ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Polska po Kukizie 
13 sierpień 2015      Artur Łoboda
A w Moskwie "biją murzynów" 
31 styczeń 2021      Artur Łoboda
Biografia Jaruzelskiego 
8 październik 2010      Goska
Dr Naomi Wolf odkrywa plan firmy Pfizer w sprawie wyludnienia, o czym świadczą ich własne dokumenty 
10 grudzień 2023     
Ponad 300 stron dowodów z CDC pokazuje, że szczepionki powodują autyzm 
2 grudzień 2024     
Napisz do amerykańskiego kongresmana, który żąda niezależnego dochodzenia w sprawie katastrofy k/Smoleńska 
6 lipiec 2010      Rebel
Szkolny przykład manipulacji 
8 styczeń 2021      Susanne Begerow
Watykan w niemickich rekach 
21 sierpień 2010      Goska
Netanjahu błaga Bidena, aby uniemożliwił MTK umieszczenie go w więzieniu za zbrodnie wojenne 
14 maj 2024      Ethan Huff
Orwell przewraca się w grobie 
18 grudzień 2012     
Nie lekceważcie Szumowskiego 
7 sierpień 2020     
Co wiem (i czego nie wiem) o SARS-CoV-2  
26 czerwiec 2021      Edward Curtin
III Wojna Swiatowa 
11 lipiec 2010      Goska
Światowy spisek żydów 
17 luty 2022     
Znoszą restrykcje...bo nagle odkryli że one nie mają sensu?! 
5 luty 2022      Gandalf Sprawiedliwy
"Dr" Gizela Jagielska 
17 kwiecień 2025      Artur Łoboda
Kardynałowie i Biskupi o koronapanice 
12 maj 2020     
Antywojenny protest w Stuttgarcie 
3 kwiecień 2021     
Neofaszyzm PRLubis rzekomej III RP. 2010-10-27 Artykuł jest bez zdjęć i o ile ktoś chce otrzymać w oryginale to proszę napisać vipbob@wp.pl  
28 październik 2010      Bogusław
Towarzyszki i Towarzysze, proletariusze! Szczepcie się… 
27 grudzień 2020     

 
 

Ryzyko „przekleństwem” dolara

Z końcem października 2009, mówi się, że niski procent bankowy dolara, zniechęca inwestorów międzynarodowych, do lokowania inwestycji w dolarach. Ostatnio dolar spadł na wartości w porównaniu z innymi walutami. Dobre zarobki korporacji amerykańskich spowodowały wyż na giełdzie nowojorskiej, w nadziei, że zbliża się koniec kryzysu spowodowanego przez żydowskie banki w USA, w ramach tak zwanego szwindlu długów hipotecznych na tryliony dolarów.

Wbrew konstytucji amerykańskiej prywatny żydowski bank nazwany Fedeal Reserve System, pełni funkcję banku centralnego i kontroluje politykę monetarną USA, oraz drukuje banknoty, zamiast żeby czynił to rząd federalny. Niskie oprocentowanie dolara i japońskiego jena skłania inwestorów do lokowania ich pieniędzy w innych walutach. Wytworzyła się taka sytuacja, że jen jest słabszy od dolara, podczas gdy dolar jest słabszy od każdej innej waluty.

W tej sytuacji pozytywne dane o zarobkach korporacji amerykańskich mają ostatnio negatywne znaczenie dla międzynarodowego kursu dolara. Chęć inwestowania w dolarach wzrastała dzięki nieoczekiwanie dobrym zarobkom w USA, w trzecim kwartale 2009 roku. Fakt ten wzmocnił nadzieje na poprawę gospodarki światowej. Wzrost produktu rocznego GDP- USA był oceniany na 3.2% i niespodzianie osiągnął 3,7%. Jest to pierwszy wzrost GDP-USA od drugiego kwartału 2008 roku.

Niestety bezrobocie w USA jest nadal wysokie i zwykle po kryzysie wolniej spada niż tempo poprawy na giełdzie. Statystyki wypłat zapomóg dla bezrobotnych wykazują spadek z końcem października 2009 roku. Nadal ma miejsce wzrost wartości euro, które prawdopodobnie znowu osiągnie wartość półtora dolara.

