ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Jestem rasistą 
14 lipiec 2020      Artur Łoboda
CATHERINE AUSTIN FITTS - WYWIAD 'PLANET LOCKDOWN' 
3 lipiec 2021     
Koniec Tarczy, Iran i odnowa przyjaźni USA-Rosja 
19 wrzesień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Działania premiera Kanady Trudeau wobec kierowców ciężarówek ujawniły plan Wielkiego Resetu dla całego świata 
28 luty 2022     
Racja jest po ich stronie 
7 maj 2015      Kacper Gizbo
Odwołanie zgody na traktat pandemiczny WHO - żądanie skierowane do polityków 
15 lipiec 2025     
Wielka GNIDA . "Nagroda" hańby dla Szumowskiego  
28 maj 2020      CEPolska
COVID był śmiertelnym żydowskim spiskiem 
10 styczeń 2022     
W tym roku Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Izraelu wykluczy niezaszczepionych 
8 kwiecień 2021     
Polska - gra w dwa ognie 
5 grudzień 2017      GadowskiTV
Debata prezydencka 2020 w TVP 
7 maj 2020      Alina
Mściwa kasta 
2 październik 2017     
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część jedenasta 
19 styczeń 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Doktor Mariano Amici: „To jest wojna” 
31 sierpień 2020     
Magnificat - anonimowe falsobordone, primi toni, Prowansja XVII w. 
16 lipiec 2013      Artur Łoboda
Oferta pracy 
24 marzec 2010      Goska
Wenecka baśń IV 
9 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
"Powody polityczne ważniejsze niż walka z pandemią. Szpitale odmawiają pomocy ze strony wojska " 
9 listopad 2020      Artur Łoboda
Czy istnieją niezależne media? 
16 maj 2012      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część pierwsza 
29 marzec 2021      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Hebraizacja chrześcijaństwa





ŚRODOWISKA ŻYDOWSKIE i KOMITET ds. DIALOGU z JUDAIZMEM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI uzgodniły, że ŻYDZI NIGDY NIE POPEŁNIALI MORDÓW RYTUALNYCH !!!

Nie wiemy jednak, czy te uzgodnienia post factum dotyczą tylko terytorium Polski, w jej obecnych i historycznych granicach, czy też obejmują swoim ożywczym rażeniem cały świat.

*****

Dnia 17 stycznia br. obchodziliśmy kolejny „Dzień Judaizmu” w Kościele Katolickim. Zastanawia fakt, czemu w tym dialogu to chrześcijanie tylko ustępują do nawiązania porozumienia. Czy druga strona to docenia? A nawet, czy w ogóle jest tego warta? Zajmijmy się krótką analizą stosunków żydowsko – chrześcijańskich oraz źródłem judaizmu.

Przez blisko dziesięć wieków Żydzi masowo osiedlali się w Polsce, gdzie znajdywali dla siebie przystań i dobre warunki do normalnej, godnej człowieka egzystencji. Prześladowani i wypędzani zewsząd, właśnie w Polsce znajdywali schronienie, warunki do przetrwania i pełne możliwości rozwoju. Tolerancyjna katolicka Polska, nazywana przez nich samych Paradisus Judeorum, dawała im przywileje stwarzające warunki często lepsze niż te, którymi musiała się zadowolić miejscowa ludność, będąca gospodarzem polskich ziem. Niezaprzeczalnym faktem jest, iż na terenach RP przed drugą Wojną Światową, zgromadziło się 80% całej populacji Żydów.

Pozytywny stosunek Polaków do Żydów był w znacznym stopniu utrudniony słabą skłonnością Żydów do asymilacji, ich demonstracyjną obcością i wewnętrznie kultywowaną wrogością do nie-żydów, która była dyktowana nakazami Talmudu. Nielojalność wobec państwa i narodu polskiego zawsze przeważała w postawach Żydów. Sporadycznie witano nawet wkraczających na tereny polskie Niemców, a entuzjazm większości Żydów i współpraca z najeźdźcą sowieckim w pełni wyczerpała znamiona masowej zdrady Polski.

