|
Teraz ja składam deklarację
|
|
Od lat zauważam bardzo paradoksalny zbieg okoliczności - gdy po moich artykułach słyszę ich treść w ustach polityków różnych formacji.
Nie zawsze wykorzystywane są zgodnie z moją intencją.
W dniu wczorajszym - w rozważaniu na temat wyników bieżący wyborów prezydenckich - przedstawiłem propozycję wsparcia dla Kukiza - przez wszystkich anty platformowych kandydatów.
Korwin Mikke - którego bardzo ostro krytykuję od lat - złożył deklarację wycofania się z wyborów i poparcia Kukiza.
Ale postawił warunek, który neguje wartość deklaracji. Uzależnił bowiem spełnienie obietnicy od wyników najbliższych wyborów w Anglii.
Kiedy Jerzy Przystawa nagłośnił ideę Jednomandatowych Okręgów wyborczych - to znajomy przeliczył: kto by zyskał na takiej formule wyborów. I w oparciu o ostatnie - wtedy wybory doliczył się, ze pełną władzę przejęłaby SLD, albowiem były to czasy rządów SLD.
Powiedziałem wtedy, że nie jest to dobra forma sprawdzenia wartości JOW, bo w wypadku zmiany ordynacji - zmieni się również sposób postrzegania kandydatów przez wyborców.
W przypadku dużych okręgów wyborczych - pozostaną uwarunkowania układu politycznego, bo ludzie głosować będą na partię.
Bardzo dobrym tego przykładem są ostatnie wybory do Senatu.
Z Województwa małopolskiego przeszedł Andrzej Pająk - z PiS, który zdobywając 92779 głosów, wyprzedził swojego rywala o zaledwie 82 głosy.
Mimo bardzo silnego skorumpowania elektoratu - przez poprzedniego senatora z z PO, przegrał on różnicą poniżej jednej tysięcznej procenta.
Wybór PiSowca był społeczną deklaracją chęci zmian - na ogólnopolską skalę.
Wygrał bowiem z człowiekiem, który załatwił wszystko - co było w jego mocy. A w ten sposób korumpował elektorat.
Ale w tym przykładzie istotna jest społeczna aktywność. To były jedne z najwyższych w Polsce liczb oddanych głosów.
Czy JOWy są w stanie naprawić polską scenę polityczną?
Na pewno nie.
Porównałem wczoraj JOWy do deski położonej na bagnie - przez którą można zrobić krok do przodu.
W innym wypadku tkwić będziemy w miejscu - zagłębiając się bagnie.
Nieodpowiedzialne działania polityczne PiS i wynikające z nich porażki, dają nam prawo do zastanowienia: czy przypadkiem rolą PiSu nie jest to samo - czym zajmuje się Jerzy Owsiak, a wiec spacyfikowanie aktywności krytycznego wobec rządzących elektoratu.
Na scenie międzynarodowej PiS - podobnie jak PO, realizuje polityczne interesy syjonistów.
A może nawet jest w tym bardziej aktywne niż PO.
Dzisiaj nikt nie chce tego pamiętać, ale to za rządu PiS ruszyła wielka fala emigracji młodych. wtedy uciekali przed rządami PiS (!)
Jakkolwiek to Tusk dostał wielką szansę poprawy sytuacji Polaków. Otrzymał ogromne środki finansowe z Unii, które najzwyklej przepieprzył.
Zamiast stworzenia miejsc pracy - zbudował Tusk w Polsce stadiony
Osobiście miałem okazję doświadczyć - jak bezczelni gówniarze z Platformy Obywatelskiej - bawili się w rozdawnictwo miliardów złotych - wedle klucza partyjnego.
I dlatego hasła buntu - wyrażane przez Kukiza - zbierają dziś swoje żniwo.
W związku z faktem, że Korwin Mikke zadeklarował oddanie swojego poparcia na Kukiza - ja deklaruję, że nauczę tego ignoranta podstaw ekonomii.
Napiszę bardzo krótki artykuł, który odwróci do góry nogami całą dotychczasową wiedzę na temat ekonomii.
Zdezawuuje zarówno ideologów kapitalizmu - jak też marksistów.
Tytuł publikacji będzie brzmiał "jaką narodowość ma kapitał".
I zapewniam, że nikt z Państwa tego dzisiaj jeszcze nie wie.
|
6 maj 2015
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Niebawem decyzja Polski w sprawie prośby USA dotyczącej MTK
sierpień 27, 2002
PAP
|
Czy spółdzielnie mieszkaniowe zwrócą znacjonalizowane wkłady?
sierpień 30, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Nastepny Iran, Syria i Korea
kwiecień 20, 2003
przesłała Elżbieta
|
Śmierdziel
listopad 13, 2004
|
Rosja przeciwko zmianie reżymu w Teheranie
wrzesień 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zmodeluj na planszy radość modliszki
listopad 8, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Moralność a polskie media(torzy)
październik 5, 2005
|
List inz. Jerzego Skoryny
grudzień 19, 2007
...
|
Czy Unia Europejska powinna
zawrzeć sojusz z Rosją?
styczeń 17, 2007
Stefan Durand (tłum. Halina Lisowska-Chehab)
|
Szef NBP kontra prezydent
marzec 8, 2006
|
Konfidentów bój ostatni
sierpień 20, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
|
Polityczna ciuciubabka
sierpień 22, 2008
Artur Łoboda
|
"Patriota" Sarkozy...
luty 15, 2008
marduk
|
Debata przed referendum
maj 22, 2003
dr inż. Antoni Zięba
|
Krzyczmy i my
styczeń 20, 2004
Andrzej Kumor
|
2008.03.09. Aktualna wizyta Donalda Tuska w USA
marzec 10, 2008
tłumacz
|
Analny śpiewak
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
|
Gulf War 1991:
Prefiguration and prelude to the 2003 Iraq debacle
Part one
luty 19, 2005
Stefan J. Śniegoski
|
Noam Chomsky o zadłużeniu
styczeń 5, 2007
cgc@poprostu.pl
|
NOWA DEMOKRACJA. Jak rządzić w XXI wieku?
styczeń 15, 2003
PHILIP GOULD The Spectator
|
|
|