|
Pokolenie Dody
|
|
Spotkałem dziś kolegę z młodości. 40 lat temu uczęszczaliśmy do pracowni modelarskiej i kółka radiotechnicznego - w Domu Kultury.
Wielkie zdziwienie wywołała u mnie wiadomość - że kolega mnie nie pamięta i w ogóle wszystko mylił z tamtego czasu.
A przecież jeszcze nie doszedł do sześćdziesiątki....
Smutno i głupio mi się zrobiło bo właśnie zrobiłem sobie przejażdżkę na rowerze po śniegu.
Sprawność umysłu i sprawność fizyczna powodują - że moi rówieśnicy oddalają się ode mnie.
Doskonale pamiętam nasze kiczowate gusty z lat sześćdziesiątych - z koszulami w kwiaty i marzeniem o spranych dzinsach - które były wtedy synonimem szpanu a jednocześnie wolności.
Właśnie dobra pamięć pozwala ocenić po dziesięcioleciach nasze błędy i to - co było cenne.
Dlatego dużo łatwiej jest ocenić współczesne pokolenie.
Rozmawiałem niedawno z sąsiadką - które chciała się coś dowiedzieć o mojej działalności. Wskazałem jej niniejszą witrynę.
Po jakimś czasie - spotkawszy ją zapytałem - czy przeżyła szok przeglądając witrynę.
Odpowiedź mnie wręcz zaszokowała....
Usłyszałem bowiem że jest tu dużo "lania wody" i informacje nie są poparte dokumentami.
Na moje stwierdzenie że jest to forum dla ludzi posiadających minimum wykształcenia - usłyszałem że to my powinniśmy kształcić.
Rozstając się z sąsiadką - przypomniałem sobie wcześniejszą rozmowę w której ta zauważyła że niejaka Doda ma bardzo wysokie IQ.
Stwierdziłem wtedy że to IQ jest raczej miarą poziomu intelektualnego twórcy testu i zgodności jego inteligencji z inteligencją Dody.
Ale wtedy nie wiedziałem najważniejszego...... nie słyszałem ani jednej wypowiedzi Dody bo w ogóle nie oglądam telewizji.
Niedawno oglądnąłem wypowiedź Dody na niternetowym ogłupiaczu - interia.pl
I cóż mogę powiedzieć.......
Takiego dna intelektualnego nigdy nie było w historii Polski.
Takie dno doskonale harmonizuje z prezydentem kurduplem ale nigdy nie będzie reprezentacją kultury Polaków.
Przeżyliśmy straszne czasy komuny - gdy prostactwo mordowało Polaków a potem niszczyło wszelkie formy odrodzenia naszej godności.
Musimy przetrwać chamstwo i podłość obecnych czasów.
Świadomi jednak musimy być że do pokolenia które wielbi Dodę, nasza wiedza nie dotrze.
To pokolenie "na stratę".
Może kolejne się opamięta.
Aby jeszcze móc do nich przemawiać musimy jak najdłużej zachować doskonały stan zdrowia i umysłu.
Bo kiedy nas zabraknie - najemni kłamcy zmienią naszą historię - tak jak było nieraz.
|
|
28 styczeń 2010
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
| Dno?? Chyba nie słyszał pan wypowiedzi Joli Rutowicz! |
|
2010-01-28
Grzecho
|
 |
|
|
Grzechu
Ponieważ moja wiedza bardzo różni się od większości społeczeństwa dlatego w skrócie przedstawię wywód - komentarz do Twojego zapytania.
Na początku lat 90. pomagałem Staszkowi Tyczyńskiemu budować RMF. Jego mama była wspaniałą kobietą i wielką patriotką - która ciężko zapłaciła Syberią - za swój patriotyzm w czasie wojny. Nie wiedziałem jeszcze wtedy że Staszek jest nie do końca normalny.
Ale poznałem w tym radiu późniejszą obsadę TVN - prymitywnych karierowiczów - którzy w walce szczurów widzieli jedyny sens swojego życia.
Nie dziwiła mnie więc- późniejsza ich działalność w TVN albowiem podstawowa ekipa RMF przeniosła się do TVN. Tak zwany "fenomen" Rutowicz to synonim prostactwa i chamstwa ekipy TVN - z jej dyrektorem programowym - ex towarzyszem PZPR.
To TVN promuje takie pomyłki ewolucji jak Rutowicz.
Ale jest tu jeszcze jeden element spójny.
Bardzo negatywną rolę w rozwoju młodzieży wywarł film "Młode wilki". Mimo tragicznego końca, stworzył złudną nadzieję że można coś na skróty osiągnąć.
Kiedy więc zobaczyłem jednego z głównych bohaterów tego filmu u boku tejże Rutowicz to uznałem że jest to symbol upadku megalomanii III RP.
Jestem wiele starszym. Ale musiałbym na mózg upaść by przestawać z taką szpetotą i nędzą umysłową. To kolejny synonim upadku złudnych aksjomatów II RP. |
|
2010-01-28
Artur Łoboda
|
|
|
|
"KAPITAL" Erazma Majewskiego kontra "KAPITAL" Karola Marksa
- OCALIC OD ZAPOMNIENIA
luty 27, 2009
nauczyciel
|
Jak ślicznie!!!
październik 14, 2006
jon2
|
Jak bogacił się były prezes Stoczni
lipiec 18, 2002
PAP
|
Jakim prawem! -
List otwarty
czerwiec 12, 2004
ks. prof. Jerzy Bajda
|
"Unicestwić Warszawę i jej ludność"
lipiec 29, 2004
Jan Sidorowicz
|
Waluta Chińska i Dolar
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Chcemy mordować Irakijczyków"
styczeń 30, 2003
zaprasza.net
|
Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina
lipiec 22, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Zniesmaczenie
maj 22, 2007
Marek Olżyński
|
Opinia Biskupów USA o Sytuacji w Iraku
listopad 25, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Błędy i wypaczenia w III RP
marzec 23, 2005
Leszek Skonka
|
Propaganda w I i II Wojnie Swiatowej.
styczeń 18, 2008
Tezlav von Roya
|
Niezdrowe skłonności, czyli co za dużo to nie zdrowo
październik 17, 2007
Artur Łoboda
|
Boja?ń czy łamanie prawa?
luty 18, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Makler okradł bank na 5 mld euro
styczeń 24, 2008
PAP
|
Aristotelian deciphering of YHWH’s "logos"
marzec 27, 2006
Marek Glogoczowski, Ph.D.
|
Co z Polska?
wrzesień 21, 2006
mik4
|
Na Ukrainie łączą i dzielą
sierpień 16, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
LIST OTWARTY DO DECYDENTÓW III RZECZYPOSPOLITEJ UPARCIE
POZOSTAJˇCYCH W NIEWOLI CIEMNOGRODU
wrzesień 8, 2005
antiglobalist 2
|
"Że im gdzieś w polu nafta sikła i obrodziła dolarami"
grudzień 29, 2002
IAR
|
|
|