliby się za mnie.

(...) Spotkałem się niedawno z szefem jednej z najskuteczniejszych firm od czarnego PR-u w kraju. Rozmawialiśmy o jednym dziennikarzu, który pisał artykuły atakujące moją osobę. Z 600 tys. złotych, które otrzymał za artykuły, za 300 tys. kupił sobie mieszkanie."
[2].

Latkowski pisze dalej od siebie:
"...że działo się to za pośrednictwem lobbysty Marka Dochnala. O korumpowaniu dziennikarzy, czarnym PR, wspominali mi także wrogowie Łapińskiego. Jeśli to prawda co pisze w swej książce, to media czeka taki sam pogrom jak po aferze Rywina SLD..."
[2].

W innej publikacji Latkowski wspomina rozmowę z następcą Łapińskiego " (...) Marek Balicki, były minister zdrowia, opowiedział mi o konferencji prasowej, na której pojawiło się tylko dwóch, trzech dziennikarzy, a reszta to "pijarowcy" zainteresowanych firm farmaceutycznych. Każdy z dziennikarzy styka się "pijarem" i "pijarowcami", lud?mi służb, którzy chętnie służą pomocą, informacją, dokumentami, opracowaniami. Załatwią spotkanie, kontakt...." i zastanawia się dalej"(...) ...Ile nagrodzonych tekstów było podanych na tacy? Wiele. A ta kwestia powinna wreszcie wyjść na powierzchnię świata mediów, bo za wieloma tekstami stoją osoby lub firmy "pijarowskie", przedstawiciele służb: policji, wojska, ABW, WSI, które w tekście zastępuje się sformułowaniem wytrychem - nasze śledztwo dziennikarskie ustaliło, wykryło, doprowadziło do wniosków..."[3].

Ile jest prawdy w relacjach Mariusza Łapińskiego i Marka Balickiego nie wiem. Wiem natomiast jak na przestrzeni czasu, media traktowały informacje o problemie błędów lekarskich przekazywane przez Stowarzyszenie Primum Non Nocere, którym kieruję. Do roku 2002 publikowano lub relacjonowano, wszystkie przekazywane informacje. Telewizje organizowały programy poświęcone problemowi tuszowania błędów lekarskich. Po 2002 roku systematycznie zmniejszała się ilość programów o tej tematyce. Obecnie ma miejsce pełna blokada w mediach o wszelkich działaniach czy informacjach Stowarzyszenia.
Sporadycznie prosi się nas o jakieś komentarze do indywidualnych spraw.
Czasowy związek tych zmian ze wzrastającymi dochodami mediów z reklam leków nie jest dowodem na nic, ale rodzi on podejrzenia funkcjonowania mechanizmów korupcyjnych.


Pisano wielokrotnie że w opinii społeczeństwa, najbardziej skorumpowaną grupą są politycy. Takie opinię urabiają powtarzane przez lata doniesienia medialne.
Nie publikuje się jednak danych i nie badano korupcji IV władzy jaką są same media. Temat tabu czy wszyscy po prostu boją się tego ruszać? Sądzę że afera której bohaterem był L. Rywin, czy doniesienia M. Łapińskiego powinny były już dawno spowodować takie badania.
Czy jako proces społeczny, ma miejsce korumpowanie mediów, pytanie jest otwarte. Nie mamy i pewno łatwo nie będziemy mieć dowodów. Poza normalnymi czynnościami sprawdzającymi, wymagało by to rzeprowadzenia szeregu audytów i kontroli skarbowych. Pamiętać należy jednak że istnieją uzasadnione podejrzenia, a prawo zezwalające na lobbing medialny dla sprzedaży leków jest czymś co prowadzić może do korupcji.
Media stanowią IV władzę i to nie pochodzącą z wyborów. Warto zastanowić się czy osoby pełniące kierownicze stanowiska jak i właściciele, nie powinni zostać zobligowani, jak politycy, do publikowania corocznych oświadczeń majątkowych.

11 grudzień 2006

A.Sandauer 

  

Archiwum

Recenzja dokonana przez czas Kazimierz Z. Poznański: SUKCES REFORMATORÓW - PORAŻKA REFORM
grudzień 18, 2002
Kazimierz Poznański
Teoria spisku
czerwiec 10, 2005
Artur Łoboda
Rosja ma nową ideę
listopad 30, 2007
Igor Panarin
Jews killed Jews to create the state of Israel
maj 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
SLD - KAWIOROWA "LEWICA" JH
listopad 23, 2002
JH
Polska racja stanu a Unia Europejska
kwiecień 27, 2003
przesłała Elżbieta
Przygoda po charytatywnym zebraniu
luty 7, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Bykołówstwo
luty 11, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Pseudo atorytety!
październik 7, 2006
mik4
Brońcie się przed policyjnym zamachem stanu!
październik 20, 2004
cywilizowany
Za, a nawet przeciw
listopad 25, 2008
Artur Łoboda
Miałeś chamie złoty róg
lipiec 24, 2008
Artur Łoboda
Wirtualny i realny ruch narodowy
lipiec 4, 2008
Paweł Ziemiński
Tajna broń HAARP, czyli metafizyka ludzkiej głupoty
luty 13, 2005
Marek Głogoczowski
W Cieniu "Wojny Ostatecznej"
wrzesień 16, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Patriotyzm - duma narodowa
grudzień 12, 2002
Patriota
Bułgarski europoseł Stojanov: Cyganie żyją kosztem reszty społeczeństwa, Żydzi wykorzystują kryzysy ekonomiczne
styczeń 14, 2007
bibula- pismo niezależne
Koniec marzeń o suwerenności
Konwent Europejski ujawnił kolejną część projektu unijnej konstytucji

maj 30, 2003
Piotr Wesolowski, Bruksela
Sport - szlachetna rywalizacja?
lipiec 18, 2006
MirNal
Do Pracowników Ochrony Zdrowia
maj 18, 2006
Dariusz Kosiur 1605.2006
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media