ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor 
 
Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem 

 
 

 
Były agent CIA ujawnia, jak Izrael zmusił Trumpa do zbombardowania Iranu 
 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas 
Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania 
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki 
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? 
więcej ->

 
 

jedzie do Moskwy na obchody 60

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział we Wrocławiu, że jedzie do Moskwy na obchody 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej po to, by zaakcentować polski wkład w zwycięstwo nad nazizmem.

Wyraził wiarę, że w naszych stosunkach z Rosją - na fundamencie prawdy i woli porozumienia - można osiągnąć więcej.

- W gronie obrońców wolnego świata Polska i Polacy mają poczesne miejsce i zrobimy wszystko, aby ta prawda była znana i doceniona wśród wszystkich narodów! - obiecał. Jak przypomniał, "w chwili próby Polska pierwsza chwyciła za broń". - Nigdy nie zdradziliśmy i nie zachwialiśmy się. W koalicji antyhitlerowskiej od początku do końca byliśmy wytrwałym i wiernym sojusznikiem - zaznaczył.

60 lat po wojnie

W Moskwie na uroczystościach 60. rocznicy zakończenia II wojny - jak powiedział - "zamierza być w imieniu Rzeczypospolitej, razem z polskimi kombatantami". - Będziemy tam po to, by oddać hołd tym, którzy mężnie walczyli. Wszystkim, którzy wnieśli swój wkład do zwycięstwa nad faszyzmem - dodał prezydent.

Zwracając się do obecnych na uroczystości polskich kombatantów wyraził wiarę, że "nie powtórzy się historia sprzed 60 lat, kiedy płacili wielką cenę za mocarstwową grę interesów i cyniczną geopolitykę". - Dzisiaj nie wolno pozwolić ani tu w Polsce, ani za granicą i nikomu na kolejną grę historyczną prawdą, bohaterstwem żołnierzy, ofiarnością ludności cywilnej - wyjaśnił.

Jak zaznaczył, "nie może się stać tak, aby ważniejsze było nie kto zwyciężył i nie kto jest prawdziwym bohaterem, lecz to kto, gdzie, i jak będzie świętował zwycięstwo".

Nawiązał też do relacji polsko-rosyjskich. - Wierzę, że w stosunkach z Rosją możemy osiągnąć więcej niż do tej pory, na fundamencie prawdy, szacunku dla partnera, a przede wszystkim woli porozumienia. Nie powinniśmy pozwalać, by historia krępowała nasze myślenie o dniu dzisiejszym i ograniczała rozwój dobrosąsiedzkich stosunków. Wierzę, że dzięki dobrej woli tak stać się może - podkreślił.

- Szanujemy rosyjską wrażliwość, znamy rosyjską dumę i duszę, nie uzurpujemy sobie monopolu na interpretację historii. Jesteśmy gotowi do spokojnej, uczciwej rozmowy w poszukiwaniu prawdy. Wiemy, że w Rosji mamy partnerów do takiego dialogu - zadeklarował Kwaśniewski.

Prezydent ocenił też, że "pamięć o historii jest pouczająca i twórcza tylko wtedy, gdy wyraża prawdę bez przemilczeń, bez zaciemniania jednych wątków i wybielania drugich". - Tak właśnie trzeba mówić o latach wojny; także o samym Dniu Zwycięstwa - powiedział.

Jak podkreślił bowiem, "Dzień Zwycięstwa nie miał dla Polski tylko jasnej barwy, nie przynosił wyłącznie wyzwolenia i nadziei, podobnie dla innych krajów naszego regionu".

- Wspominamy z oburzeniem i goryczą, że kiedy na moskiewskim niebie strzelały fajerwerki dla uczczenia zwycięstwa w wojnie, 16 przywódców Polski Podziemnej siedziało w kazamatach Łubianki. Trzech z nich zostało zamordowanych - podkreślił Kwaśniewski.

