|
| Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu |
|
| Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. |
|
| Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara |
|
| Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. |
|
| Ubezpieczenie od szczepień na kowida |
|
| Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. |
|
| To tylko... / It's just... |
|
| Jak Nas wganiają w kajdany |
|
| Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu |
|
| Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. |
|
| Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej |
|
| |
|
| Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego |
|
| |
|
| Klimat i trop finansowy |
|
| To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. |
|
| Izby lekarskie to organizacje przestępcze |
|
| |
|
| Wielkie pytania o 9/11 |
|
| Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 |
|
| Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? |
|
| |
|
| Zakrzyczana prawda |
|
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
|
|
| Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID |
|
|
|
| Niezależna witryna Alexa Jones'a |
|
| Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji |
|
| Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki |
|
| Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J |
|
| Strzeżcie się Obamy |
|
| Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? |
|
| "Górale to męczą konie" |
|
| Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. |
|
| Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas |
|
| Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania |
|
| whatreallyhappened.com |
|
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/
99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. |
|
| Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku |
|
| Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani |
więcej -> |
|
Czy zbliża się koniec dolara?
|
|

Czy naprawdę zbliża się koniec dolara, jako światowej waluty rezerwowej? Obrońcy dolara jako światowej waluty rezerwowej, zaczynają tracić grunt pod nogami. Dyrektor centralnego banku USA, Ben Bernanke i minister skarbu Hank Paulson, w ostatnich dwu tygodniach, starają się uspokoić dyrektorów banków centralnych na świecie, że sytuacja dolara poprawi się i nie nadchodzi ciężka inflacja i globalna recesja.
Dolar jako światowa waluta rezerwowa był elementem stałym, w zmieniającej się sytuacji finansowej na świecie, przez ostatnie 30 lat. Obecnie dolar jest widziany jako waluta słaba, zagrożona, której banki centralne, w miarę możności, pozbywają się, zwłaszcza w Azji, gdzie wielkie rezerwy dolarowe szybko tracą na wartości i destabilizują operacje bankowe. Kryzys długów hipotecznych i spekulacje nieruchomościami w USA, nadal destabilizują stan finansów światowych.
Powodem tych trudności w dużej mierze, jest fakt, że banki centralne w Azji, w sposób sztuczny, powiązały wartość swoich walut do wartości dolara. Stało się tak w Japonii, Korei Południowej i w Chinach, według planów Międzynarodowego Funduszu Monetarnego, żeby uczynić z tych państw producentów tanich towarów, na rynek w amerykański.
Rząd Chin musi starać się unikać bezrobocia z powodów politycznych, jako dyktatorska władza komunistyczna, która musi unikać destabilizacji ekonomicznej. Nie jest to łatwe w obliczu spadającego tempa wzrostu gospodarki USA i UE, oraz Japonii. Na razie wzrost gospodarki Chin zwolni się do między 6% i 8% w przeciągu następnych pięciu lat, co spowoduje trudności, zwłaszcza, kiedy firmy eksportowe, zaczną tracić zbyt zagranicą i będą zmuszone zwalniać miliony ludzi z pracy, przy jednoczesnym drożeniu cen produktów spożywczych na świecie.
W Indiach sytuacja jest gorsza niż w Chinach tak, że wzrost gospodarki Indii będzie między 5% i 7% w przeciągu następnych pięciu lat, zamiast przekraczać 8%, do którego to wzrostu Indie są potencjalnie zdolne, według oceny analityków. Zahamowanie wzrostu w Indiach prawdopodobnie doprowadzi do upadku rządu i wyborów w przeciągu dwunastu miesięcy.
Obecnie rząd USA polecił Międzynarodowemu Funduszowi Monetarnemu, żeby wyprzedawał swoje rezerwy złota i ulokował pieniądze w bankach amerykańskich. Jeśli tak się stanie, to Międzynarodowy Fundusz Monetarny straci swoją pozycję finansową i nie będzie mógł kontrolować nowych układów finansowych powstających na świecie.
