ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
PiStapo atakuje rodziny 
Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje.  
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
Toksykologia kontra wirusologia: Instytut Rockefellera i kryminalne oszustwo w sprawie Polio 
Wybuch choroby w roku 1907, w Nowym Jorku dał dyrektorowi Instytutu Rockefellera, doktorowi Simonowi Flexnerowi, złotą okazję do wysunięcia roszczeń do odkrycia niewidzialnego “wirusa” wywołującego coś, co arbitralnie nazwano poliomyelitis. 
Folksdojcz 
Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Cicha Broń do Cichych Wojen 
 
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 
 
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Ukraińcy umierają walcząc z Rosjanami w interesie żydowskich włascicieli Ukrainy 
 
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
więcej ->

 
 

Media -IV władza ta kryształowa


Ujawniam treść pisma o działaniu mediów i agencjach PR, który w listopadzie przekazałem wszystkim arlamentarzystom i najważniejszym politykom w państwie.
Ze względu na aferę z posłem Łyżwińskim, która rozpoczęła się w międzyczasie, opó?niłem przekazanie artykułu do publicznej wiadomości, by nie mógł być on traktowany w jakikolwiek sposób, jako reakcja na zachowanie mediów w sprawie posła Łyżwińskiego.


--------------------------------------------------



Od 2001 roku zaczęła obowiązywać ustawa, prawo farmaceutyczne.Zezwolono (art.52) by leki, te sprzedawane bez recept, mogły być reklamowane.
Zachęcanie "...do stosowania produktu leczniczego mająca na celu zwiększenie liczby przepisywanych recept, dostarczania, sprzedaży lub konsumpcji produktów leczniczych..." stało się rzewidziane prawem. Firmy farmaceutyczne, dla zwiększenia sprzedaży, uruchomiły reklamy,promocje i inne działania prowadzone przez agencje Public Relations.

Wydatki na ten cel zmniejszą płacone podatki bo można je odliczyć od przychodów jako że są one poniesionym kosztem.


Jak wielkie są to pieniądze łatwo zorientować się, patrząc na cenniki reklam. Np emisja 30 sek. reklamy przez TVN w czasie dużej oglądalności, kosztuje do 60 tys. zł (wraz z WAT).



Gdy włączyć telewizor zawsze na którymś z kanałów, słyszymy, że xxxxxxx jest dobry na ból głowi i brzucha, na ból kości i zatok, że dobry jest na dzień i na noc. Leki pod względem ilości reklam, pobiły proszki do prania i piwo.

Obecnie Polska stała się jednym z największych konsumentów parafarmaceutyków i leków sprzedawanych bez recept.
Pracują nad tym firmy farmaceutyczne, agencje PR i media.


Marketing generuje sprzedaż. Ludzie leczą się w sklepach w kioskach, na stacjach benzynowych. Zachęceni reklamami, połykają tabletki. Jak nie pomoże jedna to bierze się dwie, a potem następną. Mimo ze reklamy czasem zalecają przeczytanie ulotki lub konsultacje ze specjalistą, to wielu sądzi, że sami leczą się właściwie. Miesięcznie na reklamy, wydawane są miliony jeśli nie setki milionów złotych. Na zakupy leków bez recept, znacznie więcej. Jaki może mieć to wpływ na zdrowie społeczeństwa, każdy osądzi sam.

Nie chcę tu analizować skutków zdrowotnych, lecz chcę przedstawić różne wypowiedzi i przypuszczenia dotyczące skutków tak znacznego uzależnienie mediów od pieniędzy z reklam firm leków.


Z finansów firm farmaceutycznych i możliwości wpływania na media i tą drogą na społeczeństwo, zdawał sobie sprawę Prezes Izb Lekarskich Konstanty Radziwiłł. Gdy zapowiadał powołanie koalicji Teraz Zdrowie, dla walki o zarobki lekarzy mówił: "...Koalicja "Teraz Zdrowie" jest skupiona na jednym postulacie: zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia. Jeżeli będziemy współdziałać z firmami farmaceutycznymi, ten postulat będzie bardziej słyszalny, nie ma co ukrywać: firmy farmaceutyczne mają ogromne pieniądze, które są potrzebne na lobbing..." [1]. Poza wszystkim innym,wypowied? ta budzi wątpliwości, czy firmy farmaceutyczne nie wykraczają w marketingu daleko poza zakres przewidziany Kodeksem Handlowym.


