ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
WHO: Poprzez zdrowie publiczne do globalnej dyktatury 
Traktat WHO oraz poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych to bezpośredni atak globalistów na demokratyczne, suwerenne narody świata (chociaż już wiemy, że tak naprawdę ani one „demokratyczne”, ani „suwerenne”) w celu ustanowienia sanitarnej dyktatury WHO pod pretekstem walki z niekończącymi się pandemiami (a według nowej, zmienionej niedawno przez WHO definicji „pandemii”, pandemią może być dosłownie wszystko - może być „pandemia otyłości”, „pandemia depresji”, „pandemia kataru”, "pandemia alergii", itd.) 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem 

 
 

 
Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r 
Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
W grudniu 60 kolejnych sportowców upadło, a 40 zmarło  
Mniej więcej tak samo jak w październiku i listopadzie, kiedy trend osiągnął szczyt. Na dzień 28 grudnia 2020 r., z powodu eksperymentalnych strzałów z powodu zatrucia COVID EUA, 395 sportowców doznało zatrzymania akcji serca i innych poważnych problemów zdrowotnych. Spośród nich zginęło 232 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność 
Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach 
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
Dr. L.Palevsky tłumaczy mechanizm działania szczepionki mRNA i wypływające z niej jej zagrożenia 
Dr. Lawrence Palevsky, certyfikowany pediatra, autor i wykładowca, wyjaśnia, w jaki sposób szczepionka na COVID instaluje instrukcje genetyczne mRNA z białka wypustek SARS-Cov2, które następnie wykorzystuje nasze ciało do powielania się, co powoduje bezpłodność, krzepnięcie krwi i zakażenia przez wydzielanie cząstek białka wypustki dla bliskich członków rodziny poprzez oddech, ślinę, pot i złuszczanie się skóry, którzy z kolei doświadczają objawów krzepnięcia, siniaków i niepłodności, mimo że nie byli zaszczepieni szczepionka na COVID-19. 
Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas 
Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania 
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
więcej ->

 
 

Nowa Rola Rurociągu Brody-Odessa i Nowe Możliwości dla Polskiego Węgla



Po zawrciu długoterminowych kontraktów na dostawy ropy naftowej i gazu ziemnego z państwami Azji Centralnej, Rosja jest w pozycji korzystania z nowych rurociągów z regionu morza Kaspijskiego, przez Ukrainę i Polskę, do Unii Europejskiej, która jest ważnym odbiorcą dostaw paliwa ze Wschodu. Widoczne to było na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, gdzie był pro-moskiewski premier Ukrainy, Wiktor Janukowycz.

Janukowycz powiedział, że rurociąg z regionu morza Kaspijskiego, mógłby dostarczyć do Unii Europejskiej, dodatkowe 12 milionów metrycznych ton ropy naftowej rocznie z Azerbajdżanu, Kazakstanu i Rosji, w ramach dywersyfikacji dostaw paliwa do Europy. Według Statistical Review of World Energy, w 2005 roku Unia Europejska zużyła 700 milionów ton metrycznych ropy naftowej i pragnie zagwarantowanych dostaw paliwa nie zakłócanych takimi problemami, jak wysokość ceł, które niedawno wynikły między Rosją i Białorusią.

Z chwilą uruchomienia nowego rurociągu z regionu morza Kaspijskiego, ropa naftowa zacznie płynąć z Odessy do Brodów i do Polski, a nie na odwrót jak to ma miejsce w chwili obecnej (od 2004 roku). Teraz Rosja zgadza się na nowy rurociąg i obecnie ma zadecydować ile ropy naftowej dostarczy Europie tym nowym rurociągiem z Noworosyjska do Odessy.

Już dwa lata temu prezydent Wiktor Juszczenko był w Davos, ale nie wiele załatwił, ponieważ nie potrafił odzyskać mienia narodowego Ukrainy zrabowanego w czasie prywatyzacji przez żydowskich głównie oligarchów. Tym razem Janukowycz przyjechał do Davos po wzroście inwestycji na Ukrainie o 16%, w drugiej połowie 2006, w porównaniu z rokiem 2005. W przyszłym roku będzie dosyć dostaw ropy naftowej z Azerbajdżanu i z Kazakstanu, żeby uruchomić dostawy do Polski, w której rafinerje w Płocku i w Gdańsku, gotowe są do przetwarzania tych dostaw.

Janukowycz powiedział, że organizuje współpracę Ukrainy, Azrebajdżnu, Kazakstanu i Rosji, żeby rozpocząć dostawy do Polski, ponieważ jest w interesie Rosji zwiększyć w ten sposób eksport paliwa do Europy.

Bogactwo węgla kamiennego w Polsce może niedługo znowu dać o sobie znać. Ciekawe jest kto obecnie ma tytuł własności do kopalń węgla w Polsce, czy kopalnie te już zostały rozkradzione za bezcen za pomocą prywatyzacji. Duża ilóść węgla w Polsce może pozwolić na atrakcyjną ekonomicznie polską produkcję paliwa dla silników Diesla.