W obliczu własnej tragedii i stanu zagrożenia – udzielano Żydom pomocy w każdej części kraju. Pretensja o to, że za mało było bohaterów, że wszyscy Polacy winni byli ryzykować swoje życie dla ratowania Żydów, jest przyznaniem się do prawdziwie rasistowskiego przekonania, iż życie Żyda jest wartością bardziej cenną, niż życie Polaka.

Chyba najbardziej tragiczną w swej symbolice refleksję, wyrażoną po wielu latach od tamtych wydarzeń, przedstawiono w jednym z filmów dokumentalnych o prostym człowieku, który za uratowanie Żydów został odznaczony medalem „Sprawiedliwy wśród narodów świata”. Autor reportażu na koniec zapytał: „Czy dzisiaj, wiedząc to wszystko…, czy zrobiłby pan to samo jeszcze raz?”. Odpowiedź była krótka, zdecydowana i najwyraźniej już wcześniej przemyślana: „Nigdy”.

Ktoś powiedział: „Po Jedwabnem stosunki Polsko – Żydowskie już będą inne”. Całkowicie się z tym zgadzam. Tutaj już nie ma miejsca na milczenie, na bezsilne zaciśnięcie zębów, machnięcie ręką. Teraz już naprawdę potrzebna jest rzetelna debata o stosunkach Polsko – Żydowskich, debata, która pozwoli wyciągnąć właściwe wnioski na dzisiaj na przyszłość.

Pobiblijny judaizm, wyrosły jako religia faryzejska jest zaprzeczeniem Kościoła, jest Synagogą Szatana, jest Kainem, Izmaelem. Przekleństwo Biblijne wzbogacone wiarą w gusła i magię, okraszoną Talmudem i kabałą – jest wyznacznikiem dzisiejszego stanu „żydów”. Judaizm, jako naturalnie wrogo nastawiony do Kościoła Katolickiego, choć ma prawo trwać we własnych granicach, nie może ich przekraczać, gdyż prowadzi to do zniewolenia narodów, do destabilizacji Kościoła.

Papieże na przestrzeni całej historii przestrzegali przed judaizacją – do czasu soborowego Nostra Aetate i późniejszej zdrady posoborowych papieży. Okazuje się, że Kościół przez dwa tysiące lat mylił się, że 260 poprzednich papieży błądziło, że dziś trzeba ocenzurować Ewangelie i wycinać Pismo Święte z „antysemickich” wypowiedzi św. Pawła, że trzeba oczyścić „starszych braci w wierze” z zarzutów o ukrzyżowanie Chrystusa, że najlepiej samemu oskarżyć się, skazać i przeprosić za tysiąclecia chrześcijańskiego „antysemityzmu”.

Wzywanie do „głębszego zrozumienia żydowskich korzeni naszej religii” – jest bluźnierstwem: pobiblijny, talmudyczny judaizm jest zaprzeczeniem chrześcijaństwa. Nie mamy żadnych wspólnych korzeni. Po zburzeniu świątyni jerozolimskiej, Bóg trwale przelał wybraństwo na Kościół katolicki a potomkowie faryzeuszy nie przyjmując Wiary Chrystusowej – rozpoczęli wielowiekowe spiskowanie przeciwko Chrystusowi i Kościołowi Katolickiemu, spiskowanie ujawnione również przez papieży i przed nim ostrzegający, spiskowanie trwające do dziś.

Nie mamy „wspólnego Boga” i nie będziemy „sądzeni przez tego samego Boga”, gdyż Bogiem jest Bóg w Trójcy Jedyny, a którego przecież odrzucają nie-katolicy.

Ciekawe są też zachowania Żydów wobec nas, jako narodu. Kilka najbardziej charakterystycznych z życia:

Ambasador Izraela w Warszawie Dawid Peleg podjął decyzję o bojkotowaniu polskiego ministra edukacji narodowej Romana Giertycha – poinformowało publiczne radio izraelskie. Każde państwo, nawet najmniejsze i najsłabsze w takiej sytuacji – kiedy ambasador obcego państwa wtrąca się oficjalnie z zarzutami do decyzji poszczególnych ministrów – każe pakować walizki takim ambasadorom.