I rozpoczęto działanie: Kilka miesięcy po przystąpieniu do UE, zaczęło się straszenie exodusem lekarzy. Wydrukowano setki jeśli nie tysiące,artykułów o tym ilu to juz lekarzy wyjechało, ilu wyjedzie i jakie problemy mają szpitale z zatrudnianiem specjalistów. Podawano iż 4 czy 5 tys. lekarzy wystąpiło o dokumenty zezwalające na pracę w UE i już ich nie ma, lub zaraz nie będzie. Lekarze żądali podwyżek, a media wtórowały,nagłaśniając żądania i grożąc masową emigracją. Wmawiano społeczeństwu iż wydajemy tylko 3,8% PKB na zdrowie a inni więcej. Porównywano pełne wydatki na ochronę zdrowia innych państw z wydatkami sektora publicznego w Polsce.

Mechanizm jest prosty, jeden czy kilku napisze, a setki, bez sprawdzenia,powtarzają.

Jesienią tego roku WHO opublikowało, że na ochronę zdrowia, podobnie jak inni, wydaliśmy w 2003 r. 6,5% PKB a nie 3,8% PKB. Media nabrały wody w usta i niczego nie prostowały.


W końcu, jak twierdzi minister zdrowia, okazało się też iż w okresie dwóch lat od przystąpienia do UE, mimo silnej presji medialnej z Polski wyjechało ok. 1 tys. lekarzy co stanowi 1% pracujących w tym zawodzie. W tym samym czasie wyjechało proporcjonalnie znacznie więcej ludzi o innych zawodach. Tego porównania już media nie robiły.


Pamiętamy zeszłą kadencję parlamentarną. Media je?dziły po b. ministrze zdrowia M. Łapińskim, gdy oświadczył iż zajmie się lekami refinansowanymi. Je?dziły tak skutecznie iż minister został odwołany. Nie byłem pupilem SLD ani nie mogę być posądzany o sympatie do tamtego układu. Nie oceniam działań M. Łapińskiego, ale pozwolę sobie zacytować za publikacją Sylwestra Latkowdkiego, fragmenty książki b ministra. Łapiński pisze:
"...Jak tylko ogłosiłem, że biorę się za listę leków refundowanych zgłosili się do mnie dziennikarze, twierdząc, że przedstawiciele firm farmaceutycznych poszukują dziennikarzy, którzy wzięliby się za mnie.

(...) Spotkałem się niedawno z szefem jednej z najskuteczniejszych firm od czarnego PR-u w kraju. Rozmawialiśmy o jednym dziennikarzu, który pisał artykuły atakujące moją osobę. Z 600 tys. złotych, które otrzymał za artykuły, za 300 tys. kupił sobie mieszkanie."
[2].

Latkowski pisze dalej od siebie:
"...że działo się to za pośrednictwem lobbysty Marka Dochnala. O korumpowaniu dziennikarzy, czarnym PR, wspominali mi także wrogowie Łapińskiego. Jeśli to prawda co pisze w swej książce, to media czeka taki sam pogrom jak po aferze Rywina SLD..."
[2].

W innej publikacji Latkowski wspomina rozmowę z następcą Łapińskiego " (...) Marek Balicki, były minister zdrowia, opowiedział mi o konferencji prasowej, na której pojawiło się tylko dwóch, trzech dziennikarzy, a reszta to "pijarowcy" zainteresowanych firm farmaceutycznych. Każdy z dziennikarzy styka się "pijarem" i "pijarowcami", lud?mi służb, którzy chętnie służą pomocą, informacją, dokumentami, opracowaniami. Załatwią spotkanie, kontakt...." i zastanawia się dalej"(...) ...Ile nagrodzonych tekstów było podanych na tacy? Wiele. A ta kwestia powinna wreszcie wyjść na powierzchnię świata mediów, bo za wieloma tekstami stoją osoby lub firmy "pijarowskie", przedstawiciele służb: policji, wojska, ABW, WSI, które w tekście zastępuje się sformułowaniem wytrychem - nasze śledztwo dziennikarskie ustaliło, wykryło, doprowadziło do wniosków..."[3].