Produkcja paliwa dla silników Diesla z węgla polega mieszaniu węgla z wodą pod ciścieniem i przy wysokiej temperaturze, tak że powstaje syntetyczny gaz, z którego usuwa się do celów przemysłowych siarkę i dwutlenek wegla. Następnie poddaje się ten gaz działaniu katalizatora, w celu uformowania syntetycznego petroleum, które z koleji za pomocą rafinowania staje się paliwem dla silników Diesla.

W czasach napięcia między ochroną środowiska, wobec wzrostu temperatury atmosfery ziemskiej, przy jednoczesnym wzroście zapotrzebowania na napłynne paliwo, istnieje potrzeba interwencji władz, w celu pogodzenia tych sprzecznych ze sobą zjawisk. Dotąd węgiel był postrzegany jako ?ródło zanieczyszczania powietrza dwutlenkiem węgla i dlatego jest nacisk na uzyskiwanie paliwa z biomasy w formie etanolu. W USA mówi się o zwiekszeniu podukcji etanolu z kukurydzy, oraz stworzeniu produkcji syntetycznego paliwa z węgla dla silnków Diesla.

Obrońcy środowiska mobilizują się przeciwko używaniu węgla do produkcji płynnego paliwa. Pomogają im producenci etanolu, którzy bronią się przed konkurencją. Tymczasem popularny kandydat na prezydenta w wyborach w 2008 roku, murzyn, senator Barak Obama, ze stanu Illinois, popiera „Coal to Liquid Fuel Promotion Act” czyli ustawę popierającą przetwarzanie węgla w płynne paliwo, ale również popiera on stosowanie etanolu.

Jest to typowa postawa w sprawie braku paliwa na długą metę. Planowana obecnie produkcja płynnego paliwa z węgla prawdopodobnie będzie uruchomiona już w 2010 roku w wysokości ponad 10,000 baryłek dziennie. Paliwo to ma dostarczać na rynek Sinclair Oil Corp.

Niestety gromadzenie kapitału w Polsce ?le idzie i głównie płace za robociznę zostają w Polsce, a młodzi masowo wyjeżdżają pracować zagranicą, podobnie jak to się dzieje w Meksyku. Silosy pocisków amerykańskich w Polsce są zagrożeniem tak na wypadek wojny jak i z powodu rosyjskich sankcji ekonomicznych.

Podczas gdy Francja i inni zabierają wojska z Afganistanu, rząd polski zgadza się wysyłać tam swoich żołnierzy na zgubę. Tymaczasem ożywienie zainteresowania płynnym paliwem z węgla i sprawą rosnącego popytu na ropę naftową i gaz ziemny, idzie w parze, tak z nową rolą rurociągu Brody-Odessa jak i prawdopodobnie z nową rolą polskiego węgla, co możliwe będzie tylko za pomocą interwencji rządu.

www.pogonowski.com
27 styczeń 2007

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Pozwolilem sobie skopiowac ten wiersz
sierpień 1, 2004
jasiek z toronto
Moczulski ponownie przed sądem lustracyjnym
grudzień 17, 2002
PAP
Krystyna Sienkiewicz
marzec 12, 2005
Ewa Zaleska
Coraz więcej naukowców i dziennikarzy powątpiewa w oficjalną wersję wydarzeń 9/11
wrzesień 12, 2007
Lech Maziakowski
"Nie pokój wam przynoszę ale miecz". Egzemlipikacja 1
marzec 5, 2004
Ala
Walka z kretami i potentatami
listopad 17, 2003
Nasz Dziennik
... pomniejszają rolę szczytu G8, a zwłaszcza Rosji i Putina ...
czerwiec 7, 2007
tłumacz
Delphi
listopad 4, 2005
PAP
Nie dzielić Polaków
lipiec 6, 2008
Artur Łoboda
Już nie elekt
grudzień 23, 2005
Marek Olżyński
Marsz szaleńców ku wojnie na Bliskim Wschodzie?
sierpień 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy USA staje się państwem policyjnym z pomocą Izraela?
kwiecień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Orwell a terroryzm
lipiec 23, 2003
Andrzej Kumor
Czy Amerykańscy Demokraci będą mieli inne zdanie o "tarczy"?
sierpień 17, 2008
PAP
Rocznica
listopad 26, 2004
Krzysztof Cierpisz
Guru Neokonserwatystów: "Być Albo Nie Być" Państwa Palestyńczyków
listopad 16, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Vademecum "Jajcarza"
grudzień 7, 2003
Drwiący śmiech pokoleń, czyli- o duchowym niewolnictwie
luty 23, 2008
Marek Jastrząb
Indeks ksiąg zakazanych
maj 5, 2008
Artur Łoboda
Rolnictwo Polska potrzebuje poważnej naprawy cz.5
czerwiec 12, 2008
Dariusz Kosiur
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media