|
Odpowiedzialność za współudział w zbrodni wojennej
|
|
Światowy system prawny nie wprowadził jeszcze odpowiedzialności karnej za bierność wobec zbrodni wojennych.
A przecież taka bierność jest zachęcaniem do dalszych zbrodni.
Nie ulega wątpliwości, że Joe Biden, który dostarcza Izraelowi broń do mordowania Palestyńczyków JEST WSPÓŁODPOWIEDZIALNY ZA ZBRODNIE IZRAELA NA LUDNOŚCI CYWILNEJ!
Podobną współodpowiedzialność ponosi Kongres Stanów Zjednoczonych, który przyznał Izraelowi pieniądze na zakup broni do mordowania Ludzi!
Powyżej przedstawiłem prawną stronę ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ polityków, którzy mogą być sądzeni przez Międzynarodowym Trybunałem Karnym.
Ale jest jeszcze odpowiedzialność moralna za ukrywanie morderców!
Tą odpowiedzialność ponosi wielu polityków światowych i - co najbardziej haniebne - większość polskich polityków i CAŁY polskojęzyczny Rząd!
Kiedy Izrael - w sposób wyjątkowo bestialski - morduje palestyńskie kobiety i dzieci - polskojęzyczni politycy "wyrażają słowa potępienia" - wobec osoby, która w sposób głupi - chce zaprotestować przeciwko tym zbrodniom.
W polskim Kodeksie Karnym jest paragraf kryminalizujący takie zachowania polityków.
Cytuję:
Art. 162. § 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Nic nie przeszkadza, by taki Artykuł Kodeksu Karnego wyciągnąć wobec zbrodni popełnionych w Palestynie.
Tak przecież zrobiono w Norymberdze - gdzie sądzono hitlerowskich morderców wedle Prawa Stanów Zjednoczonych.
|
|
14 maj 2024
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Jeszcze tylko jedna przegrana...
czerwiec 18, 2006
Marek Olżyński
|
Rodzaje upojenia alkoholowego (znane tylko z opowieści!):
styczeń 4, 2004
|
Chirac skrytykował Polskę
luty 18, 2003
zaprasza.net
|
"Solidarność" - Krystalizacja ruchu społecznego po wielkiej rewolcie
czerwiec 2, 2002
Andrzej Friszke
|
Wirtualny i realny ruch narodowy
lipiec 4, 2008
Paweł Ziemiński
|
2008.07.12 godzina 1200 Serwis Wiadomości
lipiec 12, 2008
tłumacz
|
Gdy rozum śpi budzą się upiory
maj 1, 2008
Artur Łoboda
|
Nick Berg - egzekucja
czerwiec 13, 2004
czytelnik
|
Józef Piłsudski
Wzajemna lojalność i zaufanie obywateli
grudzień 10, 2002
zaprasza.net
|
Lewizna na wydziale prawa (ideały sięgają bruku)
październik 28, 2004
Mirosław Naleziński
|
TV Puls chce zmienić koncesję
listopad 22, 2006
PAP
|
Odpowiadamy za tych, których oswoiliśmy
październik 12, 2003
Artur Łoboda
|
Ameryka pod żydowską kontrolą
luty 16, 2007
nadesłała Dorota
|
Mit o Zyzypie
kwiecień 29, 2006
Andrzej Grabowski
|
Prawnicze szambo
marzec 18, 2005
PAP
|
Ojciec
listopad 1, 2008
Marek Jastrząb
|
Pilot do sterowania zasobami ludzkimi
marzec 13, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Obrazu obraza
luty 13, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Wątpliwe zwycięstwo lobby Izraela w USA
marzec 17, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Brońmy Białorusi przed Globalną Mendą!
październik 3, 2005
|
|
|