ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne 
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?



 
Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce 
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje jedynie zarejestrowane ubytki zdrowia po szczepieniach. Ale tylko do 4 tygodni po szczepieniu.


 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
Finansowany przez Google zespół „sprawdzający fakty” wydaje się być garstką fikcyjnych Hindusów w zubożałym miasteczku niedaleko Bangladeszu 
 
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
GLOBALIZM - Prawdziwa historia 
Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów 
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? 
"W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." 
Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka 
Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. 
W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? 
Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku 
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Toksykologia kontra wirusologia: Instytut Rockefellera i kryminalne oszustwo w sprawie Polio 
Wybuch choroby w roku 1907, w Nowym Jorku dał dyrektorowi Instytutu Rockefellera, doktorowi Simonowi Flexnerowi, złotą okazję do wysunięcia roszczeń do odkrycia niewidzialnego “wirusa” wywołującego coś, co arbitralnie nazwano poliomyelitis. 
więcej ->

 
 

Francja przoduje w budowie elektrowni nuklearnych

Francja produkuje w elektrowniach nuklearnych 75% swego zapotrzebowania na elektryczność i przeduje na świecie. Niemcy są na drugim miejscu osiągając 26%, następnie Japonia 23%, W. Brytania 22%, Rosja 16%, Kanada 13% i Włochy 0%.
W przeciągu 30 lat, Francja badzo zmniejszyła zapotrzebowanie na ropę naftową i znacznie ograniczyła zanieczyszczanie powietrza gazami spalinowymi. Co więcej Francja przetwarza radioaktywne odchody z elektrowni nuklearnych, nie tylko własnego przemysłu, ale również z z innych krajów, w przetwórni położonej na skalistym półwyspie Beaumont-Hague, wcinającym się ponad 20km. w kanał La Manche.

Ta przetwórnia oddziela pluton od wysoce radioaktywnych odchodów, które muszą być składane w bezpiecznych miejscach. Przetwórnia ta jest z jednej strony powodem do dumy Francuzów i z drugiej strony powoduje ona obawę awarii i zakażenia radio-aktywnego, zwłaszcza że Francja stara się pokryć koszty rozbudowy swego przemysłu nuklearnego, z dochodów z oddzielania plutonu od radioaktywnych odchodów, jako usługa dla wielu innych państw, takich jak Niemcy i Japonia. Francja jest nazywana „globalną przetwórnia odchodów nuklearnych.” Dzięki temu i subsydiom ze skarbu państwa, ceny prądu elektrycznego we Francji, należą do najniższych na świecie.

Francja przeprowadziła konsekwentną kampanię ograniczania konsumpcji płynnego paliwa, gazu ziemnego i węgla, która to kampania budzi teraz międzynarodowe zainteresowanie, zwłaszcza USA i Chin. Rząd Francji zbudował przemysł nuklearny kosztem około 120 miliardów dolarów i narażał się na związane z tym ryzyko. Kilka razy zdarzyły się radioaktywne przecieki i teraz po rozszerzaniu się konfliktu żydowsko-arabskiego na nonflikt USA z islamem, Francuzi obawiają się ataku terrorystów i sabotażu ich elektrowni nuklearnych. Nadal pozostaje problem jak w bezpieczny sposób postępować z odchodami elekrowni nuklearnych, radioaktywnymi przez następne tysiące lat.

Mimo posiadania wielkich elekrowni nuklearnych, Francja importuje dużo ropy naftowej. Elekrownie nuklearne produkują we Francji 75% elektryczności, co równa sie 20% całej konsumpcji energi tego kraju, w którym ropa naftowa dostarcza blisko 50% zapotrzebowania na energię. Zapotrzebowanie to rośnie wraz ze stałym wzrostem ilości samochodów, ciężarówek i innych pojazdów na drogach. Mimo przodowania w budowie elekrtowni nuklearnych na świecie, Francja jak i reszta świata stoi wobec kryzysu energetycznego, szybciej zbliżającego się, niż nadąża postęp nauki, w rozwiązywaniu tego problemu.

Wiadomo, że temperatura atmosfery ziemskiej podnosi się i jednocześnie popyt na płynne paliwo rośnie szybciej, niż produkcja z szybów i wiercenie nowych szybów na nowo znalezionych roponośnych terenach. Jednocześnie tempo odkrywania nowych wielkich pól ropy naftowej maleje. Mimo tego rozbudowny przemysł naftowy boi się powiekszania kosztów produkcji i czystego spalania paliwa, wymaganych w związku z ochroną środowiska.