Ile jest prawdy w relacjach Mariusza Łapińskiego i Marka Balickiego nie wiem. Wiem natomiast jak na przestrzeni czasu, media traktowały informacje o problemie błędów lekarskich przekazywane przez Stowarzyszenie Primum Non Nocere, którym kieruję. Do roku 2002 publikowano lub relacjonowano, wszystkie przekazywane informacje. Telewizje organizowały programy poświęcone problemowi tuszowania błędów lekarskich. Po 2002 roku systematycznie zmniejszała się ilość programów o tej tematyce. Obecnie ma miejsce pełna blokada w mediach o wszelkich działaniach czy informacjach Stowarzyszenia.
Sporadycznie prosi się nas o jakieś komentarze do indywidualnych spraw.
Czasowy związek tych zmian ze wzrastającymi dochodami mediów z reklam leków nie jest dowodem na nic, ale rodzi on podejrzenia funkcjonowania mechanizmów korupcyjnych.


Pisano wielokrotnie że w opinii społeczeństwa, najbardziej skorumpowaną grupą są politycy. Takie opinię urabiają powtarzane przez lata doniesienia medialne.
Nie publikuje się jednak danych i nie badano korupcji IV władzy jaką są same media. Temat tabu czy wszyscy po prostu boją się tego ruszać? Sądzę że afera której bohaterem był L. Rywin, czy doniesienia M. Łapińskiego powinny były już dawno spowodować takie badania.
Czy jako proces społeczny, ma miejsce korumpowanie mediów, pytanie jest otwarte. Nie mamy i pewno łatwo nie będziemy mieć dowodów. Poza normalnymi czynnościami sprawdzającymi, wymagało by to rzeprowadzenia szeregu audytów i kontroli skarbowych. Pamiętać należy jednak że istnieją uzasadnione podejrzenia, a prawo zezwalające na lobbing medialny dla sprzedaży leków jest czymś co prowadzić może do korupcji.
Media stanowią IV władzę i to nie pochodzącą z wyborów. Warto zastanowić się czy osoby pełniące kierownicze stanowiska jak i właściciele, nie powinni zostać zobligowani, jak politycy, do publikowania corocznych oświadczeń majątkowych.

11 grudzień 2006

A.Sandauer 

  

Archiwum

Petelicki na czacie WP
marzec 21, 2003
zaprasza.net
Spotkanie ostatniej szansy
październik 30, 2005
PAP
Clinton nie walczył w Wietnamie, powalczy w Izraelu?
sierpień 3, 2002
IAR
BBC: wizyta papieża ma także polityczny kontekst
sierpień 17, 2002
PAP
Tarcza - brac bez wstepnych negocjacji, slyszalem ze w Polsce stal jest w cenie na skupie.
lipiec 6, 2008
Gregory Akko
Hollywood wspiera Izrael
sierpień 30, 2006
bibula
Medioci Igraszki TVN wokół śmierci Slobodana Miloszevicia
marzec 17, 2006
serbofil
Notatka z 3 maja 2005
maj 23, 2005
Eugeniusz Sendecki
AFERA rozporkowa w Polsce! Naprawde!
grudzień 4, 2006
Jan
Spadek produkcji polskiej stali największy na świecie
lipiec 1, 2002
PAP
Promowanie półgłówków czyli...
styczeń 11, 2008
Problem z definicją zboczenia
listopad 23, 2005
Marek Olżyński
Europejczycy to antysemici
listopad 25, 2003
Machloja grubymi nićmi szyta
sierpień 10, 2002
Bankructwo Polski pod wpływami UE
sierpień 8, 2003
przesłała Elżbieta
Stoen zostanie sprzedany
grudzień 19, 2002
PAP
Aniołowie Zagłady
kwiecień 6, 2006
przesłała Elzbieta
"Ostatnie 2 lata to czas stracony dla gospodarki..."
wrzesień 8, 2007
NOP w obronie Libanu - przeciwko Izraelowi
sierpień 9, 2006
nop łód?
W 2002 roku dług publiczny wynosił 47,5 proc. PKB
styczeń 14, 2003
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media