Na miejsce dolara USA, jako waluty rezerwowej, prawdopodobnie wejdzie euro, który dzięki bardziej rozsądnej polityce Europejskiego Banku Centralnego, miał możność przybrać na wartości tak, że obecnie jest o 50% więcej wart niż dolar, w stosunku do niżu pięć lat temu, przed początkiem „wojny przeciwko terroryzmowi” rządu Bush’a.
Niestety w Europie brak jest potencjału demograficznego, żeby była w stanie utrzymać euro, jako permanentną walutę rezerwową, na rynku światowym. Dzieje się tak zwłaszcza z powodu wysokich świadczeń socjalnych i starzejącej się ludności, która kupuje po wysokich cenach towary, głównie importowane, przy jednocześnie bardzo wysokich podatkach. Azja prawdopodobnie prześcignie gospodarczo Europę w szybkim czasie. Już połowa wszystkich pieniędzy na świecie jest w Azji wschodniej.
Bez-dolarowa giełda paliwa otworzona w Teheranie w lutym 2008, może przyczyniać się do dalszego osłabiania znaczenia dolara. Powstanie nowej waluty trzech państw arabskich nad Zatoką Perską, też przyczyni się do osłabiania dolara. Niestety producenci ropy naftowej i gazu ziemnego na Bliskim Wschodzie nie mogą rozbudować przemysłu na wielką skalę i trudno jest im stworzyć wspólną walutę, nadającą się jako światowa waluta rezerwowa banków centralnych.
W opinii analityków zbliżą się koniec dolara jako światowej waluty rezerwowej banków centralnych, mimo tego, że USA wydaje na wojsko znacznie więcej, niż wszystkie inne państwa na świecie. Na przykład, na wojsko, Chiny wydają 10% i Rosja poniżej 10% sumy, wydawanej na wojsko przez USA.
Te wielkie zbrojenia i setki garnizonów w bazach rozrzuconych po całym globie, miały gwarantować pozycję dolara, jako waluty, którą cały świat musiał używać do handlu paliwem. Była to gra o dominację monetarną świata, który musiał płacić za paliwo wyłącznie w dolarach. Gra ta nie udała się i dolar spadł na rynku światowym w dużej mierze dzięki napadowi USA na Irak. Można zapytać czy jest to koniec dolara, jako światowej waluty rezerwowej?
WWW.pogonowski.com
|
|
5 marzec 2008
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Wizyta i tak z opó?nioną tarczą
marzec 12, 2008
Gregory Akko
|
Jeden milion sto trzydzieści tysięcy siedemset zabitych irakijczyków (1130689)
grudzień 12, 2007
Felek Stankiewicz
|
Czyżby szykowali nam nowe powstanie?
sierpień 8, 2004
idzik
|
Przyczynek do naprawy Rzeczypospolitej
październik 25, 2005
Artur Łoboda
|
ROCZNICA
styczeń 22, 2004
|
prośba zmianę w galerii malarstwa polskiego
maj 3, 2008
Wiola
|
"Polska zaniepokojona decyzją Korei Północnej "
styczeń 11, 2003
PAP
|
Przejrzystość niezupełna
grudzień 13, 2008
Witold Filipowicz
|
Polskie bagno
wrzesień 3, 2003
IAR
|
Rozrywka jak na Titanicu- USA tonie :)
sierpień 11, 2007
marduk
|
38 milionów durniów
czerwiec 21, 2008
Artur Łoboda
|
Terror jako pojęcie, jest inaczej widziany w USA, niż innych krajach
wrzesień 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Rozmowa z rabinem ISRAELEM SINGEREM
luty 26, 2007
jan
|
Izrael tylko dla Żydów. Propozycja zaostrzenia przepisów imigracyjnych
listopad 22, 2006
bibula
|
Zamyślenie
listopad 30, 2002
Artur Łoboda
|
Uniżenie
marzec 22, 2008
www.krakow.pl
|
Huwbejbini XXI wieku
luty 7, 2003
zaprasza.net
|
Szowiniści przeciw UE
marzec 25, 2004
PAP
|
Matka Solidarności
grudzień 15, 2005
Zbigniew Głuszczyk
|
Od chucby do depresji
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
więcej -> |
|