Reakcja nuklearna powoduje wysoką temperaturę, która gotuje wodę i wydziela parę, która z kolei, napędza turbiny wytwarzające prąd elektryczny. Reakcja ta wytwarza plutonium, którego jeden gram zawiera tyle energii ile ma 15 standartowych baryłek ropy naftowej. Po usunięciu plutonu z zużytego paliwa, pluton może być użyty do produkcji bomb nuklearnych. Niektóre typy reaktorów nuklearnych są sprawniejsze do wytwarzania wysokiej temperatury, a inne do wytwarzania plutonu, tymi ostatnimi zapoczątkowano budowę reaktorów we Francji w latach 1950tych, co w roku 1960 doprowadziło do wybuchu pierwszej Francuskiej bomby nuklearnej.

Francja jest uzależniona od importu paliwa, co odczuła w czasie konfliktu o Kanał Suezki w 1956 roku i w czasie blokady sprzedarzy płynnego paliwa w 1973 roku, z powodu walk Arabów przeciwko agresji Izraela wspomaganego przez USA. Blokada ta spowodowała dużą podwyżkę cen ropy naftowej, tak jak to się stało ostatnio, w czasie najazdu USA na Irak „dla dobra Izraela i przemysłu zbrojeniowego i naftowego.”

Francja zaczęła rozbudowę elekrowni nuklearnych, w tempie sześciu na rok, przez dwa przedsiębiorstwa państwowe, według planów amerykańskiej firmy Westinghouse Electric Co., którą to firmę, w lutym 2006, zgodziła się kupić firma Japońska Toshiba Corp.
USA ma dwa razy więcej elektrowni nuklearnych, niż Francja, ale wytwarzana przez nie elektryczność stanowi poniżej 20% konsumpcji, wśród braku standartów rządowych i gorszej wydajności niż we Francji. Ceny uranu są ograniczane podażą, która nie była tak ograniczona, jak się tego początkowo obawiano.

Zainteresowanie w USA, żeby produkować więcej elektryczności, za pomocą elektrowni nuklearnych, daje teraz możliwość Francuzom sprzedawać ich technologię w USA i w tym celu zatrudnili Spencer’a Abraham’a (do niedawna ministra spraw energii, przy rządzie Bush’a). Francja pozostaje w tyle za Niemcami, w używaniu enegii słonecznej i wiatru. Natomiast Francja przoduje w produkcji prądu elektrycznego przez elektrownie nuklearne.

www.pogonowski.com
29 marzec 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

CALL FOR MAY 23RD PROTEST OF AIPAC ANNUAL CONFERENCE
maj 23, 2005
piśmienny
Terror Żydów przeciwko Żydom – Część trzecia: Zbrodnie sjonistów
czerwiec 11, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Oświecony "zdrowy" terror
maj 19, 2007
Remigiusz Okraska
MSP unieważniło przetarg na doradcę przy sprzedaży PKOBP
grudzień 27, 2003
Reuters
Naprawdę chodzi o wolność słowa
styczeń 3, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl
Z tarczą czy na tarczy?
czerwiec 12, 2007
przysłała Elżbieta
Porównanie papieży JP2 i B16 jako polityków
sierpień 19, 2007
tłumacz
Prezydent RP Wojciech Jaruzelski przed sadem
kwiecień 21, 2007
wasylzly
Przygoda po charytatywnym zebraniu
luty 7, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Bagno rozpływa się coraz szerzej
październik 25, 2004
Refleks szachisty
listopad 11, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Tegoroczna Nagroda im. Jana Karskiego za Męstwo i Odwagę
lipiec 26, 2003
Strzykawa
luty 16, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
Inicjatywa - Stop Wojnie
marzec 22, 2003
Przez żonę obciął sobie penisa
listopad 5, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ekskluzywny wywiad dla polskiej TV
sierpień 31, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Zionists, Psychopaths and 9/11
kwiecień 10, 2007
przysłał ICP
Wysoki koszt uległości USA wobec Izraela
czerwiec 19, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Ostra gra o kontrolę Azji Centralnej
grudzień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Świat ma jednak szczęście że Rosją rządzi Putin
październik 2, 2006
wasylzly
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media