|
Jakie wnioski z wyników wyborów?
|
|
W 1922 roku brat mojej ś.p. Babci przyjechał do domu na przepustkę z wojska. Wcześniej bronił Polski przed Bolszewikami.
Pierwsze kroki skierował do swojej narzeczonej - zamieszkałej przy ulicy Podzamcze - w Krakowie.
Na swoje nieszczęście - zastał ją z gachem.
Bez chwili zastanowienia wyciągnął pistolet - zastrzelił swoją narzeczoną, jej kochanka i siebie.
Mimo, że był samobójcą i do tego zabójcą - to msza żałobna odbyła się w najważniejszym kościele Krakowa- w Kościele Mariackim.
Przybyło na nią wielu Krakowian, kadra oficerska- jego koledzy.
Spod Kościoła Mariackiego ruszył kondukt żałobny na Cmentarz Rakowicki. W ostatniej drodze - liczącej ponad dwa kilometry, żegnało mojego stryjecznego dziadka* tysiące Krakowian.
Żaden z hierarchów Kościoła nie próbował oponować przez kościelnym pogrzebem bohatera walki o niepodległość- który w szale rozpaczy dopuścił się trzech zbrodni.
Mamy irracjonalne przekonanie, że kiedyś Kościół był inny niż dziś. Że nie był tak chciwy, bezduszny i oderwany od Narodu Polskiego.
Przez kilkanaście lat po 1989 roku - Kościół Katolicki autoryzował wszystkie przekręty rządzących Polską. Robił to w zamian za judaszowe srebrniki.
Wysoki wynik wyborczy tak zwanego "Ruchu Palikota" jest wyrazem frustracji i buntu pewnej części społeczeństwa - przeciwko nihilizmowi moralnemu księży i biskupów.
Mimo tego, że po kolejnej zdradzie Kościoła w 2004 roku - gdy nawet Rydzyk i jego Radio wzywali do głosowania z poddaństwem wobec Unii Europejskiej - odsunąłem się od Kościoła - to wciąż znajduję się w bardzo niewygodnej sytuacji "rozkroku" intelektualnego.
Uważam bowiem, że wierność polskiej tradycji wymaga zachowania tradycji religijnej.
Zachowanie tradycji nie musi i nie może być jednak tożsame z obłędem - z objawami choroby psychicznej. A za taki uznaję list - który otrzymałem w dniu wyborów.
Oto jego początek:
"Orędzie Pana Jezusa podyktowane Annie A. w tygodniu wyborów. (3 października 2011r)
Jezus:
Polska będzie krzyżowana, dręczona i prześladowana pod względem religijno-wyznaniowym, ekonomicznym i gospodarczym.
Pozwolę Moim prześladowcom kpić z Ojca i Kościoła dotąd, aż naród Polski upadnie na kolana przede Mną, Władcą Wszechświata(....)"
i tak dalej...
Jeżeli z Polską, z patriotyzmem będą kojarzeni TYLKO tacy ludzie to "polskość" uważana będzie za "nienormalność".
Podczas gdy polskość była przez stulecia symbolem postępu cywilizacyjnego i tolerancji religijnej - nieznanej w żadnym innym kraju europejskim.
Czekam więc na rewoltę w obrębie polskiego Kościoła Katolickiego - gdy do głosu dojdą ludzie o podobnej - do mojej - biografii. Wiem, że niektórzy z nich czytają moje teksty, więc głośno wzywam do rzeczywistej walki o Polskę.
Walka o Polskę to nie jest żadne przywrócenie orła w koronie, czy wciskanie krzyża w każde dostępne miejsce.
Walka o Polskę to walka o podmiotowość społeczną i gospodarczą jej obywateli, o świadomość prawdy o własnej historii, wzajemną uczciwość i wzajemny szacunek - to walka o PRZESTRZEGANIE PRAWA!!!
A jeżeli tego nie doczekam to po stu kilkudziesięciu latach spocznę nad szczątkami mojego stryjecznego dziadka Ferdynanda Laski, który bohatersko walcząc o Polskę nie poradził sobie ze zdradą narzeczonej.
My musimy sobie poradzić ze zdradą Kościoła.
*Nie jestem pewien, czy w hierarchii pokrewieństwa brat babci jest "stryjecznym dziadkiem", ale jest to najbliższe znane mi określenie pokrewieństwa.
|
|
11 październik 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Marnowanie szansy
październik 17, 2003
Artur Łoboda
|
Co trzecia firma przynosi straty
październik 17, 2005
PAP
|
Próba podsumowania roku 2006
grudzień 31, 2006
przesłała Elzbieta
|
Bo życie przerosło kabaret. Doradca
styczeń 15, 2003
SOBCZAK i SZPAK http://www.angora.pl/
|
Święto zmarłych
listopad 2, 2005
zaprasza.net
|
Energetyczne Rezerwy Azji Środkowej Rosną – uzupełnienie 1go stycznia, 2009
styczeń 3, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kłopoty Konsumeryzmu i Neokonserwatyzmu w USA
grudzień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Powszechna Encyklopedia Filozofii"
styczeń 22, 2007
przeslala Elzbieta
|
List otwarty do nauczycieli i wychowawców polskich.
styczeń 7, 2006
Lusia Ogińska
|
Posłowie PO ukarani za "Trzech Króli"
październik 29, 2008
PAP
|
"Sondaż" czy kpiny ze społeczeństwa?
styczeń 24, 2003
PAP
|
Strategiczne straty USA w Azji Centralnej
październik 12, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Jak bogacił się były prezes Stoczni
lipiec 18, 2002
PAP
|
Kurdowie a Stronnictwo Wojny w Osi USA-Israel
wrzesień 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Pan premier Kaczynski Zydom obiecal!!!!
marzec 3, 2007
zrodlo: http://www.jta.org/cgi-bin/iowa/breaking/1
|
Szkoło kochana mamy cię dość od rana.
marzec 10, 2009
Bogusław
|
WIDZIANE Z AMERYKI - KOMENTARZE Z USA (2)
100 000 UŚMIERCONYCH IRAKIJCZYKÓW I BIN LADEN
grudzień 20, 2004
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Niebo
sierpień 20, 2003
Andrzej Kumor
|
Rząd Millera, nie reprezentujący już prawie nikogo, ciągnie Polaków do Unii Europejskiej
kwiecień 16, 2003
Adam
|
Koszty systemu emerytalnego zostaną ograniczone?
sierpień 7, 2002
PAP
|
|
|