|
Dlaczego oni nienawidzą Piłsudskiego?
|
|
Do dnia dzisiejszego wypływa w przestrzeni publicznej wiele tekstów - nie tyle krytykujących Piłsudskiego - co rzucających kalumnie i pomówienia pod jego adresem.
W przyrodzie obserwujemy drzewa, które w początkowej fazie wzrostu - uległy deformacji - polegającej na ugięciu, by później wrócić do pionu.
Nigdy już, jednak nie niwelują wczesnej deformacji, lecz obudowują ją tkanką roślinną.
Dokładnie tak samo jest z ludźmi.
Pierwsze lata wychowania - odciskają piętno na całe życie.
Świadomy tego - staram się uwzględniać w swoich przemyśleniach piętno mojego dzieciństwa.
Z tego powodu staram się z dystansem podchodzić do każdego problemu.
W moim domu - przedwojenna władza Sanacyjna była nieraz krytykowana. Podobnie jak piłsudczycy.
Działo się tak mimo faktu, że Mój dziadek - jako były Legionista mógłby być nawet zaliczany do ich grona.
W dyskusjach z lat młodości - nieraz krytykowałem Piłsudskiego - za polityczne błędy, a w szczególności - za brutalne rozprawienie się z opozycją.
Jednak po 1989 roku pojawiło się wiele - rzekomo historycznych opracowań, które nie krytykują działania Piłsudskiego, ale pomawiają go o niecne czyny.
Łącznie - z tak kuriozalnymi oszczerstwami, że miał rzekomo "rozbrajać Armię Polską".
Obelgi takie - wysuwane są ze strony ludzi - uważających siebie za kontynuatorów tradycji Endecji.
Są bardzo aktywni dlatego, że z drugiej strony zachowany jest umiar i powściągliwość, by nie nie skłócać środowisk patriotycznych.
Podstawą kultury politycznej - jest nieprzeszkadzanie innym osobom - podążającym w tym samym celu.
Niektórzy propagandziści polityczni - uważający się za Endeków - niczym nie różnią się w swojej postawie od lewackich prowokatorów.
Gdyby Piłsudczycy byli równie mściwi - to przypominaliby endekom anty legionowe akcje z początku I Wojny światowej, czy współpracę pewnej części Endeków ze stalinowskim Rządem Bieruta.
Na pytanie: dlaczego oni tacy są?, odpowiedź jest oczywista.
Zwichrowani zostali w dzieciństwie i już nic tego nie zmieni.
|
|
1 luty 2015
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Po co lustracja?
sierpień 9, 2008
jobstalker
|
Dlaczego żaden z nich nie siedzi w kryminale?
grudzień 13, 2008
?ródło informacji: RMF
|
Wszystko na niby tak
wrzesień 22, 2007
Marek Olżyński
|
Wniosek
maj 4, 2004
|
Przepychanki wokół mediów
luty 13, 2003
Artur Łoboda
|
Świat wie o zagładzie i milczy
styczeń 28, 2005
zaprasza.net
|
Pazerzy nieprzyjaznego państwa
kwiecień 27, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Polska poniewierka
marzec 20, 2005
|
Jak Wprost ocenialo Polakow.
sierpień 11, 2007
Przedruk z Naszego Dziennika
|
Prezydent RP Wojciech Jaruzelski przed sadem
kwiecień 21, 2007
wasylzly
|
Samobojki
czerwiec 27, 2003
przesłała Elżbieta
|
Dozywotnia niewola w Unii
kwiecień 21, 2003
przesłała Elżbieta
|
Czy ryży ma prawo do wypowiedzi?
grudzień 9, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Lech Kaczyński: możliwe, że w Iraku zostaniemy jeszcze dłużej
luty 7, 2006
PAP
|
Brzydki tekst
maj 19, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Bezrobotni pikietują kuluary Sejmu
grudzień 19, 2002
PAP
|
Jak długo Polacy będą głosować na kurwy?
wrzesień 12, 2007
Newsweek
|
Obud? się i powąchaj faszyzm
Czym jest faszyzm dla Ciebie?
listopad 12, 2005
zygi zza morza
|
Pogoda dla nafty
grudzień 5, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
|
Faszyzm Po Żydowsku
lipiec 5, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|