Ekonomiści twierdzą, że jak zwykle tłem nastrojów inwestorów jest kwestia ryzyka. W czasie kiedy inwestorzy mają nadzieję na poprawę gospodarki światowej z gospodarką USA na czele i chcą podejmować większe ryzyko i wtedy rosną ceny na giełdzie.

Wskaźnik niestabilności, czyli „volatility index” (VIX) przestał ostatnio wzrastać na giełdzie nowojorskiej dzięki nadspodziewanie dobrym zarobkom korporacji w trzecim kwartale 2009 roku. Spowodowało to rekordowy skok cen papierów wartościowych, mimo wątpliwości inwestorów, co do tempa poprawy gospodarki USA.

Chicago Board of Option Exchange publikuje „volatility index” (VIX), który notuje transakcje na giełdzie S&P – 500, na której inwestorzy starają się zabezpieczyć przed ryzykiem transakcji papierami wartościowymi. Taktyka ta działa w obie strony, między giełdą papierów wartościowych w Nowym Jorku i giełdą opcji w Chicago.

Obecna sytuacja na giełdzie uważana jest za bardzo ryzykowną i spodziewana są wielkie wahania cen papierów wartościowych i opcji. W tej sytuacji niepewność inwestorów powoduje szybkie zmiany w ich decyzjach i z tego powodu należy spodziewać się częstych skoków cen na giełdzie w górę i w dół. Ostatnio opcje spekulacji, co do wysokości przyszłych cen sięgają stycznia 2010 roku.

Z powodu wielkiej niepewności spowodowanej prywatną kontrolą polityki monetarnej w USA inwestorzy stoją wobec bardzo skomplikowanego rachunku ryzyka transakcji. Dlatego niektórzy określają ryzyko jako przekleństwo ciążące nad dolarem. Niestety podstawowym źródłem niepewności i ryzyka dotyczącego zmian wartości papierów wartościowych, na giełdzie nowojorskiej, jest wyżej wspomniana zakulisowa kontrola polityki monetarnej USA.

WWW.pogonowski.com
30 październik 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

 

http://marucha.wordpress.com/2009/10/30/goldman-sachs-maszyna-do-robienia-baniek/#comments

2009-10-30
Elzbieta Gawlas Toronto

  

Archiwum

Czerwona gospodarka
czerwiec 24, 2003
przesłała Elżbieta
Muzeum Polskie w Rapperswilu zagrożone likwidacją
maj 31, 2008
PAP
Światła do jazdy w dzień?
październik 1, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Jawności ułaskawień!
styczeń 3, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Rząd Izraela popiera ograniczenia w sprzedaży ziemi
lipiec 8, 2002
PAP
Zdjęcia zbrodni żydowskich popełnionych na obywatelach Palestyny w tym okupowanym przez Żydów kraju
luty 16, 2008
Global Research
Profesjonalizm
czerwiec 6, 2005
Artur Łoboda
Polski przemysł
kwiecień 16, 2003
przesłała Elzbieta
Europejczycy to antysemici
listopad 25, 2003
Wracamy do dyskusji
grudzień 5, 2007
Artur Łoboda
Dehumanizacja pieniądzem
luty 14, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Apel o ujawnienie i usunięcie agentury z Episkopatu
październik 26, 2006
przysłał Krzysztof Cierpisz
Episkopat krytykuje Radio Maryja
luty 15, 2006
PAP
Ich poprzednicy trafili w "nagrodę" do Berezy Katuskiej
lipiec 14, 2008
Newsweek
Dyrektorzy o sukcesie "Nocy Muzeów w Krakowie"
czerwiec 9, 2004
"Nie jesteśmy ani antyarabscy, ani tym bardziej antymuzułmańscy"
grudzień 17, 2002
PAP
Owoce multi-kulti: Jedna-trzecia mieszkanców Waszyngtonu to analfabeci
marzec 22, 2007
bibula- pismo niezależne
Drugie dno przyznania Polsce i Ukrainie roli organizatorów ME
kwiecień 21, 2007
pnlp
Obalenie Rządu Olszewskiego
czerwiec 8, 2007
Lech Wałęsa
Czy Hezbollah ma szanse zwycięstwa?
sierpień 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media