Dyrektor S. Samuels z Centrum Wiesenthala wyraził opinię, jakoby wielkopiątkowa procesja Drogi Krzyżowej w Kalwarii Zebrzydowskiej miała „antysemicki wydźwięk”, polegający na „udziale osób ubranych w historyczne stroje”. Wynikałoby z tego, że według Centrum Wiesenthala właściwe są stroje niehistoryczne, niestety, nie wiadomo jakie. Czy aktorzy na przykład w kimonach, byliby wolni od podejrzeń o „antysemityzm”?. Dyrektor Samuels nie wyjaśnił, czy informacja o „polskim obozie koncentracyjnym Auschwitz”, zamieszczona swego czasu na stronie internetowej Centrum także miała „antysemicki” wydźwięk, czy też nie.

A co z usunięciem SS. Karmelitanek z Oświęcimia na wniosek Żydów?

Powołam się na koniec na słowa samego Jezusa Chrystusa:

„Wiem żeście potomstwem Abrahama, ale chcecie mnie zabić dlatego, że nauka moja nie ma do was dostępu. Ja mówię to com widział u Ojca Mego, a wy czynicie coście widzieli u ojca waszego.

A odpowiadając mu rzekli: – Ojcem naszym jest Abraham.

Rzekł im Jezus: Jeśli jesteście synami Abrahama, spełniajcie czyny Abrahamowe. Wy natomiast pragniecie mnie zabić, mnie człowieka, który wam mówił prawdę, jaką słyszał od Boga. Tego Abraham nie czynił. Ale wy spełniacie czyny ojca waszego.

Rzekli mu tedy: Myśmy nie dzieci zrodzone w cudzołóstwie; jednego ojca mamy; Boga.

Rzekł im tedy Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, zaiste miłowalibyście mnie, bo ja od Boga wyszedłem i przychodzę, i nie sam od siebie przychodzę, ale On mnie posłał. Czemu to mowy mojej nie przyjęliście? Bo nie jesteście zdolni słuchać nauki mojej. WY z OJCA DIABŁA JESTEŚCIE i pragnienia ojca waszego wypełniać chcecie, on jest mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo nie ma w nim Prawdy, gdy wypowiada kłamstwo, mówi do siebie, bo kłamcą jest i ojcem kłamstwa” – Ewangelia wg. Św. Jana 8, 37-44

Kto chce z tym polemizować – niech to czyni.



http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=11

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/04/10/hebraizacja-chrzescijanstwa/



-
10 kwiecień 2014

www.polskawalczaca.com 

  

Komentarze

  

Archiwum

Grzechy Ameryki w Japonii i w Iraku
sierpień 12, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Projekt ustawy o upowszechnianiu tolerancji i zwalczaniu homofobii
sierpień 28, 2006
http://www.konserwatyzm.pl/artykuly.php?id=1340
Jacek Kuroń negocjował z SB
sierpień 29, 2006
PAP
Dom na kołach
luty 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ubecka mniejszość narodowa
marzec 29, 2005
Jadwiga Szcześkiewicz London (Kanada)
Dehumanizacja pieniądzem
luty 14, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Niemcy w Epoce Neo-kolonializmu
wrzesień 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Dwa grona gniewu
wrzesień 12, 2006
Remigiusz Okraska
Pogrobowcy Minca
luty 3, 2003
Artur Łoboda
The Progress (the Creep) of Cancer named USA
listopad 14, 2008
Marek Głogoczowski
Destabilizacja Pakistanu utrudnia pacyfikację Afganistanu
styczeń 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Portret szmaty
lipiec 22, 2004
PAP
Powstanie uratowalo UE
lipiec 18, 2004
przesłała Elżbieta
Powrócą pod ojczystą banderę?
lipiec 18, 2006
marduk
"Jednoczenie Germanii"
styczeń 13, 2007
Bogdan Wilczewski Trzy Radła AK
Stowarzyszenie Primum Non Nocere - pytania do tych którzy chcą kandydować w wyborach prezydenckich
maj 20, 2005
Adam Sandauer
Odpolitycznic sejm!
listopad 22, 2006
mik4
Program Wyborczy Polonijnego Stowarzyszenia Patriotów Narodu Polskiego
marzec 13, 2005
Przestrzegamy Amerykanów
luty 11, 2003
zaprasza.net
Krok do przodu w sprawie ochrony pacjenta
lipiec 21, 2003
IAR
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media