Jak zaznaczył, bólem dla Polaków była również Jałta. - Przede wszystkim z powodu niedotrzymanych deklaracji o Polsce niepodległej i demokratycznej - mówił prezydent. - Uczciwie trzeba stwierdzić, że nasz kraj dzięki porozumieniom jałtańskim i poczdamskim budował i buduje swoją państwowość i znalazł nowe możliwości rozwoju na zachodzie i północy, musieliśmy opuścić jednak wschodnie kresy. Towarzyszyła temu gigantyczna fala przesiedleń - powiedział. Zwrócił uwagę, że Wrocław, w którym odbyła się dzisiejsza uroczystość, jest tego szczególnym świadkiem.

Kwaśniewski dodał, że "wiek XX był wiekiem nie jednego, ale dwóch totalitaryzmów, a Polacy może najpełniej doświadczyli okrucieństwa ich obu".

Przypomniał m.in. "czwarty rozbiór" Polski i zniewolenie państw bałtyckich dokonane wskutek paktu Ribbentrop-Mołotow.

- Długa i przerażająca jest lista zbrodni nazistowskich, zgrozą bije też ze zbrodni stalinizmu. Ciągle niezabli?niona jest rana, mord 22 tys. polskich oficerów, których prochy kryją cmentarze w Katyniu, Miednoje i Charkowie - mówił prezydent. - To tragiczne dziedzictwo tamtych czasów pogardy i zbrodni. Całe wielkie obszary naznaczone były cieniem Archipelagu Gułag, który był miejscem męczeństwa dla wielu narodów, także samych Rosjan, Ukraińców, Białorusinów - przypomniał .

Zaznaczył jednocześnie, że Armia Czerwona uratowała wiele polskich istnień. - Tego dobra, które zawdzięczamy radzieckim żołnierzom nigdy nie zapomnimy - mówił i zaznaczył, że "zawsze będziemy najwyższym szacunkiem otaczać ich ofiary". - Chwała Wam i Waszym poległym druhom - powiedział.

Podkreślił, że początkiem i sensem drogi do pokonania wspomnień jest prawda. Prawda - powiedział - jest też drogą do porozumienia. Jak dodał, do pokonania złych wspomnień potrzeba też "wielkiej woli i siły państw, narodów i nas, zwyczajnych ludzi".

(PAP)
7 maj 2005

 

  

Archiwum

Giertych: papież nawołuje do zmiany polityki społecznej w Polsce
sierpień 20, 2002
PAP
Widmo ludobójstwa Sunnitów w Iraku
listopad 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Polskie" banki
październik 2, 2003
Kiedy w Polsce pojawi się rozum .........
lipiec 8, 2008
Artur Łoboda
Ameryka pod żydowską kontrolą
luty 16, 2007
nadesłała Dorota
Możemy kupić 4 razy mniej paliwa...
listopad 3, 2005
INTERIA.PL
Hezbollah wkracza na scenę
lipiec 20, 2006
Alberto Cruz
Ile dopłacimy do Unii?
grudzień 8, 2002
Małgorzata Goss http://www.naszdziennik.pl/
Nie stać nas
październik 20, 2003
Angora
Jan Paweł II: zróbmy wszystko, by uniknąć wojny
marzec 2, 2003
PAP
Atak na Bejrut jako akt terroru i jego skutki
sierpień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Farelka i paplanina - nazwiskowe związki
styczeń 4, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
PRL-BIS wprowadził zapis do Konstytucji RP zezwalający na zadłuzanie kraju do poziomu 3/5 wartości PKB
styczeń 15, 2006
AdamP
Jakie szkody dla USA spowodowałby atak na Iran osi USA-Izrael?
sierpień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Prywatyzacja edukacji według PO
październik 26, 2008
Elzbieta
Winy i grzechy
lipiec 18, 2003
Krzysztof Szymański
Zlikwidować polska armię, zlikwidować Państwo Polskie
październik 27, 2006
PAP
Judeofaszyzm: 1000 świeżych trupów, których nie było, czyli nieFakty TVN o niewojnie w Libanie
sierpień 13, 2006
„Faszyści” i obłąkańcy
grudzień 11, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
13 Grudnia
grudzień 15, 2003
przesłała Elżbieta
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media