ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem 

 
 

 
Śledztwo w sprawie zbrodni wojennych w Strefie Gazy  
To "pierwsze w historii ludobójstwo transmitowane na żywo... Jeśli ludzie są nieświadomi, to są świadomie nieświadomi" 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Światowy dług 
Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
"Pytam w imieniu zdezorientowanych".  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia 
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu 
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.

Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.

Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS 


Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). 
Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność 
Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach 
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
więcej ->

 
 

Jaka gospodarka?



Państwo wymaga środków finansowych, na darmową służbę zdrowia, na zasiłki dla bezrobotnych, na renty i emerytury, na wojsko, administrację, policję i sądy. Bierze je z podatków, potrąceń, opłat, akcyz. Bierze je z nas. My i nasza działalność gospodarcza jest zarżnięta obciążeniami, jakie musimy ponosić na rzecz tego państwa, na naszą rzecz inaczej mówiąc. Czy można zmniejszyć te obciążenia? Nie możemy się rozwijać, bo dusi nas fiskalizm. A bez rozwoju wciąż będzie brakowało w budżecie pieniędzy.
To błędne koło. Mniej zapłacimy, nie będziemy mieli darmowej edukacji i służby zdrowia.
Czy rozwiązaniem może być system gospodarczy inny niż ten który mamy obecnie?. Czy moze to być system mieszany z gospodarka prywatną, spółdzielczą i państwową?
Wiemy już, że nasza obecna gospodarka w całości niemal prywatna, nie jest w stanie dać budżetowi odpowiedniej ilości pieniędzy. Nie jest także w stanie wchłonąć całej siły roboczej. Mamy miliony bezrobotnych.. Według prasy wyjechało z polski od 1 do 3 milionów ludzi za granicę. Rzutkich, pracowitych, wykształconych.
Jakie podatki wpłynęłyby do budżetu państwa, gdyby ci ludzie pracowali w wytwórczości, choćby to była wytwórczość państwowa, czy spółdzielcza?
Jeśli gospodarka prywatna nie jest w stanie wchłonąć tej masy ludzkiej, to wniosek nasuwa się sam. Potrzebne są także przedsiębiorstwa państwowe i spółdzielcze.
A zatem gospodarka mieszana. Bo jak wiemy komuna była zła, a po niej lepszego nie widać.
Jak ktoś już wcześniej zauważył, nie ważne czy kot jest czarny, czy biały, byleby łapał myszy.
A człowiek chodził syty.

5 grudzień 2006

bez podpisu, lub b.p. 

  

Archiwum

Kupując polskie produkty
kwiecień 22, 2004
MF będzie sprzedawało obligacje danej serii do wartości 20 mld zł
listopad 28, 2002
PAP
Przyjazne przesiadki
styczeń 6, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Pisane nad ranem
styczeń 29, 2003
Magdalena
12.04 Przeciw wojnie! Przeciw okupacji!
kwiecień 12, 2003
70% społeczeństwa za czy przeciw dopłatom do leczenia ? Sondaże jako metoda manipulacji
lipiec 14, 2004
Adam Sandauer
Kto zna, kto widział?
luty 7, 2003
A@A
 "Solidarność kłamstwa" na temat Grodna oraz Mińska
sierpień 12, 2005
Marek Głogoczewski
Nalezy sie bac
lipiec 31, 2008
...
Drogi Chin ku rozwojowi
sierpień 9, 2006
darek
Kto rządzi w białym domu?
marzec 8, 2009
tomeq
Sprawność Gospodarcza Ameryki
marzec 12, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawo dżungli czyli „twórcze niszczenie”
kwiecień 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Kilka uwag odnośnie wyborów prezydenckich
październik 24, 2005
Artur Łoboda
Ksieza Polacy!
styczeń 11, 2007
nie kleryk ale z wiara
Mundial i cykliści
czerwiec 15, 2006
StefanDetko
W oczekiwaniu na nowe
październik 8, 2005
Kazimierz Murasiewicz
Izraelskie czołgi w palestyńskim obozie
grudzień 22, 2004
aaa
Zmarł profesor Tomasz Strzembosz
październik 16, 2004
PAP
Polska jej dobro ich nie obchodzi
grudzień 5, 2007
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media