|
Dlaczego oni nienawidzą Piłsudskiego?
|
|
Do dnia dzisiejszego wypływa w przestrzeni publicznej wiele tekstów - nie tyle krytykujących Piłsudskiego - co rzucających kalumnie i pomówienia pod jego adresem.
W przyrodzie obserwujemy drzewa, które w początkowej fazie wzrostu - uległy deformacji - polegającej na ugięciu, by później wrócić do pionu.
Nigdy już, jednak nie niwelują wczesnej deformacji, lecz obudowują ją tkanką roślinną.
Dokładnie tak samo jest z ludźmi.
Pierwsze lata wychowania - odciskają piętno na całe życie.
Świadomy tego - staram się uwzględniać w swoich przemyśleniach piętno mojego dzieciństwa.
Z tego powodu staram się z dystansem podchodzić do każdego problemu.
W moim domu - przedwojenna władza Sanacyjna była nieraz krytykowana. Podobnie jak piłsudczycy.
Działo się tak mimo faktu, że Mój dziadek - jako były Legionista mógłby być nawet zaliczany do ich grona.
W dyskusjach z lat młodości - nieraz krytykowałem Piłsudskiego - za polityczne błędy, a w szczególności - za brutalne rozprawienie się z opozycją.
Jednak po 1989 roku pojawiło się wiele - rzekomo historycznych opracowań, które nie krytykują działania Piłsudskiego, ale pomawiają go o niecne czyny.
Łącznie - z tak kuriozalnymi oszczerstwami, że miał rzekomo "rozbrajać Armię Polską".
Obelgi takie - wysuwane są ze strony ludzi - uważających siebie za kontynuatorów tradycji Endecji.
Są bardzo aktywni dlatego, że z drugiej strony zachowany jest umiar i powściągliwość, by nie nie skłócać środowisk patriotycznych.
Podstawą kultury politycznej - jest nieprzeszkadzanie innym osobom - podążającym w tym samym celu.
Niektórzy propagandziści polityczni - uważający się za Endeków - niczym nie różnią się w swojej postawie od lewackich prowokatorów.
Gdyby Piłsudczycy byli równie mściwi - to przypominaliby endekom anty legionowe akcje z początku I Wojny światowej, czy współpracę pewnej części Endeków ze stalinowskim Rządem Bieruta.
Na pytanie: dlaczego oni tacy są?, odpowiedź jest oczywista.
Zwichrowani zostali w dzieciństwie i już nic tego nie zmieni.
|
|
1 luty 2015
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Amerykanie strzelili sobie w stopę
grudzień 20, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Globalizm szkodzi USA?
grudzień 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Parada błaznów dalej trwa
grudzień 1, 2006
¬ródło informacji: INTERIA.PL/PAP
|
Hołd ofiarom grudnia 13.XX.1981 Dla mojego brata Antoniego Browarczyka
grudzień 13, 2005
Grażyna Browarczyk
|
Globalna Korupcja
styczeń 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
U.E.,czyli BLISKIE SPOTKANIE RĘKI Z NOCNIKIEM
kwiecień 28, 2008
Marek Jastrząb
|
Inna sekta wyznania biznesowego
lipiec 8, 2006
Magdalena Kursa
|
Demagogia
maj 24, 2008
Marek Jastrząb
|
Dwie miary
luty 3, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
The Age of Solzhenitsyn
sierpień 25, 2008
Alexei Bayer
|
Tym razem Stan Tymiński wygra...
maj 27, 2005
kopista
|
Bez wyboru
październik 9, 2005
zaprasza.net
|
Zdradzeni
wrzesień 10, 2007
..
|
USA tonie w długach, a Chiny boją się wolnej wymiany swojej waluty?
sierpień 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Jednym kawior, drugim kaszanka"
grudzień 18, 2002
Tygodnik "Forum" / The Times - 2002.12.11
|
"Fortuna Albo Smierc"
styczeń 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Szaron
Profanacja
luty 5, 2006
Bogusław Maśliński
|
Niesmaczny Dowcip Prima Aprilisowy?
kwiecień 2, 2006
Marak Głogoczowski
|
Akcja X
sierpień 6, 2003
przesłała Elżbieta
|
OREDZIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ w 10-ta rocznice Powstania Warszawskiego
październik 2, 2006
Bogdan ps.Trzy Radla A.K.
|
|
|