ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Nie umiem kłamać 
1 kwiecień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Od obozów nazistowskich do lalek z protezami  
2 kwiecień 2025     
Dr. Mariano Amici, włoski lekarz rodzinny – który w sposób oficjalny nie wierzy w «pandemię» - walczy z prof. Matteo Bassetti'm – "bulldogiem" broniącym respiratorów i szczepionek mRNA 
1 luty 2021      Phil
Ordery 
13 wrzesień 2018     
Czy rozdziobią nas kruki i wrony? 
27 marzec 2020      Alina
Putinism a Demokracja 
15 grudzień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Przerywnik 
22 maj 2013      Artur Łoboda
Haracz zbierany przez PiS 
5 styczeń 2020      Artur Łoboda
Przedsiębiorstwo Holokaust i celowe wykańczanie polskich firm | Ewa Rzeuska 
2 kwiecień 2019      Alina
CDC w końcu przyznaje, że COVID nie jest groźniejszy niż grypa sezonowa… gdzie są przeprosiny dla wszystkich, którzy mówili to samo przez ostatnie CZTERY lata? 
6 marzec 2024     
"Chcemy prawdy o Wołyniu" - pikieta pod siedzibą PiS  
14 lipiec 2016     
Największa manipulacja w dziejach świata 
18 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Chore pomysły z Pałacem Stalina. 
16 listopad 2017      Artur Łoboda
Nie żyje Alina Janowska 
13 listopad 2017     
jesli o sledztwo smolenskie chodzi polecam artykuly Starego Wiarusa z Sydney 
7 maj 2010      latarnik
WikiLeaks 
26 sierpień 2010      Goska
Koronawirus Fakty nr 11: Czy Sars-Cov-2 jest bronią biologiczną? 
4 maj 2022     
Dziś święto polskiego sportu 
23 październik 2014      Artur Łoboda
Gniazdo nienawiści do Polski i Polaków 
5 kwiecień 2019     
Dyktatura w demokracji 
21 sierpień 2017      Artur Łoboda

 
 

Dokument „Nigdy więcej” rysuje niepokojące podobieństwa między propagandą sprzed Holokaustu a propagandą z czasów COVID

Ortodoksyjny żydowski rabin Michoel Green zwrócił uwagę, że „marginalizacja mniejszości” podczas wybuchu COVID jest dokładnie tym, co miało miejsce w nazistowskich Niemczech, kiedy demonizowano Żydów jako odpowiedzialnych za epidemie tyfusu.

 
W poniedziałek ukazał się film dokumentalny, który przedstawia niepokojące podobieństwa między propagandą nazistów w okresie poprzedzającym Holokaust a dzisiejszą psychologiczną manipulacją masami pod pretekstem COVID-19.
 
„To, co tutaj wyraźnie widzimy, to powtórka tych samych charakterystycznych znaków, które przyspieszyły Holokaust w latach trzydziestych XX wieku” – powiedział ortodoksyjny rabin Michoel Green w  pierwszym z pięcioczęściowego serialu dokumentalnego „Nigdy więcej” autorstwa ocalałej z Holokaustu Very Sharav .
 
 
Green, który zdecydowanie trzymał swoją synagogę otwartą podczas masowych publicznych zamknięć „pandemii” COVID, niezachwianie wskazał na to, co uważa za uderzające podobieństwo między modus operandi nazistów w demonizowaniu Żydów, a dzisiejszym unikaniem nieszczepionych.
 
Green zwrócił uwagę, że w nazistowskich Niemczech, podobnie jak podczas „pandemii” COVID, władze prowadziły politykę „marginalizacji tej mniejszości, identyfikując ją jako zagrożenie dla zdrowia publicznego lub jako zagrożenie dla zdrowia publicznego”.
 
„Dokładnie to zrobił Goebbels”, powiedział Green, odnosząc się do głównego propagandysty nazistowskich Niemiec, Josepha Goebbelsa. 
„To było prosto z nazistowskiego podręcznika”.
 
„Nie ma nic bardziej nagannego moralnie niż rząd lub władza jakiegokolwiek rodzaju uznająca inne niewinne istoty ludzkie za zagrożenie dla zdrowia publicznego. 
I nie ma znaczenia, czy ci ludzie twierdzą, że robią to niewinnie, dla większego dobra, ponieważ tak samo postępowali naziści” – kontynuował Green.
 
„Ale to nie usprawiedliwia marginalizacji, prześladowań i apartheidu… Właśnie to obserwujemy obecnie” – dodał, nawiązując do zakazu wstępu osób nieszczepionych przeciwko COVID-19 do miejsc publicznych w wielu miejscach podczas szczyt zachorowań na COVID.
 
