|
Zbrojenia i repolonizacja
|
|
Dwie sprawy zebrały się dziś do jednego tekstu.
Temat pierwszy: wydatki na obronność.
Całe życie muszę wszystko sam testować, bo nie spotkałem jeszcze człowieka, który posiadałby wystarczającą wiedzę, by odpowiedzieć na postawione przeze mnie pytania.
Z racji skoku technologicznego ostatnich lat - w architekturze procesorów - na rynku pojawiła się cala masa używanych serwerów, które jeszcze niedawno kosztowały horrendalne pieniądze.
Z tej okazji - dla własnych testów zakupiłem serwer DELL r900, który 8 lat temu kosztował dużo ponad 100 tysięcy złotych.
A ja go kupiłem za 450 złotych (w tym koszt przesyłki i VAT). I co się okazało? Serwer kompletnie nowy. Przeleżał gdzieś w magazynach i został na koniec sprzedany za ćwierć procenta pierwotnej wartości.
Wymyśliłem, sobie więc, by najwyższą wersję serwera DELL r900 zastosować jaki serwer awaryjny. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie.
W przeciwnym wypadku musiałby wydać minimum 8,5 tysiąca - za składany osobiście serwer, który stałby bezczynnie - jak koło zapasowe w samochodzie.
Wątek ten poruszyłem po to, by po raz kolejny wypowiedzieć się na temat skrajnej niekompetencji Antoniego Macierewicza!
Choć może nie jest to niekompetencja, lecz nieprzerwany wątek walki "chamów z żydami".
Napisałem kiedyś, że MILION rakiet samonaprowadzających - w rękach pospolitego ruszenia - mogłoby skutecznie zniechęcić potencjalnego agresora.
I Antoni Macierewicz zakupił za NASZE, albo raczej pożyczone - na Nasz koszt pieniądze kilkadziesiąt rakietnic ręcznych - po 420 tysięcy każda(!)
Później zakupił karabiny maszynowe po 57 tysięcy za sztukę, a na koniec chciał zakupić najprostsze drony do obserwacji - po 385 tysięcy za sztukę(!)
Tymczasem działające w Polsce mafie gospodarcze, zaproponowały Macierewiczowi jeszcze wyższe kwoty. Więc unieważnił przetarg.
Jak to się dzieje?
Macierewicz pozwolił by warunki przetargu MON były tak ustalone, aby tylko post-ubeckie kliki spełniały warunki udziału w przetargu!
Gdy sprawdzimy: kim są firmy uczestniczące w przetargach MON - pod rządami PiS, to zobaczymy całą masę funkcjonariuszy tajnych służb PRL.
Czy Misiewicz, vel Macierewicz - tego nie widzieli?
Zakupione przez MON drony - za które Macierewicz zapłaci grubo - ponad 4 miliony złotych - będą za 10 lat warte maksimum 5 tysięcy - o ile ktokolwiek je zechce.
Tak będzie z większością zakupów wojskowych. Za 10 lat będzie to bezwartościowy śmietnik!
"Dobra zmiana" w wojsku! Ale jeszcze nasze wnuki będą spłacały odsetki od tych zakupów!
Temat drugi: repolonizacja mediów.
Od kilku godzin nie działa witryna Warszawskiej Gazety. Dlatego sprawdziłem: gdzie mają umieszczony serwer.
I okazało się, że we Francji - w instytucji znanej z międzynarodowej inwigilacji. Prawdopodobnie podporządkowanej służbom wywiadowczym.
To mnie skusiło, by sprawdzić inne "niezależne" witryny i okazało się, że poza prawica.net i dakowski.pl WSZYSTKIE, powtarzam WSZYSTKIE ważniejsze witryny - uważane za niezależne są hostowane na zagranicznych serwerach..
Najczęściej niemieckich i francuskich.
W takiej sytuacji służby wywiadowcze tych krajów, mają PEŁNĄ WIEDZĘ o użytkownikach i odwiedzających te witryny!
To iście modelowa "polonizacja" mediów.
|
|
5 maj 2017
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Z tymi mediami i serwerami to ciekawa sprawa. Dakowski, chyba jest naprawdę niezależny, tak jak wcześniej był jego kolega Przystawa.
Co do wojska, nie wiem czyim agentem jest Macierewicz, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby mocodawców miał "za Bugiem". |
|
2017-05-06
Magellan
|
|
|
|
Mamienie idiotów
kwiecień 29, 2004
Adam Zieliński
|
unity w pubach Dublina
lipiec 3, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
13 Grudnia
grudzień 15, 2003
przesłała Elżbieta
|
12.04 Przeciw wojnie! Przeciw okupacji!
kwiecień 12, 2003
|
Fundamentalne prawa narodu
czerwiec 3, 2007
przesłała Elzbieta
|
Saddam Husajn ofiarą mordu sądowego
listopad 5, 2006
marduk
|
Uratowac Polski istnienie
lipiec 17, 2008
...
|
Spadek produkcji ropy naftowej
styczeń 18, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Olej opałowo-napędowy
czerwiec 16, 2005
Mirosław Naleziński
|
Kto rządzi w białym domu?
marzec 8, 2009
tomeq
|
Co zapamietale realizuja starozakonni globalisci
listopad 11, 2007
kruzoe2
|
Obcokrajowcy popełniają samobójstwa w aresztach deportacyjnych!
grudzień 23, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Globalista
lipiec 27, 2003
Paweł Mondel
|
Cel Uświęca Środki Podczas Rządów Bush’a w USA
grudzień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kolejna rocznica martyrologii
Piłsudski-Wyspiański
Wspomnienie na tle osobistych przeżyć
listopad 29, 2002
Bolesław Raczyński
|
E pluribus unum
maj 18, 2004
Andrzej Kumor
|
Zmarła Stefania Kossowska
wrzesień 17, 2003
|
Ruszy wielka promocja turystyczna Polski
sierpień 27, 2002
PAP
|
Profesor Zybertowicz nie chce milczec
wrzesień 14, 2007
..
|
Ćmoje boje o praworządności
luty 20, 2006
|
|
|