ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność 
Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
GLOBALIZM - Prawdziwa historia 
Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów 
więcej ->

 
 

Odzyskac dumę narodową

Odzyskać dumę narodową

O kulturze Polski i jej wkładzie w kulturę Europy i świata mówili w piątek prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak oraz dr Mieczysław Ryba. Miało to miejsce na sympozjum naukowym zorganizowanym przez Fundację Lux Veritatis oraz Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Uczestnicy sympozjum pochylili się nad problematyką rozumienia tożsamości narodowej w warunkach procesu jej niwelowania przez różne siły polityczne z wewnątrz i z zewnątrz kraju. Zastanowili się nad kulturą jako ofertą ideologiczną, która oznacza instrumentalizację wartości.
Przypominając wkład Polaków w kulturę świata, którzy na stałe zapisali się w historii powszechnej, prof. Jerzy Robert Nowak zauważył pewien kryzys polskiego patriotyzmu. - Od ponad 60 lat my, Polacy, przeżywamy poniewieranie naszego patriotyzmu, naszej dumy narodowej - powiedział Nowak. Dodał, że po 1989 r. nie nastąpiła wielka zmiana na lepsze w odzyskiwaniu i odbudowywaniu polskiego patriotyzmu i dumy narodowej. Według niego, zawiniły pseudoelity wychowane w komunizmie, a umocnione we władzy w wyniku oszustwa Okrągłego Stołu i sławetnej Magdalenki. - Elity, których nie nauczono patriotyzmu, a nauczono służalstwa, dysponujące wpływowymi mediami, jakże często szkalują to, co najdroższe dla Polaków, zarówno jeśli chodzi o wiarę, jak i uczucia narodowe - podkreślił Nowak. Zauważył też, że ciągle mało znany i mało doceniany jest dorobek polskich naukowców, inżynierów i architektów na emigracji.
Doktor Mieczysław Ryba w wykład zie na temat praw narodów jako wkładu w kulturę Europy i świata zauważył, że fundamentalnymi wartościami wykraczającymi poza organizmy państwowe są wolność i tradycja. Dlatego jeżeli naród jest wspólnotą moralną, może istnieć nawet wtedy, gdy państwo nie istnieje. Zaznaczył jednak, że typowe dla kultury polskiej, zarówno w aspekcie kościelnym, jak i politycznym, jest ugruntowanie suwerenności państwowej Polski, a w polskim myśleniu o świecie wolność i chrześcijaństwo były ze sobą historycznie niezwykle związane. - Wszelki czyn twórczy musi należeć do pewnego systemu kulturalnego, a bez jakiejś tradycji nie ma zgoła kultury. Zauważył, że czyny zmierzające zasadniczo do wywrócenia wszelkiej tradycji są anormalnymi wyskokami, stanowią w umysłowości to samo, co nowotwory w ciele, których nikt nie będzie uważał za objaw siły twórczej. Według Ryby, jeśli się rezygnuje z pewnego dorobku pokoleń, to jest się kulturowym dzikusem i tego nikt z nas nie powinien sobie życzyć, bo to, co piękne w kulturze polskiej, jest też uniwersalne, a przez to możemy być wartościowi dla zewnętrznego środowiska - o ile będziemy Polakami.


13 wrzesień 2003

Artur Kowalski 

  

Archiwum

Okrągły Stół na rzecz Integracji Europejskiej
sierpień 28, 2002
PAP
SOCJOBIOLOGIA: człowiek jako zwierzę
grudzień 16, 2002
Odkryto tajne konta byłych szefów PZU
kwiecień 6, 2007
PAP
Merkel i niemiecka hipokryzja
sierpień 27, 2008
Jan Engelgard
Duże dzieci chcą wywołać pożar świata
luty 5, 2003
PAP
Pasek na oczach jest syndromem upadku
sierpień 6, 2002
Jacek Zalewski - Puls Biznesu
Skazany doktor honoris causa UJ
listopad 19, 2002
PBAR, ARD http://www.superexpress.pl
Ilu Amerykanów zginęło w Iraku?
maj 4, 2007
sz. martys
Atomowy szantaż
sierpień 30, 2003
prof. Iwo Cypraian Pogonowski
Do sosny polskiej
kwiecień 4, 2003
Jan Pawet II
Papież do młodzieży: budujcie cywilizację miłości
lipiec 28, 2002
AFP
ONZ: Bioróżnorodność jest warunkiem przetrwania życia
maj 22, 2004
PAP
Komu i Czemu Iran Przeszkadza?
maj 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Mamy prawo do obrony
sierpień 9, 2006
Dariusz Kosiur 09.08.2006
"Jednym kawior, drugim kaszanka"
grudzień 18, 2002
Tygodnik "Forum" / The Times - 2002.12.11
Rosja znow defiluje. Teraz 4 Listopada- rocznice wypedzenia Polakow z Kremla.
listopad 7, 2006
anonim
Wszystko wskazuje na bandziorów powiązanych INSTYTUCJONALNIE z władzą...
czerwiec 4, 2007
tłumacz
Jestem Polakiem
grudzień 10, 2002
"kamienie przez Boga rzucone na szaniec..."
sierpień 2, 2004
zaprasza.net
Potomkowie Jakuba Szeli
luty 27, 2007
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media