Aby podkreślić historyczne podobieństwo, opowiedział historię o tym, jak Żydówka, która przeżyła Holokaust, została zaproszona do przemawiania w ortodoksyjnej żydowskiej uczelni i ostatecznie spotkanie zostało odwołane, „ponieważ nie mogła pokazać swoich dokumentów dotyczących szczepień”.
 
„I stali się współczesnymi dostawcami tyranii. Prześladowań i marginalizacji mniejszości” – powiedział Green.
 
Potępił także „ludobójstwo” w imię bezpieczeństwa, które zostało popełnione w miejscach takich jak Szanghaj, wskazując:
„Ludzie są dosłownie zostawiani na śmierć. 
I zamyka się ich w domach, odmawia się im odżywiania, płynów, dostępu do opieki medycznej w imię walki z niewidzialną, amorficzną chorobą. 
I to jest dokładnie to, co robili naziści”.
 
Źródła historyczne  przedstawiają, jak w czasach reżimu nazistowskiego „profesjonaliści medycyny wielokrotnie forsowali fałszywe twierdzenia, jakoby Żydzi byli odpowiedzialni za epidemie tyfusu — śmiertelnej choroby zakaźnej przenoszonej przez wszy”.
 
Green zasugerował, że takie niesprawiedliwości mogą mieć miejsce tylko wtedy, gdy bezpieczeństwo i ochrona są wyniesione jako najwyższe wartości społeczne. 
Przekonywał, że muszą być podporządkowane wolności, która jest „wartością, za którą warto umrzeć”.
 
W tym względzie rabin wypełnia swoje zadanie.
Green powiedział, że kiedy jego gubernator stanu zdecydował, że publiczne nabożeństwa „nie są niezbędne”, „zdecydowałem od razu [i] powiedziałem mojej żonie:
„Nie zamykamy drzwi naszej synagogi przez jeden dzień”.
 
„Moja żona powiedziała:
„ A co, jeśli ktoś zachoruje? 
A jeśli zachorujemy i umrzemy?

Green odpowiedział: „Musimy być gotowi na śmierć. 
Musimy być gotowi na śmierć, zanim pozwolimy rządowi zamknąć nasze praktyki religijne, nasze prawo do życia i swobodnego życia…”
 
 
Posłuchaj więcej otwierających oczy, oszałamiających historii i refleksji na temat podobieństw między nazistowskimi Niemcami a światem ery COVID, a także mało omawianych informacji na temat pięciu głównych firm, które umożliwiły skalę Holokaustu, oglądając pierwszą część serialu dokumentalnego Sharav tutaj .
 
 
 Źródło:
https://www.lifesitenews.com/news/never-again-documentary-draws-disturbing-parallels-between-pre-holocaust-and-covid-era-propaganda
5 luty 2023

Emily Mangiaracina 

  

Komentarze

  

Archiwum

Izrael Szamir „PaRDeS – studium Kabały” Rozdział 4
marzec 21, 2006
przysłał Marek Głogoczowski
Żegnaj mój świecie
marzec 5, 2008
Artur Łoboda
Unia bez tajemnic Wielkie oszustwo (1)
listopad 19, 2002
http://www.naszdziennik.pl
Chcą zakazać prezerwatyw
listopad 8, 2006
PAP
Auschwitz
styczeń 28, 2005
Wątpliwe zwycięstwo lobby Izraela w USA
marzec 17, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Od Niewolnictwa Do Polityki W Ameryce
listopad 17, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
"Niech bogaci rosną w siłę, a słabi i biedni niech giną"
Dokąd podążasz polska gospodarko

kwiecień 24, 2003
Zdzisław Miłkowski
Społeczeństwo polski wydaje na Ochronę Zdrowia 7% PKB a nie 4 % PKB
sierpień 21, 2003
Adam Sandauer
LIST OTWARTY DO PREZYDENTA SEJMU I SENATU W SPRAWIE POLAKÓW ZE WSCHODU
październik 9, 2003
Orest Skowron
Afery tzw. baronów paliwowych ciąg dalszy
sierpień 7, 2002
IAR
Wpływy z Unii Europejskiej. Koszty aneksji do UE (6)
marzec 28, 2003
Włodzimierz Bojarski
Co wszyscy powinnismy wiedziec
październik 9, 2007
....
Jest MAN, będzie Volvo
sierpień 4, 2005
xxx
Ludzie Kwaśniewskiego bronią się, ale pryncypała nie wydadzą
luty 9, 2003
zaprasza.net
Pewna rozmowa,na pewnym forum.
luty 4, 2007
Darek "Funky"
Czas polityki realnej
grudzień 20, 2006
darek
Wszystkowiedzący znają odpowiedzi na wszystkie pytana
listopad 9, 2008
Artur Łoboda
Ciekawostka
kwiecień 25, 2005
zaprasza.net
US Steel i LNM złożyły ostateczne oferty na zakup PHS
kwiecień 23, 2003
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media