|
Pokolenie Dody
|
|
Spotkałem dziś kolegę z młodości. 40 lat temu uczęszczaliśmy do pracowni modelarskiej i kółka radiotechnicznego - w Domu Kultury.
Wielkie zdziwienie wywołała u mnie wiadomość - że kolega mnie nie pamięta i w ogóle wszystko mylił z tamtego czasu.
A przecież jeszcze nie doszedł do sześćdziesiątki....
Smutno i głupio mi się zrobiło bo właśnie zrobiłem sobie przejażdżkę na rowerze po śniegu.
Sprawność umysłu i sprawność fizyczna powodują - że moi rówieśnicy oddalają się ode mnie.
Doskonale pamiętam nasze kiczowate gusty z lat sześćdziesiątych - z koszulami w kwiaty i marzeniem o spranych dzinsach - które były wtedy synonimem szpanu a jednocześnie wolności.
Właśnie dobra pamięć pozwala ocenić po dziesięcioleciach nasze błędy i to - co było cenne.
Dlatego dużo łatwiej jest ocenić współczesne pokolenie.
Rozmawiałem niedawno z sąsiadką - które chciała się coś dowiedzieć o mojej działalności. Wskazałem jej niniejszą witrynę.
Po jakimś czasie - spotkawszy ją zapytałem - czy przeżyła szok przeglądając witrynę.
Odpowiedź mnie wręcz zaszokowała....
Usłyszałem bowiem że jest tu dużo "lania wody" i informacje nie są poparte dokumentami.
Na moje stwierdzenie że jest to forum dla ludzi posiadających minimum wykształcenia - usłyszałem że to my powinniśmy kształcić.
Rozstając się z sąsiadką - przypomniałem sobie wcześniejszą rozmowę w której ta zauważyła że niejaka Doda ma bardzo wysokie IQ.
Stwierdziłem wtedy że to IQ jest raczej miarą poziomu intelektualnego twórcy testu i zgodności jego inteligencji z inteligencją Dody.
Ale wtedy nie wiedziałem najważniejszego...... nie słyszałem ani jednej wypowiedzi Dody bo w ogóle nie oglądam telewizji.
Niedawno oglądnąłem wypowiedź Dody na niternetowym ogłupiaczu - interia.pl
I cóż mogę powiedzieć.......
Takiego dna intelektualnego nigdy nie było w historii Polski.
Takie dno doskonale harmonizuje z prezydentem kurduplem ale nigdy nie będzie reprezentacją kultury Polaków.
Przeżyliśmy straszne czasy komuny - gdy prostactwo mordowało Polaków a potem niszczyło wszelkie formy odrodzenia naszej godności.
Musimy przetrwać chamstwo i podłość obecnych czasów.
Świadomi jednak musimy być że do pokolenia które wielbi Dodę, nasza wiedza nie dotrze.
To pokolenie "na stratę".
Może kolejne się opamięta.
Aby jeszcze móc do nich przemawiać musimy jak najdłużej zachować doskonały stan zdrowia i umysłu.
Bo kiedy nas zabraknie - najemni kłamcy zmienią naszą historię - tak jak było nieraz.
|
|
28 styczeń 2010
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
| Dno?? Chyba nie słyszał pan wypowiedzi Joli Rutowicz! |
|
2010-01-28
Grzecho
|
 |
|
|
Grzechu
Ponieważ moja wiedza bardzo różni się od większości społeczeństwa dlatego w skrócie przedstawię wywód - komentarz do Twojego zapytania.
Na początku lat 90. pomagałem Staszkowi Tyczyńskiemu budować RMF. Jego mama była wspaniałą kobietą i wielką patriotką - która ciężko zapłaciła Syberią - za swój patriotyzm w czasie wojny. Nie wiedziałem jeszcze wtedy że Staszek jest nie do końca normalny.
Ale poznałem w tym radiu późniejszą obsadę TVN - prymitywnych karierowiczów - którzy w walce szczurów widzieli jedyny sens swojego życia.
Nie dziwiła mnie więc- późniejsza ich działalność w TVN albowiem podstawowa ekipa RMF przeniosła się do TVN. Tak zwany "fenomen" Rutowicz to synonim prostactwa i chamstwa ekipy TVN - z jej dyrektorem programowym - ex towarzyszem PZPR.
To TVN promuje takie pomyłki ewolucji jak Rutowicz.
Ale jest tu jeszcze jeden element spójny.
Bardzo negatywną rolę w rozwoju młodzieży wywarł film "Młode wilki". Mimo tragicznego końca, stworzył złudną nadzieję że można coś na skróty osiągnąć.
Kiedy więc zobaczyłem jednego z głównych bohaterów tego filmu u boku tejże Rutowicz to uznałem że jest to symbol upadku megalomanii III RP.
Jestem wiele starszym. Ale musiałbym na mózg upaść by przestawać z taką szpetotą i nędzą umysłową. To kolejny synonim upadku złudnych aksjomatów II RP. |
|
2010-01-28
Artur Łoboda
|
|
|
|
Wniosek
maj 4, 2004
|
Co robić?
marzec 30, 2003
Andrzej Kumor
|
Brudna przeszłość Aleksandra Kwaśniewskiego
maj 20, 2007
przysłał ICP
|
Zmierzch uchwałodawstwa RJP?
luty 20, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Śmierć Fenixa
czerwiec 5, 2006
Marek Olżyński
|
Dariusz Benedykt Ciesielski - ZAŻALENIE
grudzień 4, 2004
Dariusz Benedykt Ciesielski
|
Czy już czas ....?
październik 13, 2004
Aldona Minorczyk-Cichy
|
"Wojna z terrorystami"
kwiecień 6, 2003
|
Aristotelian deciphering of YHWH’s "logos"
marzec 27, 2006
Marek Glogoczowski, Ph.D.
|
Radiowozy dla strażników
październik 27, 2004
|
Prawdziwa afera
styczeń 28, 2007
Bartosz Machalica
|
Protest przeciwko Europejskiemu Forum Ekonomicznemu
kwiecień 24, 2004
http://www.la.most.org.pl/protest/
|
10 kroków dla konsultantów gminnych Ośrodków Informacji Europejskiej, czyli o czym powinieneś pamiętać.
marzec 20, 2003
|
O głupocie i złym wychowaniu
wrzesień 13, 2006
Olaf Swolkień
|
"Fahrenheit 9/11" z owacją na stojąco
maj 18, 2004
Ewa
|
Unia robi z nas durniów
Politycy pozwalają na to (czy za przyszłe posady?)
kwiecień 28, 2003
www.dziennik.krakow.pl
|
Oto Polska
lipiec 17, 2004
Jaga
|
Sztuka - antysztuka
lipiec 31, 2003
Andrzej Kumor
|
Katrina
sierpień 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Swen czy Sven?
listopad 8, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|