Eksperymenty w Afryce
Uganda.
Światowe agencje zdrowia, które stoją na straży zdrowia populacji, ratując miliony istnień na całej planecie, większość swoich akcji przeprowadzają w krajach biednych i rozwijających się.
Oto przekaz mediów, jakim skutecznie nas karmią i w który większość z nas wierzy. Ale istnieją także ukryte programy, które nie wychodzą na światło dzienne. Czasami jednak zdarza się, że tzw. szlachetne intencje zostają odkryte, obnażając szokujące realia.
Jedną z takich s praw odkrył nadawca afrykańskiego radia, który ustalił, że masowe szczepienia OPV w Ugandzie z całą pewnością nie miały na celu uchronić dzieci przed tą paraliżującą chorobą.
Szczepienia OPV w których to szczepionkach znajduje się żywy wirus rozpoczęto w Ugandzie w 1963 roku.
Było to państwo, które nie posiadało w swojej historii problemu epidemii polio, jednak rząd Ugandy, na polecenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), wprowadził masowe szczepienia w 1977 roku.
Kihura Nkuba to nadawca, który studiował w Anglii i powrócił do Ugandy, aby utworzyć tam stację radiową. Jednak jego doświadczenia z Ugandyjczykami ujawniły szokującą historię. Szczepienia pełne kłamstw
Setki ugandyjskich dzieci, którym podano szczepionkę podczas narzuconych przez rząd szczepień, umierało na polio.
Innymi słowy, szczepionka OPV, którą im po prostu narzucono, powodowała chorobę, której w Ugandzie nie było do czasu wprowadzenia szczepień w latach 60. XX wieku.
Nkuba opowiadał, że rodzice, którzy powiązali szczepionkę ze śmiercią ich dzieci, chowali się w afrykańskim buszu kiedy pojawiali się rządowi urzędnicy i wolontariusze z organizacji zdrowia, aby podać szczepionkę OPV. Bywały ponoć przypadki, kiedy wywabiano dzieci z ukrycia, aby je zaszczepić.
Właśnie w 2002 roku do Nkuby dotarło, że istnieje związek między wycofaniem szczepionki OPV z rynku amerykańskiego, a wprowadzeniem jej w Ugandzie.
Szczepionkę OPV opracował w latach 50. XX wieku dr Albert Sabin.
Zastosowano w niej żywy wirus polio.
Jej stosowania zakazano w Ameryce po tym, jak zaobserwowano, że przypadkowo wywoływała ona choroby wśród zaszczepionych.
Wówczas Stany Zjednoczone powróciły do stosowania inaktywowanego wirusa polio (IPV).
Zamiast zniszczyć szczepionki warte miliony dolarów, te nagle bezużyteczne, choć niebezpieczne dawki OPV nakazano podawać ugandyjskim dzieciom!
Nkuba zdał sobie sprawę z jeszcze jednego szokującego faktu szczepionka ta, kiedy podawano ją amerykańskim pacjentom, nie była stosowana wśród rodzin z przypadkami zarażenia wirusem HIV, gdyż takie były przeciwwskazania.
Było tak, ponieważ żywy wirus stosowany w OPV wywoływał wzrost wydzielania wirusa.
Jak wcześniej tłumaczyłem, następuje to, kiedy zaszczepiony organizm dosłownie roznosi wirusa poprzez śluzówki, kał i płyny ustrojowe przez pewien czas po otrzymaniu szczepionki.
Szczepienie OPV nie było oczywiście rekomendowane wśród rodzin, których członkowie posiadali osłabiony układ odpornościowy. Ale ani praktyki tej nie zastosowano w Ugandzie, gdzie wirus HIV był rozprzestrzeniony, ani też nie rozpowszechniono
Czy to zmowa? tej informacji wśród opinii publicznej.
Skalę katastrofy, jaką to spowodowało, możemy sobie tylko wyobrazić.
Kiedy Nkuba podzielił się swoimi obserwacjami na temat OPV na antenie swojej stacji radiowej, zaczęto go ścigać i prześladować.
Jego stacja została zamknięta przez ugandyjski rząd, co nie powinno dziwić.
Nkuba otwarcie oskarżył władze o popełnianie masowego mordu w białych rękawiczkach przy współudziale WHO, UNICEF-u, United States Association for International Aid (USAIDpol. Amerykańskie Stowarzyszenie na rzecz Pomocy Międzynarodowej przyp. tłum.) i CDC. Nigeria.
Łatwo jest wykorzystać słaby naród, w którym wskaźnik analfabetyzmu jest wysoki, choroby nieokiełznane, a światowe agencje obwołały się jego wybawcami, jako laboratorium.
Tak jak w Ugandzie, tak też w Nigerii światowe organizacje zdrowia zostały oskarżone o wykorzystanie zaufania ludzi i, co gorsza, popełnienie zbrodni ludobójstwa.
To po trzykroć uderzyło w ten naród.
Odkąd zachodnie światowe organizacje zdrowia rozpoczęły kampanię masowych szczepień OPV w 2002 roku, w kraju tym spotyka się ciężkie przypadki polio, a niektóre z nich kończą się nawet śmiercią.
Rok po rozpoczęciu kampanii została ona załamana przez miejscową społeczność i muzułmańskich duchownych, którzy utrzymywali, że szczepionka zawiera składniki, powodujące niepłodność.
WHO wznowiło kampanię w 2006 roku.
Tym razem była ona o wiele bardziej agresywna próbowano zaszczepić kogo się tylko dało. Ale potem, w niedługim odstępie czasu, w Nigerii miał miejsce największy wybuch epidemii polio. w latach 200 7-2008 paraliżu doznało 60 dzieci, a rok później ponad 120.
Co poszło nie tak w Nigerii?
W tajemnicy, która wielce zniesławiła amerykańskie CDC i kosztowała organizację potępienie ze Szczepienia pełne kłamstw strony całego świata, choroby w Nigerii sklasyfikowano jako wywołane szczepieniami.
Podana w 2002 roku szczepionka przeciwko polio skutkowała rozwojem zmutowanego szczepu wirusa, wywołującego teraz chorobę wśród zdrowych dzieci, których wcześniej nie szczepiono.
Jak to możliwe?
„Dobra wola” zachodnich agencji zdrowia postawiła Nigerię w sytuacji bez wyjścia.
Dzieci zarażały się polio bezpośrednio przez OPV, podczas gdy inne pozostały bezbronne wobec choroby, bo przeciwstawiły się szczepieniu wadliwą szczepionką!
W domyśle, aby ochronić się przed zmutowanym wirusem polio, nigeryjskie dzieci powinny były zostać zaszczepione wadliwym preparatem. A wszystko dlatego, że WHO postanowiło po- zbyć się gdzieś szczepionki, której stosowania zakazano w Stanach.
Dlaczego agencje nie stosowały IPV, którego używano w USA?
Po pierwsze, zachowanie milionów wadliwych dawek pozwalało producentom szczepionek oszczędzić miliony dolarów.
Po drugie, szczepionka OPV jest tania.
Po trzecie zaś, OPV może zostać łatwo podana przez pracowników i wolontariuszy organizacji zdrowia, a niekoniecznie lekarzy.
To wszystko tłumaczy popularność tej wadliwej szczepionki w trakcie masowych szczepień w krajach Trzeciego Świata.
Ale sytuacja ta pozostawiła WHO jeden dylemat. Program szczepień w Nigerii celował w wirusa polio typu drugiego, podczas gdy na skutek mutacji genetycznej, przypadki po 2007 roku wywołane były działaniem szczepu typu pierwszego!
By ukryć swoje błędy i upewnić się, że nie doprowadziły one do wypuszczenia kolejnego szczepu wirusa polio, program szczepień w Nigerii obejmował odtąd dwa etapy szczepień, wymierzone w trzy typy wirusa!
Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić większy bałagan?
Niestety, Nigeria to nie jedyne państwo dotknięte błędem związanym ze szczepionką OPV. Co najmniej 12 państw zgłaszało w ciągu ostatnich 10 lat przypadki wywołanego przez szczepienie polio. Przez ten czas w krajach rozwijających się dzieciom podano 10 miliardów dawek wadliwego OPV. Wybuch epidemii odnotowano też na Dominikanie i Haiti w 2002 roku.
Wydanie I
BIAŁYSTOK 2014
ISBN 978-83-64278-41-9
https://wydawnictwovital.pl/wp-content/uploads/2013/09/Szczepienia-pe%C5%82ne-k%C5%82amstw_edited.pdf
|